Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Κύηση μια εβδομάδα πίσω!Help!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Όχι όχι δεν το λέω για τώρα απλά θεωρώ μετά το ιστορικό μου οτι θα έπρεπε πχ να με παρακολουθεί με χοριακές απο την πρώτη μέρα καθυστέρησης.Εγώ έχω κάνει μόνο μια χοριακή η οποία ήταν 574 μονάδες την προηγούμενη βδομάδα.Και γενικά την προηγούμενη φορά είχα όλα τα συμπτώματα έκτοπης κύησης και με είχε στο περίμενε μέχρι που πέθανα στον πόνο και μπήκα νοσοκομείο.Όπως και να χει δεν νιώθω την ασφάλεια που θα έπρεπε να νιώθω.

Πρεπει να αλλαξεισ γυναικολογο τωρα...

Εισαι πολυ τυχερη που με το εξωμητριο δεν επαθεσ κ εσυ ζημια.εγω ειχα κανει εισαγωγη στο νοσοκομειο κ με παρακολουθουσαν με υερηχουσ 2 κ 3 φορεσ τη μερα..κ καθε μερα με χοριακη.

Γραφεισ πωσ δεν ειχατε επαφεσ τον αυγουστο? Κ παρολα αυτα με βαση την χοριακη εισαι 6 εβδομαδων?? Καταλαβα καλα?? Συγνωμη αλλα ειμαι κ αυπνη...σακο ειδατε? Ειναι ενδομητριο??:::

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Πρεπει να αλλαξεισ γυναικολογο τωρα...

Εισαι πολυ τυχερη που με το εξωμητριο δεν επαθεσ κ εσυ ζημια.εγω ειχα κανει εισαγωγη στο νοσοκομειο κ με παρακολουθουσαν με υερηχουσ 2 κ 3 φορεσ τη μερα..κ καθε μερα με χοριακη.

Γραφεισ πωσ δεν ειχατε επαφεσ τον αυγουστο? Κ παρολα αυτα με βαση την χοριακη εισαι 6 εβδομαδων?? Καταλαβα καλα?? Συγνωμη αλλα ειμαι κ αυπνη...σακο ειδατε? Ειναι ενδομητριο??:::

 

Καλησπέρα και πάλι!Οχι είχαμε επαφές τον Αύγουστο απλά τις γόνιμες μέρες μόνο δηλαδή δεν νομίζω οτι έγινε πολυ πιο αργά η σύλληψη...σάκο είδαμε απλα είμαι μια βδομάδα πίσω δηλαδή 5 εβδομαδων κ κατι ενώ ημερολογιακά είμαι 6 εβδομάδων κ κάτι.Ευτυχώς τουλάχιστον είναι ενδομήτριο.Άσε δεν ξέρεις το τράβηξα με το εξωμήτριο...του έλεγα πονάω κ αυτός βαριόταν να με δει στο ιατρείο του γιατί ήταν και 10 το βράδυ!Επέμενα πολύ για να παω.Και αυτή τη φορά που έχω ιστορικό πάλι χωρίς χοριακές κ ιδιαίτερη παρακολούθηση είμαι...δεν ξέρω αν έχω γίνει υπερβολική απο τον φόβο μου αλλά νιώθω ξεκρέμαστη!

3 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Τέσσερις εγκυμοσύνες ήμουν μια εβδομάδα πίσω.επιανα πάντα αργά.μην σε απασχολεί καθόλου αυτό.το αιματακι τώρα να δει ο γιατρός σου.ολα τα άλλα για ηλικίες κύησης τον πρώτο καιρό παίζουν.

Το θέμα είναι οτι εγώ δεν είχα επαφές πιο αργά...δηλαδή ετσι οπως το υπολογίζω το πολύ στις 16 μέρες να έγινε η σύλληψη κ οχι πιο μετά...βέβαια ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται στο σώμα μας!Αίμα έχω ελάχιστο μόνο οταν σκουπίζομαι και μου έδωσα utrogestan πρωί βράδυ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα εχω ξαναγραψει την ιστορια μου βιωσα μια εγκυμοσυνη η οποια τελικα ηταν εξωμητριος κυηση.Τωρα ειμαι παλι εγκυος αλλα παλι τα πραγματα δεν ειναι καλα αλλα τουλαχιστον δεν ειναι εξωμητριο.Ειδαμε σακο σημερα αλλα ειμαι μια εβδομαδα πισω!Δηλαδη τωρα ειμαι 6εβδομαδων και 4ημερων αλλα ο υπερηχος ειναι 5 και κατι...επισης εχω λιγο αιμα!Ο γιατρος μου ειπε οτι συμβαινει πολλες φορες αυτο κ να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα...υπαρχει ελπιδα κοριτσια η παω για αποβολη παλι;;Μεσα μου το πιστευω οτι αυτη τη φορα οτι κ να γινει αυτο το μωρακι θα ερθει δεν γινεται!!Απλα ηθελα εμπειριες δικες σας η απο γνωστες σας εχει τυχει ποτε να ειστε μια βδομαδα πισω στον υπερηχο;;Νομιζω οτι θα τρελαθω στο τελος με ολα αυτα που εχω περασει!!!!!Βοηθηστεεε!!!

καλησπέρα .  μην αγχώνεσαι εμένα ήταν 9 μέρες πιο μικρός στον υπέρηχο.  ήταν επειδή είχα μεγάλο κύκλο. και όλα πήγαν καλά. τον έχω δίπλα μου ♡ με το καλο το μωράκι σου υγεία!! 

Link to comment
Share on other sites

@mpempaki1 καλησπέρα! Εγώ ήμουν 8η εβδομάδα και τρεις μέρες και το έμβρυο ήταν στις 6. Επειδή όμως υπήρχε αρρυθμία στον χτυπο της καρδιάς του. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι παλινδρόμη η κυηση και ότι δεν αναπτύσσεται καλά. Και έτσι κάναμε αποξεση. Όμως γενικά κάθε περίπτωση είναι χωριστή, κάθε οργανισμός διαφορετικός οπότε περίμενε να δεις τι θα γίνει! Εύχομαι καλή επιτυχία!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα και πάλι!Οχι είχαμε επαφές τον Αύγουστο απλά τις γόνιμες μέρες μόνο δηλαδή δεν νομίζω οτι έγινε πολυ πιο αργά η σύλληψη...σάκο είδαμε απλα είμαι μια βδομάδα πίσω δηλαδή 5 εβδομαδων κ κατι ενώ ημερολογιακά είμαι 6 εβδομάδων κ κάτι.Ευτυχώς τουλάχιστον είναι ενδομήτριο.Άσε δεν ξέρεις το τράβηξα με το εξωμήτριο...του έλεγα πονάω κ αυτός βαριόταν να με δει στο ιατρείο του γιατί ήταν και 10 το βράδυ!Επέμενα πολύ για να παω.Και αυτή τη φορά που έχω ιστορικό πάλι χωρίς χοριακές κ ιδιαίτερη παρακολούθηση είμαι...δεν ξέρω αν έχω γίνει υπερβολική απο τον φόβο μου αλλά νιώθω ξεκρέμαστη!

Το θέμα είναι οτι εγώ δεν είχα επαφές πιο αργά...δηλαδή ετσι οπως το υπολογίζω το πολύ στις 16 μέρες να έγινε η σύλληψη κ οχι πιο μετά...βέβαια ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται στο σώμα μας!Αίμα έχω ελάχιστο μόνο οταν σκουπίζομαι και μου έδωσα utrogestan πρωί βράδυ.

Κ μενα ηταν καποιεσ μερεσ πισω η μπεμπα μου..

Αλλα ηξερα ημερα επαφής( με μια επαφη εκεινο τον μηνα πιαστξκε η μικρή.τυχη βουνο!!!) κ οταν καναμε την αυχενικη το ειπα στην γιατρο κ  ηταν ακριβωσ στισ μερεσ...με βαση την τεπ εβγαινε μικροτερο το μωρο...μαλλον κατι τετοι συμβαινει κ με σενα...

Μην αγχωνεσαι...αλλα ααλλαξε γιατρο...στο ξαναλεω..εισαι πολυ τυχερη..θα μπορουσε να σου κοστισει κ τη ζωη σου το εξωμητριο..εμενα οταν ανεβηκε η χοριακη στισ 1500 μοναδεσ κ εκαταφεραν κ ειδαν σε ποιο σημειο ειναι με βαλανε επειγοντωσ χειρουργειο..δεν ρισκαρανε στιγμη να περιμενουν...κ δεν πονουσα..φαντασου...εσενα θα σκαγε μεσα σου...

Στα περιγραφω  μηπωσ κ σε ταρακουνησω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κ μενα ηταν καποιεσ μερεσ πισω η μπεμπα μου..

Αλλα ηξερα ημερα επαφής( με μια επαφη εκεινο τον μηνα πιαστξκε η μικρή.τυχη βουνο!!!) κ οταν καναμε την αυχενικη το ειπα στην γιατρο κ  ηταν ακριβωσ στισ μερεσ...με βαση την τεπ εβγαινε μικροτερο το μωρο...μαλλον κατι τετοι συμβαινει κ με σενα...

Μην αγχωνεσαι...αλλα ααλλαξε γιατρο...στο ξαναλεω..εισαι πολυ τυχερη..θα μπορουσε να σου κοστισει κ τη ζωη σου το εξωμητριο..εμενα οταν ανεβηκε η χοριακη στισ 1500 μοναδεσ κ εκαταφεραν κ ειδαν σε ποιο σημειο ειναι με βαλανε επειγοντωσ χειρουργειο..δεν ρισκαρανε στιγμη να περιμενουν...κ δεν πονουσα..φαντασου...εσενα θα σκαγε μεσα σου...

Στα περιγραφω  μηπωσ κ σε ταρακουνησω..

Το ξέρω είμαι πολύ τυχερή...εν τω μεταξύ που ήρθε ψευτοπερίοδος στις 36 μέρες δηλαδή πολυ καθυστερημένα,το στήθος πρησμένο κάνω χοριακή βγαίνει 1800 μονάδες και μου έλεγε να περιμένω μια βδομάδα για να με δει μέχρι που μ έπιασαν οι πόνοι κ πάλι με το ζόρι δέχτηκε...ασε δεν θέλω να θυμάμαι απο τη μια αλλά έπαθα φοβία και τώρα δεν περίμενα τόσο γρήγορα να μείνω έγκυος γιατί αυτό το έπαθα τον ιούλιο...και πρέπει οπωσδήποτε να βρω άλλο γιατρό και είμαι στο ψάξιμο δεν ξέρω ποιον να εμπιστευτώ!Φοβάμαι μήπως πάθω τίποτα και τώρα γιατι οκ είναι ενδομήτριο αλλά οι πιθανότητες βασει χοριακής και συμπτωμάτων η αλήθεια είναι οτι δεν είναι με το μέρος μου.Έχω απελπιστεί τόσο που κάνω σενάρια οτι θέλει να με ξεκάνει για να να κάνω εξωσωματική στο τέλος γιατί γενικά είναι των χρημάτων ο συγκεκριμένος..έχω μπλέξει!!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Το ξέρω είμαι πολύ τυχερή...εν τω μεταξύ που ήρθε ψευτοπερίοδος στις 36 μέρες δηλαδή πολυ καθυστερημένα,το στήθος πρησμένο κάνω χοριακή βγαίνει 1800 μονάδες και μου έλεγε να περιμένω μια βδομάδα για να με δει μέχρι που μ έπιασαν οι πόνοι κ πάλι με το ζόρι δέχτηκε...ασε δεν θέλω να θυμάμαι απο τη μια αλλά έπαθα φοβία και τώρα δεν περίμενα τόσο γρήγορα να μείνω έγκυος γιατί αυτό το έπαθα τον ιούλιο...και πρέπει οπωσδήποτε να βρω άλλο γιατρό και είμαι στο ψάξιμο δεν ξέρω ποιον να εμπιστευτώ!Φοβάμαι μήπως πάθω τίποτα και τώρα γιατι οκ είναι ενδομήτριο αλλά οι πιθανότητες βασει χοριακής και συμπτωμάτων η αλήθεια είναι οτι δεν είναι με το μέρος μου.Έχω απελπιστεί τόσο που κάνω σενάρια οτι θέλει να με ξεκάνει για να να κάνω εξωσωματική στο τέλος γιατί γενικά είναι των χρημάτων ο συγκεκριμένος..έχω μπλέξει!!

Υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι..

Διαλεξε ενανπου θα εχει καλεσ συστασεισ κ φυγε αμεσα απο τον δικο σου...στο επομενο ραντεβου να πασ σε αλλον..κ να συνεχισεισ με εκεινον..

Θα πρεπε ηδη να χεισ βρει..μετα απο αυτο που επαθεσ απο το εξωμητριο θα πρεπε να ειχεσ βρει ηδη αλλον να σε παρακολουθει..

Κ εμενα οταβ μου συνεβη το εξωμητριο αλλοσ με παρακολουθουσε..κ επειδη δεν με αναλαμβανε με εστειλε.μονη σε δημοσιο νοσοκομειονα βγαλουν αλλοι το φιδι απο την τρυπα...μεσα στην ατυχια μου ημουν κ τυχερη..αν με ειχε αναλαβει για φο εξωμητριο ή για τα ινομυωματα που ειχα μπορει να μου κανε κ ζημια..

Αυτοσ που μου κανε τισ λαπατοσκοπησεισ ελεγε..κτ τετοιοι γιατροι αυτα που κανουμε.εμεισ..μονο σε βιντεο στο y tube τα  βλεπουν

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzeni82 είπε:

Υπαρχουν πολλοι καλοι γιατροι..

Διαλεξε ενανπου θα εχει καλεσ συστασεισ κ φυγε αμεσα απο τον δικο σου...στο επομενο ραντεβου να πασ σε αλλον..κ να συνεχισεισ με εκεινον..

Θα πρεπε ηδη να χεισ βρει..μετα απο αυτο που επαθεσ απο το εξωμητριο θα πρεπε να ειχεσ βρει ηδη αλλον να σε παρακολουθει..

Κ εμενα οταβ μου συνεβη το εξωμητριο αλλοσ με παρακολουθουσε..κ επειδη δεν με αναλαμβανε με εστειλε.μονη σε δημοσιο νοσοκομειονα βγαλουν αλλοι το φιδι απο την τρυπα...μεσα στην ατυχια μου ημουν κ τυχερη..αν με ειχε αναλαβει για φο εξωμητριο ή για τα ινομυωματα που ειχα μπορει να μου κανε κ ζημια..

Αυτοσ που μου κανε τισ λαπατοσκοπησεισ ελεγε..κτ τετοιοι γιατροι αυτα που κανουμε.εμεισ..μονο σε βιντεο στο y tube τα  βλεπουν

Έκλεισα ήδη ραντεβού αύριο σε γυναίκα γυναικολόγο που έχει πολύ καλές συστάσεις.Σοβαρά σε έστειλε μόνη σου στο δημόσιο επειδή δεν μπορούσε να σε αναλάβει;;Έχω σοκαριστεί γιατί κάτι τέτοιοι γιατροί υπάρχουν κ έχουν στα χέρια τους τόσες ζωές δεν μπορώ να καταλάβω!!!Ευτυχώς εμένα δεν μου έκανε ζημιά η έτσι θέλω να πιστεύω τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...