Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Τοξόπλασμα sos!!!


Recommended Posts

Ενταξει εχω καταντησει παρανοικη σε αυτη την εγκυμοσυνη πραγματικα!Μεχρι χθες φοβομουν μην αποβαλω γιατι ειχαν υποχωρησει τα συμπτωματα(πρηξιμο στηθους,αναγουλες κτλ)!Σημερα εφαγα απ εξω κατι μπιφτεκια τα οποια τα ειδα οτι δεν ηταν καλα ψημενα και παρολα αυτα απο την πεινα μου τα εφαγα γιατι ειχα στο μυαλο μου οτι το μοσχαρι τρωγεται κ ψισοψημενο!Βλακεια μου!!!Και τωρα εχω παθει πανικο οτι κολλησα τοξοπλασμα!Τι θα κανω πως θα μου φυγει η ιδεα τωρα;;Ειναι οντως τοσο ευκολο να κολλησω;;Τοσα χρονια κ αν εχω φαει απ ´εξω βλακειες τωρα να ειμαι τοσο ατυχη;;;;Δεν ευχαριστιεμαι τιποτα σε αυτη την εγκυμοσυνη θελω ψυχολογο οπωσδηποτε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Mkp2020 είπε:

Ενταξει εχω καταντησει παρανοικη σε αυτη την εγκυμοσυνη πραγματικα!Μεχρι χθες φοβομουν μην αποβαλω γιατι ειχαν υποχωρησει τα συμπτωματα(πρηξιμο στηθους,αναγουλες κτλ)!Σημερα εφαγα απ εξω κατι μπιφτεκια τα οποια τα ειδα οτι δεν ηταν καλα ψημενα και παρολα αυτα απο την πεινα μου τα εφαγα γιατι ειχα στο μυαλο μου οτι το μοσχαρι τρωγεται κ ψισοψημενο!Βλακεια μου!!!Και τωρα εχω παθει πανικο οτι κολλησα τοξοπλασμα!Τι θα κανω πως θα μου φυγει η ιδεα τωρα;;Ειναι οντως τοσο ευκολο να κολλησω;;Τοσα χρονια κ αν εχω φαει απ ´εξω βλακειες τωρα να ειμαι τοσο ατυχη;;;;Δεν ευχαριστιεμαι τιποτα σε αυτη την εγκυμοσυνη θελω ψυχολογο οπωσδηποτε!

εvταξει τηv επομεvη φορα μηv τρως απεξω αv τουλαχιστοv δεv ελεvχεις η ξαvαψηvεις το κρεας . Δεv ειvαι τοσο ευκολο παvτως vα κολλησεις συvηθως τα κρεατα που τρωμε εξω  εχουv περασει απο βαθεια καταψυξη οποτε μικρες οι πιθαvοτητες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και γω που στον 5ο μήνα χωνεται μια γάτα κάτω απ το τραπέζι που τρώγαμε και χώνει τα νύχια της μέσα στο πόδι μου και τρεχαν αίματα.. Πανικός!!! Κάθε 10 μέρες έκανα εξετασεις για τοξοπλασμα μιας και δεν είχα αντισώματα.. Σε όλη μου τη ζωή δεν με είχε γρατζουνιζει γάτα και με γρατζουνισε εγκυος!! Με είχε λουσει κρύος ιδρώτας. Θα σου έλεγα να χαλαρώσεις αλλά και γω έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη και Δυστηχως δεν την ευχαριστήθηκα καθόλου!! Ήμουν κάθε μερα μέσα στο άγχος!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mkp2020 είπε:

Ενταξει εχω καταντησει παρανοικη σε αυτη την εγκυμοσυνη πραγματικα!Μεχρι χθες φοβομουν μην αποβαλω γιατι ειχαν υποχωρησει τα συμπτωματα(πρηξιμο στηθους,αναγουλες κτλ)!Σημερα εφαγα απ εξω κατι μπιφτεκια τα οποια τα ειδα οτι δεν ηταν καλα ψημενα και παρολα αυτα απο την πεινα μου τα εφαγα γιατι ειχα στο μυαλο μου οτι το μοσχαρι τρωγεται κ ψισοψημενο!Βλακεια μου!!!Και τωρα εχω παθει πανικο οτι κολλησα τοξοπλασμα!Τι θα κανω πως θα μου φυγει η ιδεα τωρα;;Ειναι οντως τοσο ευκολο να κολλησω;;Τοσα χρονια κ αν εχω φαει απ ´εξω βλακειες τωρα να ειμαι τοσο ατυχη;;;;Δεν ευχαριστιεμαι τιποτα σε αυτη την εγκυμοσυνη θελω ψυχολογο οπωσδηποτε!

Και γω πήρα μπέργκερ έξω ενώ είπα πολύ καλά ψημένο είχε κάποια ροζ σημεία και ήτανε τεράστιο ε λυπήθηκα να τους το παω πίσω να μου φτιάξουν άλλο αν ήταν μπριζόλα θα τη γυρνούσα και έτσι το έφαγα, στιγμιαία δεν ένιωθα καλά με αυτό αλλά το ξεπέρασα και ότι έγινε έγινε !!

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Τι να πω και γω που στον 5ο μήνα χωνεται μια γάτα κάτω απ το τραπέζι που τρώγαμε και χώνει τα νύχια της μέσα στο πόδι μου και τρεχαν αίματα.. Πανικός!!! Κάθε 10 μέρες έκανα εξετασεις για τοξοπλασμα μιας και δεν είχα αντισώματα.. Σε όλη μου τη ζωή δεν με είχε γρατζουνιζει γάτα και με γρατζουνισε εγκυος!! Με είχε λουσει κρύος ιδρώτας. Θα σου έλεγα να χαλαρώσεις αλλά και γω έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη και Δυστηχως δεν την ευχαριστήθηκα καθόλου!! Ήμουν κάθε μερα μέσα στο άγχος!! 

Καλημερα!Ενταξει σοκ με τη γατα!!Σκεφτομαι και εγω να παω να κανω εξετασεις αλλα δεν ξερω ποτε θα φανει λογικα θελει καποιες μερες!Το χειροτερο ειναι οτι το ειδα οτι ηταν ροζ μεσα και εκεινη την ωρα απο την λαιμαργια μου δεν πτοηθηκα!

12 ώρες πρίν, linaa είπε:

εvταξει τηv επομεvη φορα μηv τρως απεξω αv τουλαχιστοv δεv ελεvχεις η ξαvαψηvεις το κρεας . Δεv ειvαι τοσο ευκολο παvτως vα κολλησεις συvηθως τα κρεατα που τρωμε εξω  εχουv περασει απο βαθεια καταψυξη οποτε μικρες οι πιθαvοτητες

Καλημερα!Δεν προκειται να ξαναφαω τιποτα απ εξω πραγματικα!!Μακαρι να τη γλιτωσω γιατι διαβαζα και σε κατι αλλα φορουμ κατι τραγικα οτι κολλησε μια απο σουβλακια,η αλλη επειδη τρυπηθηκε στην αυλη απο λουλουδι και κατι τετοια περιεργα και επαθα πανικο.

11 ώρες πρίν, Brigitt είπε:

Και γω πήρα μπέργκερ έξω ενώ είπα πολύ καλά ψημένο είχε κάποια ροζ σημεία και ήτανε τεράστιο ε λυπήθηκα να τους το παω πίσω να μου φτιάξουν άλλο αν ήταν μπριζόλα θα τη γυρνούσα και έτσι το έφαγα, στιγμιαία δεν ένιωθα καλά με αυτό αλλά το ξεπέρασα και ότι έγινε έγινε !!

Καλημερα!Οποτε δεν ειμαι η μονη που το εχει παθει...επαθα πανικο χθες η αληθεια ειναι και ακομα το σκεφτομαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έφαγα κ γω σουβλάκια από έξω τα οποία αργότερα διαπίστωσα ότι δ ήταν καλά ψημένα.. κ με έχει λούσει κρύος ιδρώτας μέχρι να δω τις εξετάσεις κ ότι όλα είναι καλά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μετά από πόσες μέρες ανιχνεύονται τα αντισώματα σε περίπτωση μόλυνσης; Το έχει ρωτήσει καμία; Εγώ έχω να κάνω εξετάσεις τώρα σε 15 μέρες περίπου.. θα φανεί πιθανή μόλυνση; Ελπίζω να μην είμαι τόσο άτυχη.. 


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έφαγα κ γω σουβλάκια από έξω τα οποία αργότερα διαπίστωσα ότι δ ήταν καλά ψημένα.. κ με έχει λούσει κρύος ιδρώτας μέχρι να δω τις εξετάσεις κ ότι όλα είναι καλά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μετά από πόσες μέρες ανιχνεύονται τα αντισώματα σε περίπτωση μόλυνσης; Το έχει ρωτήσει καμία; Εγώ έχω να κάνω εξετάσεις τώρα σε 15 μέρες περίπου.. θα φανεί πιθανή μόλυνση; Ελπίζω να μην είμαι τόσο άτυχη.. 

ekei peripou se 15-20 meres. Pantos bre koritsia gia na min anxoneste prin fate apekso balte to fagito ston fourno gia na parei mia brasi gia kanena 10lepto na kapsei mesa na exete to kefali sas isixo. An eiste ekso k den ginete fate kati allo . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

,@Mkp2020 το συζητήσες με τον γιατρό για να σου πει κάθε πότε να κάνεις την εξέταση για να δεις αν κόλλησες; Με έχει πιάσει τρελό άγχος κ το σκέφτομαι όλη την ώρα μέχρι να κάνω τις εξετάσεις... Τόσο ατυχία να κολλήσεις μια φορά; Πόσο πιθανό να είναι;


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Alex1989 είπε:

,@Mkp2020 το συζητήσες με τον γιατρό για να σου πει κάθε πότε να κάνεις την εξέταση για να δεις αν κόλλησες; Με έχει πιάσει τρελό άγχος κ το σκέφτομαι όλη την ώρα μέχρι να κάνω τις εξετάσεις... Τόσο ατυχία να κολλήσεις μια φορά; Πόσο πιθανό να είναι;

0,05% poli spanio min anxonese

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Gia oso einai thetika exeis anosia . Synithos einai gia xronia

Αρα δλδ 1000 φορες καλυτερα να εχεις περασει τοξοπλασμα, να εχεις φουλ θετικα igG αντισωματα, για να μην εχεις κ αυτο το αγχος στην εγκυμοσυνη με τα κρεατα κ τα γατακια

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται τόσο άγχος !!! Προσέχουμε το κρέας κυρίως αρνί και χοιρινό για τοξόπλασμα εγώ την επόμενη φορά που θα πάω έξω για φαγητό θα τονίσω πολλές φορές το κρέας να είναι καλά ψημένο θα το ανοίξω να το δω και αν δεν είναι θα τους πω να το ψήσουν ξανά χωρίς καμία ντροπή !!! Όσες φάγατε λίγο άψητο μοσχάρι όπως εγώ δεν είναι και τόσο τραγικό συνήθως δεν υπάρχει τοξόπλασμα σε αυτό χωρίς να εννοώ να επαναληφθεί έτσι εγώ περιμένω μετά την εγκυμοσύνη να φάω μισοψημενη μοσχαρίσια μπριζόλα πως και πως .... Όσο για τα γατάκια δεν κάνει να έρθουμε σε επαφή με κόπρανα κυρίως αδέσποτης γάτας αν χαϊδεψουμε μια γάτα φυσικά και πλύνουμε χέρια δεν κολλάμε!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Brigitt είπε:

Δεν χρειάζεται τόσο άγχος !!! Προσέχουμε το κρέας κυρίως αρνί και χοιρινό για τοξόπλασμα εγώ την επόμενη φορά που θα πάω έξω για φαγητό θα τονίσω πολλές φορές το κρέας να είναι καλά ψημένο θα το ανοίξω να το δω και αν δεν είναι θα τους πω να το ψήσουν ξανά χωρίς καμία ντροπή !!! Όσες φάγατε λίγο άψητο μοσχάρι όπως εγώ δεν είναι και τόσο τραγικό συνήθως δεν υπάρχει τοξόπλασμα σε αυτό χωρίς να εννοώ να επαναληφθεί έτσι εγώ περιμένω μετά την εγκυμοσύνη να φάω μισοψημενη μοσχαρίσια μπριζόλα πως και πως .... Όσο για τα γατάκια δεν κάνει να έρθουμε σε επαφή με κόπρανα κυρίως αδέσποτης γάτας αν χαϊδεψουμε μια γάτα φυσικά και πλύνουμε χέρια δεν κολλάμε!!! 

Ναι συμφωνώ σε όσα λες είναι γνωστά. Όταν όμως μια φορά σου συμβεί  από απροσεξία  κ έχεις υποψίες ότι μπορεί να  έχεις κολλήσει, εφόσον έφαγες κατι που δεν ήταν πολύ καλά ψημένο, μέχρι να δεις ότι όλα είναι οκ στις εξετάσεις, δεν είναι λογικό να έχεις άγχος; Δεν σκέφτεσαι ότι μπορεί κ είναι πιθανό να έχεις κολλήσει κ τις συνέπειες στο έμβρυο;; Αυτό είναι το άγχος μου, μέχρι να δω αν όλα είναι καλά... δυστυχώς δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι..


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Alex1989 είπε:

Ναι συμφωνώ σε όσα λες είναι γνωστά. Όταν όμως μια φορά σου συμβεί  από απροσεξία  κ έχεις υποψίες ότι μπορεί να  έχεις κολλήσει, εφόσον έφαγες κατι που δεν ήταν πολύ καλά ψημένο, μέχρι να δεις ότι όλα είναι οκ στις εξετάσεις, δεν είναι λογικό να έχεις άγχος; Δεν σκέφτεσαι ότι μπορεί κ είναι πιθανό να έχεις κολλήσει κ τις συνέπειες στο έμβρυο;; Αυτό είναι το άγχος μου, μέχρι να δω αν όλα είναι καλά... δυστυχώς δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι..

Κάπου διάβασα πως κάνει δύο μέρες να φανεί γενικά με το άγχος δεν αλλάζει κάτι αλλά αν δεν μπορείς να ηρεμήσεις ε πήγαινε βρε παιδί μου σε ένα μικροβιολογικό και κάνε αυτή την εξέταση ακόμα και αν δεν είναι να την κάνεις τώρα αλλά θα δεις μια χαρά θα είσαι !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...