Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτωματα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλησπερα σας.. Με τον αντρα μου βαλαμε μπροστα για ενα παιδακι .. τελευταια περιοδος 12 Ιουνιου με ωορηξια στις 25 Ιουνιου .. ειχαμε ελευθερες επαφες μερα παρα μερα και στις 25..προχθες με εχθες περιμενα περιοδο αλλα δεν..(ευτιχως να μην ερθει) σημερα το πρωι οταν σηκωθηκα στο σκουπισμα ειχα καφε ανοιχτο με ροζ-μπεζ ανοιχτα υγρα(συγνωμη για την περιγραφη) και μεχρι στιγμης δεν εχω ξανα δει τιποτα στο σκουπισμα ουτε και στο σερβιετακι μου.. επισης εχω εδω και περιπου 4 μερες πονακια χαμηλα στη κοιλια και θερμοκρασια σωματος 36.8-37..Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Καλησπερα σας.. Με τον αντρα μου βαλαμε μπροστα για ενα παιδακι .. τελευταια περιοδος 12 Ιουνιου με ωορηξια στις 25 Ιουνιου .. ειχαμε ελευθερες επαφες μερα παρα μερα και στις 25..προχθες με εχθες περιμενα περιοδο αλλα δεν..(ευτιχως να μην ερθει) σημερα το πρωι οταν σηκωθηκα στο σκουπισμα ειχα καφε ανοιχτο με ροζ-μπεζ ανοιχτα υγρα(συγνωμη για την περιγραφη) και μεχρι στιγμης δεν εχω ξανα δει τιποτα στο σκουπισμα ουτε και στο σερβιετακι μου.. επισης εχω εδω και περιπου 4 μερες πονακια χαμηλα στη κοιλια και θερμοκρασια σωματος 36.8-37..Υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης;

Νομιζω ειναι καλη στιγμή να κανεις μια χοριακη

Ευχομαι θετικό αποτέλεσμα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 8:53 ΜΜ, vikib είπε:

Νομιζω ειναι καλη στιγμή να κανεις μια χοριακη

Ευχομαι θετικό αποτέλεσμα! 

Εκανα τεστ κ βγηκε θετικο και η χοριακη μ βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης;

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Εκανα τεστ κ βγηκε θετικο και η χοριακη μ βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης;

Για τις εβδομαδες κυησης εισαι μια χαρα! Συγχαρητήρια! Να ναι "ομορφο" το ταξιδι που ξεκινησατε!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Petalouditsaa12 είπε:

Εκανα τεστ κ βγηκε θετικο και η χοριακη μ βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης;

συγχαρητήρια!!Είσαι σούπερ!!!να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Petalouditsaa12 είπε:

Εκανα τεστ κ βγηκε θετικο και η χοριακη μ βγηκε 161,54 ειμαι σχεδον 4 εβδομαδων ειπε.. Ειναι καλα η τιμη της χοριακης;

Συγχαρητήρια! Μια καλή τελειομηνη κυηση να έχεις!! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Για τις εβδομαδες κυησης εισαι μια χαρα! Συγχαρητήρια! Να ναι "ομορφο" το ταξιδι που ξεκινησατε!! 

Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;

5 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

συγχαρητήρια!!Είσαι σούπερ!!!να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου .. 

Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Petalouditsaa12 είπε:

Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου .. 

Εκλεισα ραντεβου με τον γυναικολο μου.. Στον υπερηχο θα φαινεται κατι; θα ακουσω καρδουλα ή ειναι ακομα νωρις;

Η καρδούλα ακούγεται από της 6 βδομάδες κ μετά δλδ αν είσαι 6+1 υπάρχει πιθανότητα ναι να ακουσεις...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορίτσια! Εδώ κ 3,5 χρόνια προσπαθούμε για παιδάκι με τον σύζυγο μου.. Μετα από 3 σπερματεγχυσεις κ 1 εξωσωματικη τον Μάρτιο, δν πήραμε θετικό αποτέλεσμα ποτέ(ανεξηγητη υπογονιμοτητα είναι η αιτία) .. Είχα τελευταία περίοδο στις 12/6 κ ημέρα ωορρηξίας στις 26/6..θα έπρεπε να αδιαθετησω στις 10/7..αλλα δν ήρθε ακόμα.. Σήμερα μόνο ένιωσα κτ τσιμπήματα χαμηλά κ κτ τσιμπήματα στο στήθος.. Η θερμοκρασία παραμενει στο 36.6..γενικά όταν αδιαθετω πέφτει στο 35.8-36..Εχω κανει τόσα τεστ στη ζωή μου κ τώρα έχω παγώσει.. Σκέφτομαι μήπως έχει αλλάξει κ ο κύκλος μου λόγω εξωσωματικης.. Αν κ πέρασαν 4 μήνες.. Δν ξέρω.. Φοβάμαι να ελπίζω..αλλά γενικά δε νιώθω κ έγκυος! Ουφ... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Αγγελίνα είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Εδώ κ 3,5 χρόνια προσπαθούμε για παιδάκι με τον σύζυγο μου.. Μετα από 3 σπερματεγχυσεις κ 1 εξωσωματικη τον Μάρτιο, δν πήραμε θετικό αποτέλεσμα ποτέ(ανεξηγητη υπογονιμοτητα είναι η αιτία) .. Είχα τελευταία περίοδο στις 12/6 κ ημέρα ωορρηξίας στις 26/6..θα έπρεπε να αδιαθετησω στις 10/7..αλλα δν ήρθε ακόμα.. Σήμερα μόνο ένιωσα κτ τσιμπήματα χαμηλά κ κτ τσιμπήματα στο στήθος.. Η θερμοκρασία παραμενει στο 36.6..γενικά όταν αδιαθετω πέφτει στο 35.8-36..Εχω κανει τόσα τεστ στη ζωή μου κ τώρα έχω παγώσει.. Σκέφτομαι μήπως έχει αλλάξει κ ο κύκλος μου λόγω εξωσωματικης.. Αν κ πέρασαν 4 μήνες.. Δν ξέρω.. Φοβάμαι να ελπίζω..αλλά γενικά δε νιώθω κ έγκυος! Ουφ... 

Εγώ στη θέση σου θα έκανα τεστ για δυο λόγους. Πρώτον για να δω γρήγορα αν είμαι να ενημερώσω τον γιατρό μου και δεύτερον γιατί αν δεν είμαι δεν θα ήθελα να ελπίζω και να φάω ξανά τα μούτρα μου. Παντως εύχομαι να είσαι και να πάνε όλα τελεια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Εγώ στη θέση σου θα έκανα τεστ για δυο λόγους. Πρώτον για να δω γρήγορα αν είμαι να ενημερώσω τον γιατρό μου και δεύτερον γιατί αν δεν είμαι δεν θα ήθελα να ελπίζω και να φάω ξανά τα μούτρα μου. Παντως εύχομαι να είσαι και να πάνε όλα τελεια! 

Γενικα στα τόσα χρόνια έχω κάνει αρκετές φορες κ με μια μέρα καθυστέρηση... Τωρα δν είναι ότι ελπίζω ακριβώς.. Απλά είμαι στο σημείο μηδέν.. Δε νιώθω τπτ! Μόνο λίγο άγχος/φοβο..Δε θέλω να δω άλλο αρνητικό αποτέλεσμα.. Ετσι θα νιώσω ότι θα φάω τα μούτρα μου.. Θα μου πεις μα αν δεις θετικο θα χαρείς πχ μια ώρα αρχιτερα.. Προτιμώ όμως το "σημείο μηδέν".. Τεσπα.. Πάλι ξαναενιωσα πονακια χαμηλά.. Ισως έρθει αύριο.. Αν όχι θα κάνω μεθαύριο.. Ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Εδώ κ 3,5 χρόνια προσπαθούμε για παιδάκι με τον σύζυγο μου.. Μετα από 3 σπερματεγχυσεις κ 1 εξωσωματικη τον Μάρτιο, δν πήραμε θετικό αποτέλεσμα ποτέ(ανεξηγητη υπογονιμοτητα είναι η αιτία) .. Είχα τελευταία περίοδο στις 12/6 κ ημέρα ωορρηξίας στις 26/6..θα έπρεπε να αδιαθετησω στις 10/7..αλλα δν ήρθε ακόμα.. Σήμερα μόνο ένιωσα κτ τσιμπήματα χαμηλά κ κτ τσιμπήματα στο στήθος.. Η θερμοκρασία παραμενει στο 36.6..γενικά όταν αδιαθετω πέφτει στο 35.8-36..Εχω κανει τόσα τεστ στη ζωή μου κ τώρα έχω παγώσει.. Σκέφτομαι μήπως έχει αλλάξει κ ο κύκλος μου λόγω εξωσωματικης.. Αν κ πέρασαν 4 μήνες.. Δν ξέρω.. Φοβάμαι να ελπίζω..αλλά γενικά δε νιώθω κ έγκυος! Ουφ... 

ωορρηξία έκανες σίγουρα στις 26/6?Αλλά λογικά μάλλον ναι γιατί σ ανέβηκε η θερμοκρασία μετά...κοίτα αν έχει μείνει υψηλή η θερμοκρασία πάνω από 16 μέρες ,καλό είναι να κάνεις ένα τεστ να δεις.καλη επιτυχία!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωορρηξία έκανες σίγουρα στις 26/6?Αλλά λογικά μάλλον ναι γιατί σ ανέβηκε η θερμοκρασία μετά...κοίτα αν έχει μείνει υψηλή η θερμοκρασία πάνω από 16 μέρες ,καλό είναι να κάνεις ένα τεστ να δεις.καλη επιτυχία!!!

Δν είχα τεστ ωορρηξίας αλλά είχα μετρήσει τη θερμοκρασία.. Βέβαια δν είναι κ ακριβής αυτή η μέθοδος.. Απλά κανονικά έχω σταθερό κύκλο.. Αλλά φοβάμαι μην άλλαξε λόγω εξωσωματικης.. Τεσπα.. Τα ίδια κ σήμερα! Βλέπουμε λοιπόν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Γενικα στα τόσα χρόνια έχω κάνει αρκετές φορες κ με μια μέρα καθυστέρηση... Τωρα δν είναι ότι ελπίζω ακριβώς.. Απλά είμαι στο σημείο μηδέν.. Δε νιώθω τπτ! Μόνο λίγο άγχος/φοβο..Δε θέλω να δω άλλο αρνητικό αποτέλεσμα.. Ετσι θα νιώσω ότι θα φάω τα μούτρα μου.. Θα μου πεις μα αν δεις θετικο θα χαρείς πχ μια ώρα αρχιτερα.. Προτιμώ όμως το "σημείο μηδέν".. Τεσπα.. Πάλι ξαναενιωσα πονακια χαμηλά.. Ισως έρθει αύριο.. Αν όχι θα κάνω μεθαύριο.. Ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

 

Οτι καλύτερο εύχομαι. Να μας ενημερώσεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...