Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Iris89 είπε:

Κορίτσια μου, σήμερα 4w + 3d είδαμε καθαρά μία αρκετά καλοσχηματισμένη μαύρη κουκίδα στο ενδομήτριο, που πιστεύουν ότι είναι ο αμνιακός σάκος. Δεν μπορούν να είναι σίγουροι λένε μέχρι να φανεί το περιεχόμενο. Συγγνώμη, για πείτε μου εσείς από την εμπειρία σας, τόσο νωρίς περιμέναμε κάτι άλλο; Δεν θυμάμαι στην πρώτη μου εγκυμοσύνη να ακούσαμε καρδούλα τόοοοσο νωρίς. Τουλάχιστον τπτ ύποπτο εκτός μήτρας, νομίζω ότι μας λυπήθηκε αυτή την φορά ο Θεός και η Παναγία και γλιτώσαμε το εξωμήτριο. 

Μπορεί να είμαι 1-2 μέρες πιο πολύ. Χοριακή 1740. Λίγο ψηλή δεν είναι; Δύο φορές έχουμε πάει σε γυναικολογική κλινική στο νοσοκομείο και ακόμα δεν έχουμε καταφέρει να δούμε γυναικολόγο να του κάνουμε 2 ερωτήσεις... Τί να πεις...

 

 

Πολύ σε καταλαβαίνω! Κ εγώ έτσι! Δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο σε κάθε εγκυμοσύνη να έχεις τα ίδια συμπτώματα. Ίσως επίσης πράγματι τα τοιχώματα της μήτρας σου να είναι πιο "ελαστικά" τώρα. Μπορείς κ γι' αυτό να ρωτήσεις την γυναικολόγο. Δυσκοιλιότητας ομοίως είχα σε όλη την εγκυμοσύνη μου κ εγώ, από την αρχή ως το τέλος! Κανένα Duphalac μόνο αν βοηθήσει. 

Κορίτσι αν είσαι τόσο εβδομάδων αυτά βλέπεις στον υπέρηχο μην αγχώνεσαι είναι πολύ νωρίς τότε.. καρδια μεταξύ 6 κ 7 εβδομάδας.. μένεις Αγγλία είπες έτσι?

Απ ότι μου έχουν πει κ άλλες κοπέλες  δεν κάνουν συχνά υπέρηχο το επόμενο ραντεβού πότε σου το έβαλαν τώρα? Σε κανένα μήνα? γιατί τους έχω ικανούς! Είναι δύσκολο σε καταλαβαίνω να θες να μιλήσεις με γιατρό κ να μην μπορείς.όσο για την χοριακη από πίνακες που κοιτούσα κ για την δικιά μου...η δικιά σου είναι μέσα στα πλαίσια πάντως αλλά δεν είμαι κ γιατρός φυσικά.θελει υπομονή και ψυχραιμία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/1/2022 at 6:40 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Ναι πήγαινα μετά και είχε σκάσει!

Να σε ρωτήσω μετά από τον έλεγχο ότι έσκασε έτυχε να κανεις τεστ; Ήταν αχνό; Επειδή εγώ πχ βρίσκω θετικό κ την επόμενη αχνό πάει να πει ότι το αυγο έσκασε;;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Να σε ρωτήσω μετά από τον έλεγχο ότι έσκασε έτυχε να κανεις τεστ; Ήταν αχνό; Επειδή εγώ πχ βρίσκω θετικό κ την επόμενη αχνό πάει να πει ότι το αυγο έσκασε;;

Εγω ειχα θετικο και παντα την επομενη ξανα γινοταν πιο αχνο ναι γιατι παντα τσεκαρα αν ηταν οντως το πρωτο το θετικο μου. Συνηθως αμα εβλεπα πολυ σκουρο εκανα δυο φορες την ιδια μερα τεστ και την επομενη για να επιβεβαιωσω πιο ηταν το θετικο. Μην σε απασχολει αν γινεται αχνο. ΕΙναι λογικο. Μετα την κορυφωση της LH επειτα αρχιζει και φθινει. Εσυ θα κοιτας παντα το θετικο σου και θα ερχεσαι σε επαφη σιγουρα την ιδια και την επομενη μερα και αν εχεις κεφια και την μεθεπομενη. Για να προλαβεις και το 24ωρο που ζει το ωαριο μετα την απελευθερωση του. Επίσης θα δινεις βαση μονο στο πρωτο θετικο τεστ γιατι μπορει πχ να κανεις και βρισκεις δυο τρια στη σειρα μεχρι να αρχισει να πεφτει η LH.

Χαχαχα οτι θελετε ρωτηστε με με ολο αυτο τον ελεγχο που ειχα κανει και μετα με την εξωσωματικη εχω κανει διατριβη σε ολα αυτα με τις ορμονες και γενικα την συλληψη. :P

Kαλημέρα κορίτσια. Εγω σήμερα περιμενω τα τεστ οωρηξιας. Ειμαι 13η μερα κυκλου αλλα λογικα ευχομαι να προλαβω να δω το θετικο γιατι σημερα ξεκινησα να εχω υγρα. Το καλο ειναι οτι αυριο εχω γυναικολογο για τσεκ απ και ισως πετυχουμε να δουμε αυγουλακι. Εχω αγωνια γιατι μετα την γεννα που πηγα οταν σαραντισα δεν εχω ξανα παει. Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Θα ξανα κανω υπερηχο να δουμε κ οωθηκες μητρα και αν ειναι οκ η καισαρικη και θα ζητησω και ορμονολογικο ελεγχο γιατι ο κυκλος μου ειναι οτι να ναι.

21 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε εγώ μόλις αδιαθετησα και μου φαίνεται πολυ παραξενο γιατί ήρθε 2 μέρες νωρίτερα ρε κορίτσια κάπου διάβαζα ότι αν η ωχρινικη φάση είναι μικρότερη από την φάση μέχρι την ωορρηξία κάτι γίνεται με την χαμηλή προγεστερονη ξέρετε κάτι? 

Εγώ έκανα ωορρηξία 14η μέρα και αδιαθετησα μετά από 12 μέρες από την ωορρηξία οπότε η ωχρινικη φάση ήταν μικρότερη 

Καλημερα κοριτσι μου. Ναι ετσι λενε.  Αλλα μην ανησυχεις. 12-16 μερες ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια. Δεν ισχυει για ολες μας το απολυτο 14 μερες. Αλλα αν θες να εισαι ηρεμη αν ξερεις ποτε κανεις οωρρηξια ζητα απο το γιατρο σου να σου γραψει εξεταση προγεστερονης να πας να την κανεις 7 μερες μετα την οωρρηξια. 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!

Εχθές ήταν η 5η ημέρα του κύκλου μου κ η τελευταία της περιόδου.

Το βράδυ λοιπόν για περίπου 2 ώρες είχα τρομερούς πόνους που τους έχω είτε στην ωορρηξία είτε τη πρώτη ημέρα της περιόδου..:roll:

Είναι δυνατόν να έκανα ωορρηξία τη 5η ημέρα???? Ξέρω ότι κάνω σχετικά νωρίς (8η με 12η) αλλά τόσο νωρίς??


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Εγω ειχα θετικο και παντα την επομενη ξανα γινοταν πιο αχνο ναι γιατι παντα τσεκαρα αν ηταν οντως το πρωτο το θετικο μου. Συνηθως αμα εβλεπα πολυ σκουρο εκανα δυο φορες την ιδια μερα τεστ και την επομενη για να επιβεβαιωσω πιο ηταν το θετικο. Μην σε απασχολει αν γινεται αχνο. ΕΙναι λογικο. Μετα την κορυφωση της LH επειτα αρχιζει και φθινει. Εσυ θα κοιτας παντα το θετικο σου και θα ερχεσαι σε επαφη σιγουρα την ιδια και την επομενη μερα και αν εχεις κεφια και την μεθεπομενη. Για να προλαβεις και το 24ωρο που ζει το ωαριο μετα την απελευθερωση του. Επίσης θα δινεις βαση μονο στο πρωτο θετικο τεστ γιατι μπορει πχ να κανεις και βρισκεις δυο τρια στη σειρα μεχρι να αρχισει να πεφτει η LH.

Χαχαχα οτι θελετε ρωτηστε με με ολο αυτο τον ελεγχο που ειχα κανει και μετα με την εξωσωματικη εχω κανει διατριβη σε ολα αυτα με τις ορμονες και γενικα την συλληψη. :P

Kαλημέρα κορίτσια. Εγω σήμερα περιμενω τα τεστ οωρηξιας. Ειμαι 13η μερα κυκλου αλλα λογικα ευχομαι να προλαβω να δω το θετικο γιατι σημερα ξεκινησα να εχω υγρα. Το καλο ειναι οτι αυριο εχω γυναικολογο για τσεκ απ και ισως πετυχουμε να δουμε αυγουλακι. Εχω αγωνια γιατι μετα την γεννα που πηγα οταν σαραντισα δεν εχω ξανα παει. Ελπιζω να ειναι ολα καλα. Θα ξανα κανω υπερηχο να δουμε κ οωθηκες μητρα και αν ειναι οκ η καισαρικη και θα ζητησω και ορμονολογικο ελεγχο γιατι ο κυκλος μου ειναι οτι να ναι.

Καλημερα κοριτσι μου. Ναι ετσι λενε.  Αλλα μην ανησυχεις. 12-16 μερες ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια. Δεν ισχυει για ολες μας το απολυτο 14 μερες. Αλλα αν θες να εισαι ηρεμη αν ξερεις ποτε κανεις οωρρηξια ζητα απο το γιατρο σου να σου γραψει εξεταση προγεστερονης να πας να την κανεις 7 μερες μετα την οωρρηξια. 

Να σου πω εγώ βρήκα θετικό χθες το μεσημέρι και το βράδυ άρχισε να γίνεται πιο αχνό… πάει να πει ότι έγινε η ωορρηξία; Αυτό με μπερδεύει 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Να σου πω εγώ βρήκα θετικό χθες το μεσημέρι και το βράδυ άρχισε να γίνεται πιο αχνό… πάει να πει ότι έγινε η ωορρηξία; Αυτό με μπερδεύει 

Οχι κορίτσι μου μόλις δεις το θετικό η οωρρηξία γίνεται συνήθως μετα από 36 ώρες. 24-36 ώρες. Όταν δεις οτι γίνεται πάλι αχνό σημαίνει ότι απλά η ορμόνη της οωρηξίας κορυφώθηκε και έπειτα αρχίζει να φθίνει. Αφού βρήκες θετικό χθες το μεσημέρι σήμερα το μεσημέρι ή μέχρι σήμερτα το βράδυ θα κάνεις οωρρηξία. Οπότε αν είχες επαφή χθες για να υπάρχει σπέρμα και σήμερα επαφή πάλι είσαι κομπλέ.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Οχι κορίτσι μου μόλις δεις το θετικό η οωρρηξία γίνεται συνήθως μετα από 36 ώρες. 24-36 ώρες. Όταν δεις οτι γίνεται πάλι αχνό σημαίνει ότι απλά η ορμόνη της οωρηξίας κορυφώθηκε και έπειτα αρχίζει να φθίνει. Αφού βρήκες θετικό χθες το μεσημέρι σήμερα το μεσημέρι ή μέχρι σήμερτα το βράδυ θα κάνεις οωρρηξία. Οπότε αν είχες επαφή χθες για να υπάρχει σπέρμα και σήμερα επαφή πάλι είσαι κομπλέ.

Ας σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντα με μπέρδευε αυτό! Είχαμε επαφή Σάββατο Δευτέρα Τρίτη και σημερα αύριο αν δεν είμαστε κουρασμένοι θα έχουμε κ αύριο αλλά θεωρώ ότι με τη σημερινή θα είμαστε κομπλε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LoveToBeMommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Εχθές ήταν η 5η ημέρα του κύκλου μου κ η τελευταία της περιόδου.

Το βράδυ λοιπόν για περίπου 2 ώρες είχα τρομερούς πόνους που τους έχω είτε στην ωορρηξία είτε τη πρώτη ημέρα της περιόδου..:roll:

Είναι δυνατόν να έκανα ωορρηξία τη 5η ημέρα???? Ξέρω ότι κάνω σχετικά νωρίς (8η με 12η) αλλά τόσο νωρίς??

Και εγώ έχω κάνει καπάκι από περίοδο ωορρηξία Δεν συμβαίνει συχνά πιο σπάνια δηλαδή αλλά συμβαίνει ..μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να έκανα η έκτη η έβδομη μέρα κύκλου ωορρηξία ψαχνόμασταν με τον γιατρό γιατί ήμουν έγκυος τότε στο δεύτερο και ήταν πιο προχωρημένη η κύηση και έτσι μου είχε πει ότι πρέπει να έκανα καπάκι μετά την περίοδο ωορρηξία.

Κορίτσια αλλάζουν τα σχέδια με πήραν από το ιατρείο τηλέφωνο και μου είπαν ότι ο γιατρός δεν θα μπορέσει να με δει την Παρασκευή αλλά σήμερα 9:00 το βράδυ.:D

Οπότε σήμερα το βράδυ θα έχω νέα να σας πω ...τώρα αγχώθηκα πιο πολύ!!!

Δεν ξέρω αν μου βγει σε καλό γιατί τώρα όσο πιο αργά θα πήγαινα τόσο πιο πολλά θα βλέπαμε.. αλλά να που σκάω και με την αναμονή και δεν θέλω να περιμένω άλλο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Ας σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάντα με μπέρδευε αυτό! Είχαμε επαφή Σάββατο Δευτέρα Τρίτη και σημερα αύριο αν δεν είμαστε κουρασμένοι θα έχουμε κ αύριο αλλά θεωρώ ότι με τη σημερινή θα είμαστε κομπλε

Ναι κορίτσι μου μην αγχωνεσαι καντε σημερα σιγουρα και αυριο και να μην κανετε δεν πειραζει. Αν ειχες χθες θετικο οι βασικες επαφες ειναι χθες και σημερα! ακομα και η δευτερα που ειχατε καλο ειναι γιατι το σπερμα αν ειναι καλο μενει και καποιες μερες.

Καλη επιτυχια!

πρίν από 9 λεπτά , Melody90 είπε:

Και εγώ έχω κάνει καπάκι από περίοδο ωορρηξία Δεν συμβαίνει συχνά πιο σπάνια δηλαδή αλλά συμβαίνει ..μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να έκανα η έκτη η έβδομη μέρα κύκλου ωορρηξία ψαχνόμασταν με τον γιατρό γιατί ήμουν έγκυος τότε στο δεύτερο και ήταν πιο προχωρημένη η κύηση και έτσι μου είχε πει ότι πρέπει να έκανα καπάκι μετά την περίοδο ωορρηξία.

Κορίτσια αλλάζουν τα σχέδια με πήραν από το ιατρείο τηλέφωνο και μου είπαν ότι ο γιατρός δεν θα μπορέσει να με δει την Παρασκευή αλλά σήμερα 9:00 το βράδυ.:D

Οπότε σήμερα το βράδυ θα έχω νέα να σας πω ...τώρα αγχώθηκα πιο πολύ!!!

Δεν ξέρω αν μου βγει σε καλό γιατί τώρα όσο πιο αργά θα πήγαινα τόσο πιο πολλά θα βλέπαμε.. αλλά να που σκάω και με την αναμονή και δεν θέλω να περιμένω άλλο..

Καλη επιτυχία κορίτσι μου να δεις το σπορακι σου. Ολα καλα θα πανε! Ειναι λογικο να αγχωνεσαι μετα απο καποιες ατυχιες που ειχες αλλα καθε φορα ειναι διαφορετικη και τωρα φαινεται οτι ολαπανε πολυ καλα! Σε καταλαβαινω κι εγω ειμαι φουλ αγχωτικος ανθρωπος με συχνες κρισεις πανικου. Ομως εχε πιστη καιολα θα πανε καλα! 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Ναι κορίτσι μου μην αγχωνεσαι καντε σημερα σιγουρα και αυριο και να μην κανετε δεν πειραζει. Αν ειχες χθες θετικο οι βασικες επαφες ειναι χθες και σημερα! ακομα και η δευτερα που ειχατε καλο ειναι γιατι το σπερμα αν ειναι καλο μενει και καποιες μερες.

 Καλη επιτυχια!

πρίν από 13 λεπτά , Melody90 είπε:

Έχουμε κ ένα θεματάκι με το σπερμα κ ελπίζω το κάθε μέρα να μη το πειράζει…έχουμε λίγο μικρό αριθμό σπερματοζωαρίων δεν ξέρω αν το μέρα παρά μέρα είναι καλύτερο! Όχι κάτι σπουδαίο είμαστε λίγο πιο κάτω από το κατώτατο όριο αλλά με τέλεια κινητικότητα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Melody90 είπε:

Και εγώ έχω κάνει καπάκι από περίοδο ωορρηξία Δεν συμβαίνει συχνά πιο σπάνια δηλαδή αλλά συμβαίνει ..μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να έκανα η έκτη η έβδομη μέρα κύκλου ωορρηξία ψαχνόμασταν με τον γιατρό γιατί ήμουν έγκυος τότε στο δεύτερο και ήταν πιο προχωρημένη η κύηση και έτσι μου είχε πει ότι πρέπει να έκανα καπάκι μετά την περίοδο ωορρηξία.

Κορίτσια αλλάζουν τα σχέδια με πήραν από το ιατρείο τηλέφωνο και μου είπαν ότι ο γιατρός δεν θα μπορέσει να με δει την Παρασκευή αλλά σήμερα 9:00 το βράδυ.:D

Οπότε σήμερα το βράδυ θα έχω νέα να σας πω ...τώρα αγχώθηκα πιο πολύ!!!

Δεν ξέρω αν μου βγει σε καλό γιατί τώρα όσο πιο αργά θα πήγαινα τόσο πιο πολλά θα βλέπαμε.. αλλά να που σκάω και με την αναμονή και δεν θέλω να περιμένω άλλο..

Έλα ρεεεε ❤️

Να πας σήμερα ,ακόμη κ να μη δεις πολλά θα είναι αρκετά για να σε ηρεμήσουν λίγο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο!

Θα περιμένουμε νέα σου!!

  • Ευχαριστώ 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Έχουμε κ ένα θεματάκι με το σπερμα κ ελπίζω το κάθε μέρα να μη το πειράζει…έχουμε λίγο μικρό αριθμό σπερματοζωαρίων δεν ξέρω αν το μέρα παρά μέρα είναι καλύτερο! Όχι κάτι σπουδαίο είμαστε λίγο πιο κάτω από το κατώτατο όριο αλλά με τέλεια κινητικότητα 

Πολυ σημαντικο οτι εχετε τελεια κινητικοτητα.. Βοηθανε και καποιες αντρικες βιταμινες. Αν θελετε να ειστε πληρως καλυμμενοι οτι τα εχετε ψαξει ολα επισκεφθειτε και εναν ουρολογο μηπως δωσει στο συζυγο καποια βιταμινη. Παντως μην ανησυχεις το λιγο κατω απο το οριο δεν ειναι και τιποτα.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό του ακυρώθηκε ραντεβού και με φώναξε να πάω ακόμα πιο νωρίς εννοείται πως έφυγα σφαίρα!!!

Είδαμε μόνο σάκο τίποτα άλλο μέσα τίποτα!μου είπε ότι είμαι βάση περιόδου 6 κ 1 αλλά ο υπέρηχος με βγάζει 5 εβδομάδων κ για αυτό είναι πολύ νωρίς να δούμε κάτι τα βλέπει όλα θετικα λέει.την Δευτέρα κάνω άλλη μια β χοριακη και την Παρασκευή 21/1 επόμενο ραντεβού εκεί όμως πρέπει να ακούσουμε την καρδούλα.αυτα μου είπε λοιπόν.

Εγώ παιδιά πάλι από προηγούμενες εγκυμοσύνες σε αυτή τη φάση θυμάμαι ότι βλέπαμε τελίτσα!

Κορίτσια δεν ξέρω νομίζω ότι δεν θα προχωρήσει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Melody90 είπε:

Γεια σας κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό του ακυρώθηκε ραντεβού και με φώναξε να πάω ακόμα πιο νωρίς εννοείται πως έφυγα σφαίρα!!!

Είδαμε μόνο σάκο τίποτα άλλο μέσα τίποτα!μου είπε ότι είμαι βάση περιόδου 6 κ 1 αλλά ο υπέρηχος με βγάζει 5 εβδομάδων κ για αυτό είναι πολύ νωρίς να δούμε κάτι τα βλέπει όλα θετικα λέει.την Δευτέρα κάνω άλλη μια β χοριακη και την Παρασκευή 21/1 επόμενο ραντεβού εκεί όμως πρέπει να ακούσουμε την καρδούλα.αυτα μου είπε λοιπόν.

Εγώ παιδιά πάλι από προηγούμενες εγκυμοσύνες σε αυτή τη φάση θυμάμαι ότι βλέπαμε τελίτσα!

Κορίτσια δεν ξέρω νομίζω ότι δεν θα προχωρήσει.

Ελα γιατι σκεφτεσαι ετσι??δεν κανει...να σαι θετικη...ολα καλα θα πανε...εσυ δεν ελεγες οτι μαλλον εκανες αργοτετα ωορρηξια??γιατι απογοητευεσαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Πολυ σημαντικο οτι εχετε τελεια κινητικοτητα.. Βοηθανε και καποιες αντρικες βιταμινες. Αν θελετε να ειστε πληρως καλυμμενοι οτι τα εχετε ψαξει ολα επισκεφθειτε και εναν ουρολογο μηπως δωσει στο συζυγο καποια βιταμινη. Παντως μην ανησυχεις το λιγο κατω απο το οριο δεν ειναι και τιποτα.

Ναι πήγαμε σε ανδρολογο και μας είπε όλα μια χαρά να μην ανησυχούμε κ να πάρει τις βιταμίνες! Άντε να δούμε τι θα γίνει…δινω περιθώριο άλλους 6 μηνες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...