Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

On 12/1/2022 at 8:01 ΜΜ, Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό του ακυρώθηκε ραντεβού και με φώναξε να πάω ακόμα πιο νωρίς εννοείται πως έφυγα σφαίρα!!!

Είδαμε μόνο σάκο τίποτα άλλο μέσα τίποτα!μου είπε ότι είμαι βάση περιόδου 6 κ 1 αλλά ο υπέρηχος με βγάζει 5 εβδομάδων κ για αυτό είναι πολύ νωρίς να δούμε κάτι τα βλέπει όλα θετικα λέει.την Δευτέρα κάνω άλλη μια β χοριακη και την Παρασκευή 21/1 επόμενο ραντεβού εκεί όμως πρέπει να ακούσουμε την καρδούλα.αυτα μου είπε λοιπόν.

Εγώ παιδιά πάλι από προηγούμενες εγκυμοσύνες σε αυτή τη φάση θυμάμαι ότι βλέπαμε τελίτσα!

Κορίτσια δεν ξέρω νομίζω ότι δεν θα προχωρήσει.

Κορίτσι μου συγχαρητήρια πολύ χάρηκα με την εγκυμοσύνη σου!έτσι ακριβώς έπαθα κ γω τώρα βρίσκομαι στην 14 βδομάδα!ήμουν 6+1 μέρα κ είχαμε δει μόνο σάκο τίποτε άλλο!ο γιατρός δν μπορούσε να μου πει ακόμα πόσο είμαι γτ έβγαινε βάση τελειταιας περιόδου!τελικά μια βδομάδα μετά τα είδαμε όλα κ έβγαινε 5 μέρες μικρότερο είχε αργήσει να γίνει η ωορρηξία!χοριακη δν ήθελε ο γιατρός να ξανακάνω!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , marilia35 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια πολύ χάρηκα με την εγκυμοσύνη σου!έτσι ακριβώς έπαθα κ γω τώρα βρίσκομαι στην 14 βδομάδα!ήμουν 6+1 μέρα κ είχαμε δει μόνο σάκο τίποτε άλλο!ο γιατρός δν μπορούσε να μου πει ακόμα πόσο είμαι γτ έβγαινε βάση τελειταιας περιόδου!τελικά μια βδομάδα μετά τα είδαμε όλα κ έβγαινε 5 μέρες μικρότερο είχε αργήσει να γίνει η ωορρηξία!χοριακη δν ήθελε ο γιατρός να ξανακάνω!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!αχ έτσι να ακούω τέτοιες ιστορίες θέλω για να παίρνω κουράγιο γιατί αγχώθηκα πολύ που δεν είδαμε τίποτα μέσα στο σάκο ακόμα...κατά πάσα πιθανότητα έτσι πρέπει να έκανα αργά ωορρηξία!

Κ εσένα σου εύχομαι μια υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη κοπέλα μου.:x

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κάνετε ;; Εγώ περιμένω να έρθουν οι μέρες οι καλές την άλλη εβδομάδα ! Στο μεταξύ , σκέφτομαι μήπως κάνουμε αποχή με τον σύζυγο μέχρι να έρθουν οι γόνιμες για να τα δώσουμε όλα τότε ! Χεχε! Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει κ είναι καλή ιδέα … τι λέτε ;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elena27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κάνετε ;; Εγώ περιμένω να έρθουν οι μέρες οι καλές την άλλη εβδομάδα ! Στο μεταξύ , σκέφτομαι μήπως κάνουμε αποχή με τον σύζυγο μέχρι να έρθουν οι γόνιμες για να τα δώσουμε όλα τότε ! Χεχε! Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει κ είναι καλή ιδέα … τι λέτε ;; 

Ωωωω εύχομαι ο κύκλος αυτός να είναι κ ο τυχερός σου!!!!

Αααα κοριτσι το σπέρμα πρέπει να ανανεώνεται για να είναι καλό!μην τον αφήσεις και καμία βδομάδα νηστικό ;-)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Melody90 είπε:

Ωωωω εύχομαι ο κύκλος αυτός να είναι κ ο τυχερός σου!!!!

Αααα κοριτσι το σπέρμα πρέπει να ανανεώνεται για να είναι καλό!μην τον αφήσεις και καμία βδομάδα νηστικό ;-)

Ααα ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι κ ο τυχερός όπως είπες ! Προσπαθώ κ θα συνεχίσω ν μη το σκέφτομαι καθόλου ..γιατί αυτό το άγχος μου θα με φάει … σκέφτομαι διαφορά χαζά κ κάνω σενάρια … αυτός θα είναι ο τρίτος μήνας που προσπαθούμε , δεύτερος με τεστ ωορρηξιας καθώς ο πρώτος μήνας πήγε χαμένος στα κατουρου!!χαχα ! Είμαι 26 κ ο άντρας μ 38, χωρίς να έχει κουραστική δουλειά … αλλά να ..από μόνη μ σκέφτομαι άσχημα πράγματα επειδή δεν έρχεται ένα μωράκι …

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , elena27 είπε:

Ααα ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ! Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι κ ο τυχερός όπως είπες ! Προσπαθώ κ θα συνεχίσω ν μη το σκέφτομαι καθόλου ..γιατί αυτό το άγχος μου θα με φάει … σκέφτομαι διαφορά χαζά κ κάνω σενάρια … αυτός θα είναι ο τρίτος μήνας που προσπαθούμε , δεύτερος με τεστ ωορρηξιας καθώς ο πρώτος μήνας πήγε χαμένος στα κατουρου!!χαχα ! Είμαι 26 κ ο άντρας μ 38, χωρίς να έχει κουραστική δουλειά … αλλά να ..από μόνη μ σκέφτομαι άσχημα πράγματα επειδή δεν έρχεται ένα μωράκι …

Βρε οι 3 μήνες που προσπαθείτε είναι πολύ οκ.

Δε πιάνουν όλοι με τη πρώτη, ίσα ίσα αυτό είναι το πιο σπάνιο..

Σε κάθε κύκλο σκέψου λένε πως έχουμε 15-25% πιθανότητες σύλληψης!

Εφόσον είστε νέοι κ υγιείς μην αγχώνεσαι για τίποτα,σύντομα θα έχετε το παιδάκι σας στην αγκαλιά σας!!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα σκέφτομαι περιπτώσεις που η άλλη έχει πιάσει με τ πρώτη και λέω τι γίνεται ; Εγώ γιατί όχι ;;;!! Και το θέλω τοοοοσο πολύ … με αγχώνει και το θέμα ότι σε 4 μήνες θα φύγουμε εξωτερικό κι λέω αν δεν κάτσει μέχρι τότε ..τι θα γίνει ; Πως θα επισκέπτομαι το γιατρό για να δούμε τι λάθος υπάρχει ;!;! Όλα αυτά με τρώνε τ μυαλό …

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κάνετε ;; Εγώ περιμένω να έρθουν οι μέρες οι καλές την άλλη εβδομάδα ! Στο μεταξύ , σκέφτομαι μήπως κάνουμε αποχή με τον σύζυγο μέχρι να έρθουν οι γόνιμες για να τα δώσουμε όλα τότε ! Χεχε! Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει κ είναι καλή ιδέα … τι λέτε ;; 

Ίσως να βοηθήσει από άποψη δυνάμεων, εφόσον θα πέσει πολλή δουλίτσα την άλλη εβδομάδα. Την ακολουθούμε κι εμείς συχνά αυτή την τακτική. Καλή επιτυχία στην προσπάθεια!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena27 είπε:

Μα σκέφτομαι περιπτώσεις που η άλλη έχει πιάσει με τ πρώτη και λέω τι γίνεται ; Εγώ γιατί όχι ;;;!! Και το θέλω τοοοοσο πολύ … με αγχώνει και το θέμα ότι σε 4 μήνες θα φύγουμε εξωτερικό κι λέω αν δεν κάτσει μέχρι τότε ..τι θα γίνει ; Πως θα επισκέπτομαι το γιατρό για να δούμε τι λάθος υπάρχει ;!;! Όλα αυτά με τρώνε τ μυαλό …

Κοίτα κ εγώ τον γιο μου τον έπιασα από τον πρώτο μήνα..

Αλλά δε σημαίνει ότι κ το επόμενο θα το πιάσω έτσι..κάθε εγκυμοσύνη κ σύλληψη είναι διαφορετική ακόμη κ στην ίδια γυναίκα.

Εξωτερικό θα πάτε για μονιμα ή όχι ? Γιατί κ έγκυος να έχεις μείνει ως τότε (που το εύχομαι κ το πιστεύω!!) Και πάλι δε θα θες έναν γιατρό εκεί να σε παρακολουθεί?

 


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Θέλω τα φώτα σας αν έχετε ιδέα για τον κουλό κύκλο που έχω αυτόν τον μήνα. Προκαταβολικά ζητώ συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο αλλά ηθελα να έχετε πλήρη εικόνα..

Λοιπόν, η περίοδος μου ξεκίνησε 7/1. Μέχρι 11/1 (5η ημερα ήταν 11 κ είχα τελειώματα κ 12/1 λίγο καφέ στο σκούπισμα μόνο το πρωί). 13/1 7η ημέρα πεντακάθαρη. Είχα πόνους σαν ωορρηξίας 12&13/1 δλδ 6η και 7η ημέρα. Έκανα τεστ ωορρηξίας 6η και 7η ημέρα το μεσημέρι αρνητικά (ήταν αχνη η δεύτερη γραμμή). 7η ημέρα βράδυ είδα τζελ με λίγο ροζ κ επειδή κάποιες φορές το έχω στην ωορρηξία έκανα 2ο τεστ το βράδυ κ βγήκε θετικό, ίδιες οι δύο γραμμές του τεστ σε χρωμα!! 

8η ημέρα 14/1 είχα πάλι τζελ με λίγο ροζ 1 φορά ,έκανα τεστ το απόγευμα πιο αχνό από τη προηγούμενη ημέρα άρα αρνητικό.. εχθές κ σήμερα δλδ 9η και 10η ημέρα αρνητικά τεστ ωορρηξίας που πλέον σήμερα δεν ήταν καν άχνη η γραμμή του,απλά δε φαινόταν!! 

Παίζει εν τέλη να είχα 8η ημέρα ωορρηξία??? Κ φάνηκε θετικό όμως μόνο για λίγες ώρες το τεστ?? Δλδ 11 το βράδυ το έκανα κ ήταν θετικό κανονικά κ την επόμενη ημέρα 2 το μεσημέρι είχε πλέον γίνει αχνό άρα αρνητικό..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Κοίτα κ εγώ τον γιο μου τον έπιασα από τον πρώτο μήνα..

Αλλά δε σημαίνει ότι κ το επόμενο θα το πιάσω έτσι..κάθε εγκυμοσύνη κ σύλληψη είναι διαφορετική ακόμη κ στην ίδια γυναίκα.

Εξωτερικό θα πάτε για μονιμα ή όχι ? Γιατί κ έγκυος να έχεις μείνει ως τότε (που το εύχομαι κ το πιστεύω!!) Και πάλι δε θα θες έναν γιατρό εκεί να σε παρακολουθεί?

 

Καλημέρα ! Ήμασταν ήδη εξωτερικό , αλλά λόγω κορωνοιου επειδή ο άντρας μ μπορούσε να δουλέψει απ Ελλάδα , ήρθαμε Ελλάδα ! Θα πάμε για μόνιμα ναι ! Αλλά δεν θέλω να με παρακολουθεί γιατρό αγγλια σε περίπτωση που μείνω έγκυος γιατί το υγειονομικό σύστημα τους είναι πολύ χάλια ! Αν Με το καλό μείνω έγκυος θα μείνω Ελλάδα μέχρι να γεννήσω κ μετά θα πάω εγώ αγγλια ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elena27 είπε:

Καλημέρα ! Ήμασταν ήδη εξωτερικό , αλλά λόγω κορωνοιου επειδή ο άντρας μ μπορούσε να δουλέψει απ Ελλάδα , ήρθαμε Ελλάδα ! Θα πάμε για μόνιμα ναι ! Αλλά δεν θέλω να με παρακολουθεί γιατρό αγγλια σε περίπτωση που μείνω έγκυος γιατί το υγειονομικό σύστημα τους είναι πολύ χάλια ! Αν Με το καλό μείνω έγκυος θα μείνω Ελλάδα μέχρι να γεννήσω κ μετά θα πάω εγώ αγγλια ! 

Αχχχ γνωρίζω από φίλη μου πόσο ψυχρά τα αντιμετωπίζουν εκεί τα θέματα υγείας και συγκεκριμένα στην εγκυμοσύνη..

Εύχομαι λοιπόν ως τότε να έχεις καταφέρει να πιάσεις το παιδάκι σας ώστε να έχεις εδώ όλη σου την εγκυμοσύνη όπως θες..

Αυτόν τον μήνα πέρασαν οι γόνιμες ή τις έχετε μπροστά σας?


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Τι κάνετε ;; Εγώ περιμένω να έρθουν οι μέρες οι καλές την άλλη εβδομάδα ! Στο μεταξύ , σκέφτομαι μήπως κάνουμε αποχή με τον σύζυγο μέχρι να έρθουν οι γόνιμες για να τα δώσουμε όλα τότε ! Χεχε! Βέβαια δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει κ είναι καλή ιδέα … τι λέτε ;; 

Καλησπέρα είμαι καινούρια στο φόρουμ και εγώ είμαι στην ίδια φάση  περιμένω να έρθουν οι καλές μέρες από  εβδομάδα....να ξεκινήσω  ξανά προσπάθειες με τον άντρα μ αφού μας έδωσε το οκ ο γιατρος μ ...κ αυτό π λες  τ έκανα πριν λίγο καιρό π είχα μηνει εγγυος τα δώσαμε όλα τότε τις γόνιμες μέρες και τα καταφέραμε δύστυχος απεβαλα 17/12 και ήταν τυχαίο γεγονός μας είπε ο γιατρος   όμως  δεν το βάζω κάτω ... εγώ πιστεύω είναι καλή ιδέα γτ σε εμένα έπιασε απλά εγώ δεν ερχόμουν σε επαφή με τον άντρα μ κάθε μέρα...ερχόμουν μέρα παρά μέρα γτ άμα κάνεις κάθε μέρα νομίζω θα αδυνατίζει και το σπέρμα του άντρα σου εύχομαι καλή επιτυχία και με ένα θετικό τεστακι :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααα μου πως ειστε;; Εγω σημερα επιτελους βρηκα θετικο ωορρηξιας εχω τα τεστ με το χαμογελο με τις 2 ορμονες..μου βγηκε φατσουλα που αναβωσβηνει..θελω τα φωτα σας σχετικα με τις επαφες..ειχαμε χθες επαφη πρεπει να εχουμε σημερα και αυριο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσιααα μου πως ειστε;; Εγω σημερα επιτελους βρηκα θετικο ωορρηξιας εχω τα τεστ με το χαμογελο με τις 2 ορμονες..μου βγηκε φατσουλα που αναβωσβηνει..θελω τα φωτα σας σχετικα με τις επαφες..ειχαμε χθες επαφη πρεπει να εχουμε σημερα και αυριο;

Καλησπέρα κορίτσι μου. Ιδανικά σήμερα αύριο κ μεθαύριο επαφές...Αλλά αν δεν μπορείς κ τις 3 θα πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις αύριο...Με το καλό!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...