Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Ύπνος,αυτός ο άγνωστος..


Recommended Posts

Έχω ένα αγοράκι 2 χρόνων και 2 μηνών.  Όπως φανερώνει και ο τίτλος το πρόβλημα μας είναι ο ύπνος! 26 μήνες τώρα δεν έχω κοιμηθεί ποτέ μια ολόκληρη νύχτα. Δύο φορές μόνο έτυχε να κοιμηθει 6 συνεχόμενες ώρες και αυτό ήταν.Ξυπναει στην καλύτερη περίπτωση 2 με 3 φορές να θηλάσει το βράδυ. Πολλές φορές θα δυσκολευτεί να τον ξαναπάρει ο ύπνος με αποτέλεσμα να θέλει να πιπιλαει συνέχεια και εγώ χάνω εντελως τον ύπνο μου από τον εκνευρισμό μου.

Έχω κουράστει απίστευτα,το μυαλό μου είναι ένα θολό τοπίο. Έχω κουράστει και με το θηλασμό πολύ, προσπαθώ να αποθηλασω,έχω κόψει κάποιους θηλασμους αλλά δεν καταφέρνω και πολλά.

Από τις εμπειρίες σας, βελτιώνεται ο ύπνος με τον αποθηλασμό? Κοιμόμαστε μαζί, μήπως αυτό επιβαρύνει την κατασταση? Εχετει δει διάφορα με τη μεταφορά του παιδιού σε δικό του κρεβάτι?

Οποιαδήποτε πρόσωπικη εμπειρία η συμβουλη θα με βοηθούσε. Η παιδιατρος μου λέει πως πλέον θα έπρεπε να κοιμάται όλο το βράδυ. Δεν είμαι σίγουρη αν αυτό ισχύει για παιδιά που θηλάζουν.

Καμία γνώμη? Ευχαριστω πολύ!


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Έχω ένα αγοράκι 2 χρόνων και 2 μηνών.  Όπως φανερώνει και ο τίτλος το πρόβλημα μας είναι ο ύπνος! 26 μήνες τώρα δεν έχω κοιμηθεί ποτέ μια ολόκληρη νύχτα. Δύο φορές μόνο έτυχε να κοιμηθει 6 συνεχόμενες ώρες και αυτό ήταν.Ξυπναει στην καλύτερη περίπτωση 2 με 3 φορές να θηλάσει το βράδυ. Πολλές φορές θα δυσκολευτεί να τον ξαναπάρει ο ύπνος με αποτέλεσμα να θέλει να πιπιλαει συνέχεια και εγώ χάνω εντελως τον ύπνο μου από τον εκνευρισμό μου.

Έχω κουράστει απίστευτα,το μυαλό μου είναι ένα θολό τοπίο. Έχω κουράστει και με το θηλασμό πολύ, προσπαθώ να αποθηλασω,έχω κόψει κάποιους θηλασμους αλλά δεν καταφέρνω και πολλά.

Από τις εμπειρίες σας, βελτιώνεται ο ύπνος με τον αποθηλασμό? Κοιμόμαστε μαζί, μήπως αυτό επιβαρύνει την κατασταση? Εχετει δει διάφορα με τη μεταφορά του παιδιού σε δικό του κρεβάτι?

Οποιαδήποτε πρόσωπικη εμπειρία η συμβουλη θα με βοηθούσε. Η παιδιατρος μου λέει πως πλέον θα έπρεπε να κοιμάται όλο το βράδυ. Δεν είμαι σίγουρη αν αυτό ισχύει για παιδιά που θηλάζουν.

Καμία γνώμη? Ευχαριστω πολύ!

Emeis 2.5 k eimaste kapos etsi me tin diafora oti koimate meta poly eykola.  Nero tou dineis ekeini tin ora?  Giati emena otan thilazei epimona sinithos dipsaei.  Tin mera katafera k ton ekopsa ton thilasmo.  Otan mou to zitage tou edina kati pou tou aresei k sinithos den ton afino na kanei px na paizei me ta nera k poli grigora pia to ksexase.  

To bradi ksypnaei akoma k den ksero pos tha kopei.... Eksetaseis aimatos exete kanei?  Sto leo giati emeis brikame ligo anebasmeno thiroeidi k apo tote pou ksekinise xapi blepo koimate pio hsixa. .. Mporei na htan k symptosi den ksero.  

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στο κλαμπ κοριτσια ..14 μηνων και δεν εχει κοιμηθει πανω απο 1μιση ωρα σερι...συνηθως ξυπναει 9 με 10φορες τη νυχτα..κανουμε συγκοιμηση κ θηλαζει παντα για να ξανακοιμηθει... οπως λες κ εσυ νικολ, ειδικα οταν δεν ξεκολλα με τιποτα απ το στηθος εγω χανω εντελως τον υπνο μου...ξυπναω και καθε μερα 6μιση για δουλεια, οποτε αυτο επιβαρυνει την κατασταση..ειναι νυχτες που πραγματικα νιωθω πως δεν κοιμαμαι καθολου ...και σιγουρα υπαρχουν στιγμες εντονου εκνευρισμου...αλλα ειλικρινα κι εγω οσο κι αν εχω προσπαθησει να κοιμηθει με αλλο τροπο (να τη χαιδευω. νανουριζω, να μεινει με τον μπαμπα της) καταληγουμε να κλαιει σπαρακτικα κ να με φωναζει...οποτε και παλι το γυρναμε σε θηλασμο..εχω ακουσει πολλα για παιδια που ειτε θηλαζαν ειτε οχι και δεν κοιμουνταν επισης..νομιζω εχει να κανει με το παιδι σε μεγαλο βαθμο..επισης εχω ακουσει για πολλες μαμαδες που λεγανε ποσες ωρες κοιμουνται σερι τα μικρα τους κ πανω στην κουβεντα κατεληγαν να πουν οτι τα αφησαν αρκετες φορες μονα να κλαινε, στο κρεβατι τους κοκ...προσωπικα δεν θελω να το κανω σε καμια περιπτωση..δεν ξερω ποτε στρωνει η κατασταση, ειναι πολυ κουραστικη η αληθεια ειναι, αλλα σιγουρα ειναι κατι που συμβαινει σε αρκετα παιδακια..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Έχω ένα αγοράκι 2 χρόνων και 2 μηνών.  Όπως φανερώνει και ο τίτλος το πρόβλημα μας είναι ο ύπνος! 26 μήνες τώρα δεν έχω κοιμηθεί ποτέ μια ολόκληρη νύχτα. Δύο φορές μόνο έτυχε να κοιμηθει 6 συνεχόμενες ώρες και αυτό ήταν.Ξυπναει στην καλύτερη περίπτωση 2 με 3 φορές να θηλάσει το βράδυ. Πολλές φορές θα δυσκολευτεί να τον ξαναπάρει ο ύπνος με αποτέλεσμα να θέλει να πιπιλαει συνέχεια και εγώ χάνω εντελως τον ύπνο μου από τον εκνευρισμό μου.

Έχω κουράστει απίστευτα,το μυαλό μου είναι ένα θολό τοπίο. Έχω κουράστει και με το θηλασμό πολύ, προσπαθώ να αποθηλασω,έχω κόψει κάποιους θηλασμους αλλά δεν καταφέρνω και πολλά.

Από τις εμπειρίες σας, βελτιώνεται ο ύπνος με τον αποθηλασμό? Κοιμόμαστε μαζί, μήπως αυτό επιβαρύνει την κατασταση? Εχετει δει διάφορα με τη μεταφορά του παιδιού σε δικό του κρεβάτι?

Οποιαδήποτε πρόσωπικη εμπειρία η συμβουλη θα με βοηθούσε. Η παιδιατρος μου λέει πως πλέον θα έπρεπε να κοιμάται όλο το βράδυ. Δεν είμαι σίγουρη αν αυτό ισχύει για παιδιά που θηλάζουν.

Καμία γνώμη? Ευχαριστω πολύ!

Εγώ θα σου πω πως έχω ένα αγοράκι 12 μηνών και εδώ και κάποιους μήνες (εκτός αν βρίσκεστε σε άλμα βγάζει δόντια κτλ.) ξυπνάει μια φορά την νύχτα για γάλα και ξανά κοιμάται και μετά αλλη μια νωρίς το πρωί και κοιμομαστε μαζί από νεογέννητο άρα αυτος δεν είναι λόγος που ξυπνάει και δεν σημαίνει πως αν πάει στο κρεβάτι του δεν θα ξυπνάει δια μαγείας (μου έχει κοιμηθεί και όλο το βράδυ )  , επίσης είτε θηλάζεις είτε όχι είναι στο παιδί στο αν θα ξυπνάει και πόσες φορές πχ αν δεν θηλαζες θα έπρεπε απλά να το κοιμίζεις με κάποιον άλλο τρόπο πχ φόρμουλα κούνημα και δεν ξέρω και γω τι αλλο για μένα ο θηλασμός είναι το πιο εύκολο εργαλείο ύπνου ... Αυτο που σου είπε ο παιδίατρος είναι μεγάλη βλακεία έχω ακούσει και για παιδιά μέχρι 7 ετών που ξυπνούσαν μια φορά τη νύχτα , σήμερα μου έλεγε μια φίλη πως το θηλάζων παιδί της έφτασε 2μιση ετών μέχρι να κοιμηθεί όλη νύχτα και συνεχίζει το θηλασμό ακόμα μέχρι τα 3 του ... Σου εύχομαι υπομονή και σύντομα να καταφέρει να κοιμηθεί όλη τη νύχτα εύχομαι και γω το περιμένω αυτό αλλά από την άλλη σκέφτομαι θα μπορούσαν τα πράγματα να ήταν χειρότερα και να ξυπνούσε συνέχεια να έκλαιγε και να μην κοιμόταν ... Όσο για το θέμα αποθηλασμου και ύπνου πριν κόψεις το θηλασμό γι αυτό το λόγο θα σου προτείνα να συμβουλευτείς μια ειδικό θηλασμού (όχι παιδίατρο) για να σου πει αν το ένα επιρρεαζει το άλλο .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Έχω ένα αγοράκι 2 χρόνων και 2 μηνών.  Όπως φανερώνει και ο τίτλος το πρόβλημα μας είναι ο ύπνος! 26 μήνες τώρα δεν έχω κοιμηθεί ποτέ μια ολόκληρη νύχτα. Δύο φορές μόνο έτυχε να κοιμηθει 6 συνεχόμενες ώρες και αυτό ήταν.Ξυπναει στην καλύτερη περίπτωση 2 με 3 φορές να θηλάσει το βράδυ. Πολλές φορές θα δυσκολευτεί να τον ξαναπάρει ο ύπνος με αποτέλεσμα να θέλει να πιπιλαει συνέχεια και εγώ χάνω εντελως τον ύπνο μου από τον εκνευρισμό μου.

Έχω κουράστει απίστευτα,το μυαλό μου είναι ένα θολό τοπίο. Έχω κουράστει και με το θηλασμό πολύ, προσπαθώ να αποθηλασω,έχω κόψει κάποιους θηλασμους αλλά δεν καταφέρνω και πολλά.

Από τις εμπειρίες σας, βελτιώνεται ο ύπνος με τον αποθηλασμό? Κοιμόμαστε μαζί, μήπως αυτό επιβαρύνει την κατασταση? Εχετει δει διάφορα με τη μεταφορά του παιδιού σε δικό του κρεβάτι?

Οποιαδήποτε πρόσωπικη εμπειρία η συμβουλη θα με βοηθούσε. Η παιδιατρος μου λέει πως πλέον θα έπρεπε να κοιμάται όλο το βράδυ. Δεν είμαι σίγουρη αν αυτό ισχύει για παιδιά που θηλάζουν.

Καμία γνώμη? Ευχαριστω πολύ!

Καλησπέρα.Σιγουρα είναι και στο παιδί.Ο πρώτος μου θήλασε 6 μήνες και μετά το τρίμηνο ξυπνούσε μια φορά για να θηλάσει και μόλις αποθηλασα στους 6 μήνες με την εισαγωγή των στερεών κοιμόταν σερί 10-12 ώρες.Αρχισε να ξυπνάει πάλι από τους 10 μήνες λόγω δοντιών.Μολις βγήκαν τα περισσότερα κοιμόταν πάλι σερί.Ο δεύτερος που πάλι θηλάζε πάντα ξυπνούσε σίγουρα 3 φορές για θηλασμό και πριν αποθηλασω ξεκίνησαν τα δόντια(κλαίει συνέχεια στον ύπνο του και κανόυμε συγκοιμηση)και σερί ενώ κοντεύει να χρονισει δεν έχει κοιμηθεί ακόμη .Μόνο  ένα βράδυ κοιμήθηκε από τις 10 έως τις 4. Εγώ εννοείται δεν ξάπλωσα στις 10 οπότε ακόμη πάνω από 3 ώρες συνεχόμενα δεν έχω κατάφερει να κοιμηθώ.Κι ενώ ο πρώτος δεν ήπιε ποτέ μες τη νύχτα ξένο ο δεύτερος πίνει πάντα.(οπότε ξυπνάει και για αυτό ).Όσο θήλαζα μόλις έκλαιγε εχωνα στο στόμα του το στήθος και ηρεμούσε,τώρα  τον κουνάω στα χέρια και τρέχω να κάνω το μπιμπερο όσο ταιριάζει.Καλυτερα πριν...

Δεν ξέρω αν ο αποθηλασμος θα σας βοηθήσει να κοιμήθητε περισσότερο.Ισως η συγκοιμηση να επιδεινώνει το θέμα,ξέρει ότι είσαι άμεσα προσβάσιμη.Παντως είναι πολύ δύσκολο να μην κοιμάσαι αρκετά.Λογω πολύ δύσκολης εγκυμοσύνης του δεύτερου έχω κι εγώ να κοιμηθώ σχεδόν 2 χρόνια.Δεν παλεύεται...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Έιχα πάρει και σύμβουλο ύπνου αλλά μόνο λίγο βελτιώθηκαν τα πράγματα.Σίγουρα παίζει ρόλο και η ιδιοσυγκρασία του παιδιού. Εμένα δεν τον αγαπάει τον ύπνο. 

@Pagotoula εσύ είσαι αρκετά δύσκολα.θελεις μήπως να σου γράψω κάποια τιπς που μου έχει πει η σύμβουλος ύπνου μήπως και δεις διαφορά? Γιατί με τόσο λίγο ύπνο να πηγαίνεις και δουλειά δεν βγαίνει.Εμενα με βοήθησαν λίγο. Όχι με θεαματικά αποτελέσματα αλλά εμένα είναι και ξενύχτης από τη φύση του ο δικός μου. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Έχω ένα αγοράκι 2 χρόνων και 2 μηνών.  Όπως φανερώνει και ο τίτλος το πρόβλημα μας είναι ο ύπνος! 26 μήνες τώρα δεν έχω κοιμηθεί ποτέ μια ολόκληρη νύχτα. Δύο φορές μόνο έτυχε να κοιμηθει 6 συνεχόμενες ώρες και αυτό ήταν.Ξυπναει στην καλύτερη περίπτωση 2 με 3 φορές να θηλάσει το βράδυ. Πολλές φορές θα δυσκολευτεί να τον ξαναπάρει ο ύπνος με αποτέλεσμα να θέλει να πιπιλαει συνέχεια και εγώ χάνω εντελως τον ύπνο μου από τον εκνευρισμό μου.

Έχω κουράστει απίστευτα,το μυαλό μου είναι ένα θολό τοπίο. Έχω κουράστει και με το θηλασμό πολύ, προσπαθώ να αποθηλασω,έχω κόψει κάποιους θηλασμους αλλά δεν καταφέρνω και πολλά.

Από τις εμπειρίες σας, βελτιώνεται ο ύπνος με τον αποθηλασμό? Κοιμόμαστε μαζί, μήπως αυτό επιβαρύνει την κατασταση? Εχετει δει διάφορα με τη μεταφορά του παιδιού σε δικό του κρεβάτι?

Οποιαδήποτε πρόσωπικη εμπειρία η συμβουλη θα με βοηθούσε. Η παιδιατρος μου λέει πως πλέον θα έπρεπε να κοιμάται όλο το βράδυ. Δεν είμαι σίγουρη αν αυτό ισχύει για παιδιά που θηλάζουν.

Καμία γνώμη? Ευχαριστω πολύ!

Καλήμερα κορίτσι μου! Εμένα ο δικός μου, όταν έκλεισε τα 3 κοιμήθηκε σερί! Κι εμένα θήλασε για περιπου 2,5 χρόνια κι η αλήθεια είναι ότι από όταν αποθήλασε και μετά κοιμάται σερί! Ξέρω βέβαια τουλαχιστον 2 περιπτωσεις που δεν θηλασαν ποτε τα παιδια κι ακόμα και τώρα (κλεισμένα τα 3) ξυπνούν για γάλα! Έχω την εντύπωση ότι είναι στο παιδι και δεν έχει να κάνει με τον θηλασμό! Κι εμένα δεν "αγαπά" πολύ τον υπνο! Αν θηλαζεις, νομίζω ότι δεν γίνεται χωρίς συγκοιμηση, επομένως ίσα ίσα εγώ νομίζω ότι βοηθά περισσότερο στον υπνο και την ξεκουραση σας! 

Επειδή κι εγώ ένιωθα συνεχεια ένα πτώμα, για αρχή κάνε καμια εξετασουλα να δεις αν σίδηρο, ασβέστιο κλπ είναι κάλα! Εμένα ας πουμε είχαν πεσει όλα στα τάρταρα κι επρεπε να παιρνω συμπληρώματα! Επίσης, το βράδυ θα μπορουσε ο μπαμπάς σας να δίνει λίγο νεράκι, όταν ξυπνά, από το να δίνεις θηλη! Ίσως έτσι σιγά σιγά μειώσετε κάπως τους νυχτερινους θηλασμους κι εσυ κοιμάσαι λίγο παραπάνω! 

Εμείς μπήκαμε σε τροχιά αποθηλασμου στην πρωτη καραντίνα την Άνοιξη του 2020 και το καλοκαίρι αποθηλασαμε εντελώς! Μας πηρε περιπου 3 μήνες, αλλά χωρίς άγχος! Βέβαια, ετοιμαζομασταν για εξωσωματική τον Οκτώβριο για το δευτερο και δεν ήθελα να έχω και αυτό στο μυαλό μαζι φάρμακα, προλακτινη κλπ, αλλιώς ίσως το πήγαινα ακόμα πιο αργά! Αφου μίλησες με συμβουλο θηλασμού, ξέρεις περίπου πώς θα κινήθεις! 

Είναι ζόρι το ξέρω, αλλά σκέψου ότι δεν θα είναι για πάντα! Υπομονή μανουλα, σε νιώθουμε πολλες!!! 

 

 

12 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

κι εγω στο κλαμπ κοριτσια ..14 μηνων και δεν εχει κοιμηθει πανω απο 1μιση ωρα σερι...συνηθως ξυπναει 9 με 10φορες τη νυχτα..κανουμε συγκοιμηση κ θηλαζει παντα για να ξανακοιμηθει... οπως λες κ εσυ νικολ, ειδικα οταν δεν ξεκολλα με τιποτα απ το στηθος εγω χανω εντελως τον υπνο μου...ξυπναω και καθε μερα 6μιση για δουλεια, οποτε αυτο επιβαρυνει την κατασταση..ειναι νυχτες που πραγματικα νιωθω πως δεν κοιμαμαι καθολου ...και σιγουρα υπαρχουν στιγμες εντονου εκνευρισμου...αλλα ειλικρινα κι εγω οσο κι αν εχω προσπαθησει να κοιμηθει με αλλο τροπο (να τη χαιδευω. νανουριζω, να μεινει με τον μπαμπα της) καταληγουμε να κλαιει σπαρακτικα κ να με φωναζει...οποτε και παλι το γυρναμε σε θηλασμο..εχω ακουσει πολλα για παιδια που ειτε θηλαζαν ειτε οχι και δεν κοιμουνταν επισης..νομιζω εχει να κανει με το παιδι σε μεγαλο βαθμο..επισης εχω ακουσει για πολλες μαμαδες που λεγανε ποσες ωρες κοιμουνται σερι τα μικρα τους κ πανω στην κουβεντα κατεληγαν να πουν οτι τα αφησαν αρκετες φορες μονα να κλαινε, στο κρεβατι τους κοκ...προσωπικα δεν θελω να το κανω σε καμια περιπτωση..δεν ξερω ποτε στρωνει η κατασταση, ειναι πολυ κουραστικη η αληθεια ειναι, αλλα σιγουρα ειναι κατι που συμβαινει σε αρκετα παιδακια..

Πραγματικά σαν να περιγράφεις εμένα... Υπομονή κορίτσι θα στρωσει!!! Τώρα είστε στα up σας! Εμένα η καραντίνα και η τηλεργασία με έσωσαν στην κυριολεξία!!! Συμπασχω να ξέρεις!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται!Η κόρη μου αποθηλασε πολύ εύκολα πριν τον ενάμιση χρόνο καθώς έπρεπε να γυρίσω στη δουλειά και τότε δούλευα με βάρδιες...κοιμήθηκε σερί με το που αποθηλασε...Ο γιος μου είναι 3,θηλάζει ακόμα και αν εξαιρέσουμε 2-3 μέρες που έχει κοιμηθεί συνεχόμενα 6ωρο,ποτέ άλλοτε δεν μου έχει κάνει τη χάρη,συνήθως ξυπνάει 1-3 φορές πλέον...θεωρώ ότι όταν αποθηλασει θα κοιμηθώ ξανά σαν άνθρωπος γιατί τώρα ταυτόχρονα με τη δουλειά είναι πολύ κουραστικό όλο αυτό...υπομονή σε όλες μας και κάποτε θα ξανακοιμηθουμε λιιιιιγο παραπάνω και εμείς...

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nicol_ είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Έιχα πάρει και σύμβουλο ύπνου αλλά μόνο λίγο βελτιώθηκαν τα πράγματα.Σίγουρα παίζει ρόλο και η ιδιοσυγκρασία του παιδιού. Εμένα δεν τον αγαπάει τον ύπνο. 

@Pagotoula εσύ είσαι αρκετά δύσκολα.θελεις μήπως να σου γράψω κάποια τιπς που μου έχει πει η σύμβουλος ύπνου μήπως και δεις διαφορά? Γιατί με τόσο λίγο ύπνο να πηγαίνεις και δουλειά δεν βγαίνει.Εμενα με βοήθησαν λίγο. Όχι με θεαματικά αποτελέσματα αλλά εμένα είναι και ξενύχτης από τη φύση του ο δικός μου. 

ναι εννοειται καθε συμβουλη ευπροσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...