Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

ανοίγω καινούργιο θέμα.αν είναι κ καμμία άλλη κοπέλα που προσπαθεί για 2ο μωράκι(ή γενικά αν προσπαθεί για μωράκι μπορεί να είναι το 1ο,μπορεί κ το 5ο)χαχαχα. ας τα λέμε από εδώ!!! εμεις εχουμε ξεκινησει προσπάθειες για 2ο μωρο απο τον Απρίλιο, δυστυχώς ακόμα τίποτα. Τώρα είμαι στην σκέψη να πάρω τεστ ωορρηξίας Μήπως με βοηθήσουν να πηγαίνω ποιο στοχευμένα. 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα!! και μεις ειμαστε σε προσπαθεια για 2ο. ο γιος μου ειναι 5,5 ετων. 

το δικο σου παιδακι ποσο ειναι?

 

πριν λιγο καιρο εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστων οπου ειχαμε θετικο αποτελεσμα. Διδυμακια αλλα δυστυχως απεβαλα στην 6η εβδομαδα.

θελω να περασει λιγο ακομα ο καιρος και να κανω την επομενη μου προσπαθεια. 

 


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...αν και δεν σκεφτομαι ακομη για δευτερο ειπα να συμμετεχω!!!εγω εχω ενα κοριτσακι 1 χρονων...δυσκολη περιπτωση γκρινιας!!!λεω απο την ανοιξη να ξεκινησω για δευτερο γιατι ολοι μου λενε καλυτερα κοντα κοντα να ξεμπερδευεθς...τι λετε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εμεις προσπαθούμε για το πρώτο μας! Εύχομαι σύντομα να μας έρθει! Προσπαθούμε από τον Ιανουάριο διακόψαμε 2 μηνες για να εμβολιαστουμε και αρχίσαμε ξανά! Αν δεν έρθει ως τα Χριστούγεννα θα ψαχτούμε να δούμε τι φταίει!  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω 3ο μωράκι πάρα πολύ. Ελπίζω να τα καταφέρουμε γιατί αν και κάνουμε ελεύθερα όποτε γίνει και όχι πολύ συχνά άρα άμα είμαστε τυχεροί κ πετύχουμε τη μέρα

  • Μου αρέσει 2

U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, maria030603 είπε:

καλησπερα!! και μεις ειμαστε σε προσπαθεια για 2ο. ο γιος μου ειναι 5,5 ετων. 

το δικο σου παιδακι ποσο ειναι?

 

πριν λιγο καιρο εκανα εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστων οπου ειχαμε θετικο αποτελεσμα. Διδυμακια αλλα δυστυχως απεβαλα στην 6η εβδομαδα.

θελω να περασει λιγο ακομα ο καιρος και να κανω την επομενη μου προσπαθεια. 

 

καλημερα κοριτσι μου...εμεις εχουμε ενα αγορακι 20 μηνων...Σου ευχομαι σύντομα με σπορακι στην κοιλίτσα όπως κ σε όλες μας...

19 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Καλησπερα κοριτσια...αν και δεν σκεφτομαι ακομη για δευτερο ειπα να συμμετεχω!!!εγω εχω ενα κοριτσακι 1 χρονων...δυσκολη περιπτωση γκρινιας!!!λεω απο την ανοιξη να ξεκινησω για δευτερο γιατι ολοι μου λενε καλυτερα κοντα κοντα να ξεμπερδευεθς...τι λετε?

ναι κ εγώ είμαι αυτής της άποψης...Δεν έχω κ βοήθεια είμαστε μόνοι μας οπότε θα ξεπεταχτουν μαζί... μακάρι να μας έρθει...

15 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εμεις προσπαθούμε για το πρώτο μας! Εύχομαι σύντομα να μας έρθει! Προσπαθούμε από τον Ιανουάριο διακόψαμε 2 μηνες για να εμβολιαστουμε και αρχίσαμε ξανά! Αν δεν έρθει ως τα Χριστούγεννα θα ψαχτούμε να δούμε τι φταίει!  

αφού διακοψατε τις προσπάθειες για 2 μήνες εγώ σου λέω να δώσεις ένα περιθώριο μέχρι τον Μάρτιο... τι ηλικίες έχετε κοριτσια;;; με το καλό σύντομα πάντως...

πρίν από 6 λεπτά , lazariska είπε:

Κι εγώ θέλω 3ο μωράκι πάρα πολύ. Ελπίζω να τα καταφέρουμε γιατί αν και κάνουμε ελεύθερα όποτε γίνει και όχι πολύ συχνά άρα άμα είμαστε τυχεροί κ πετύχουμε τη μέρα

στο εύχομαι κορίτσι μου... Πόσο είναι τα παιδάκια σου;;;

εχει δοκιμάσει καμμια τεστ ωορρηξίας;;; τωρα ειμαστε διακοπες λεω μολις αδιαθετησω να παρω...να ειμαι ποιο σιγουρη στις επαφες...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια μου ειναι 9,5 κ 5 αρα αφου μεγαλωσε κι ο μικρος μου ηρθε η αναγκη παλι για μωρουδιλα.Στο δευτερο εγω ειχα χρησιμοποιησει κατι τεστ ωορρηξιας της hometest οχι για πολυ καιρο ομως και τελικα οταν τα καταφεραμε δεν ειχα χρησιμοποιησει


U38hp2.png?t=1&pjiKwwCp   Daisypath - (Ugi0)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , lazariska είπε:

Τα παιδια μου ειναι 9,5 κ 5 αρα αφου μεγαλωσε κι ο μικρος μου ηρθε η αναγκη παλι για μωρουδιλα.Στο δευτερο εγω ειχα χρησιμοποιησει κατι τεστ ωορρηξιας της hometest οχι για πολυ καιρο ομως και τελικα οταν τα καταφεραμε δεν ειχα χρησιμοποιησει

μετα ειδα τα τικερακια σου απο κατω... δεν ξερω παλια που ειχα χρησιμοποιήσει με αγχωναν...

Εγώ είμαι 36 κ η αληθεια ειναι ότι με αγχώνει πολύ η ηλικία...

πάντως λέω να πάρω τεστ ωορρηξίας κ ότι βρεξει ας κατεβάσει...ελπίζω τουλάχιστον αυτή την φορά να μην με αγχωσουν...ίσα ίσα θα πηγαίνω στοχευμένα...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα. Με ένα μικρακι 18 μηνών ξεκινήσαμε προσπάθειες για το δεύτερο. Αυτό τον μήνα έκανα τεστ ωορρηξίας στο χαλαρό και είδα ότι είχε μετατοπιστεί η ωορρηξία κατά τρεις μέρες από εκεί που την είχα τοποθετήσει εγώ. Έχω μόλις τρεις μήνες που αποθηλασα οπότε μπορεί να επηρεάζει και αυτό. 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες κορίτσι μου... Κ εγώ γι αυτό θέλω να πάρω από την μια τεστ ωορρηξίας...αυτόν τον μήνα πχ δεν την κατάλαβα...Αλλά κ τον πόνο που νιώθουμε δεν σημαίνει ότι έχουμε κ ωορρηξία...Ίσως γίνει κ 3 μέρες μετά...άντε να δούμε... να σας ζήσουν τα παιδάκια σας όσες έχετε...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Αννούλαααα είπε:

αφού διακοψατε τις προσπάθειες για 2 μήνες εγώ σου λέω να δώσεις ένα περιθώριο μέχρι τον Μάρτιο... τι ηλικίες έχετε κοριτσια;;; με το καλό σύντομα πάντως...

Θα κάνει και ο άντρας μου ένα σπερμαδιαγραμμα τον Νοέμβρη να δούμε τι γίνεται! Εγώ είμαι 29 ο άντρας μου 31! Λαμβάνει μια αγωγή και δεν ξέρουμε κατά ποσό επηρεάζει το σπερμα όποτε θα δούμε τον Νοέμβρη. Ελπίζω να μην επηρεάζει και απλά να μην έτυχε τόσο καιρό! Και ελπίζω να μην έχω και εγώ κάτι και να το καθυστερεί. Ο γιατρος μας είπε καποιες φορες επηρεάζει καποιες όχι αλλά θα δούμε! Εγώ χρησιμοποίησα καποιες φορέα τεστ γιατί όταν ξεκινήσαμε ελεύθερα ο κύκλος έγινε από 28 πήγε 25 πήγε 23 πήγε 30 δεν ήταν κάθε μήνα σταθερό 27-28. Εμένα προσωπικά δεν με άγχωσαν ίσα ίσα ήξερα και ποτέ θα μου έρθει και δεν αγχωνόμουν ότι έχω «καθυστέρηση» ή να αναρωτιέμαι γιατί ήρθε πιο νωρις! Τώρα η αλήθεια έχω πολλά στο σπίτι αυτό τον μήνα έτυχαν πολλά και δεν είχαμε ούτε επαφές πολλες ίσα ίσα 1 ήταν δεν ξέρω αν ήταν και την ημέρα της ωορρηξιας και είχαμε και αλλες άσχετες μερες! Όποτε δεν νομίζω αυτό το μήνα να έγινε κάτι 

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 46 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Θα κάνει και ο άντρας μου ένα σπερμαδιαγραμμα τον Νοέμβρη να δούμε τι γίνεται! Εγώ είμαι 29 ο άντρας μου 31! Λαμβάνει μια αγωγή και δεν ξέρουμε κατά ποσό επηρεάζει το σπερμα όποτε θα δούμε τον Νοέμβρη. Ελπίζω να μην επηρεάζει και απλά να μην έτυχε τόσο καιρό! Και ελπίζω να μην έχω και εγώ κάτι και να το καθυστερεί. Ο γιατρος μας είπε καποιες φορες επηρεάζει καποιες όχι αλλά θα δούμε! Εγώ χρησιμοποίησα καποιες φορέα τεστ γιατί όταν ξεκινήσαμε ελεύθερα ο κύκλος έγινε από 28 πήγε 25 πήγε 23 πήγε 30 δεν ήταν κάθε μήνα σταθερό 27-28. Εμένα προσωπικά δεν με άγχωσαν ίσα ίσα ήξερα και ποτέ θα μου έρθει και δεν αγχωνόμουν ότι έχω «καθυστέρηση» ή να αναρωτιέμαι γιατί ήρθε πιο νωρις! Τώρα η αλήθεια έχω πολλά στο σπίτι αυτό τον μήνα έτυχαν πολλά και δεν είχαμε ούτε επαφές πολλες ίσα ίσα 1 ήταν δεν ξέρω αν ήταν και την ημέρα της ωορρηξιας και είχαμε και αλλες άσχετες μερες! Όποτε δεν νομίζω αυτό το μήνα να έγινε κάτι 

αν θέλετε να τις κανετε τις εξετασεις από την μια είναι καλό γιατί θα σου φύγει το άγχος ότι δεν υπάρχει κάποιο θεμα... κοίτα εγώ το πρώτο το έπιασα στους 10 μήνες...Ήταν βιοχημική...Μετά στους δύο μήνες από την βιοχημική έμεινα εγκυος Αλλά κάναμε διακοπή κύησης στον 4ο μήνα λόγω χρωμοσωματος.... Κ τον μικρό μου τον έπιασα στους 7...το θέμα είναι ότι πρέπει να χαλαρώσουμε...Όταν χαλάρωνα κ το έβγαζα από το μυαλό μου τότε εμένα... με 2 μόνο επαφές...Ούτε το κυνηγούσα ούτε μέρες μετραγα τίποτα... Τώρα θέλω να δω πότε θα χαλαρώσω

εγω ενω είχα κυκλο 24 ,25 ,26 μέρες τώρα μου έχει πάει 32 με 33...Μπορεί κ να έτυχε...θα δείξει τι να πω...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

 

αν θέλετε να τις κανετε τις εξετασεις από την μια είναι καλό γιατί θα σου φύγει το άγχος ότι δεν υπάρχει κάποιο θεμα... κοίτα εγώ το πρώτο το έπιασα στους 10 μήνες...Ήταν βιοχημική...Μετά στους δύο μήνες από την βιοχημική έμεινα εγκυος Αλλά κάναμε διακοπή κύησης στον 4ο μήνα λόγω χρωμοσωματος.... Κ τον μικρό μου τον έπιασα στους 7...το θέμα είναι ότι πρέπει να χαλαρώσουμε...Όταν χαλάρωνα κ το έβγαζα από το μυαλό μου τότε εμένα... με 2 μόνο επαφές...Ούτε το κυνηγούσα ούτε μέρες μετραγα τίποτα... Τώρα θέλω να δω πότε θα χαλαρώσω

εγω ενω είχα κυκλο 24 ,25 ,26 μέρες τώρα μου έχει πάει 32 με 33...Μπορεί κ να έτυχε...θα δείξει τι να πω...

Εγώ να σου πω την αλήθεια είπα στον εαυτό μου ότι όποτε έρθει έχουμε τόσα αλλά πράγματα να αγχωθώ που δεν θέλω να αγχώνομαι κ για αυτό! Όποτε δε με νοιάζει απλά έβαλα αυτό το χρονικό διάστημα για να κάνουμε και τις εξετάσεις μετά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω πριν κανω την μπεμπα να σας πω δεν το ειχα καυολου στο μυαλο μου..ελεγα οταν ερθει..ουτε ημερες κοιταξα τιποτα..και ηρθε τον δευτερο μηνα...τωρα θελω και ενα αγορακι παρα πολυ να πω την αληθεια...βεβαια πανω απο υγειες να ειναι...για αυτο ισως παρω τεστ για να καταλαβω ποτε εχω ωορρηξια αλλιως δεν την καταλαβαινω..και ο γιατρος λεει την ημερα της ωορρηξιας ειναι πιο πιθανο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλη αρχη σε ολες λοιπον !!!!!

εγω τεστ ωορρυξιας δεν χρειαζεται καν να παρω γιατι δεν κανω ωορρυξια. εξ ου κ η εξωσωματικη... νομιζω οτι ειναι στον ανθρωπο αυτο που ανεφερε μια κοπελα πιο πανω,. οτι αλλες τις βοηθανε τα τεστ αλλες ομως οχι γιατι τις στρεσαρουν 

  • Μου αρέσει 3

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...