Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΕΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΉ ΚΑΙ ΑΖΩΟΣΠΕΡΜΙΑ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.  Έχω αγχωθεί τόσο πολύ! Είμαστε για εξωσωματική λόγο του αδύναμου σπέρματος και ο σύζυγός βγήκε με αζωοσπερμία ... τεσπα εκανε την βιοψία στους όρχεις πριν περίπου 1 χρόνο... κ τώρα εγω εχω πάρει τα φάρμακα και είμαι να παω Αύριο για την λήψη ωαρίων... με τον Κ. Κ.ΖΗΚΟΠΟΥΛΟ . στο Νοσοκομείο Ιωαννίνων. εχει καμιά κάποια παρόμοια περίπτωσή ..? Και με τον συγκεκριμένο γιατρό;;;  αν ναι πως ηταν όλο αυτό  ; και αν ηταν ευτυχείς η προσπάθεια. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

On 27/1/2021 at 11:54 ΠΜ, No Name είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Έχω αγχωθεί τόσο πολύ! Είμαστε για εξωσωματική λόγο του αδύναμου σπέρματος και ο σύζυγός βγήκε με αζωοσπερμία ... τεσπα εκανε την βιοψία στους όρχεις πριν περίπου 1 χρόνο... κ τώρα εγω εχω πάρει τα φάρμακα και είμαι να παω Αύριο για την λήψη ωαρίων... με τον Κ. Κ.ΖΗΚΟΠΟΥΛΟ . στο Νοσοκομείο Ιωαννίνων. εχει καμιά κάποια παρόμοια περίπτωσή ..? Και με τον συγκεκριμένο γιατρό;;;  αν ναι πως ηταν όλο αυτό  ; και αν ηταν ευτυχείς η προσπάθεια. 

Καλησπέρα κοπέλα μου, λυπάμαι για την τόσο καθυστερημένη απάντηση που σου δίνω αλλά μόλις έπεσα πάνω στη δημοσίευση σου.. έχουμε και εμείς αζωοσπερμία αλλά δεν έχω εμπειρία από το συγκεκριμένο νοσοκομείο, κάνω tag την @ANAMONH η οποία πιστεύω πως θα μπορούσε να σου πει περισσότερα σχετικά με την απορία σου..

Πολύ καλή επιτυχία να σου ευχηθώ εγώ στη προσπάθεια σας και σύντομα εγκυουλα!

  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2021 at 1:09 ΠΜ, Kiddo είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου, λυπάμαι για την τόσο καθυστερημένη απάντηση που σου δίνω αλλά μόλις έπεσα πάνω στη δημοσίευση σου.. έχουμε και εμείς αζωοσπερμία αλλά δεν έχω εμπειρία από το συγκεκριμένο νοσοκομείο, κάνω tag την @ANAMONH η οποία πιστεύω πως θα μπορούσε να σου πει περισσότερα σχετικά με την απορία σου..

Πολύ καλή επιτυχία να σου ευχηθώ εγώ στη προσπάθεια σας και σύντομα εγκυουλα!

Ευχαριστώ πάρα πολύ.  Στην επόμενη γιατί σε αυτήν δεν τα καταφέραμε δυστυχώς :'(  ελπίζω  σε τρείς μήνες να πάνε όλα καλά και να ζήσω αυτό που τόσο πολύ ονειρεύομαι... Και εύχομαι για όλες όσες περιμένουνε σύντομα να γίνουν μανούλες . 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γειά σας παιδιά. Ξεκίνησε και για εμάς το ταξίδι της αζωοσπερμίας πριν περίπου 10 μήνες με μη αποφρακτική. Κάναμε όλες τις εξετάσεις κυστική ίνωση και καρυότυπος ήταν εντάξει αλλά διαγνωστίκαμε με azf c deletion. Στα πρώτα σπερματοδιαγράμματα υπήρχαν κάποια κινητικά σπερματοζωάρια τα οποία παγώσαμε. Την μέρα όμως της ωοληψίας δεν επιβίωσαν στο ξεπάγωμα και στο δέιγμα που έδωσε ο συζηγός μου δεν βρήκαν. Προχωρήσαμε με microtese βρήκαμε 9 αλλά ήταν ακίνητα. Την δεδομένη στιγμή ο σύζυγος μου λαμβάνει καρνοτίνη και duinim και ευελπιστούμε να βρούμε κάτι σε δείγμα. Μεγάλος ο δρόμος καιδύσκολος αγώνας. Έχει κάποιος περάσει κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Malia89 είπε:

Γειά σας παιδιά. Ξεκίνησε και για εμάς το ταξίδι της αζωοσπερμίας πριν περίπου 10 μήνες με μη αποφρακτική. Κάναμε όλες τις εξετάσεις κυστική ίνωση και καρυότυπος ήταν εντάξει αλλά διαγνωστίκαμε με azf c deletion. Στα πρώτα σπερματοδιαγράμματα υπήρχαν κάποια κινητικά σπερματοζωάρια τα οποία παγώσαμε. Την μέρα όμως της ωοληψίας δεν επιβίωσαν στο ξεπάγωμα και στο δέιγμα που έδωσε ο συζηγός μου δεν βρήκαν. Προχωρήσαμε με microtese βρήκαμε 9 αλλά ήταν ακίνητα. Την δεδομένη στιγμή ο σύζυγος μου λαμβάνει καρνοτίνη και duinim και ευελπιστούμε να βρούμε κάτι σε δείγμα. Μεγάλος ο δρόμος καιδύσκολος αγώνας. Έχει κάποιος περάσει κάτι παρόμοιο;

Καλησπέρα Malia89! Έχουμε και εμείς Αζωοσπερμία. Μάλλον αποφρακτική, δεν έχουμε κάνει ακόμα βιοψία. Και οι εξετάσεις μας είναι τελείως δ φυσιολογικές και δε δείχνουν κάτι εκτός ορίων. ο σύζυγος μου τώρα κάνει θεραπεία και μετά θα δείξει (nolvadex, profertil). Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι (ή τουλάχιστον ψυχολογικά), πολύ ευχαρίστως. 
 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...