Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Katerinula είπε:

Γεια σας και από μένα κορίτσια! 
Είμαι στην 6η εβδομάδα, έχω κάνει 3 χοριακές και τον 1ο υπέρηχο και έχουμε δει σάκο και κουκιδιτσα (5w3d ο υπέρηχος). Τώρα περιμένω τον επόμενο για να ακούσουμε καρδούλα τέλος της άλλης εβδομάδας :)

Καλως ηρθες Κατερινουλα μου! Θυμάμαι κ εγω τη μερα που ειχα παει για τον 1ο υπερηχο κ ημουν 5+2 ❤ Τωρα ειμαι 8+4 ❤ την Τριτη εχω ραντεβου για τον 3ο υπερηχο και θα κλεισουμε ραντεβου για αυχενικη! Πητ 5/4! Εσένα σου ειπε;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Καλως ηρθες Κατερινουλα μου! Θυμάμαι κ εγω τη μερα που ειχα παει για τον 1ο υπερηχο κ ημουν 5+2 ❤ Τωρα ειμαι 8+4 ❤ την Τριτη εχω ραντεβου για τον 3ο υπερηχο και θα κλεισουμε ραντεβου για αυχενικη! Πητ 5/4! Εσένα σου ειπε;

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Βάσω μου!!!

Εύχομαι να είναι όλα όπως πρέπει στον 3ο σου υπέρηχο :wub: Εμένα δεν μου έδωσε ΠΗΤ γιατί ήταν διακοπές ο γιατρός μου την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα τον πρώτο υπέρηχο με μία συνάδελφό του. Φαντάζομαι την επόμενη εβδομάδα που θα πάω για τον 2ο και μου είπε θα μου γράψει εξετάσεις και βιταμίνες, θα μου δώσει και ΠΗΤ :) Εγώ έβγαλα από μόνη μου τέλος Απριλίου , γύρω στις 24. Εσύ παίρνεις βιταμίνες ; Εγώ για την ώρα μόνο φυλλικό οξύ και ορμόνες λόγω εξωσωματικής.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinula είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Βάσω μου!!!

Εύχομαι να είναι όλα όπως πρέπει στον 3ο σου υπέρηχο :wub: Εμένα δεν μου έδωσε ΠΗΤ γιατί ήταν διακοπές ο γιατρός μου την προηγούμενη εβδομάδα που έκανα τον πρώτο υπέρηχο με μία συνάδελφό του. Φαντάζομαι την επόμενη εβδομάδα που θα πάω για τον 2ο και μου είπε θα μου γράψει εξετάσεις και βιταμίνες, θα μου δώσει και ΠΗΤ :) Εγώ έβγαλα από μόνη μου τέλος Απριλίου , γύρω στις 24. Εσύ παίρνεις βιταμίνες ; Εγώ για την ώρα μόνο φυλλικό οξύ και ορμόνες λόγω εξωσωματικής.

Κ εγω φυλλικο παιρνω συν iofolen κυησης. Ειναι βιταμινες κ αυτο. Κ λόγω των εμετων που εχω μου έχει δωσει κ neurobion. Κ αυτο βιταμινες ειναι που βοηθάνε στις ναυτιες μου ειπε. Βεβαια εγω ειμαι χαλια. Χθες εκανα 8 εμετους. Από την 6η εβδομαδα ξεκινησε. Ειχα νοσηλευτει κ ολας για ορό γιατι ειχα αφυδατωθει. Δεν ετρωγα κ δεν επινα τίποτα. Κάποια στιγμή εκει στις αρχές της 8ης εβδομάδας καπως ηρεμησα κ τωρα στην 9η με ξανα έπιασε. Οχι καθε μερα. Μια κανω μια δεν κανω. Αλλα χθες ηταν το αποκορυφωμα. Κ τωρα θελω παλι να κανω αλλα ξαπλωνω για να μην μου βγει.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Βάσω μου τι περνάς! Δεν παλευονται οι εμετοι! Νιώθεις χάλια όλη μέρα...κοντεύεις όμως προς το τέλος...Όσο πλησιάζεις στο τέλος του πρώτου τριμήνου φεύγουν κι οι εμετοι. Κ μετά θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Κι εγώ έπαιρνα iofolen στην πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε μάλλον θα το πάρω κ τώρα! Κορίτσια σε ποια μαιευτήρια είναι οι γιατροί σας;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Betty90 είπε:

Πω πω Βάσω μου τι περνάς! Δεν παλευονται οι εμετοι! Νιώθεις χάλια όλη μέρα...κοντεύεις όμως προς το τέλος...Όσο πλησιάζεις στο τέλος του πρώτου τριμήνου φεύγουν κι οι εμετοι. Κ μετά θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Κι εγώ έπαιρνα iofolen στην πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε μάλλον θα το πάρω κ τώρα! Κορίτσια σε ποια μαιευτήρια είναι οι γιατροί σας;;

Μακαρι Μπετυ μου να περασει γρηγορα! Αυτό περιμενω! Εγω εχω ιδιωτικό γιατρο που ειναι στο Ιασω κ στο Μητερα. Τον εμπιστεύομαι πολυ. Τον είχα από παλιά κ με ειχε βοηθήσει κ σε μια κυστουλα που ειχα παλια, την οποία κανεις δεν ήξερε πως να μου την βγάλει. Οποτε για αυτο, για το ότι επισης το γραφείο του ειναι κοντα στο σπιτι μου κ για πολλούς λόγους που τον εμπιστεύομαι, θα πάω μαζί του. Αχ με εχει πιασει κ ένα αγχος για την Τριτη που εχω τον υπερηχο! Ανυπομονω να ξανα ακουσω την καρδουλα του! Αλλα επειδη διαβαζω διαφορες ιστορίες εδώ κ γενικα στο ίντερνετ οι οποίες με επηρεάζουν κ επειδή περναω κ ολα αυτα, εχω αγχωθει μηπως εχω επηρεασει το μωρακι μου με τα κλαμματα κ το αγχος κ τους εμετους. Δεν ξερω... ειμαι υπερβολικη;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο Ιασώ είναι.. Εκεί γέννησα κ τον πρώτο μου παιδάκι! Με παρακολουθεί 12 χρόνια κ τον εμπιστεύομαι κι εγώ πολύ! Επίσης χάρη σ αυτόν γλίτωσα κ την καισαρική ενώ είχα φάει όλους τους πόνους του φυσιολογικού. Κι εγώ έχω τον πρώτο μου υπέρηχο σημερα στις 8 κι είμαι πολύ αγχωμένη!!! Μην ανησυχείς καθόλου κορίτσι μου για το μωράκι σου! Είναι πολύ καλά προστατευμένο εκεί που είναι!! Απλά είναι κρίμα να κλαις κ να στενοχωριέσαι απ την στιγμή που όλα πάνε μια χαρά!! Είναι μοναδικές αυτές οι στιγμές που ζούμε κι είναι κρίμα να μην απολαμβάνουμε τις στιγμές λόγω του άγχους μας! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Vaso11.4.11 είπε:

Κ εγω φυλλικο παιρνω συν iofolen κυησης. Ειναι βιταμινες κ αυτο. Κ λόγω των εμετων που εχω μου έχει δωσει κ neurobion. Κ αυτο βιταμινες ειναι που βοηθάνε στις ναυτιες μου ειπε. Βεβαια εγω ειμαι χαλια. Χθες εκανα 8 εμετους. Από την 6η εβδομαδα ξεκινησε. Ειχα νοσηλευτει κ ολας για ορό γιατι ειχα αφυδατωθει. Δεν ετρωγα κ δεν επινα τίποτα. Κάποια στιγμή εκει στις αρχές της 8ης εβδομάδας καπως ηρεμησα κ τωρα στην 9η με ξανα έπιασε. Οχι καθε μερα. Μια κανω μια δεν κανω. Αλλα χθες ηταν το αποκορυφωμα. Κ τωρα θελω παλι να κανω αλλα ξαπλωνω για να μην μου βγει.

Ωχ τι περνάς!!! Υπομονή!!! Είναι για καλό σκοπό :) Είναι το μικρούλι σου!!! Ελπίζω να μην σε ξαναπιάσει τόσο άσχημα πάντος!!! Κάνε υπομονή! Εμένα εδώ και δύο μέρες άρχισαν να μη με ευχαριστούν τα φαγητά και κάποιες ώρες με ανακατεύουν.. Μόνο με το τοστάκι με λευκό ψωμί είμαι ικανοποιημένη , με κάτι παιδικά κορνφλεικς με γάλα, γλυκά και φρούτα. Και έχω τρελαθεί γιατί είμαι αθλήτρια και ποτε δεν τρώω γλυκά και πάντα προσέχω τη διατροφή μου!!! Δεν ξέρω τι θέλει να μου κάνει το μπεμπάκι χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Κι εμένα στο Ιασώ είναι.. Εκεί γέννησα κ τον πρώτο μου παιδάκι! Με παρακολουθεί 12 χρόνια κ τον εμπιστεύομαι κι εγώ πολύ! Επίσης χάρη σ αυτόν γλίτωσα κ την καισαρική ενώ είχα φάει όλους τους πόνους του φυσιολογικού. Κι εγώ έχω τον πρώτο μου υπέρηχο σημερα στις 8 κι είμαι πολύ αγχωμένη!!! Μην ανησυχείς καθόλου κορίτσι μου για το μωράκι σου! Είναι πολύ καλά προστατευμένο εκεί που είναι!! Απλά είναι κρίμα να κλαις κ να στενοχωριέσαι απ την στιγμή που όλα πάνε μια χαρά!! Είναι μοναδικές αυτές οι στιγμές που ζούμε κι είναι κρίμα να μην απολαμβάνουμε τις στιγμές λόγω του άγχους μας! 

Εγω πρώτα Ο Θεός θα γεννησω στο μητερα που μου εξασφαλίζει μια καλύτερη τιμή. Κ σε σενα ολα θα πανε καλα! Είναι πολύ ωραιο συναίσθημα όταν πας για τον 1ο σου υπέρηχο! Δεν το πολυ πιστεύεις κ μολις βλέπεις το φασολακι, λες, όντως κάτι έχω μέσα μου! Δημιουργείται μια ζωούλα στη κοιλιτσα μου! Φαντασου όταν θα πας κ για τον 2ο που θα δεις πόσο έχει μεγαλώσει κ θα ακούσεις κ καρδουλα κ οσο για την αυχενικη σίγουρα ολες θα τρελαθούμε που θα δούμε ένα ολοκληρωμένο μωρακι πλεον! Κ εγω ανυπομονω! Απλώς έχω αγχωθει γιατι με εχει πιασει το παράπονο με τους εμετους κ την ταλαιπωρία κ μετα εχω τυψεις που κανω ετσι κ σκεφτομαι μην κανω κακο στο μωρο μου! Αλλά ολα θα πανε καλα γιατί τα προστατευει η Παναγιτσα μας! Σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λόγια Μπέττυ μου! ❤ περιμένουμε νέα σου μολις γυρισεις!


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Πω πω Βάσω μου τι περνάς! Δεν παλευονται οι εμετοι! Νιώθεις χάλια όλη μέρα...κοντεύεις όμως προς το τέλος...Όσο πλησιάζεις στο τέλος του πρώτου τριμήνου φεύγουν κι οι εμετοι. Κ μετά θα απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου! Κι εγώ έπαιρνα iofolen στην πρώτη μου εγκυμοσύνη οπότε μάλλον θα το πάρω κ τώρα! Κορίτσια σε ποια μαιευτήρια είναι οι γιατροί σας;;

Εμένα είναι στο Λητώ και στο Αρεταίειο, αλλά με το καλό να φτάσουμε στο τέλος σκέφτομαι το Λητώ για τον τοκετό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerinula είπε:

Ωχ τι περνάς!!! Υπομονή!!! Είναι για καλό σκοπό :) Είναι το μικρούλι σου!!! Ελπίζω να μην σε ξαναπιάσει τόσο άσχημα πάντος!!! Κάνε υπομονή! Εμένα εδώ και δύο μέρες άρχισαν να μη με ευχαριστούν τα φαγητά και κάποιες ώρες με ανακατεύουν.. Μόνο με το τοστάκι με λευκό ψωμί είμαι ικανοποιημένη , με κάτι παιδικά κορνφλεικς με γάλα, γλυκά και φρούτα. Και έχω τρελαθεί γιατί είμαι αθλήτρια και ποτε δεν τρώω γλυκά και πάντα προσέχω τη διατροφή μου!!! Δεν ξέρω τι θέλει να μου κάνει το μπεμπάκι χαχαχα

Χαχαχα μην ανησυχείς! Ότι σε ευχαριστεί αυτο θα τρως! Κ εγω αυτό κανω! Στη κατάσταση που ειμαστε πρεπει να ικανοποιούμε τις επιθυμίες μας! Αυτό έχουμε ανάγκη! Κ εμενα παντως με τραβάνε τα γλυκα κ τα φρουτα. Τι άθλημα κανεις;

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Χαχαχα μην ανησυχείς! Ότι σε ευχαριστεί αυτο θα τρως! Κ εγω αυτό κανω! Στη κατάσταση που ειμαστε πρεπει να ικανοποιούμε τις επιθυμίες μας! Αυτό έχουμε ανάγκη! Κ εμενα παντως με τραβάνε τα γλυκα κ τα φρουτα. Τι άθλημα κανεις;

Τένις :) Έτσι σκέφτομαι κ εγώ και αφήνω τον εαυτό μου να φάει παιδικά κορνφλεικς :) Έτρωγε ο άντρας μου σαλάτα σήμερα και είχα γυρίσει από την άλλη να μην τον βλέπω χαχα

Όλα καλά θα πάνε πάντως να μην ανησυχείς καθόλου! Και οι ναυτιές θα περάσουν κ όλα! Η κολλητή μου έκανε πολλούς εμετούς και τώρα γέννησε και τα ξέχασε όλα και είναι με την κορούλα της αγκαλιά :) Είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinula είπε:

Τένις :) Έτσι σκέφτομαι κ εγώ και αφήνω τον εαυτό μου να φάει παιδικά κορνφλεικς :) Έτρωγε ο άντρας μου σαλάτα σήμερα και είχα γυρίσει από την άλλη να μην τον βλέπω χαχα

Όλα καλά θα πάνε πάντως να μην ανησυχείς καθόλου! Και οι ναυτιές θα περάσουν κ όλα! Η κολλητή μου έκανε πολλούς εμετούς και τώρα γέννησε και τα ξέχασε όλα και είναι με την κορούλα της αγκαλιά :) Είναι το πρώτο σου παιδάκι;

Σε ευχαριστω πολυ γλυκιά μου! Αυτό σκέφτομαι κ εγω κ τις μερες που δεν κανω εμετο παιρνω δυναμη. Απλα τις μερες που με πιανει, καταλαβαίνεις είναι πολυ δύσκολο. Ναι είναι το πρώτο μου! Περίμενα πως κ πως να μεινω εγκυος, το ηθελα χρονια! Κ τωρα δεν μπορω ουτε να το πιστέψω ουτε να το χαρώ όπως θα ήθελα. Πιστευω μολις ηρεμησω απ τους εμετους θα το χαρω. Εσενα το πρωτο σου; νομιζω μας είχες πει αλλα εχω ενα θεμα κ δεν συγκρατώ σορρυ! ❤ παρεπιπτοντως ωραίο άθλημα το τένις! Μπράβο που ασχολείσαι με αυτο! Εγω παλι με τη γυμναστική δεν ειμαστε φίλοι :razz:

  • Μου αρέσει 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκιά μου! Αυτό σκέφτομαι κ εγω κ τις μερες που δεν κανω εμετο παιρνω δυναμη. Απλα τις μερες που με πιανει, καταλαβαίνεις είναι πολυ δύσκολο. Ναι είναι το πρώτο μου! Περίμενα πως κ πως να μεινω εγκυος, το ηθελα χρονια! Κ τωρα δεν μπορω ουτε να το πιστέψω ουτε να το χαρώ όπως θα ήθελα. Πιστευω μολις ηρεμησω απ τους εμετους θα το χαρω. Εσενα το πρωτο σου; νομιζω μας είχες πει αλλα εχω ενα θεμα κ δεν συγκρατώ σορρυ! ❤ παρεπιπτοντως ωραίο άθλημα το τένις! Μπράβο που ασχολείσαι με αυτο! Εγω παλι με τη γυμναστική δεν ειμαστε φίλοι :razz:

Με το καλοοοοοοο!!!! :) Κ εμένα το πρώτο μου!!! Κ εμείς προσπαθούσαμε χρόνια, σπαστά όμως και πάντα ανάλογα με τους αγώνες. Δεν μας έκατσε και φέτος που λόγω κορονοϊού ακυρώθηκαν τα πάντα είπαμε να το εκμεταλλευτούμε κ να κάνουμε μία εξωσωματική που ευτυχώς πέτυχε! Είμαι και 36 και δεν ήθελα να το αφήνω άλλο. Το μεγαλύτερο σοκ ήταν το τεστ εγκυμοσύνης που μια ζωή βλέπω μια γραμμουλα και τωρα ειδα δύο :) Να σου πω την αλήθεια δεν είμαι τόσο αγχωμένη, όσο ανυπόμονη να το ζήσω όλο αυτό ! Να ακούσω καρδούλα, να δω εμβρυάκι, να δω την κοιλιά μου να μεγαλώνει, όλα :) Ξέρω είναι μεγάλο ζόρι οι εμετοί κοριτσάκι μου... κ ξέρω ότι δεν σε αφήνει να το απολαύσεις όπως θέλεις! Αλλά θα έρθει η ώρα και την εγκυμοσύνη σου θα χαρείς και το παιδάκι σου μια ζωή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerinula είπε:

Με το καλοοοοοοο!!!! :) Κ εμένα το πρώτο μου!!! Κ εμείς προσπαθούσαμε χρόνια, σπαστά όμως και πάντα ανάλογα με τους αγώνες. Δεν μας έκατσε και φέτος που λόγω κορονοϊού ακυρώθηκαν τα πάντα είπαμε να το εκμεταλλευτούμε κ να κάνουμε μία εξωσωματική που ευτυχώς πέτυχε! Είμαι και 36 και δεν ήθελα να το αφήνω άλλο. Το μεγαλύτερο σοκ ήταν το τεστ εγκυμοσύνης που μια ζωή βλέπω μια γραμμουλα και τωρα ειδα δύο :) Να σου πω την αλήθεια δεν είμαι τόσο αγχωμένη, όσο ανυπόμονη να το ζήσω όλο αυτό ! Να ακούσω καρδούλα, να δω εμβρυάκι, να δω την κοιλιά μου να μεγαλώνει, όλα :) Ξέρω είναι μεγάλο ζόρι οι εμετοί κοριτσάκι μου... κ ξέρω ότι δεν σε αφήνει να το απολαύσεις όπως θέλεις! Αλλά θα έρθει η ώρα και την εγκυμοσύνη σου θα χαρείς και το παιδάκι σου μια ζωή!!!

Χαίρομαι τόσο πολυ που τα καταφέρατε! Παιδευτηκατε αλλα το αποτέλεσμα μετράει! Και αυτό σας δικαίωσε! Με το καλο κ εσεις γλυκια μου να το πάρετε αγκαλίτσα! Εμεις δεν προσπαθουσαμε καιρο. Απλα περιμεναμε να παντρευτούμε πρώτα κ αυτη η αναμονη εμενα με σκοτωνε. Ειμαστε νιόπαντροι! Τώρα στις 5 Ιουλίου παντρευτηκαμε κ πιάσαμε αμεσως μωρακι με τον πρωτο μηνα! Για αυτό δεν θελω να ειμαι αχάριστη γιατι υπάρχουν τόσες γυναίκες που παιδεύονται καιρο για να πιάσουν το πολυπόθητο μωρακι! Απλώς επειδή το ηθελα από πιο μικρή κ περιμενα κ τον γαμο, τωρα που συνέβη δεν μπορω να το συνειδητοποιησω. Κ επειδή το περναω με εμετους κ ταλαιπωρια, δεν μπορω να το χαρώ. Μου ήρθε απότομο! Δεν το περίμενα οτι θα εχω υπερεμεση κ θα παιδευτω τοσο πολυ! Αλλά χαλάλι! Να ειναι καλα κ ας παιδευτω κ αλλο! Εγω Παρεπιπτοντως ειμαι 26 χρονων. Αλλα ήθελα απτα 22 περίπου να κανω μωρακι με τον αντρα μου κ ανυπομονούσα να παντρευτούμε! Ειμαστε 9 χρονια μαζι οποτε καταλάβαινες οτι από κάποια στιγμή κ μετα ηθελα να κανω οικογενεια μαζί του! Και τωρα που το ζω ολο αυτο μου φαίνεται σαν όνειρο! Κ ο γάμος μου σαν ονειρο ηταν! Τοσο αγχος τοσους μηνες προετοιμασίας κ κρατησε ολο κ ολο 1 μερα που το έζησα λες κ ημουν μεθυσμένη! Περασε τοσο γρηγορα αλλα τοσο μαγικά! Ελπιζω έτσι να είναι κ με την εγκυμοσύνη :)


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...