Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2021


Recommended Posts

Just now, Woman88 είπε:

Χμμμμ φωτιγραφιες ναι αλλά ξέρεις τι γίνεται; έγω ένα πρήξιμο λόγω κατακράτησης και λόγω δυσκοιλιοτητας μου πε ο γιατρουλης μου χάχα. Εσείς κάθε πότε πάτε για υπέρηχο κοριτσια μου; @Katerinula εσενα ποιος είναι ο γιατρός σου; γιατί είδα ότι είναι στο Λητώ και στο Αρεταίειο και εμένα εκεί ειναι μηπως έχουμε τον ίδιο χάχα.

Κορίτσια Δουλεύετε; με τι ασχολείστε; 

Κ εγω εχω πρήξιμο οποτε η κοιλιτσα δεν είναι κ πολύ όπως θα ήταν κανονικα στο μηνα που βγαζω τις φωτο χαχα εγω εκανα τον 1ο υπερηχο στην 6η εβδομαδα, τον 2ο στην 7η κ αυριο που ειμαι στη 10 εβδομαδα παω για τον 3ο. Εγω δουλευα σε σπίτια κ πρόσεχα παιδακια αλλα σταματησα για κάποιους λόγους κ μετα απο 1 βδομαδα εμαθα οτι ειμαι εγκυος οποτε δεν μπορουσα πλεον να παω καπου αλλου. Αρα ειμαι άνεργη. Εσυ;


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Vaso11.4.11 είπε:

Κ εγω εχω πρήξιμο οποτε η κοιλιτσα δεν είναι κ πολύ όπως θα ήταν κανονικα στο μηνα που βγαζω τις φωτο χαχα εγω εκανα τον 1ο υπερηχο στην 6η εβδομαδα, τον 2ο στην 7η κ αυριο που ειμαι στη 10 εβδομαδα παω για τον 3ο. Εγω δουλευα σε σπίτια κ πρόσεχα παιδακια αλλα σταματησα για κάποιους λόγους κ μετα απο 1 βδομαδα εμαθα οτι ειμαι εγκυος οποτε δεν μπορουσα πλεον να παω καπου αλλου. Αρα ειμαι άνεργη. Εσυ;

Ναι και εγώ πρήξιμο χάχα και πετάγεται μια κοιλίτσα ξαφνικά και λες καλά τι γίνεται χάχα. Εγώ είμαι καθηγήτρια όχι διορισμενη κάνω ιδιαίτερα μαθήματα και περιμένω να δω πότε θα ανοίξουν τα σχολεία να δω τι θα κάνω. Έχω πολλούς μαθητές και δεν ξέρω τι θα κάνω λόγω κορονοιου. Μάλλον θα κάνω εναλλάξ διαδικτυακά και δια ζώσης. Βέβαια τώρα όπως είμαι με τις ανακατωσουρες κτλ δεν είμαι πολύ για να πάω για δουλειά αλλά ακόμα δε θέλω να το πω κιόλας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι και εγώ πρήξιμο χάχα και πετάγεται μια κοιλίτσα ξαφνικά και λες καλά τι γίνεται χάχα. Εγώ είμαι καθηγήτρια όχι διορισμενη κάνω ιδιαίτερα μαθήματα και περιμένω να δω πότε θα ανοίξουν τα σχολεία να δω τι θα κάνω. Έχω πολλούς μαθητές και δεν ξέρω τι θα κάνω λόγω κορονοιου. Μάλλον θα κάνω εναλλάξ διαδικτυακά και δια ζώσης. Βέβαια τώρα όπως είμαι με τις ανακατωσουρες κτλ δεν είμαι πολύ για να πάω για δουλειά αλλά ακόμα δε θέλω να το πω κιόλας. 

Καταλαβα! Αφού εχεις δουλειά μια χαρα. Κ αν καταφέρεις να το κάνεις κ διαδικτυακά απτο σπιτι θα είσαι κ πιο άνετα. Στη πορεία όταν πλέον θα φαίνεται, φαντάζομαι δεν θα έχεις κ ανακατωσουρες οποτε θα είσαι πιο άνετα. Τωρα οσο αφορά τον κορονοιο ειναι ενα θεμα. Αλλα αν υπάρξουν περισσότερα κρουσματα φαντάζομαι ότι έτσι κ αλλιώς θα γίνονται όλα διαδικτυακά.

X6wop3.png


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Woman88 είπε:

Ναι και εγώ πρήξιμο χάχα και πετάγεται μια κοιλίτσα ξαφνικά και λες καλά τι γίνεται χάχα. Εγώ είμαι καθηγήτρια όχι διορισμενη κάνω ιδιαίτερα μαθήματα και περιμένω να δω πότε θα ανοίξουν τα σχολεία να δω τι θα κάνω. Έχω πολλούς μαθητές και δεν ξέρω τι θα κάνω λόγω κορονοιου. Μάλλον θα κάνω εναλλάξ διαδικτυακά και δια ζώσης. Βέβαια τώρα όπως είμαι με τις ανακατωσουρες κτλ δεν είμαι πολύ για να πάω για δουλειά αλλά ακόμα δε θέλω να το πω κιόλας. 

Εγώ είμαι ειδική παιδαγωγός. Μέχρι πρόπερσι έκανα κι εγώ φουλ ιδιαίτερα αλλά μετά με πήραν αναπληρώτρια οπότε έχω κρατήσει μόνο 1-2 Για εξτρα χρήματα. Εγώ τον Νοέμβρη θα ξέρω αν θα με πάρουν φέτος. Αλλά κ να με πάρουν νομίζω ότι λόγω κοροναϊου οι έγκυες θεωρούμαστε ευπαθη ομάδα οπότε ή θα μου δώσουν άδεια ή θα δουλέψω κι εγώ διαδικτυακά. Θα δείξει.. 

Link to comment
Share on other sites

Ax πολύ ωραίο ειδικός παιδαγωγός τέλειο..... Έχω κάνει και εγώ σεμινάρια και επειδή γνωρίζω και νοηματική είχα μαθητές με προβλήματα ακοής.... Και εγώ στα ιδιαίτερα ειμαι... Θα το πάω εναλλάξ από κοντά και διαδικτυακά.... Και από κοντά απαραίτητα με μάσκες!!!! Μακάρι να είναι όλα καλά και για όλα υπάρχει λύση!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Woman88 είπε:

Ax πολύ ωραίο ειδικός παιδαγωγός τέλειο..... Έχω κάνει και εγώ σεμινάρια και επειδή γνωρίζω και νοηματική είχα μαθητές με προβλήματα ακοής.... Και εγώ στα ιδιαίτερα ειμαι... Θα το πάω εναλλάξ από κοντά και διαδικτυακά.... Και από κοντά απαραίτητα με μάσκες!!!! Μακάρι να είναι όλα καλά και για όλα υπάρχει λύση!! 

Έχεις κάνει νοηματικη;;; το είχα ψάξει κι εγώ κάποιο διάστημα αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ δύσκολο να πάρεις πιστοποίηση  κι απογοητεύτηκα κ το άφησα. Κι εγώ θα ήθελα!!! Ναι ναι όπως το πες! Να είναι όλα καλα κ τα υπόλοιπα θα τα βρούμε!! Κορίτσια Ανυπομονώ να πάνε όλα καλα κ να φτάσουμε στην αυχενικη!! Κ μετά να λέμε όλες πόσο χαρούμενες είμαστε!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betty90 είπε:

Έχεις κάνει νοηματικη;;; το είχα ψάξει κι εγώ κάποιο διάστημα αλλά μου είπαν ότι είναι πολύ δύσκολο να πάρεις πιστοποίηση  κι απογοητεύτηκα κ το άφησα. Κι εγώ θα ήθελα!!! Ναι ναι όπως το πες! Να είναι όλα καλα κ τα υπόλοιπα θα τα βρούμε!! Κορίτσια Ανυπομονώ να πάνε όλα καλα κ να φτάσουμε στην αυχενικη!! Κ μετά να λέμε όλες πόσο χαρούμενες είμαστε!!

Ναι έχω κάνει!!!! 4 κύκλους.... Αλλά έχω πάρει μόνο τις 2 ενότητες από τις 3! Μετά προέκυψε ο γάμος μου είχα τις ετοιμασίες κτλ  και δνε συνέχισα για να τελειώσω!! Αχ ναι κορίτσι μου!!!! Να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!! Εσύ πότε θα ξαναπας στο γιατρό; θύμισε μου πόσο εβδομάδων είσαι; 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Ναι έχω κάνει!!!! 4 κύκλους.... Αλλά έχω πάρει μόνο τις 2 ενότητες από τις 3! Μετά προέκυψε ο γάμος μου είχα τις ετοιμασίες κτλ  και δνε συνέχισα για να τελειώσω!! Αχ ναι κορίτσι μου!!!! Να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!! Εσύ πότε θα ξαναπας στο γιατρό; θύμισε μου πόσο εβδομάδων είσαι; 

Καλημέρα!! Θα ξαναπάω την επόμενη Πέμπτη...άσε δεν περνάει με τπτ ο καιρός! Είμαι 6w 3d αλλά ο υπέρηχος μ έβγαλε μια βδομάδα νωρίτερα...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Ναι και εγώ πρήξιμο χάχα και πετάγεται μια κοιλίτσα ξαφνικά και λες καλά τι γίνεται χάχα. Εγώ είμαι καθηγήτρια όχι διορισμενη κάνω ιδιαίτερα μαθήματα και περιμένω να δω πότε θα ανοίξουν τα σχολεία να δω τι θα κάνω. Έχω πολλούς μαθητές και δεν ξέρω τι θα κάνω λόγω κορονοιου. Μάλλον θα κάνω εναλλάξ διαδικτυακά και δια ζώσης. Βέβαια τώρα όπως είμαι με τις ανακατωσουρες κτλ δεν είμαι πολύ για να πάω για δουλειά αλλά ακόμα δε θέλω να το πω κιόλας. 

Το ειχα ξανα γράψει αλλα μου έβγαζε οτι ειναι σε απόκρυψη η απαντηση. Τωρα φαινεται;

Καταλαβα! Αφού εχεις δουλειά μια χαρα. Κ αν καταφέρεις να το κάνεις κ διαδικτυακά απτο σπιτι θα είσαι κ πιο άνετα. Στη πορεία όταν πλέον θα φαίνεται, φαντάζομαι δεν θα έχεις κ ανακατωσουρες οποτε θα είσαι πιο άνετα. Τωρα οσο αφορά τον κορονοιο ειναι ενα θεμα. Αλλα αν υπάρξουν περισσότερα κρουσματα φαντάζομαι ότι έτσι κ αλλιώς θα γίνονται όλα διαδικτυακά.

6 ώρες πρίν, Betty90 είπε:

Εγώ είμαι ειδική παιδαγωγός. Μέχρι πρόπερσι έκανα κι εγώ φουλ ιδιαίτερα αλλά μετά με πήραν αναπληρώτρια οπότε έχω κρατήσει μόνο 1-2 Για εξτρα χρήματα. Εγώ τον Νοέμβρη θα ξέρω αν θα με πάρουν φέτος. Αλλά κ να με πάρουν νομίζω ότι λόγω κοροναϊου οι έγκυες θεωρούμαστε ευπαθη ομάδα οπότε ή θα μου δώσουν άδεια ή θα δουλέψω κι εγώ διαδικτυακά. Θα δείξει.. 

Κοριτσια κ εγω βρεφονηπιοκομος ειμαι και πηγα σε ιδιωτικό κολεγιο κ εκανα κ 1 χρόνο εξειδίκευση στην ειδική αγωγή. Ειχα αναλάβει κ παράλληλη στηριξη σε μαθητή με σύνδρομο κ ηταν η 1η μου δουλεια. Τα καταφέραμε και το παιδί πηγε πολυ καλα! Μετά όμως βρήκα διαφορες δουλειες σε σπίτια σαν βρεφονηπιοκομος κ εφοσον δεν καταφερνα να μπω σε κάποιον παιδικο εδω στις κοντινές περιοχές, καθώς όλοι οι παιδικοί είχαν τις σταθερές κοπελες τους, επέλεξα να μεινω στα σπίτια. Αλλα κουραστηκα. Μετά τη γεννα κ αφου μεγαλωσει το μωρο, πρώτα ο Θεός θα κυνηγήσω παλι τους παιδικούς.


TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου... 

@Betty90 μην αγχώνεσαι όλα θα είναι καλά και πρώτα ο θεούλης θα ακούσεις καρδούλα !!!! Στον πρώτο υπέρηχο τι είδατε;

@Vaso11.4.11 τώρα φάνηκε το μήνυμα ναι!! Είναι ωραίο αυτό με. Τ ιδιαίτερα αλλά είναι θέμα η ασφάλιση εννοώ όσον φορά τα ένσημα... Κορίτσια σήμερα νιώθω τελείως χαλαρό το στήθος μου ούτε πόνο ούτε τπτ λέτε να πάρω το γιατρό; και δεν έχω και κανένα άλλο συμπτώματα χθες τουλάχιστον είχα τις ανακατοσουρες. θα με περάσει για τρελή ο άνθρωπος χάχαχαχα

Επίσης πως έβαλες το τι κεράκι σου που μετράει τις εβδομάδες; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα. Βλέπω μαζευτήκαμε αρκετές. Κι εγώ εκπαιδευτικός είμαι, όχι διορισμένη. Δούλευα περίπου 8.5 χρόνια σε άλλο αντικείμενο αλλά εχασα τη δουλειά μου κι αφοσιωθηκα στο να μείνω έγκυος. Είμαι οχτώ εβδομάδων αλλά ακόμη πολύ συγκρατημένη και φοβισμένη για το αν θα πάνε όλα καλά ως το τέλος. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Woman88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου... 

@Betty90 μην αγχώνεσαι όλα θα είναι καλά και πρώτα ο θεούλης θα ακούσεις καρδούλα !!!! Στον πρώτο υπέρηχο τι είδατε;

@Vaso11.4.11 τώρα φάνηκε το μήνυμα ναι!! Είναι ωραίο αυτό με. Τ ιδιαίτερα αλλά είναι θέμα η ασφάλιση εννοώ όσον φορά τα ένσημα... Κορίτσια σήμερα νιώθω τελείως χαλαρό το στήθος μου ούτε πόνο ούτε τπτ λέτε να πάρω το γιατρό; και δεν έχω και κανένα άλλο συμπτώματα χθες τουλάχιστον είχα τις ανακατοσουρες. θα με περάσει για τρελή ο άνθρωπος χάχαχαχα

Επίσης πως έβαλες το τι κεράκι σου που μετράει τις εβδομάδες; 

Καλησπερα κοριτσι μου! Τα ένσημα ειναι μεγαλο θεμα, το ξέρω, γιατί κ εγω ανασφάλιστη ειμαι ολα αυτα τα χρονια. Παρτον τηλ, οτι απορία έχουμε καλο ειναι να τους ρωτάμε, για αυτο ειναι οι γιατροι. Παντως το στηθος σου ειπα, ούτε εμένα με ενοχλει. Ειναι φυσιολογικο πιστεύω γιατι ειναι νωρις ακομα. 

Λοιπόν για το τικερακι θα πας στο lilypie, θα το φτιάξεις όπως σου αρέσει, θα το αποθηκεύσεις κ θα κανεις αντιγραφή το url της φωτογραφίας. Μετα θα έρθεις εδώ στη σελίδα, θα πας στις ρυθμίσεις λογαριασμου, στο settings area που το έχει πανω αριστερα κ θα πας στην υπογραφή κ θα κανεις επικόλληση το url της φωτογραφίας κατω κάτω στου κουτάκι που σου έχει να γράψεις. Θα πατήσεις προσθήκη επιπρόσθετου υλικού κ προσθήκης εικόνας απο συνδεσμου url. Αν χρειαστείς κάτι άλλο ρωτησε με. Για την ωρα παω να ετοιμαστω γιατι εχω υπερηχο στις 17:00! Επανέρχομαι με νεότερα! Ελπιζω ολα να ειναι καλα, εχω πολυ αγχος!

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα. Βλέπω μαζευτήκαμε αρκετές. Κι εγώ εκπαιδευτικός είμαι, όχι διορισμένη. Δούλευα περίπου 8.5 χρόνια σε άλλο αντικείμενο αλλά εχασα τη δουλειά μου κι αφοσιωθηκα στο να μείνω έγκυος. Είμαι οχτώ εβδομάδων αλλά ακόμη πολύ συγκρατημένη και φοβισμένη για το αν θα πάνε όλα καλά ως το τέλος. 

Καλησπερα κοριτσι μου! Με το καλο και το δικό σου μωρακι! Έχεις ακούσει καρδουλα; ολα θα πανε τελεια, ολες έχουμε αγχος αλλα πρεπει να εχουμε πίστη πανω από ολα! Ποια μιλάει βεβαια! Χαχα ειμαι πολυ αγχώδης! Τα λεω για να τα ακούω κ εγω :-P

  • Χαχα 1

TjCZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11 Άντε άντε με το καλοοοοοο!!!! Περιμένουμε νεα!!!!! Μην μας ξεχασεις!!!!!

@Thia1985 Είναι λογικό να είμαστε αγχωμένες!!! Αλλά όλα.θα πάνε καλά!!! Πρέπει να απολαύσουμε αυτές τις στιγμές γτ είναι μοναδικές κ.δεν ξέρουμε αν θα τις ξαναζήσουμε!

Link to comment
Share on other sites

@Vaso11.4.11περιμένουμε νέα όλα θα είναι τέλεια!!!!

@Thia1985σε τι κλάδο είσαι; μαθηματικός φιλόλογος η φυσικός; και τώρα ασχολείσαι με αυτό η καθόλου; όλες είμαστε αγχωμένες νομίζω και εγώ αγωνιώ αν όλα είναι καλά στον επόμενο υπέρηχο που Εχω την άλλη εβδομάδα. Εσύ έχεις Κανει υπέρηχους; έχεις ακούσει καρδούλα; είναι το πρώτο σου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...