Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Κιλά κατά την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλημέρα σας κορίτσια , ποσά κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη και πως ; Εγώ είμαι στον τρίτο μήνα και πήρα μαζεμένα 2 κιλά, στον πρώτο και δεύτερο μήνα δεν είχα πάρει καθόλου στον τρίτο τα πήρα μέσα σε 3 μέρες . 
Η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω ιδιαίτερα  και αυτό μου έκανε εντύπωση . Για πείτε μου και εσείς τις εμπειρίες σας !  ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!Εγω πηρα 17,εχασα τα δυο λιγο πριν γεννησω λογω ζαχαρου(εκανα διαιατα,)..ειχα παρει 8 κιλα σε δυο μηνες!!ΒΛΑΚΕΙΑ!!Τωρα εχω 38 μερες που γεννησα εχω χασει τα 13...πιστευω ομως οτι τα πηρα καθαρα απο λαιμαργια!!Αφου εφυγαν ,παλι καλα!!!Με το καλο το μωρο σου!!

  • Μου αρέσει 1

mmy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dinaki23 είπε:

Καλημερα!!Εγω πηρα 17,εχασα τα δυο λιγο πριν γεννησω λογω ζαχαρου(εκανα διαιατα,)..ειχα παρει 8 κιλα σε δυο μηνες!!ΒΛΑΚΕΙΑ!!Τωρα εχω 38 μερες που γεννησα εχω χασει τα 13...πιστευω ομως οτι τα πηρα καθαρα απο λαιμαργια!!Αφου εφυγαν ,παλι καλα!!!Με το καλο το μωρο σου!!

Μπράβο σου που κατάφερες να τα χάσεις ❤️ Εγώ προσέχω όσο μπορώ βέβαια εντάξει καμία παρασπονδία την κάνω με κανένα γλυκάκι αλλά «τρόμαξα» που τα πήρα τόσο γρήγορα δλδ σε 3 μέρες 2 κιλά ενώ δεν είχα πάρει καθόλου ! Σε ευχαριστώ πολυυυυυ να χαίρεσαι το νινακι σου ❤️

Just now, Mamaloulou είπε:

Καλημέρα μέχρι τον 6 είχα πάρει τέσσερα κιλά,μετά είχα σάκχαρο και είχε ως αποτέλεσμα να μην πάρω αλλά να μείνω σε αυτά.

Εγώ ακόμα καλά είμαι στο θέμα σακχάρου , γενικά και πριν είχα χαμηλό όπως και πίεση . Αλλά ποτέ δεν ξέρεις , στην εγκυμοσύνη όλα αλλάζουν ! Ελπίζω να μην πάρω άλλα προς το παρόν ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 12 κ τωρα στη 2η 23..ενταξυ ηταν πολυ δυσκολο δεν μπορουσα να σηκωθω στι τελοσ απο το κρεββατι.ειχα φτασει 85 κιλα..

Κοριτσια οσο μπορειτε κρατηθειτε!!!εγω τα εχω χασει ολα.η μπεμπα ειναι 7 μηνων.περιπου στουσ 3 μηνεσ ειχα παει σε διατροφολογο κ μολισ προσφατα εφτασα στα 63 κιλα που ημουν κ πριν την εγκυμοσυνη..ειχα κολλησει για καιρο στα 72..( γεννησα 85..τα 13 εφυγαν ευκολα σχεδον οταν 40ντησα)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ μεταξύ 3ου και 4ου μήνα είχα πάρει σε 2 εβδομάδες νομίζω 4 κιλά. Σύνολο 18 κιλά και στις δύο εγκυμοσύνες, στην πρώτη τα έχασα όλα μέχρι τους 6 μήνες, τώρα μου έχουν μείνει 3,5 κιλά (γέννησα 24/3) τα οποία δεν φεύγουν αλλά δεν προσπαθώ κιόλας, τρώω πολύ και κυρίως γλυκά. Ελπίζω μέχρι τον Σεπτέμβρη να φύγουν κι αυτά, από μόνα τους όμως ε? Δεν θέλω να κάνω δίαιτα :D

Γενικά τα κιλά μπαίνουν αέρα στην εγκυμοσύνη, αλλά αν προσέξεις λίγο (δύσκολο βέβαια) δεν βάζεις πολλά. Εγώ επειδή στον 7ο είχα πολυάμνιο, έκοψα λίγο ταχύτητα για 2 εβδομάδες και έχασα 2 κιλά. Καλό είναι να μην πάρεις άπειρα κιλά για πολλούς λόγους, από την άλλη να είσαι οκ ψυχολογικά. Με το καλό!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Κι εγώ λόγω διαβήτη κύησης πήρα 6, μέχρι τη στιγμή που το κατάλαβα και μετά δεν πήρα τιποτα άλλο μέχρι το τέλος. Δύσκολο όμως, πολλή πείνα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelina91 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια , ποσά κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη και πως ; Εγώ είμαι στον τρίτο μήνα και πήρα μαζεμένα 2 κιλά, στον πρώτο και δεύτερο μήνα δεν είχα πάρει καθόλου στον τρίτο τα πήρα μέσα σε 3 μέρες . 
Η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω ιδιαίτερα  και αυτό μου έκανε εντύπωση . Για πείτε μου και εσείς τις εμπειρίες σας !  ❤️

Εγω χάνω σταθερά 1 με 1,5 κιλό τον μήνα. Ξεκινησα 68,5 και ειμαι 65,2 λόγω διατροφής για να μην ανεβαίνει το σάκχαρο. Η κοιλιά μου βεβαια εχει πετάξει.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ νωρίς, ακόμα στον δεύτερο αλλά αυτό που βλέπω είναι ότι τα κιλά μου έχουν τεράστια διαφορά κάθε μέρα, για παράδειγμα με ζύγισε η μαία κ την επόμενη μέρα ήμουν 3,5 κιλά κάτω.. Οπότε πλέον το νιώθω στα ρούχα μου, συνήθως το βράδυ είμαι πιο βαριά ενώ το πρωί κομπλέ. Το αποφάσισα, θα ζυγιστώ ξανά σε κανά χρόνο... Ααα κ σήμερα θα ξεκινήσω κ έντονο περπάτημα κ τρέξιμο.. Καμιά ωρίτσα κάθε μέρα κ πιστεύω θα βοηθήσει αρκετά.. Απλά ήθελα να πάω για τον υπέρυχο πρώτα να μου πουν ότι όλα είναι καλά κ μετά να κάνω ασκήσεις.. Αυτά από εμένα.. Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!!:wub:

  • Μου αρέσει 1

S4WBp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εγω πηρα συνολικα 4 κιλα. Στο τριτο τριμηνο δεν πηρα ουτε γραμμαριο. Στη γεννα εχασα 7 κιλα, αλλα επειδη εφτασα 49κιλα με υψος 1,71 μετα το εριξα στο φαι και πηρα παλι 3κιλα. απλα το σωμα εχει διαφοροποιηθει, ειδικα στην κοιλια. τουλαχιστον η δικια μου, σε σχεση με το πως ηταν πριν. θελει πολυ γυμναστικη για να ερθει στα ισα της, αλλα τωρα δεν υπαρχει χρονος για τιποτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Έχει έξι μέρες που γέννησα είχα βάλει γύρω στα οκτώ κιλά δεν ξέρω πόσα έχασα πάντως η κοιλιά μου έγινε όπως ήταν πρίν σχεδόν πλάκα και ας γέννησα με καισαρική.

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 5 κιλά από 70 πήγα 75 όταν γέννησα έχασα στο νοσοκομείο τα 5 αμέσως και μετά από δύο εβδομάδες ενώ θήλαζα αυτό το τονίζω πήγα 64 με 1.75 ύψος και ακόμα τόσο είμαι (38μερες μετά) προσέχω τη διατροφή μου βέβαια και γυμνάζομαι... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikri Ollandeza είπε:

@Brigitt Καλέ κορίτσι τι έκανες εσύ?! Κ 6 κιλά κάτω από τα κιλά πριν τηε εγκυμοσύνης! Μπράβο σου!! Είχες σταματήσει κάποια ομάδα τροφών στον θηλασμό?

Απλά δεν τρώω συχνά γλυκά δηλαδή μια φορά την εβδομάδα και απ έξω δεν τρώω συχνά γενικά κάνω δίαιτα με θερμίδες και κάθε μέρα γυμναστική αυτό βοηθάει πολύ!! Ήθελα κιόλας να χάσω αυτά τα κιλά απλά ο θηλασμός επειδή καίει θερμίδες με βοήθησε παααρα πολύ!!!!! Τρώω τα πάντα δεν σταμάτησα καμία ομάδα τροφημων δεν πείραζε κάποια το μωρό μου ούτε κολικους μου έκανε οπότε δεν χρειάστηκε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angelina91 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια , ποσά κιλά πήρατε στην εγκυμοσύνη και πως ; Εγώ είμαι στον τρίτο μήνα και πήρα μαζεμένα 2 κιλά, στον πρώτο και δεύτερο μήνα δεν είχα πάρει καθόλου στον τρίτο τα πήρα μέσα σε 3 μέρες . 
Η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω ιδιαίτερα  και αυτό μου έκανε εντύπωση . Για πείτε μου και εσείς τις εμπειρίες σας !  ❤️

Στην πρωτη πηρα 29 κιλα! τα περισσοτερα μετα τον 6ο μηνα! αλλα ειχα κ πολλα υγρα . εχασα τα 23 σε 1 χρονο κ εμεινα ξανα εγκυος! τωρα ειμαι 5,5 μηνων +5 κιλα.. ειμαι σιγουρη οτι θα βαλω αλλα 15 μεχρι 23/9 που εχω ΠΗΤ αλλα χανονται σχετικα ευκολα αν κ πριν την εγκυμοσυνη , ησουν κανονικη.

εγω βεβαια ετρωγα κ τρωω πολλα γλυκα κ δεν προσεχω ! 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...