Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Μαΐου 2021


Elsatin

Recommended Posts

Καλησπέρα... Πετάγομαι λίγο για να σας πω την εμπειρία μου. Στο Ιασώ που γεννησα εγώ πριν 2,5 χρόνια βέβαια σερβιέτες και βρακακια-διχτακια τα δίνουν. Ήταν πολύ βολικά τις πρώτες μέρες 

  • Ευχαριστώ 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 432
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, MariaPol είπε:

Καλε δωσε χρονο.. Μην αγχωνεσαι, η γυναικολογος μου ειπε οτι συνηθως μεχρι 32 εβδομάδες γυρναει.. Αλλα και παλι δεν είναι σίγουρο. Εχει τυχει περιπτώσεις που ξεκινησαν για καισαρικη γιατι δεν γυριζε και τελευταίες μερες αποφάσισε οτι θα γυρισει, 39 και 40 εβδομαδες. Οπως επισης κάποια γυρισαν με το κεφαλι στις 30 βδομαδες και στις 35 ξαναγύρισαν με τα ποδια! Οτι θελουν κανουν και οποτε θελουν!

Κοριτσια μου εγω εχω και Skype και Messenger, ότι θέλετε! Οποια κανει την ομαδα να μας πει να της στειλουμε σε προσωπικό μηνυμα το ονομα μας να μας κανει add.

Λέω να την κάνω στο Σκάιπ.  Περιμένω να δω αμα έχουν όλες. @Viik  @Biancospino @MariaPol @Elsatin @Valentina85 ξεχνάω κάποια σίγουρα. Έχω κενά μνήμης 

*για όσες ανεβάζετε σάκχαρο,  έφαγα χθες ένα φαλαφελ , αυτή την πιτουλα με ρεθυθοκεφτε κλπ , μέσα σε μια ώρα πήγα 165 μην τα τρώτε :-P δεν το λέω στη γιατρό μη με κραξει. Ήταν εκτος σχεδίου 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε;

Εγώ είμαι 28+1 σήμερα, την προηγουμένη φορά που είχα υπέρηχο (στις 26 εβδομάδες) είχε γυρίσει με τα πόδια προς τα κάτω και στο πλάι (πώς βολεύτηκε έτσι δεν ξέρω) και από ό,τι καταλαβαίνω ακόμα έτσι είναι! Τώρα έχουμε πάλι στις 29 εβδομάδες την Παρασκευή, ανυπομονώ! Μουρίτσα δεν είδαμε καλά καλά γιατί την είχε κολλήσει στον πλακούντα, γενικά ο γιατρός μας είπε ότι είναι πολύ χουχουλιάρικο μωρό χαχαχα (είχε να πάρει και από τους δυο μας)! Νομίζω όμως ότι έχουμε καιρό ακόμα και για να κάνει την "τούμπα" αρκετό! 

Διαβάζω παντού ότι τώρα είναι που αρχίζουμε να μετράμε κινήσεις, δεν είναι λίγο αγχωτικό αυτό; Εσείς τι κάνετε; Κάτι μου ανέφερε και ο γιατρός τις προάλλες αλλά είπε ότι αυτή τη φορά θα μου εξηγήσει, δεν χρειαζόταν τότε. Εμένα η μπουμπού συνήθως πρωί πρωί είναι υπερδραστήρια και αργά το βράδυ, βέβαια υπάρχουν και μέρες που είναι όλη μέρα ιδιαίτερα ενεργή αλλά κι άλλες που κινείται αχνά μέσα στη μέρα. 

Για το ζάχαρο τώρα, όταν μίλησα με τη διαβητολόγο για τα αποτελέσματα της καμπύλης (85-170-140) μου είπε ότι είναι καλά και δεν είναι παθολογική, συνεχίζω όμως τις μετρήσεις κανονικά και την διατροφή. Η αλήθεια είναι ότι δυο-τρεις μέρες τώρα έχει ηρεμήσει αρκετά κι έχω γυρίσει σε 80αρια νηστείας και 85-105 μεταγευματικά. Από ό,τι έχω καταλάβει περνάει από φάσεις το ζάχαρο, διαστήματα που "ζορίζεται" και άλλα που είναι χαλαρά. 

Τέλος, προχτές που μίλησα με το Ιασώ μου είπαν ότι σερβιέτες δίνουν για την πρώτη μέρα και μετά θα έχω δικές μου, επίσης ότι παρέχουν προϊόντα περιποίησης για μένα (δεν κατάλαβα τι ακριβώς αλλά δε με πειράζει, γιατί θα πάρω δικά μου αφρόλουτρα κλπ) και τα πάντα για το μωρό. Θα χρειαστώ μόνο τα ρουχαλάκια εξόδου. 

@Rinio31 μέσα για Skype, δεν έχω messenger εγώ! Να σου στείλω σε μήνυμα για να με βρεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/2/2021 at 9:39 ΜΜ, Rinio31 είπε:

Α ήταν κοινωνική πριν , προλαβαίνεις τη συμπεριφορά της τότε να την φτιάξεις.  Εμένα ήταν πάντα μαλακω χαχαα δεν θέλει σκυλιά αλλα :-P

το περπάτημα επίσης βοηθάει φοβερά ισχύει.  Εγώ σήμερα την έβγαλα καναπέ ολημερίς.  Δεν έχω παράπονο. 

Κορίτσια,  καλλιέργεια σας κάνει κάθε συχνά ο γιατρός;

@Valentina85Βρε συ , μην αγχώνεσαι!! Και καλά θα είσαι,  και η κούνια θα γεμίσει.  Ινσουλίνη ινσουλίνη οκ!!! Δεν είναι τίποτα!!! Θα δεις πως θα αλλάξει,  έτσι ένιωθα κι εγώ στην αρχή.  Μια χαρά θα είσαι κι εσύ και ο μπέμπης σου θα δεις !!!!!!

Καλημέρα και καλό μήνα,! Ναι έχεις δίκιο 

On 21/2/2021 at 11:23 ΜΜ, Viik είπε:

@Rinio31 καλλιέργεια κολπικού εννοείς; Εμένα δεν μου έχει κάνει ποτέ, είχα κάνει το pcr τεστ παπ τον Ιούλιο, τώρα δεν ξέρω αν μου κάνει αργότερα. Ούρων γενική και καλλιέργεια μου γράφει κάθε μήνα μεταξύ άλλων! 

@Valentina85 μη σε αγχώνει η ινσουλίνη. Τουλάχιστον θα είσαι πιο άνετη στο θέμα μετρήσεων, όχι να ακολουθείς τη διατροφή κατά γράμμα και πάλι να μη βλέπεις αποτελέσματα! Κι εμένα μου είπε ότι αν χρειαστεί θα ξεκινήσω, μια εμπειρία είναι κι αυτή, δες το έτσι! Με το καλό να δεις τον μπεμπούλη σου!! Γιατί σε άφησαν τόσο καιρό χωρίς υπέρηχο μωρέ;

Άστα έτυχε ο πάγος τη μέρα που είχα εξέταση! Τελικά τον είδα! 

1560

Πολυ καλές αναλογίες λίγο το κεφαλάκι μεγαλύτερο αλλά δεν ανησυχεί κ το ποδαράκι ψηλός δλφ χάρηκα πολύ! 

On 27/2/2021 at 7:20 ΜΜ, Rinio31 είπε:

Λέω να την κάνω στο Σκάιπ.  Περιμένω να δω αμα έχουν όλες. @Viik  @Biancospino @MariaPol @Elsatin @Valentina85 ξεχνάω κάποια σίγουρα. Έχω κενά μνήμης 

*για όσες ανεβάζετε σάκχαρο,  έφαγα χθες ένα φαλαφελ , αυτή την πιτουλα με ρεθυθοκεφτε κλπ , μέσα σε μια ώρα πήγα 165 μην τα τρώτε :-P δεν το λέω στη γιατρό μη με κραξει. Ήταν εκτος σχεδίου 

 

Τέλεια κοριτσάκι σ έχω στείλει πμ

On 22/2/2021 at 12:52 ΠΜ, Biancospino είπε:

@manaoula όχι εγώ δε γεννάω στο Αλεξάνδρας. Ίσως εννοείς την @Valentina85.

Κορίτσια θα κάνετε όλες προσπάθεια να θηλάσετε;

Θα στα πω από Σκάιπ! Πάντως προσωπικά θέλω πολύ να θηλασω! 

On 26/2/2021 at 10:10 ΜΜ, MariaPol είπε:

Κοριτσια στο μαιευτήριο θα παρετε πανες ακράτειας, σερβιέτες λοχειας;; Μου ειπαν απο την κλινική δίνουν ετσι κι αλλιως αλλα δεν ξερω αν πρεπει να παρω κι εγω καλου κακού. Εχετε ακουσει για καμια καλη μαρκα; Μονο για τενα πανες εχει παρει το μάτι μου.

Πήρα τενα και always discreet boutique 

On 27/2/2021 at 7:20 ΜΜ, Rinio31 είπε:

Λέω να την κάνω στο Σκάιπ.  Περιμένω να δω αμα έχουν όλες. @Viik  @Biancospino @MariaPol @Elsatin @Valentina85 ξεχνάω κάποια σίγουρα. Έχω κενά μνήμης 

*για όσες ανεβάζετε σάκχαρο,  έφαγα χθες ένα φαλαφελ , αυτή την πιτουλα με ρεθυθοκεφτε κλπ , μέσα σε μια ώρα πήγα 165 μην τα τρώτε :-P δεν το λέω στη γιατρό μη με κραξει. Ήταν εκτος σχεδίου 

 

Xaxaxaxa σε νιώθω 

  • Μου αρέσει 1

Rpqdp2.png
 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα στις μέλλουσες μανούλες γεννάει η κουνιάδα μου τον Μάιο και ήθελα να ρωτήσω τα μωράκια εκείνης της περιόδου φοράνε απέξω μακρυμάνικο φορμάκι ή κοντομάνικο;; Θέλω να της φτιάξω εγώ ένα δωράκι κάτι σαν σετ. Δεν έχω γεννήσει ποτέ μου Άνοιξη όμως και για αυτό ήθελα να ρωτήσω εδώ λογικά θα σας έχουν πει και από τα μαιευτήρια τι να φορέσουν τα μωράκια τότε. Επίσης υπνόσακο ελαφρύ φαντάζομαι να της πάρω σωστά;; Με το καλό σε όλες σας :) 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2021 at 12:23 PM, boukitsa123 said:

Καλημέρα στις μέλλουσες μανούλες γεννάει η κουνιάδα μου τον Μάιο και ήθελα να ρωτήσω τα μωράκια εκείνης της περιόδου φοράνε απέξω μακρυμάνικο φορμάκι ή κοντομάνικο;; Θέλω να της φτιάξω εγώ ένα δωράκι κάτι σαν σετ. Δεν έχω γεννήσει ποτέ μου Άνοιξη όμως και για αυτό ήθελα να ρωτήσω εδώ λογικά θα σας έχουν πει και από τα μαιευτήρια τι να φορέσουν τα μωράκια τότε. Επίσης υπνόσακο ελαφρύ φαντάζομαι να της πάρω σωστά;; Με το καλό σε όλες σας :) 

Καλησπέρα!! Μακρυμανικα κορμακια αρχικα και μεσα φανελακια και μακρυμανικα φανελακια με κολαν εχουμε παρει οι περισσότερες για αρχη και κοντομανικα φορμακια/φανελακια για αργοτερα σε πιο μεγαλα νουμερακια για να τα φορεσει και αργοτερα που θα ανοιξει ο καιρος.. Εγω υπνοσακο δεν εχω παρει να σου πω την αληθεια, έχουμε ζεστουλα μεσα στο σπίτι και μαλλον θα γεννήσω τέλος Απριλίου οσο παω (ΠΗΤ 06/05). Αν η κουνιάδα σου ειναι τέλος Μαιου δεν πιστευω να χρειαστεί υπνοσακο οπως και να εχει θα εχει ζεστανει αρκετα.

Με το καλο!!

  • Μου αρέσει 1

3lnJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2021 at 9:14 ΜΜ, MariaPol είπε:

Καλησπέρα!! Μακρυμανικα κορμακια αρχικα και μεσα φανελακια και μακρυμανικα φανελακια με κολαν εχουμε παρει οι περισσότερες για αρχη και κοντομανικα φορμακια/φανελακια για αργοτερα σε πιο μεγαλα νουμερακια για να τα φορεσει και αργοτερα που θα ανοιξει ο καιρος.. Εγω υπνοσακο δεν εχω παρει να σου πω την αληθεια, έχουμε ζεστουλα μεσα στο σπίτι και μαλλον θα γεννήσω τέλος Απριλίου οσο παω (ΠΗΤ 06/05). Αν η κουνιάδα σου ειναι τέλος Μαιου δεν πιστευω να χρειαστεί υπνοσακο οπως και να εχει θα εχει ζεστανει αρκετα.

Με το καλο!!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου να σαι καλά με το καλό και με έναν πόνο!!!!

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


On 9/5/2021 at 5:47 ΜΜ, papaki85 είπε:

ΕΓΩ 38 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ......

Καλημερα κοριτσαρες μου!!! Πως είσαστε; Γέννησε καμία; Σορρυ που χάθηκα, αλλά με τις μετακομίσεις τις ετοιμασίες κλπ δεν μπορούσα να μπω. Όλα καλά ως τωρα, μπηκα 38 κ αναμένω, ο γιατρός λέει θα πάρω σίγουρα την βδομαδα. Κατι λέγατε πιο πισω για σκαιπ;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Elsatin είπε:

Καλημερα κοριτσαρες μου!!! Πως είσαστε; Γέννησε καμία; Σορρυ που χάθηκα, αλλά με τις μετακομίσεις τις ετοιμασίες κλπ δεν μπορούσα να μπω. Όλα καλά ως τωρα, μπηκα 38 κ αναμένω, ο γιατρός λέει θα πάρω σίγουρα την βδομαδα. Κατι λέγατε πιο πισω για σκαιπ;

Καλησπερα .ναι γεννησα πατρα στο ιδιωτικο μιευτηριο.38 και 3 μερες ημουν και ο μπεμπης 3950 κιλα.ΜΕ ΟΡΟ ΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ.10 ΦΟΡΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σε όλες!!! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Οι παλιές θα με θυμούνται!!

Έχω γεννήσει και το αγοράκι μου είναι 5 μηνών τώρα. 21 Μαΐου γέννησα!!


:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...