Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Είχα πάρει τις hometest , κ τ χρησιμοποίησα μια φορά .. επειδή βγάζει την άχνη γραμμή τ είχα περάσει για θετικό ενώ ήταν αρνητικό κ είχα χάσει τ μήνα .. όποτε τ προηγούμενη μήνα όπως κ αυτόν τώρα χρησιμοποιώ της cleaeblue 

Τα συγκεκριμένα δεν τα έχω πάρει..βολεύτηκα με τα home test  μονο πρωί σίγουρα δεν πρέπει. Όποτε νομίζω μπορείς να ξανακάνεις..πάντως κορίτσια εγω αυτό τον μήνα πήρα τα one step από το γνωστό site και ήταν τελείως χάλια...δεν ξέρω γιατί τα αλλά θα τα hometest...ελπίζω να μην ξαναχρειαστουν χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Lilly28 είπε:

Τα συγκεκριμένα δεν τα έχω πάρει..βολεύτηκα με τα home test  μονο πρωί σίγουρα δεν πρέπει. Όποτε νομίζω μπορείς να ξανακάνεις..πάντως κορίτσια εγω αυτό τον μήνα πήρα τα one step από το γνωστό site και ήταν τελείως χάλια...δεν ξέρω γιατί τα αλλά θα τα hometest...ελπίζω να μην ξαναχρειαστουν χιχιχι

Μακαρι όντως να μη ξανά χρειαστούν κορίτσι μου!!!

Ποτέ είπες (δεν) περιμένεις? 25??


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Μακαρι όντως να μη ξανά χρειαστούν κορίτσι μου!!!

Ποτέ είπες (δεν) περιμένεις? 25??

Μπα αργω ακόμα...1/2 Τώρα υποτίθεται ήταν οι γόνιμες αλλά με τα τεστ τα καινούρια τα μπέρδεψα...Κ τα έπαιξα..κάθε μέρα κάθε μέρα...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Lilly28 είπε:

Μπα αργω ακόμα...1/2 Τώρα υποτίθεται ήταν οι γόνιμες αλλά με τα τεστ τα καινούρια τα μπέρδεψα...Κ τα έπαιξα..κάθε μέρα κάθε μέρα...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 

Καλε εμείς πάμε μαζί αυτόν τον μήνα!!

Εγώ 2/2 (δεν) τη περιμένω..

Είχατε κάθε μέρα επαφές??  Μωρέ μπράβο ντουρασελ κ οι δυο:mrgreen:

  • Χαχα 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Καλε εμείς πάμε μαζί αυτόν τον μήνα!!

Εγώ 2/2 (δεν) τη περιμένω..

Είχατε κάθε μέρα επαφές??  Μωρέ μπράβο ντουρασελ κ οι δυο:mrgreen:

Άσε...αλλά τι να πω;;; άμα είναι να έρθει θα έρθει..Τον Οκτώβριο παίζει να είχαμε μόνο μια στις γόνιμες κ έγινε...Ας μεγιστοποιήσουμε τις πιθανότητες ε;;; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Lilly28 είπε:

Άσε...αλλά τι να πω;;; άμα είναι να έρθει θα έρθει..Τον Οκτώβριο παίζει να είχαμε μόνο μια στις γόνιμες κ έγινε...Ας μεγιστοποιήσουμε τις πιθανότητες ε;;; 

Όλα για καλό!!

Θα έρθει!!:x

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? πλησιάζει η παρασκευή κ με έχει φάει το άγχος..θα ακούσω καρδούλα άραγε? πάντως κορίτσια ναυτία έχω μπόλικη δόξα το Θεό!

 

 

Γεια σου κορίτσι...Εμείς Καλά...περιμένουμε νεα σου την Παρασκευή....Όλα καλά θα πάνε...με τέτοια χοριακη Όλα θα τα δεις κ θα τα ακούσεις...λιιιιγο υπομονή μονο 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? πλησιάζει η παρασκευή κ με έχει φάει το άγχος..θα ακούσω καρδούλα άραγε? πάντως κορίτσια ναυτία έχω μπόλικη δόξα το Θεό!

 

 

Φυσικα κ θα ακούσεις καρδούλα!!

Πάντως μην επικεντρώνεσαι στη ναυτία κορίτσι μου ως θετικό σημάδι! Στο λέω μόνο με την έννοια ότι κ να σου φύγει η ναυτία δεν είναι κακό❤️ 

Θα περιμένουμε νέα σου εννοείται!! 

  • Μου αρέσει 2

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Melody90 said:

Κορίτσια μου τι κάνετε? πλησιάζει η παρασκευή κ με έχει φάει το άγχος..θα ακούσω καρδούλα άραγε? πάντως κορίτσια ναυτία έχω μπόλικη δόξα το Θεό!

 

 

 

Καλημέρα! Εύχομαι από την καρδιά μου να ακούσεις αυτόν τον υπέροχο ήχο! Κ η χοριακή διάβασα αυξήθηκε καλά. Μπράβο!

Εγώ είχα να μπω λίγες μέρες στο φόρουμ, γιατί είχα πολλές αναγούλες και περνάω δύσκολα γενικά. Τον τελευταίο υπέρηχο τον έκανα την προηγούμενη εβδομάδα, την Πέμπτη. Είδαμε καθαρά τον σάκο κυήσεως στο ενδομήτριο λίγο πιο μεγάλο από την προηγούμενη φορά. Την Κυριακή (μετά φόβο Θεού) ερχόμαστε Ελλάδα και, καλώς εχόντων των πραγμάτων, εγώ με τον μικρό μου θα μείνουμε. Με αγχώνει πολύ το ταξίδι, αλλά σκέφτομαι ότι επιτέλους θα έχω τον γυναικολόγο μου να με παρακολουθεί! Πολυτέλειες!

Έκανα για τρίτη φορά μέτρηση χοριακής σήμερα (5w+4d) 29360, από 4099 στις 13/01. Ο γυναικολόγος μου στην Ελλάδα μου είπε ότι είναι πολύ καλή η αύξηση, αλλά εγώ δεν ξέρω. Από την πρώτη στην δεύτερη μέτρηση ο διπλασιασμός ήταν ανα 48 ώρες, ενώ τώρα ήταν ανα 2,5 μέρες ας πούμε. Δεν ξέρω, μπορεί να παραλογίζομαι. Ουφ... Κορίτσια, την αποβολή πώς την καταλαβαίνεις; 

Τα υπόλοιπα κορίτσια, πώς είστε; Εύχομαι ευχάριστα σε όλες σύντομα!

  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Φυσικα κ θα ακούσεις καρδούλα!!

Πάντως μην επικεντρώνεσαι στη ναυτία κορίτσι μου ως θετικό σημάδι! Στο λέω μόνο με την έννοια ότι κ να σου φύγει η ναυτία δεν είναι κακό❤️ 

Θα περιμένουμε νέα σου εννοείται!! 

Θα ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου  μην ανχονεσε όλα καλά θα πάνε  θα συμφωνήσω με την @LoveToBeMommy  παντός μην σε ανχονουν τα συπτωματα ακόμα και να σταματήσουν..... κορίτσια εμένα δύο γνωστές μ δεν είχα ούτε ένα σύμπτωμα εγγυμοσινης τίποτα κατάλαβαν την εγγυμοσινη σκέψου πολύ πιο μετά   από τις καούρες και  όταν άρχισε να κλωτσαει  κ το μωρό μωρό....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Γραφω σε αλλα ποστς, μιας και εγω προσπαθω για το 1ο.

Ωστοσο, ψαχνοντας για τα τεστ, επεσα σε αυτο και διαβασα 150 σελιδες σερι! 

Παιρνω hometest εδω και 2 μηνες αλλα ειδα τα mother2be οτι εχουν μεγαλυτερη ευαισθησια. Ισχυει ή μπα;

Εκανα τεστ εγκυμοσυνης 10η και 11η DPO, αρνητικα φυσικα, σημερα 30η ή 31η μερα κυκλου, περιμενω αυριο, μια απογοητευση γενικα. Θελω να κλαψω και δε ξερω αν ειναι απο απογοητευση ή απο ορμονες... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλησπερα και απο μενα. Γραφω σε αλλα ποστς, μιας και εγω προσπαθω για το 1ο.

Ωστοσο, ψαχνοντας για τα τεστ, επεσα σε αυτο και διαβασα 150 σελιδες σερι! 

Παιρνω hometest εδω και 2 μηνες αλλα ειδα τα mother2be οτι εχουν μεγαλυτερη ευαισθησια. Ισχυει ή μπα;

Εκανα τεστ εγκυμοσυνης 10η και 11η DPO, αρνητικα φυσικα, σημερα 30η ή 31η μερα κυκλου, περιμενω αυριο, μια απογοητευση γενικα. Θελω να κλαψω και δε ξερω αν ειναι απο απογοητευση ή απο ορμονες... 

Κορίτσι μ καλησπέρα  και γω σε λίγες μέρες θα προσπαθήσω ξανά γτ απέβαλα πριν λίγο καιρό ...η αλήθεια είναι πως δεν τα έχω χρησιμοποιήσει τα συγκεκριμένα ....είχα πάρει 4 τεστ εγγυμοσινης  της clearblue  κ predictor  είναι πολύ καλά σαν τεστ όταν είσαι έγγυος βγαίνει η γραμμή πιο Νόρις από το χρόνο ο γράφει  εμένα θυμάμαι είχε βγει αμέσως δεν είχε προλάβει να  περάσει λεπτό......μην απογοητεύεσε  όταν είναι να έρθει θα έρθει σε καταλαβαίνω πως νιοθεις....παντός αν κάνεις μια β χοριακη θα σου δείξει αν είσαι έγγυος θεωρώ ότι είναι πιο αξιόπιστη από  οποιαδήποτε τεστ....γτ το τεστ μπορεί να δείχνει αρνητικό και να κάνεις χοριακη και να βγει θετική ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Χαθηκα λιγο , με εχει φαει η δουλεια στο γραφειο! ΕΓω πρώτη φορά ανυπομονώ να αδιαθετήσω να ξεκινήσω προσπάθειες επιτέλους.. Εχω και τα τεστ και ελπιζω να παει καλα. Παντως εγω θα φτιαξω μαλλον ενα τετραδιακι που θα κολλαω τα τεστ με ημερομηνιες κλπ και θα σημειωνω και επαφες για να εχω ενα μπουσουλα και να συγκρινω τα τεστ για να δω ποτε σκουραινει. Πιστευω να με βοηθησει  και ελπιζω να τα καταφερουμε να εχουμε και επαφες τις σωστες μερες. Περιμενω 25-27 Ιανουαρίου και ξεκινάμε.

@Melody90 με το καλό ο υπέρυχος , θα πάνε όλα τέλεια και θα ακούσετε καρδούλα στάνταρ!

@LoveToBeMommy αφού βρήκες το θετικό είχατε σωστές επαφές από ότι διαβασα και στο άλλο θεμα. Μην ανησυχείς τις πετύχατε τις μέρες! Ευχομαι θετικό τεστ σε λίγες μερούλες..

Εμένα κορίτσια πάντως το άγχος μου είναι αν στις σωστές μερες δεν προλάβουμε με το παιδί να έρθουμε σε επαφή. Οσο να πεις τωρα πια ειναι πολυ δυσκολο. 

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Χαθηκα λιγο , με εχει φαει η δουλεια στο γραφειο! ΕΓω πρώτη φορά ανυπομονώ να αδιαθετήσω να ξεκινήσω προσπάθειες επιτέλους.. Εχω και τα τεστ και ελπιζω να παει καλα. Παντως εγω θα φτιαξω μαλλον ενα τετραδιακι που θα κολλαω τα τεστ με ημερομηνιες κλπ και θα σημειωνω και επαφες για να εχω ενα μπουσουλα και να συγκρινω τα τεστ για να δω ποτε σκουραινει. Πιστευω να με βοηθησει  και ελπιζω να τα καταφερουμε να εχουμε και επαφες τις σωστες μερες. Περιμενω 25-27 Ιανουαρίου και ξεκινάμε.

@Melody90 με το καλό ο υπέρυχος , θα πάνε όλα τέλεια και θα ακούσετε καρδούλα στάνταρ!

@LoveToBeMommy αφού βρήκες το θετικό είχατε σωστές επαφές από ότι διαβασα και στο άλλο θεμα. Μην ανησυχείς τις πετύχατε τις μέρες! Ευχομαι θετικό τεστ σε λίγες μερούλες..

Εμένα κορίτσια πάντως το άγχος μου είναι αν στις σωστές μερες δεν προλάβουμε με το παιδί να έρθουμε σε επαφή. Οσο να πεις τωρα πια ειναι πολυ δυσκολο. 

Ποσο σε νιώθω με το θέμα του αν θα μπορείτε να έχετε επαφές τις σωστές μέρες λόγο του παιδιού!!

Ακριβώς για αυτό κ εγώ πήρα πρώτη φορά τεστ ωορρηξίας ώστε τουλάχιστον τις γόνιμες όσο ράκος κ αν είμαι να παλεύω να έχουμε επαφή γιατί αν το άφηνα στη τύχη του καλά κρασιά!

Πιστεύω κ εσύ τώρα με τα τεστ θα έχεις έναν μπουσουλα ώστε τουλάχιστον τότε να προσπαθείς..ένα στα γρήγορα ρε αδερφέ:mrgreen:

Όσο για εμένα ελπίζω οντως να την πετύχαμε.. αφήσαμε 2 24ωρα χωρίς επαφή πάνω στις γονιμες που ήμασταν κομματια ,τώρα θα δείξει..

πρίν από 42 λεπτά , Elle12 είπε:

Καλησπερα και απο μενα. Γραφω σε αλλα ποστς, μιας και εγω προσπαθω για το 1ο.

Ωστοσο, ψαχνοντας για τα τεστ, επεσα σε αυτο και διαβασα 150 σελιδες σερι! 

Παιρνω hometest εδω και 2 μηνες αλλα ειδα τα mother2be οτι εχουν μεγαλυτερη ευαισθησια. Ισχυει ή μπα;

Εκανα τεστ εγκυμοσυνης 10η και 11η DPO, αρνητικα φυσικα, σημερα 30η ή 31η μερα κυκλου, περιμενω αυριο, μια απογοητευση γενικα. Θελω να κλαψω και δε ξερω αν ειναι απο απογοητευση ή απο ορμονες... 

Καλησπέρα κορίτσι,πόσο καιρό προσπαθείτε? 

Τώρα για τεστ εγκυμοσύνης δεν έχω μεγάλη εμπειρία αλλά στο πρώτο μου παιδάκι είχα πάρει τα one step που λέει πρωιμη ανίχνευση 7 μέρες μετά την επαφή ,το έκανα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ όντως έδειξε! Πολυυυυ αχνό θετικό αλλά έδειξε!

Βέβαια μετράει κ πότε είχες ωορρηξία άρα κ σύλληψη..


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...