Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

On 28/3/2021 at 9:03 ΜΜ, mairy2021 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας!! Πως ειστε;;Εγώ γέννησα 26/3 μια υπεροχη μπουμπου 2370!! Είναι στην απλή μενν για να παρει βάρος κ είναι υγιέστατη!! Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να την παρουμε σπιτι!! Με το καλό σε όλες σας!! 

Καλημερα κοπέλα μου

Να τη χαίρεστε 

Πήρατε τη μικρούλα σπίτι? 

Εγώ γέννησα 29.03 

Η δική μου μπουμπού 2940!

On 31/3/2021 at 3:55 ΜΜ, valentina23 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου!! Και γω στις μανούλες Μαρτίου αλλά τελικά Φεβρουαρίου. Γέννησα 19/2.γιατι καλέ στις 36;;;με ποια αιτιολογία;; εγώ γεννγσα καισαρική στις 38+3 λόγω προηγούμενη ης 

Εγώ 37+5 λόγω ισχιακου μωρου

Και από ένα σημείο Κ μετά επιλογή μου, δε ρίσκαρα να το γυρίσουμε κλπ κλπ

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/4/2021 at 1:56 ΠΜ, Vaso11.4.11 είπε:

Καλησπερα Βαλεντινα μου! Γεννήσαμε την ιδια μερα. Μόνο που εγώ γεννησα προωρα στις 33+4. Εκανα πρόωρες συσπασεις 4 μερεε πριν λογω του κρυου. Ηταν τοτε με τα χιόνια κ δεν είχαμε θέρμανση ουτε νερο. Ποναγα 24 ωρες μέχρι που ένας εθελοντής κατάφερε με το τζιπ να με πάει νοσοκομειο. Τα δικά μας αμαξια δεν βγαίνανε με τπτ. Είχαμε εγκλωβιστει. Μου βαλανε τοκολυτικο αλλα δεν επιασε. Έτσι μετά από 4 μερες στις 19/2 γεννησα τη μικρή μου μαχητρια με καισαρική γιατι ήταν ισχυακη, 1935 κιλα. Δεν τη θυμαμαι οταν την βγάλανε γτ μου κάνανε μεθη. Κ μετα πηγε στο Παιδων Αγίας Σοφιας όπου νοσηλεύτηκε 22 μερες κ δεν επιτρεπόταν να τη βλεπω καθολου! Ηταν 22 μερες δύσκολες με πολυ κλαμμα! Μονο μια φωτογραφία της ειχα να βλέπω που έβγαλε ο αντρας μου όταν τη πηγαίνανε στο Παιδων! Δοξα Το Θεο τελικα μετα απο 22 μερες τη πηραμε στα 2180 κιλα. Κ τωρα φτασαμε αισίως τα 2910! Κάνουμε μικτη διατροφή. Αντλουσα οσο καιρο ηταν στο νοσοκομειο κ της πηγαινε ο αντρας μ το γαλα. Ακομα δεν εχω μεγάλη ροη κ πινει κ ξενο ειδικό για προωρα για να πάρει κ αλλα κιλα. Σιγα σιγα θα το κόψουμε. Θέλω να θηλασω αποκλειστικά αλλα η ροη δεν της αρκει. Ελπιζω να τα καταφέρουμε! Αυτή ηταν η ιστορία μου! Εύχομαι κ στις υπόλοιπες με το καλο κ με κανενα πονο! Ήμουν η πρώτη στην ομαδα ππυ γεννησα κ μετα πηραν σειρά άλλες 5 κοπελες! Βιαστικά τα μωρακια του Απριλίου! 

Με το καλο να γεννησεις κοριτσι μου! Θα πας με πρόκληση; πω πω χαρά στο κουράγιο σ παντως!

Κορίτσι μου τι λες?? 

Να σου ζήσει το μωράκι σου γερο κ δυνατό!! 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2021 at 4:22 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Manenious τι να πω.. Πάλι καλά που άλλαξες γιατρό!! Πως πας; όλα καλά τώρα στο τέλος;;

@Vaso11.4.11 αχ κορίτσι μου τι πέρασες!! Τουλάχιστον όλα πήγαν καλά! Αυτό να θυμάσαι! Είσαστε και οι δύο γεροι και ειδικά το κοριτσάκι σου που βγήκε μέσα απ αυτή την δοκιμασία δυνατή! Όσο για το θηλασμό μην στεναχωριέσαι προσπάθησες και της έδωσες. Το ζητούμενο είναι να είστε καλά!! Θυμάμαι που έγραφες στις αρχές κι έμπαινα και γω καμία φορά και σας διάβαζα. Όλα καλά να πάνε από δω και πέρα!! Να χαρείτε αγκαλίτσες και φιλάκια!! :x:x

Όσο για κείνη τη μέρα και μεις φύγαμε άρον άρον να πάμε Αθήνα γιατί είμαι από επαρχία!! Είχαμε βάλει αλυσιδες λόγω χιονιού και φοβόμουν πολύ μην αποκλείστουμε!! Ειδικά στα βόρεια που περάσαμε Άγιο Στέφανο, Δροσιά κτλ πολύ χιόνι και πολλές πτώσεις δέντρων!! Το καλό είναι ότι τόσο καιρό η θερμοκρασία ήταν ιδιαίτερα υψηλή και όταν ήταν να πάω για γεννα ξύπνησα και είδα μισό μέτρο χιόνι στην αυλή!! Σοκ!! 

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου! Τα παμε καλύτερα με το θηλασμο! Το προσπαθούμε καθε μερα! Εκεί που λες στα βόρεια μενω εγω. Οποτε καταλαβαίνεις. Είχαμε άπειρες πτώσεις δέντρων κ είχαμε αποκλειστεί. Για αυτο κ εγινε αυτο που έγινε.

On 7/4/2021 at 5:31 ΠΜ, Thia1985 είπε:

Κορίτσι μου τι λες?? 

Να σου ζήσει το μωράκι σου γερο κ δυνατό!! 

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ κοριτσακι μου! Εσύ ποτε γεννας με το καλο;

On 5/4/2021 at 9:42 ΠΜ, Pepi88 είπε:

Βασούλα μου λυπάμαι που τα πέρασες και εσύ αυτά !και εγώ πρόωρα γέννησα στις 31 εβδομάδες...βέβαια εγώ είχα συσπάσεις από την 22η βδομάδα οπότε ήταν θαύμα που έφτασα με πολύ αγώνα τόσο !σχεδόν ίδια κιλά τα μωρά μας!τώρα φτάσαμε τα 6 επίσης με πολύ αγώνα και υπομονή!να σου ζήσει αγάπηου και κάθε φορά που διαβάζω για ένα βιαστικό μωράκι με πιάνει ένας κόμπος στο στομάχι !

Αχ Πέππυ μου αλήθεια; Να σου ζήσει κοριτσι μου! Ευτυχώς που τα μωρακια μας είναι καλα! Το δυσκολο στη δικη μας περίπτωση ήταν ότι δεν επιτρεπόταν να δω το μωρο μου για 22 μερες! Ηταν τοσο δυσκολο! Γεννησα κ ηταν σαν να μη γεννησα. Πηγα στο νοσοκομείο με τη κοιλιτσα μου γεμάτη και ξαφνικά ημουν χωρίς το μωρο μου στη κοιλιτσα αλλα δεν το είχα ουτε στην αγκαλίτσα μου! Αστο.... ευτυχως περασε τωρα. Αλλά ακόμα προσπαθώ να το ξεπερασω και να διαχειριστώ τη καινούργια κατάσταση. Εύχομαι εσυ να μην έμεινες μακρυα απτο μωρακι σου κ ο τοκετος σου πέρα απο το κομμάτι της προωροτητας να ηταν μια ευχάριστη εμπειρία :wub: μπραβο σας για τα κιλακια! Εμείς είμαστε 3160 για την ωρα. Θηλαζεις αποκλειστικά ή πηρε κ ξενο για να βάλει κιλα;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2021 at 9:42 ΠΜ, Vaso11.4.11 είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου! Τα παμε καλύτερα με το θηλασμο! Το προσπαθούμε καθε μερα! Εκεί που λες στα βόρεια μενω εγω. Οποτε καταλαβαίνεις. Είχαμε άπειρες πτώσεις δέντρων κ είχαμε αποκλειστεί. Για αυτο κ εγινε αυτο που έγινε.

Σε ευχαριστώ πολυ πολυ κοριτσακι μου! Εσύ ποτε γεννας με το καλο;

Αχ Πέππυ μου αλήθεια; Να σου ζήσει κοριτσι μου! Ευτυχώς που τα μωρακια μας είναι καλα! Το δυσκολο στη δικη μας περίπτωση ήταν ότι δεν επιτρεπόταν να δω το μωρο μου για 22 μερες! Ηταν τοσο δυσκολο! Γεννησα κ ηταν σαν να μη γεννησα. Πηγα στο νοσοκομείο με τη κοιλιτσα μου γεμάτη και ξαφνικά ημουν χωρίς το μωρο μου στη κοιλιτσα αλλα δεν το είχα ουτε στην αγκαλίτσα μου! Αστο.... ευτυχως περασε τωρα. Αλλά ακόμα προσπαθώ να το ξεπερασω και να διαχειριστώ τη καινούργια κατάσταση. Εύχομαι εσυ να μην έμεινες μακρυα απτο μωρακι σου κ ο τοκετος σου πέρα απο το κομμάτι της προωροτητας να ηταν μια ευχάριστη εμπειρία :wub: μπραβο σας για τα κιλακια! Εμείς είμαστε 3160 για την ωρα. Θηλαζεις αποκλειστικά ή πηρε κ ξενο για να βάλει κιλα;

Δυστυχώς και εμένα ήταν 20 μέρες μακριά μου!δεν θήλασα καθόλου μόνο ξένο.και ο τοκετός ήταν μια τραγική εμπειρία για μένα .. σημασία έχει το τώρα και ότι είναι καλά τα μωράκια μας!!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...
On 2/4/2021 at 4:22 ΜΜ, valentina23 είπε:

@Manenious τι να πω.. Πάλι καλά που άλλαξες γιατρό!! Πως πας; όλα καλά τώρα στο τέλος;;

@Vaso11.4.11 αχ κορίτσι μου τι πέρασες!! Τουλάχιστον όλα πήγαν καλά! Αυτό να θυμάσαι! Είσαστε και οι δύο γεροι και ειδικά το κοριτσάκι σου που βγήκε μέσα απ αυτή την δοκιμασία δυνατή! Όσο για το θηλασμό μην στεναχωριέσαι προσπάθησες και της έδωσες. Το ζητούμενο είναι να είστε καλά!! Θυμάμαι που έγραφες στις αρχές κι έμπαινα και γω καμία φορά και σας διάβαζα. Όλα καλά να πάνε από δω και πέρα!! Να χαρείτε αγκαλίτσες και φιλάκια!! :x:x

Όσο για κείνη τη μέρα και μεις φύγαμε άρον άρον να πάμε Αθήνα γιατί είμαι από επαρχία!! Είχαμε βάλει αλυσιδες λόγω χιονιού και φοβόμουν πολύ μην αποκλείστουμε!! Ειδικά στα βόρεια που περάσαμε Άγιο Στέφανο, Δροσιά κτλ πολύ χιόνι και πολλές πτώσεις δέντρων!! Το καλό είναι ότι τόσο καιρό η θερμοκρασία ήταν ιδιαίτερα υψηλή και όταν ήταν να πάω για γεννα ξύπνησα και είδα μισό μέτρο χιόνι στην αυλή!! Σοκ!! 

@Pepi88 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Δεν μπαίνω πλέον στο φόρουμ για αυτό σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση. Εμείς είμαστε πλέον 8 μηνών ζουζούνες πολύ ζωηρές και έχουμε βγάλει και 4 δοντάκια παρακαλώ!!! :wub: Είμαστε και 8 κιλάκια! Δόξα Το Θεό είναι καλά το μωράκι μου και ΝΑΙ, ακόμα θηλάζω!!! :D Εσείς και τα μωράκια σας πως είστε;

On 11/4/2021 at 11:08 ΠΜ, Thia1985 είπε:

Βάσω μου γέννησα!!! 

29.03 με Καισαρικη, κοριτσάκι 

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Πως είστε;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 να σου ζήσει η κουκλίτσα και μεις κάπου τόσο είμαστε σε κιλά 8,200 για την ακρίβεια αλλά είμαστε και λίγο μεγαλύτερες;)..και γω ακόμα θηλαζω αν και με τις στερεές δεν τα πάμε και πολύ καλά...τρώει λίγο απ' όλα ..επίσης ακόμα μου ξυπνάει τα βράδια συνέχεια και έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά...μποσουλαει,πιάνεται και σηκώνεται όρθια,μπαμπαλιζει,χαιρεταει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Vaso11.4.11 είπε:

@Pepi88 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Δεν μπαίνω πλέον στο φόρουμ για αυτό σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση. Εμείς είμαστε πλέον 8 μηνών ζουζούνες πολύ ζωηρές και έχουμε βγάλει και 4 δοντάκια παρακαλώ!!! :wub: Είμαστε και 8 κιλάκια! Δόξα Το Θεό είναι καλά το μωράκι μου και ΝΑΙ, ακόμα θηλάζω!!! :D Εσείς και τα μωράκια σας πως είστε;

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Πως είστε;

Σε ευχαριστω πολυ!!!

Καλα,Δοξα το Θεο.

7.920 ειναι η δικια μου

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Vaso11.4.11 να σου ζήσει η κουκλίτσα και μεις κάπου τόσο είμαστε σε κιλά 8,200 για την ακρίβεια αλλά είμαστε και λίγο μεγαλύτερες;)..και γω ακόμα θηλαζω αν και με τις στερεές δεν τα πάμε και πολύ καλά...τρώει λίγο απ' όλα ..επίσης ακόμα μου ξυπνάει τα βράδια συνέχεια και έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά...μποσουλαει,πιάνεται και σηκώνεται όρθια,μπαμπαλιζει,χαιρεταει

Εμάς τρώει όλο το μπολ που της βάζω και από φρούτα και από μεσημεριανό κλπ. Ευτυχώς δεν έχουμε σε αυτό κανένα θέμα. Ούτε και στον ύπνο. Κοιμάται σερί. Τώρα τελευταία έχει αρχίσει και ξυπνάει καμιά φορά. Νομίζω περνάμε τη φάση του άγχους αποχωρισμού. Εμένα λέει μαμά μπαμπά και τα τα τα αλλά δεν έχει ακόμα μπουσουλήσει ούτε έχει σηκωθεί. Αλλά εντάξει δεν αγχώνομαι. Έχει περιθώρια και λόγω προωρότητας.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2021 at 12:26 ΜΜ, HappyMom19 είπε:

@Pepi88 Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Δεν μπαίνω πλέον στο φόρουμ για αυτό σόρρυ για την καθυστερημένη απάντηση. Εμείς είμαστε πλέον 8 μηνών ζουζούνες πολύ ζωηρές και έχουμε βγάλει και 4 δοντάκια παρακαλώ!!! :wub: Είμαστε και 8 κιλάκια! Δόξα Το Θεό είναι καλά το μωράκι μου και ΝΑΙ, ακόμα θηλάζω!!! :D Εσείς και τα μωράκια σας πως είστε;

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Πως είστε;

Εμείς πάντως είμαστε πολύ καλά ! είμαστε 10 μηνών !11 κιλά σε βάρος και 75 πόντους !σαν να μην γεννήθηκε πρόωρα !μπουσουλαει σηκώνεται και περπατάει πιάνοντας τα έπιπλα  λέει μπα μα τα τα τα !!τρώμε στέρεες και μάλιστα όλο το φαγητό μας !επίσης έχουμε 8 δόντια!! φτου φτου μας έχουν πάει όλα πολύ καλά για 2 μήνες προωροτητας !!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Pepi88 πολύ χαίρομαι για τον μικρούλη σου!!! Και γω πιστεύω ότι η προωρότητα δεν παίζει ρόλο!!ίσα ίσα αυτά τα μωρά λες και θελουν να προλάβουν τα υπόλοιπα παίρνουν γρήγορα κιλά και ύψος!!μπράβο σας!!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...