Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οκ δλδ είναι ακόμα αυξημένη η θερμοκρασία σου?αν σ έχει πέσει ναι θα σ έρθει αν όχι μπορεί να έχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη 

Ναι είναι ακόμα ανεβασμένη.. Τι να πω; μακάρι να έγινε αυτό που λες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγγελίνα είπε:

Ναι είναι ακόμα ανεβασμένη.. Τι να πω; μακάρι να έγινε αυτό που λες! 

τοτε μετρας να είναι  ανεβασμενη για 16 μερες κ πανω...μετα απο 3 μερες ακομα...δλδ να εισαι στις 19 με 20 μερες ξανα κανε τεστ


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

τοτε μετρας να είναι  ανεβασμενη για 16 μερες κ πανω...μετα απο 3 μερες ακομα...δλδ να εισαι στις 19 με 20 μερες ξανα κανε τεστ

Αδιαθετησα τελικά! Σήμερα το πρωί ήταν κατεβασμένη η θερμοκρασια κ μετά από λίγο μου ήρθε.. Καλημερα!! 

@Ritapog μήπως έχεις κανένα νέο εσύ;; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Αδιαθετησα τελικά! Σήμερα το πρωί ήταν κατεβασμένη η θερμοκρασια κ μετά από λίγο μου ήρθε.. Καλημερα!! 

@Ritapog μήπως έχεις κανένα νέο εσύ;; 

Κρίμα!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Αδιαθετησα τελικά! Σήμερα το πρωί ήταν κατεβασμένη η θερμοκρασια κ μετά από λίγο μου ήρθε.. Καλημερα!! 

@Ritapog μήπως έχεις κανένα νέο εσύ;; 

Και εγώ εχθές.. έκλαψα λίγο και αποφάσισα από βδομάδα να ξεκινήσω εξετάσεις

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

Και εγώ εχθές.. έκλαψα λίγο και αποφάσισα από βδομάδα να ξεκινήσω εξετάσεις

Κ εμείς πάνω στον χρόνο κάναμε ορμονικο έλεγχο κ σπερμοδιαγραμμα.. Καλά θα κάνεις! Εγώ πλέον δεν κλαιω..το συνήθισα! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Είμαι νέα εδώ και ξεκινήσαμε με τον σύζυγό προσπάθειες εγκυμοσύνης. Τον Απρίλιο είχα μια εγκυμοσύνη την οποία αποφασίσαμε να διακόψουμε λόγω επικινδυνότητας της κύησης. Έμεινα έγκυος τυχαία , η αλήθεια ήταν πως δεν ένιωθα έτοιμη και απέφευγα τις γόνιμες μέρες. Πέρασα ένα μεγάλο σοκ και από την τελευταία εγκυμοσύνη αποφάσισα ότι θέλω να το προσπαθήσουμε. Παρ όλα αυτά ο κύκλος μου αναστατώθηκε πολύ μετά την αποξεση. Πρώτη περίοδος στις 35 μέρες, δεύτερη στις 26 και τώρα περιμένω 3η. Αγορασα τεστ ωορρηξίας και έγινε κανονικά όπου είχαμε και ελεύθερη επαφή τις μέρες πριν , την ημέρα της ωορρηξίας και μετά. Είμαι στην 8η μερα και έχω ποναλακια χαμηλά, άλλοτε πιο έντονα άλλοτε καθόλου. Πολύ πρησμένο στήθος ( όπως και τον προηγ μήνα βέβαια) . Λέτε να είμαι.εγκυος; δεν ξέρω γτ έχω αρχίσει ήδη να απογοητεύομαι από τον πρώτο μήνα κιόλας προσπάθειας. Είμαι φοβερά αγχώδης ανθρωπος δύστυχως. Συγγνώμη για το 'σεντονι'. Ελπίζω όλες να καταφέρετε αυτό που θέλετε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγγελίνα είπε:

Κ εμείς πάνω στον χρόνο κάναμε ορμονικο έλεγχο κ σπερμοδιαγραμμα.. Καλά θα κάνεις! Εγώ πλέον δεν κλαιω..το συνήθισα! 

Η γυναικολόγος μου λέει ότι όλα είναι μια χαρά.. έκανα εξετάσεις βιταμίνη d .σπερματοδιαγραμμα κάναμε και όλα είναι καλά...απλά σκέφτομαι τις επιπλέον..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Η γυναικολόγος μου λέει ότι όλα είναι μια χαρά.. έκανα εξετάσεις βιταμίνη d .σπερματοδιαγραμμα κάναμε και όλα είναι καλά...απλά σκέφτομαι τις επιπλέον..

Έκανες κ τις ορμονικές δλδ; amh; fsh; lh; προγεστερόνη, οιστραδιολη κτλ; ποιες επιπλέον εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αγγελίνα είπε:

Αδιαθετησα τελικά! Σήμερα το πρωί ήταν κατεβασμένη η θερμοκρασια κ μετά από λίγο μου ήρθε.. Καλημερα!! 

@Ritapog μήπως έχεις κανένα νέο εσύ;; 

κρίμα δεν πειράζει...την επόμενη φορά!!

Just now, Bubble85 είπε:

Κορίτσια γεια σας! Είμαι νέα εδώ και ξεκινήσαμε με τον σύζυγό προσπάθειες εγκυμοσύνης. Τον Απρίλιο είχα μια εγκυμοσύνη την οποία αποφασίσαμε να διακόψουμε λόγω επικινδυνότητας της κύησης. Έμεινα έγκυος τυχαία , η αλήθεια ήταν πως δεν ένιωθα έτοιμη και απέφευγα τις γόνιμες μέρες. Πέρασα ένα μεγάλο σοκ και από την τελευταία εγκυμοσύνη αποφάσισα ότι θέλω να το προσπαθήσουμε. Παρ όλα αυτά ο κύκλος μου αναστατώθηκε πολύ μετά την αποξεση. Πρώτη περίοδος στις 35 μέρες, δεύτερη στις 26 και τώρα περιμένω 3η. Αγορασα τεστ ωορρηξίας και έγινε κανονικά όπου είχαμε και ελεύθερη επαφή τις μέρες πριν , την ημέρα της ωορρηξίας και μετά. Είμαι στην 8η μερα και έχω ποναλακια χαμηλά, άλλοτε πιο έντονα άλλοτε καθόλου. Πολύ πρησμένο στήθος ( όπως και τον προηγ μήνα βέβαια) . Λέτε να είμαι.εγκυος; δεν ξέρω γτ έχω αρχίσει ήδη να απογοητεύομαι από τον πρώτο μήνα κιόλας προσπάθειας. Είμαι φοβερά αγχώδης ανθρωπος δύστυχως. Συγγνώμη για το 'σεντονι'. Ελπίζω όλες να καταφέρετε αυτό που θέλετε!

τα πονακια χαμηλά ναι είναι καλό σημάδι,τώρα αφού ήσουν μέσα στις μέρες φυσικά και έχεις πιθανότητες.ευχομαι να έχεις μείνει!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, συγχωρέστε με για το σεντόνι που ακολουθεί αλλά είμαι σε απόγνωση. ειμαι 22 χρονών και το τελευταίο διάστημα είμαι πάρα πολύ αγχωμένη και θέλω την γνώμη σας.

 

 

 

 

 

 

 

Έχω σχέση εδώ και 3 χρόνια με το αγόρι μου και όλα είναι πολύ καλά. Κάποιες φορές δεν χρησιμοποιούμε προφυλακτικά (ξέρω κακώς) αλλά και πάλι είμαστε πολύ προσεκτικοί. Όλα αυτά που με απασχολούν το τελευταίο διάστημα ξεκίνησαν 2-3 μέρες μετά την σεξουαλικηεπαφή χωρίς προφυλάξεις. Αρχικά το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ηταν ότι πήγαινα τουαλέτα (για κατουρημα)και τα ουρά μου είχαν μια πιο έντονη οσμή. Δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς την μυρωδιά τους αλλά ήταν πιο έντονη η οσμή τους. Εγώ με το που το παρατήρησα αυτό αγχώθηκα πάρα πολύ. Όχι για εγκυμοσύνη αλλά για να μην έχω κολλήσει πάλι τίποτα γτ τον προηγούμενο χρόνο ταλαιπωριομουν συνεχώς με υποτροπιαζουσες ουρολοιμωξεις.είχα επισκεφτεί ουρολόγο και του είχα πει το ιστορικό μου και μου είπε ότι επειδή από μικρό παιδάκι έχω θέμα με το ουροππιητικο μου καλό θα είναι τώρα που έχω συχνές σεξουαλικες επαφές κάθε φορά μετά την επαφή να παίρνω ένα χάπι για 3 μήνες για να μην ξανά πάθω. Το χάπι αυτό το έχω σταματήσει εδώ και κάνα 4μηνο.Έχω σχεδόν ένα χρόνο που δεν είχα ξανά πάθει ουρολοιμωξη αλλά γενικά με αγχώνει εφόσον είχα ταλαιπωρηθεί αρκετά. Μόλις λοιπόν πήγα τουαλέτα και είδα ότι τα ουρά μου είχαν πιο έντονη οσμή αγχώθηκα. Δεν είχα τέτοιο σύμπτωμα τις προηγούμενες φορές αλλά στο ίντερνετ που έψαξα έδειχνε ότι είναι σύμπτωμα ουρολοιμωξης. Στην αρχή λοιπόν αγχωνομουν γι αυτό. Συν την εξεταστική τώρα με την σχολή έχω πολύ άγχος γενικά και μετά άρχισα να ξυπνάω νωρίτερα απο ότι συνήθως η από όσο θα ήθελα γτ ήθελανα κατουρησω. Όταν λέω νωρίτερα εννοώ τύπου 11-12 το πρωί θα μου πείτε σιγά το νωρίς αλλά εγώ όταν δεν είχα σχολή ή δουλειά το πρωί κοιμόμουν μέχρι τις 2-3 το μεσημέρι και μου φαίνεται περίεργο που ξυπνάω νωρίτερα επειδή κατουριεμαι) όταν είχα ουρολοιμωξη είχα συχνοουρια. Τώρα όλη μέρα δεν έχω συχνοουρια απλά το πρωί ξυπνάω όπως σας είπα. Και επίσης με την ουρολοιμωξη ενώ ένιωθα ότι θα εσκακα πηγαινα τουαλέτα και έβγαζα μια σταγόνα ούρων ενώ πάλι δεν συμβαίνει αυτό. Και τώρα αγχώνομαι για το τι έχω. Ουρολοιμωξη; εγκυμοσύνη; τίποτα και όλα είναι από το άγχος μου. Το αγόρι μου λέει ότι ήταν πολύ προσεκτικός κια τελείωνε πάντα έξω και το θυμάμαι και γω. Θέλω γνώμεςκαι βοήθειαα. Τέλος να πω ότι κανονικά είναι να αδιαθετησω σε 5 μέρες από τώρα (δηλαδή δεν έχω καθυστέρηση ακόμα) και από συμπτώματα αν θεωρούνται συμπτώματα έχω αυτή την οσμή που πλέον έχει ψιλό περάσει και το ότι ξυπνάω πιο νωρίςααπό το κατουρημα. Σας παρακαλώ βοηθήστεευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα ! Είμαι καινούρια εδώ και θελω να σας πω κι εγω Τά δικά μου κ να μου πείτε την άποψή σας. Έχω 1 μωράκι 14 μηνών και θέλουμε με τον άνδρα μου ένα 2ο παιδάκι. Η τελευταία περίοδος ήταν 9-9-20 .είχαμε συχνές επαφές κ τις γονιμες μερες. Η τελευταία μας επαφη ήταν 28-9-20. Επειδή όμως αποθηλασα πριν 1 μήνα δεν ξερω αν μου έχει σταθεροποιηθεί ακόμη ο κύκλος . Από την ανυπομονησία μου έκανα χοριακη στις 3-10-20 κ ήταν αρνητική. Τώρα έχω 3 μερες με πόνους περιοδου (Που άλλες φορές δεν είχα.) . Υπάρχει λέτε περίπτωση να ήταν πολύ νωρίς για τη χοριακη κ να είμαι έγκυος???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Val.19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Είμαι καινούρια εδώ και θελω να σας πω κι εγω Τά δικά μου κ να μου πείτε την άποψή σας. Έχω 1 μωράκι 14 μηνών και θέλουμε με τον άνδρα μου ένα 2ο παιδάκι. Η τελευταία περίοδος ήταν 9-9-20 .είχαμε συχνές επαφές κ τις γονιμες μερες. Η τελευταία μας επαφη ήταν 28-9-20. Επειδή όμως αποθηλασα πριν 1 μήνα δεν ξερω αν μου έχει σταθεροποιηθεί ακόμη ο κύκλος . Από την ανυπομονησία μου έκανα χοριακη στις 3-10-20 κ ήταν αρνητική. Τώρα έχω 3 μερες με πόνους περιοδου (Που άλλες φορές δεν είχα.) . Υπάρχει λέτε περίπτωση να ήταν πολύ νωρίς για τη χοριακη κ να είμαι έγκυος???

Καλησπέρα κορίτσί μου ! Ανάλογα πόσες μέρες διαρκεί ο κύκλος Σου! 3/10 ήταν η 24η μέρα του κύκλου σου 

Συνήθως ποια μέρα αδιαθετεις;; 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Val.19 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Είμαι καινούρια εδώ και θελω να σας πω κι εγω Τά δικά μου κ να μου πείτε την άποψή σας. Έχω 1 μωράκι 14 μηνών και θέλουμε με τον άνδρα μου ένα 2ο παιδάκι. Η τελευταία περίοδος ήταν 9-9-20 .είχαμε συχνές επαφές κ τις γονιμες μερες. Η τελευταία μας επαφη ήταν 28-9-20. Επειδή όμως αποθηλασα πριν 1 μήνα δεν ξερω αν μου έχει σταθεροποιηθεί ακόμη ο κύκλος . Από την ανυπομονησία μου έκανα χοριακη στις 3-10-20 κ ήταν αρνητική. Τώρα έχω 3 μερες με πόνους περιοδου (Που άλλες φορές δεν είχα.) . Υπάρχει λέτε περίπτωση να ήταν πολύ νωρίς για τη χοριακη κ να είμαι έγκυος???

Πιστεύω ότι ήταν νωρις

Αλλα κ οι επαφές σου αργα

14μ τώρα σου έχει έρθει καθόλου περίοδος; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...