Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @Melody90 κάνε υπομονή και σκέψου θετικά! Φαντάζομαι την αγωνία σου αλλά μη χάνεις τις ελπίδες σου όλα θα πάνε καλά!! 

 

Εγώ κορίτσια ειμαι στην 10η μέρα του κύκλου σήμερα και ξεκινήσαμε δυναμικά από την 8η μέρα. Είπαμε αυτό το μήνα να μην αφήσουμε μέρα για μέρα. Επειδή ο κύκλος μου είναι μεγάλος 35 μέρες και άστατος συνήθως (μεγάλες καθυστέρησεις) λόγω των πολυκυστικων οπότε δεν ξέρω και πότε κάνω ωορρηξία με σιγουριά ( αν εξαιρέσουμε τους δύο τελευταίους μήνες που έρχεται στην ώρα της κυρία στις 34-35 μέρες) τα τεστ ωορρηξίας δεν τα έχω χρησιμοποιήσει αλλά μόνο στην ιδέα με αγχωνουν, οπότε είπαμε να το πάμε έτσι αυτό το μήνα και βλέπουμε! Γενικά είμαι ένα ΜΠΕΡΔΕΜΑ από μόνη μου!:confused:

Πράγματι η προσπάθεια θέλει και κόπο και τρόπο. Προσωπικά δεν ξέρω άν θα μπορούσα να ανταποκριθώ σε έναν τέτοιο ρυθμό :-D. Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι καλό κουράγιο και οι προσπάθειές σας να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,θελω να σας ρωτησω ποια τεστ ωορρηξιας εχετε παρει?και πως τα χρησιμοποιουμε?

Καλησπέρα! 

Εγώ έχω της home test.

Σαν τα τεστ εγκυμοσύνης είναι η λογική τους στη λειτουργία..

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Καλησπέρα! 

Εγώ έχω της home test.

Σαν τα τεστ εγκυμοσύνης είναι η λογική τους στη λειτουργία..

Καλησπέρα κορίτσι ! τα εχω πάρει κ εγώ αυτά τα τεστ αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ..γιατί όσο να ναι η γραμμή η δεύτερη είναι άχνη κάθε φορά ! Την ημερα της ωορρηξιας είναι πιο έντονη ;;; Γιατί άλλαξα κ πηρα της clear blue με το χαμόγελο , αλλά ακριβά ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elena27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι ! τα εχω πάρει κ εγώ αυτά τα τεστ αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρη ..γιατί όσο να ναι η γραμμή η δεύτερη είναι άχνη κάθε φορά ! Την ημερα της ωορρηξιας είναι πιο έντονη ;;; Γιατί άλλαξα κ πηρα της clear blue με το χαμόγελο , αλλά ακριβά ..

Κοριτσι μου πρωτη φορά τα χρησιμοποιώ κ εγώ.

Πάντως απ' ότι λένε στις οδηγίες χρήσης αλλά κ άλλες γυναίκες που τα έχουν χρησιμοποιήσει ,όταν είναι άχνη είναι αρνητικό.

Κ όταν γίνεται το ίδιο ή πιο σκούρα από τη γραμμή ελέγχου είναι η μέρα που είναι θετικό..

Της clear blue όντως πανάκριβα!?


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Κοριτσι μου πρωτη φορά τα χρησιμοποιώ κ εγώ.

Πάντως απ' ότι λένε στις οδηγίες χρήσης αλλά κ άλλες γυναίκες που τα έχουν χρησιμοποιήσει ,όταν είναι άχνη είναι αρνητικό.

Κ όταν γίνεται το ίδιο ή πιο σκούρα από τη γραμμή ελέγχου είναι η μέρα που είναι θετικό..

Της clear blue όντως πανάκριβα!?

Ναι ρε σύ … τώρα είναι η δεύτερη φορά που αγοράζω της clear blue ! 10 τεστ 24-25€ … απλά είχα αγοράσει κ αυτά που λες κ νόμιζα ότι είναι κ με την άχνη κ ήταν λάθος .. πήγε ένας μήνας χαμένος ! βασίστηκα σε λάθος αποτελέσματα ! θα το χρησιμοποιήσω απ περιέργεια τώρα βέβαια αυτό της home test όταν μ χαμογελάει της clear blue!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , elena27 είπε:

Ναι ρε σύ … τώρα είναι η δεύτερη φορά που αγοράζω της clear blue ! 10 τεστ 24-25€ … απλά είχα αγοράσει κ αυτά που λες κ νόμιζα ότι είναι κ με την άχνη κ ήταν λάθος .. πήγε ένας μήνας χαμένος ! βασίστηκα σε λάθος αποτελέσματα ! θα το χρησιμοποιήσω απ περιέργεια τώρα βέβαια αυτό της home test όταν μ χαμογελάει της clear blue!

Οχι όχι,το λέει κ στις οδηγίες..

Κ εγώ στην αρχή είδα την άχνη γραμμή εχθές κ κόλλησα αλλά μετά διάβασα τις οδηγίες,ρώτησα κ εδώ κ κατάλαβα πως η άχνη είναι αρνητικό.

Θέλει πολύ έντονη για θετικό! 

Αν το κάνεις όντως μαζί με το χαμόγελο πες μου αποτελέσματα!!


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Αχ δεν ξέρεις πόσο το θέλωνα χαρώ δηλαδή..ξες να διαβάσω κανένα βιβλίο εγκυμοσύνης να χαϊδέψω την κοιλιά μου αλλά ΦΟΒΑΜΑΙ να το χαρώ μην φάω σφαλιάρα την Παρασκευή κ κλαίω μετά..

Κοπέλα μου δεν ξες πόσο κουράγιο μου έχεις δώσει αυτή τη στιγμή με την ιστορία σου ειλικρινά σου το λέω μακάρι πραγματικά..

Όσο για το δικό σου θέμα πολύ πιθανό θα έρθει φυσιολογικά τώρα ειδικά άμα το πας χαλαρά και το βγάλεις εντελώς από το μυαλό σου θα δεις που θα ρθει μόνο του είναι τόσες οι γυναίκες που έχουν πάθει έτσι!!!!

Χαχαχα ευχαριστώ βρε κορίτσι σαν να μου την έκανες την αγκαλιά αλήθεια!!!

Γιατί δεν είμαι ήρεμη εγώ???? χαχαχα για άλλον άνθρωπο θα μιλάς.....δεν ξέρετε τι σας περιμένει μια εβδομάδα με μένα τώρα...θα σας κάνω εγώ να ξεχάσετε κ αυτά που ξέρατε!!!:lol:

Ζητώ την επιείκεια σας όμως γιατί είναι για καλό σκοπό το άγχος αυτό;-)

Χάρηκα πολύ που σε έκανα να νοιώσεις καλύτερα. Πραγματικά η ιστορία μου είναι αυτή οπότε φαντάσου εσύ τουλάχιστον είδες σάκο. Οπότε είσαι μια χαρά! Είναι νωρίς ακόμα. Πίστεψέ το είσαι έγκυος και αυτό το μωράκι θα το γεννήσεις και σε λίγους μήνες θα σου χαμογελά και θα παίζετε!

6 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Θαρρω το φολικό το παίρνουμε σίγουρα μέχρι 3ο (βοηθάει την οργανογεννεση κτλ του εμβρύου) κ δε θυμάμαι αν το περνάμε κ μέχρι τέλος.

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου κ θα σου πω! Ένα την ημέρα μετά το πρωινό έπαιρνα εγώ..

Κ εμείς αυτόν τον μήνα το αποφασίσαμε..βασικά στις γιορτές..έλαααα ελπίζω να μη χρειαστούμε πολλά ακόμη τεστ ρεεεε

 

Μακάρι να είμαστε τυχερές  και να μας έρθει γρήγορα το σποράκι!

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,θελω να σας ρωτησω ποια τεστ ωορρηξιας εχετε παρει?και πως τα χρησιμοποιουμε?

Εγώ κάνω hometest. Σου λέει ποτέ να τα ξεκινήσεις αναλογα τον κύκλο σου. Όταν δεις θετικό πρέπει να έχεις επαφές ιδανικά τρεις συνεχόμενες ημέρες την ίδια μέρα του θετικού την επόμενη και την μεθεπόμενη. Για να είναι θετικό πρέπει οι δύο γραμμές να είναι ίδιες σκούρες αν η μία του αποτελέσματος είναι άχνη τότε το διαβάζεις ως αρνητικό. Έχει αναλυτικά οδηγίες μέσα. Είναι πολύ εύκολα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου θέλω τα φώτα σας!

Είχα κάνει γύρω στη 1 το μεσημέρι τεστ ωορρηξίας κ ήταν αρνητικό.

Πριν λίγο όμως πήγα τουαλέτα κ όπως σκουπιστηκα είδα λιγο τζελ με ελάχιστο αίμα (το βγάζω καμιά φορά στην ωορρηξία!!) Έτσι έκανα μόλις άλλο ένα τεστ κ θαρρώ πως είναι θετικό..

Για δείτε να μου πείτε στην εικόνα προφίλ μου (δεν έχει καλή ανάλυση δυστυχώς γιατί μικρινα τη φωτό για να μπορώ να την ανεβασω..)


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Κορίτσια μου θέλω τα φώτα σας!

Είχα κάνει γύρω στη 1 το μεσημέρι τεστ ωορρηξίας κ ήταν αρνητικό.

Πριν λίγο όμως πήγα τουαλέτα κ όπως σκουπιστηκα είδα λιγο τζελ με ελάχιστο αίμα (το βγάζω καμιά φορά στην ωορρηξία!!) Έτσι έκανα μόλις άλλο ένα τεστ κ θαρρώ πως είναι θετικό..

Για δείτε να μου πείτε στην εικόνα προφίλ μου (δεν έχει καλή ανάλυση δυστυχώς γιατί μικρινα τη φωτό για να μπορώ να την ανεβασω..)

καλημέρα κορίτσι πρέπει να αλλάξεις τη φώτο όχι τη μικρή αλλά τη μεγάλη το φόντο πίσω στο προφίλ είναι πολύ μικρή και δεν φαίνεται έτσι..

Άμα έχεις  το χαρακτηριστικό τζελ ασπράδι αυγού και κολλάει και ενώνεται ενδιάμεσα από δύο δάχτυλα τότε πολύ πιθανό να κάνεις σύντομα ωορρηξία αυτά τα υγρά μπορεί να τα εμφανίσεις και δυο και τρεις μέρες πριν την ωορρηξία οπότε πολύ πιθανό να μη σου βγαίνει θετικό ακόμα ένα τεστ ωορρηξίας και να σου βγει αύριο ας πούμε από τη στιγμή όμως που βλέπεις αυτά τα υγρά επειδή βοηθάνε πολύ το σπέρμα να φτάσει στο στόχο του καλό είναι να έχεις επαφουλες!!!καλή επιτυχία!!!!

18 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Αααα τέλεια που μας θυμισες πως να παίρνουμε το φολικό!!!!

Πρώτη κ μοναδική επαφή αυτού του μήνα είχαμε εχθές.

7η ημέρα του κύκλου..πόσο πιο γρήγορα κ εμείς?! Μέχρι 5η μέρα είχα τελειώματα περιόδου..εκεί ήταν που είχα πονακια περίεργα (5η κ 6η ημέρα) αλλα κ εγώ ρε συ δε πιστεύω τοοοσο νωρίς ωορρηξία,είπαμε!!

Θα τα κάνω όλα αν χρειαστεί! Θα το κάψουμε κυρ Στέφανε:mrgreen:

Χαχαχα να το κάψετε!!!δεν μπορεί μέσα είσαι σίγουρα... Πιο νωρίς νομίζω ότι δεν είχε και πολύ νόημα γιατί κ λίγο αιματάκι να έχεις δεν είναι φιλόξενο περιβάλλον για το σπέρμα.

18 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,θελω να σας ρωτησω ποια τεστ ωορρηξιας εχετε παρει?και πως τα χρησιμοποιουμε?

Καλημέρα κορίτσι.. εγώ χρησιμοποιούσα αυτά από το mother2be αλλά και αυτά της hometest το ίδιο είναι την ίδια δουλειά κάνουνε και το ίδιο λειτουργούν.

Όπως είπαν και τα κορίτσια ξεκινάς το τεστ αναλόγως με το κύκλο σου αν έχεις κύκλο 28 ημερών ξεκινά το 10-11 μέρα του κύκλου και κάνεις κάθε μέρα την ίδια ώρα τα λέει και στις οδηγίες φυσικά..και κάνεις μέχρι να δεις ότι το τεστ σου βγάζει δύο γραμμές με την ίδια ένταση οι πιο σκούρη απο το test line.

Εγώ αυτό που προτείνω ..εμένα προσωπικά με είχε βοηθήσει να πιάσω τον τρίτο μου γιό είναι το εξής παίρνεις ένα χαρτί γραφής τις ημερομηνίες την ώρα και κάθε μέρα που κάνεις το τεστ παίρνεις μία κολλητική ταινία ζιλοτέιπ και κολλάς το ένα τεστ κάτω από το άλλο γιατί έτσι έχεις μία ωραία ξεκάθαρη εικόνα και μπορείς να συγκρίνεις πολύ καλύτερα δεν χάνεις τόσο εύκολα την μπάλα από το να το κάνεις και απλά να το πετάς έτσι μπορείς να παρακολουθήσεις και κάθε μήνα κάθε κύκλο κρατάς αρχείο και βλέπεις και πάντα περίπου πότε κάνεις ωορρηξία. Με το που το έκανα έτσι στον δεύτερο κύκλο έμεινα. Με στοχευμένες επαφές δηλαδή.

Ελπίζω να σε βοηθήσω και να μη σε κούρασα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Melody90 είπε:

καλημέρα κορίτσι πρέπει να αλλάξεις τη φώτο όχι τη μικρή αλλά τη μεγάλη το φόντο πίσω στο προφίλ είναι πολύ μικρή και δεν φαίνεται έτσι..

Άμα έχεις  το χαρακτηριστικό τζελ ασπράδι αυγού και κολλάει και ενώνεται ενδιάμεσα από δύο δάχτυλα τότε πολύ πιθανό να κάνεις σύντομα ωορρηξία αυτά τα υγρά μπορεί να τα εμφανίσεις και δυο και τρεις μέρες πριν την ωορρηξία οπότε πολύ πιθανό να μη σου βγαίνει θετικό ακόμα ένα τεστ ωορρηξίας και να σου βγει αύριο ας πούμε από τη στιγμή όμως που βλέπεις αυτά τα υγρά επειδή βοηθάνε πολύ το σπέρμα να φτάσει στο στόχο του καλό είναι να έχεις επαφουλες!!!καλή επιτυχία!!!!

Χαχαχα να το κάψετε!!!δεν μπορεί μέσα είσαι σίγουρα... Πιο νωρίς νομίζω ότι δεν είχε και πολύ νόημα γιατί κ λίγο αιματάκι να έχεις δεν είναι φιλόξενο περιβάλλον για το σπέρμα.

Καλημέρα κορίτσι.. εγώ χρησιμοποιούσα αυτά από το mother2be αλλά και αυτά της hometest το ίδιο είναι την ίδια δουλειά κάνουνε και το ίδιο λειτουργούν.

Όπως είπαν και τα κορίτσια ξεκινάς το τεστ αναλόγως με το κύκλο σου αν έχεις κύκλο 28 ημερών ξεκινά το 10-11 μέρα του κύκλου και κάνεις κάθε μέρα την ίδια ώρα τα λέει και στις οδηγίες φυσικά..και κάνεις μέχρι να δεις ότι το τεστ σου βγάζει δύο γραμμές με την ίδια ένταση οι πιο σκούρη απο το test line.

Εγώ αυτό που προτείνω ..εμένα προσωπικά με είχε βοηθήσει να πιάσω τον τρίτο μου γιό είναι το εξής παίρνεις ένα χαρτί γραφής τις ημερομηνίες την ώρα και κάθε μέρα που κάνεις το τεστ παίρνεις μία κολλητική ταινία ζιλοτέιπ και κολλάς το ένα τεστ κάτω από το άλλο γιατί έτσι έχεις μία ωραία ξεκάθαρη εικόνα και μπορείς να συγκρίνεις πολύ καλύτερα δεν χάνεις τόσο εύκολα την μπάλα από το να το κάνεις και απλά να το πετάς έτσι μπορείς να παρακολουθήσεις και κάθε μήνα κάθε κύκλο κρατάς αρχείο και βλέπεις και πάντα περίπου πότε κάνεις ωορρηξία. Με το που το έκανα έτσι στον δεύτερο κύκλο έμεινα. Με στοχευμένες επαφές δηλαδή.

Ελπίζω να σε βοηθήσω και να μη σε κούρασα.

Την έβαλα στο φόντο φίλη..

Πιστεύω πως φαίνεται τώρα..

Επαφή είχα προχθές κ σήμερα θα έχουμε πρώτα ο Θεός κ λογικά αύριο..

(Το ΣΚ είναι σωτήριο γτ καθημερινές σερνομαστε οι δολιοι^_^)

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Την έβαλα στο φόντο φίλη..

Πιστεύω πως φαίνεται τώρα..

Επαφή είχα προχθές κ σήμερα θα έχουμε πρώτα ο Θεός κ λογικά αύριο..

(Το ΣΚ είναι σωτήριο γτ καθημερινές σερνομαστε οι δολιοι^_^)

Αααααα μάλιστα θετικό το βλέπω κορίτσι κ εγώ θα σου έλεγα να κάνετε γούτσου γούτσου σήμερα πολύ πιθανό να σου βγει και αύριο έτσι το τεστ λίγο πιο έντονο.. μην απογοητευτείς αν δεν ξανά κάνετε γούτσου-γούτσου γιατί καλυμμένη είσαι πάλι αν αύριο σου βγει πιο αχνό πέτυχες Τζόκερ σήμερα;-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Melody90 είπε:

Αααααα μάλιστα θετικό το βλέπω κορίτσι κ εγώ θα σου έλεγα να κάνετε γούτσου γούτσου σήμερα πολύ πιθανό να σου βγει και αύριο έτσι το τεστ λίγο πιο έντονο.. μην απογοητευτείς αν δεν ξανά κάνετε γούτσου-γούτσου γιατί καλυμμένη είσαι πάλι αν αύριο σου βγει πιο αχνό πέτυχες Τζόκερ σήμερα;-)

Μακάρι αγαπούλα ,μακάρι να είναι το τυχερό!!

Εσύ πως είσαι?

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Μακάρι αγαπούλα ,μακάρι να είναι το τυχερό!!

Εσύ πως είσαι?

Καλημέρα θετικό το βλέπω κι εγώ κ αν σου βγει κ αύριο σημαίνει ότι όντως σε 24 _36 από το πρώτο θα κάνεις ωορρηξία όποτε βουρ το ΣΚ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Μακάρι αγαπούλα ,μακάρι να είναι το τυχερό!!

Εσύ πως είσαι?

Θα έρθει σύντομα το θαυματάκι σου αρκεί να είσαι χαλαρή κ να μην το πολύ σκέφτεσαι!!!

Εγώ καλα είμαι ούτε ποναω δόξα το Θεό αλλά πεινάω!!! εκεί που ανακατεύομαι μετά θέλω να φάω γλυκό με αλμυρό μαζί κάτι χαζά δεν ξέρω...το πρωί σήμερα είχα ναυτία καμία ώρα μετά έφαγα κέικ κ όλα καλά πάλι.οτι να 'ναι.

τώρα να δούμε τη Δευτέρα με τη χοριακή τι θα κάνουμε και μετά αντε περίμενε μέχρι την Παρασκευή πάλι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Melody90 είπε:

Θα έρθει σύντομα το θαυματάκι σου αρκεί να είσαι χαλαρή κ να μην το πολύ σκέφτεσαι!!!

Εγώ καλα είμαι ούτε ποναω δόξα το Θεό αλλά πεινάω!!! εκεί που ανακατεύομαι μετά θέλω να φάω γλυκό με αλμυρό μαζί κάτι χαζά δεν ξέρω...το πρωί σήμερα είχα ναυτία καμία ώρα μετά έφαγα κέικ κ όλα καλά πάλι.οτι να 'ναι.

τώρα να δούμε τη Δευτέρα με τη χοριακή τι θα κάνουμε και μετά αντε περίμενε μέχρι την Παρασκευή πάλι.

Ελα κ μόνο που θα δεις σούπερ αυξημένη χοριακουλα τη Δευτέρα φτάνει να σε κρατήσει μέχρι τη  Παρασκευή δυνατή!!!

Εγώ πάλι αυτό με το φαγητό το έχω συνεχώς,δε χρειάζομαι βοήθεια από το μπεμπέ:mrgreen:

  • Ευχαριστώ 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...