Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Κιλά κατά την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Στο πρωτο τριμηνο ειχα καποιες μικρες αναγούλες οποτε δεν ετρωγα πολυ. Τωρα ειμαι στον 8ο κι εχω βαλει 6 κιλα. Ισως να φτασω και τα 10 ωσπου να γεννησω, θα προσπαθησω ομως να μην γινει αυτο! Αλλωστε τωρα ειναι καλοκαιρι και ειναι πιο ευκολο. Πολυ νερο και πολλα φρουτα!!

Καλη συνέχεια σε όλες! Να χαίρεστε τα μικρούλια σας!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Εγώ πήρα 5 κιλά από 70 πήγα 75 όταν γέννησα έχασα στο νοσοκομείο τα 5 αμέσως και μετά από δύο εβδομάδες ενώ θήλαζα αυτό το τονίζω πήγα 64 με 1.75 ύψος και ακόμα τόσο είμαι (38μερες μετά) προσέχω τη διατροφή μου βέβαια και γυμνάζομαι... 

Μπράβο σου !! Πολύ καλή διαχείρηση του βάρους σου . Σκέφτομαι να αρχίσω και εγώ γυμναστική αλλά δεν ξέρω τι γυμναστική να κάνω ακριβώς , γιατί όταν είχα ξεκινήσει στον πρώτο με δεύτερο  μήνα είδα αιματακι μετά από την άσκηση και μου είπε ο γιατρός κομμένη μέχρι και τον τρίτο μήνα . Λέω να περιμένω να περάσει και ο τρίτος μήνας και να ξεκινήσω ήπια γυμναστική με ασκήσεις , αερόβια και μπάνια στη θάλασσα ! Όσο για την διατροφή προσέχω όσο μπορώ με μικρές παρασπονδίες ! ❤️

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα 7 κιλά στην εγκυμοσυνη κι ας ήμουν τον περισσότερο καιρό ξαπλα λόγω τραχήλου.Γλυκα δεν έτρωγα πολλά ούτε σάλτσες και κρέμα γάλακτος.Τα είχα μειώσει πολυ από την αρχη.Δεν ανέβασα ποτέ σάκχαρο. Όταν γέννησα έχασα τα 4, όμως αν και με τον θηλασμό καις θερμίδες και κανονικα χάνεις, εγω επειδή πεινάω τρελά πήρα ξανά τα 2 και τώρα κατάφερα να χάσω το 1 χωρίς δίαιτα βέβαια!! Θελω να τα χάσω και τα υπολοιπα 4 ετσι χωρίς προσπάθεια! Χαχαχα!!!

Just now, Angelina91 είπε:

Μπράβο σου !! Πολύ καλή διαχείρηση του βάρους σου . Σκέφτομαι να αρχίσω και εγώ γυμναστική αλλά δεν ξέρω τι γυμναστική να κάνω ακριβώς , γιατί όταν είχα ξεκινήσει στον πρώτο με δεύτερο  μήνα είδα αιματακι μετά από την άσκηση και μου είπε ο γιατρός κομμένη μέχρι και τον τρίτο μήνα . Λέω να περιμένω να περάσει και ο τρίτος μήνας και να ξεκινήσω ήπια γυμναστική με ασκήσεις , αερόβια και μπάνια στη θάλασσα ! Όσο για την διατροφή προσέχω όσο μπορώ με μικρές παρασπονδίες ! ❤️

Καλημερα!!! Γυμναστική πάντα σε συνεννόηση με τον γιατρό σου!! Εγώ επειδή είχα θέμα περπατούσα πολυ λιγο κάθε μέρα, αργοτερα το έκοψα κι αυτο. Και τώρα που γέννησα γυμναστική μου είπε μετά από 3 μήνες (καισαρικη). Γενικά είναι ωραια η γυμναστική για εγκύους, η γιόγκα για εγκύους, η κολύμβηση (σε πολυ καθαρά νερα) και το περπάτημα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angelina91 είπε:

Μπράβο σου !! Πολύ καλή διαχείρηση του βάρους σου . Σκέφτομαι να αρχίσω και εγώ γυμναστική αλλά δεν ξέρω τι γυμναστική να κάνω ακριβώς , γιατί όταν είχα ξεκινήσει στον πρώτο με δεύτερο  μήνα είδα αιματακι μετά από την άσκηση και μου είπε ο γιατρός κομμένη μέχρι και τον τρίτο μήνα . Λέω να περιμένω να περάσει και ο τρίτος μήνας και να ξεκινήσω ήπια γυμναστική με ασκήσεις , αερόβια και μπάνια στη θάλασσα ! Όσο για την διατροφή προσέχω όσο μπορώ με μικρές παρασπονδίες ! ❤️

Η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική και παίζουν πολλά πράγματα ρόλο ο μεταβολισμός και η ηλικία είμαι 22 και δεν παίρνω εύκολα σε αντίθεση με κάποια άλλη γυναίκα που ίσως να είναι μεγαλύτερη από εκεί και πέρα και 15 κιλά να πάρεις χάνονται μετά τον τοκετό  εύκολα μην ανησυχείς, ούτε εγώ έκανα γυμναστική από την αρχή βαριόμουν περισσότερο αλλά πρόσεχα το πρώτο τρίμηνο οπότε σίγουρα να μην κάνεις αφού το λέει και ο γιατρός εγώ άρχισα στον 7ο με κολυμβητηριο και διάφορα άλλα μόνο στον 9ο του έδωσα να καταλάβει έκανα γενική στο σπίτι μάζεψα χάλια ανέβω κατέβαινα σκάλες περπατούσα 3χλμ τη μέρα για να βγει ποιο εύκολα το μωρό χάχα... Με το καλό!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο πρωτο πηρα 9 στο δεύτερο 8 τωρα στο τριτο 30η εβδομαδα ηδη 9 πιστευω θα παρω στάνταρ 12 κιλα στο συνολο. Αλλα δεν με απασχολεί. Εγω κιλα πηρα στην λοχεια και τις 2 φορες τις εγκυμοσυνης τα έχασα ολα σε 2 βδομάδες και τις 2 φορες τις λοχειας τα κουβάλησα. 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...