Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Τοξόπλασμα sos!!!


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Brigitt είπε:

Κάπου διάβασα πως κάνει δύο μέρες να φανεί γενικά με το άγχος δεν αλλάζει κάτι αλλά αν δεν μπορείς να ηρεμήσεις ε πήγαινε βρε παιδί μου σε ένα μικροβιολογικό και κάνε αυτή την εξέταση ακόμα και αν δεν είναι να την κάνεις τώρα αλλά θα δεις μια χαρά θα είσαι !!!

Δεν νομίζω, χρειάζεται περισσότερο από δύο μέρες για να δείξει μια πιθανή μόλυνση, δύο με τρεις εβδομάδες από ότι διάβασα. Θα ρωτήσω κ τον μικροβιολόγο τώρα που θα πάω για άλλες εξετάσεις. Μακάρι να είναι όλα καλά αλλά αυτη η  αναμονή ...


 

ydztp2.png
To get the code: 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/5/2021 at 12:44 ΠΜ, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έφαγα κ γω σουβλάκια από έξω τα οποία αργότερα διαπίστωσα ότι δ ήταν καλά ψημένα.. κ με έχει λούσει κρύος ιδρώτας μέχρι να δω τις εξετάσεις κ ότι όλα είναι καλά. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι μετά από πόσες μέρες ανιχνεύονται τα αντισώματα σε περίπτωση μόλυνσης; Το έχει ρωτήσει καμία; Εγώ έχω να κάνω εξετάσεις τώρα σε 15 μέρες περίπου.. θα φανεί πιθανή μόλυνση; Ελπίζω να μην είμαι τόσο άτυχη.. 

Καλησπέρα!!Ελπίζω να ηρέμησες απο τοτε που έφαγες τα σουβλάκια...εμένα μου πέρασε η κρίση και δεν το σκέφτομαι τωρα γιατι δεν εχει νόημα.Άλλες δεν προσέχουν καθόλου τρώνε κάθε μέρα σαλάτες απ´εξω ή έχει τύχει πολλές φορές να φάνε ψισοψημένο κρεας κ ολα μια χαρά!Με οποια φίλη μου μίλησα εννοείται σε όλο αυτο το διάστημα ολο και κάτι έφαγε που «απαγορεύεται».Επίσης τόσα χρόνια κ αν έχουμε φαει βλακείες...αν τώρα με τη μια φορά κολλήσαμε τοξόπλασμα τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα!!Ελπίζω να ηρέμησες απο τοτε που έφαγες τα σουβλάκια...εμένα μου πέρασε η κρίση και δεν το σκέφτομαι τωρα γιατι δεν εχει νόημα.Άλλες δεν προσέχουν καθόλου τρώνε κάθε μέρα σαλάτες απ´εξω ή έχει τύχει πολλές φορές να φάνε ψισοψημένο κρεας κ ολα μια χαρά!Με οποια φίλη μου μίλησα εννοείται σε όλο αυτο το διάστημα ολο και κάτι έφαγε που «απαγορεύεται».Επίσης τόσα χρόνια κ αν έχουμε φαει βλακείες...αν τώρα με τη μια φορά κολλήσαμε τοξόπλασμα τι να πω....

Την εξεταση την εχεις κανει? Ολα τα αντισωματα ηταν αρνητικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια!!Σήμερα έκανα την εξέταση για το τοξόπλασμα δεν άντεχα άλλο να το σκέφτομαι!Όλα αρνητικά ευτυχώς!!!Ελπίζω να μην την έκανα πολύ νωρίς και δεν δείχνει ακομα...πέρασαν 2 βδομάδες ακριβώς!!:):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια!!Σήμερα έκανα την εξέταση για το τοξόπλασμα δεν άντεχα άλλο να το σκέφτομαι!Όλα αρνητικά ευτυχώς!!!Ελπίζω να μην την έκανα πολύ νωρίς και δεν δείχνει ακομα...πέρασαν 2 βδομάδες ακριβώς!!:):)

Πολύ χαίρομαι κορίτσι μου!! Να ηρεμήσεις τώρα και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/5/2021 at 9:00 ΠΜ, Mkp2020 είπε:

Καλημερα!Ενταξει σοκ με τη γατα!!Σκεφτομαι και εγω να παω να κανω εξετασεις αλλα δεν ξερω ποτε θα φανει λογικα θελει καποιες μερες!Το χειροτερο ειναι οτι το ειδα οτι ηταν ροζ μεσα και εκεινη την ωρα απο την λαιμαργια μου δεν πτοηθηκα!

Καλημερα!Δεν προκειται να ξαναφαω τιποτα απ εξω πραγματικα!!Μακαρι να τη γλιτωσω γιατι διαβαζα και σε κατι αλλα φορουμ κατι τραγικα οτι κολλησε μια απο σουβλακια,η αλλη επειδη τρυπηθηκε στην αυλη απο λουλουδι και κατι τετοια περιεργα και επαθα πανικο.

Καλημερα!Οποτε δεν ειμαι η μονη που το εχει παθει...επαθα πανικο χθες η αληθεια ειναι και ακομα το σκεφτομαι...

Προσπαθήστε να ηρεμήσετε. Οι πιθανότητες να έχετε παύει τοξόπλασμα από αυτό είναι ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ. Πρακτικά είναι πιο πιθανό να πιάσετε το τζόκερ. Έχω φάει τα πάντα στη ζωη μου, από τα πιο απίθανα μέρη (πχ από ινδιανους σε παραγκες) ήμουν συνέχεια με σκυλιά και γάτες κι ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε και δεν εκανα ποτε ούτε αντισώματα. 
Επισης να σας πω να μην επηρεάζεστε με αυτά που λένε για τοξόπλασμα από σουβλάκι ή λουλούδι κτλ. Οι κοπέλες αυτές δεν μπορούν να ξέρουν ακριβώς πως κόλλησαν. Υποθέσεις κάνουν οι οποίες μάλιστα δεν έχουν βάση (λουλούδι). Τέλος οι γρατζουνιές της γάτας δεν  προκαλουν τοξόπλασμα. Θα πρέπει να «καταναλώσετε» με κάποιον τρόπο ίχνη από τα κόπρανα γάτας η οποία να έχει φάει πιο πριν ζώο που της μετέφερε το τοξόπλασμα. Στην κοινωνία που ζούμε αυτό είναι παρα πολύ δύσκολο. 
 

Σας τα λέω για να ηρεμήσετε και να απολαύσετε την εγκυμοσύνη σας. Κι εγώ ήμουν αγχωμένη και στις στο εγκυμοσύνες αλλά όχι όσο εσεις. Σκεφτείτε ότι γεννούσαν και πριν 1000 χρόνια παιδιά!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...