Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Απριλίου 2022


Rinaki88

Recommended Posts

Γειά σε όλες κορίτσια. Είπα να ξεκινήσω καινούργιο topic για όσες γενναμε Απρίλιο. Εγώ έχω ΠΗΤ 15 Απριλίου. Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη.

  • Μου αρέσει 5

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα και από εμένα,περιμένω το τρίτο μου παιδάκι με Πητ 19/04/22 αλλά δεν πιστεύω να φτάσω μέχρι εκεί μιας και τα δύο προηγούμενα γεννήθηκαν 1μηνα νωρίτερα!!!Γερά να είναι όλα τα παιδάκια!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου. Με το καλό σου εύχομαι. Ήμουν μανούλα Απριλίου 2020 τώρα πρώτα ο Θεός Μάρτιο. Είχα αποκόλληση που δείχνει να πέρασε. Υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι που τα παιδάκια σου γεννήθηκαν 1 μήνα νωρίτερα; συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη απλά έχω τον φόβο από την αποκόλληση 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mariliana said:

Καλησπέρα και από εμένα,περιμένω το τρίτο μου παιδάκι με Πητ 19/04/22 αλλά δεν πιστεύω να φτάσω μέχρι εκεί μιας και τα δύο προηγούμενα γεννήθηκαν 1μηνα νωρίτερα!!!Γερά να είναι όλα τα παιδάκια!!!

Με το καλό και το τρίτο σου κορίτσι μου. Απο την στιγμή που μπαίνεις στον 9ο όλα καλά. Ας έρθουν και νωρίτερα. Κι εμένα ο μικρούλης μου 20 ημέρες νωρίτερα ήρθε περίπου. Έχετε δει το φυλο;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2021 at 2:39 ΜΜ, Katerina96 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Με το καλό σου εύχομαι. Ήμουν μανούλα Απριλίου 2020 τώρα πρώτα ο Θεός Μάρτιο. Είχα αποκόλληση που δείχνει να πέρασε. Υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι που τα παιδάκια σου γεννήθηκαν 1 μήνα νωρίτερα; συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη απλά έχω τον φόβο από την αποκόλληση 

Καλησπέρα,έσπασαν τα νερά στις 34 εβδομάδες η πρώτη και 32 η δεύτερη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 23/10/2021 at 5:24 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Με το καλό και το τρίτο σου κορίτσι μου. Απο την στιγμή που μπαίνεις στον 9ο όλα καλά. Ας έρθουν και νωρίτερα. Κι εμένα ο μικρούλης μου 20 ημέρες νωρίτερα ήρθε περίπου. Έχετε δει το φυλο;

Ακόμα.ειναι νωρις για το φύλο πιστεύω,ότι μου είπαν στα άλλα δύο βγήκε το αντίθετο στην β επιπέδου που ήταν το σωστό, οπότε εγώ θα περιμένω την β επιπέδου για να το δέσω κόμπο εκτός πια αν ο γιατρός σκίζει τα πτυχία του!!!

πρίν από 12 λεπτά , Katerina96 είπε:

Ειχες συμπτώματα πρόωρου τοκετού; συσπάσεις μικρό τράχηλο; 

Όχι τίποτα απολύτως!!!Απλά έσπασαν τα νερά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα!Νέο μέλος και είπα να μπώ και να μοιραστώ μαζί σας την πρωτόγνωρη εμπειρία μου!!Θα είμαι λογικά μανούλα Απριλίου γιατί μου δώσανε ΠΗΤ 28 Απριλίου…

Σήμερα ειμαι 13+3 και στις 12+4 έκανα την αυχενική διαφάνεια όπου όλα πήγαν κατ ευχήν!Ακούσαμε την καρδιά στους 162 παλμούς και το μωρό μας ήταν 7 μόλις εκατοστά!

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η σιγουριά που έβγαλε ο γιατρός μας ότι το παιδάκι θα είναι αγόρι…Το είδα μας είπε και είμαι 100% σίγουρος…Και πετάγεται η μαία και μας λέει ναι ο γιατρός δεν κάνει ποτέ λάθος και μάλιστα το είδα και εγώ!Είναι δυνατόν τόσο νωρίς και μόλις 7 εκατοστά να το δουν με τόση σιγουριά το φύλο;;;Εντωμεταξύ εμείς ούτε είδαμε ούτε καταλάβαμε κάτι!!

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mariliana said:

Ακόμα.ειναι νωρις για το φύλο πιστεύω,ότι μου είπαν στα άλλα δύο βγήκε το αντίθετο στην β επιπέδου που ήταν το σωστό, οπότε εγώ θα περιμένω την β επιπέδου για να το δέσω κόμπο εκτός πια αν ο γιατρός σκίζει τα πτυχία του!!!

Όχι τίποτα απολύτως!!!Απλά έσπασαν τα νερά!!!

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη από την Αυχενική μου είπανε αγόρι και όντως αγόρι ήταν. Τώρα πάλι αγόρι μου είπανε και αναμένω να δω αν ισχύει. Συνήθως άμα δουν αγόρι σπανίως πέφτουν έξω. Αν δουν κορίτσι είναι μεγαλύτερα τα ποσοστά σφάλματος. Με το καλό ο,τι είναι. Γερό πάνω από όλα.

1 hour ago, MariaPan1988 said:

Καλησπέρα κορίτσια και καλώς σας βρήκα!Νέο μέλος και είπα να μπώ και να μοιραστώ μαζί σας την πρωτόγνωρη εμπειρία μου!!Θα είμαι λογικά μανούλα Απριλίου γιατί μου δώσανε ΠΗΤ 28 Απριλίου…

Σήμερα ειμαι 13+3 και στις 12+4 έκανα την αυχενική διαφάνεια όπου όλα πήγαν κατ ευχήν!Ακούσαμε την καρδιά στους 162 παλμούς και το μωρό μας ήταν 7 μόλις εκατοστά!

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η σιγουριά που έβγαλε ο γιατρός μας ότι το παιδάκι θα είναι αγόρι…Το είδα μας είπε και είμαι 100% σίγουρος…Και πετάγεται η μαία και μας λέει ναι ο γιατρός δεν κάνει ποτέ λάθος και μάλιστα το είδα και εγώ!Είναι δυνατόν τόσο νωρίς και μόλις 7 εκατοστά να το δουν με τόση σιγουριά το φύλο;;;Εντωμεταξύ εμείς ούτε είδαμε ούτε καταλάβαμε κάτι!!

Καλησπέρα Μαρία. Από ότι βλέπω ίδια ηλικία έχουμε. Πρώτο σου είναι; Με το καλό.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι στον υπέρηχο που εμείς μπορούμε να δούμε και να καταλάβουμε. Συνήθως όπως είπε και η Μαριλιανα στην Αυχενική είναι νωρίς να δουν φύλο. Βέβαια συνήθως στα αγόρια φαίνεται και σπάνια πέφτουν έξω. Όχι ότι δεν έχει γίνει βέβαια.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλησπέρα Μαρία. Από ότι βλέπω ίδια ηλικία έχουμε. Πρώτο σου είναι; Με το καλό.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι στον υπέρηχο που εμείς μπορούμε να δούμε και να καταλάβουμε. Συνήθως όπως είπε και η Μαριλιανα στην Αυχενική είναι νωρίς να δουν φύλο. Βέβαια συνήθως στα αγόρια φαίνεται και σπάνια πέφτουν έξω. Όχι ότι δεν έχει γίνει βέβαια.

Ναι το πρώτο μου είναι και το περιμένω πως και πως!Εσένα;;Το πρώτο;

Κορίτσια από συμπτώματα πως πάτε;;Εγώ αν και μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο έχω πάρα πολλές καούρες, ζαλάδες . πονοκέφαλοι που και που και ανακατωσούρες σε ότι και αν φάω!Η πλάκα είναι ότι αυτά τα συμπτώματα άργησαν να έρθουν!Ήρθαν μετά την 7-8 βδομάδα και όσο περνάει ο καιρός αντί να είναι καλύτερα είναι χειρότερα και πιο έντονα!Δεν ξέρω πόσο θα την παλέψω σε αυτό το ρυθμό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, MariaPan1988 said:

Ναι το πρώτο μου είναι και το περιμένω πως και πως!Εσένα;;Το πρώτο;

Κορίτσια από συμπτώματα πως πάτε;;Εγώ αν και μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο έχω πάρα πολλές καούρες, ζαλάδες . πονοκέφαλοι που και που και ανακατωσούρες σε ότι και αν φάω!Η πλάκα είναι ότι αυτά τα συμπτώματα άργησαν να έρθουν!Ήρθαν μετά την 7-8 βδομάδα και όσο περνάει ο καιρός αντί να είναι καλύτερα είναι χειρότερα και πιο έντονα!Δεν ξέρω πόσο θα την παλέψω σε αυτό το ρυθμό!

Εμένα είναι το δεύτερο. Σε καταλαβαίνω που το περιμένεις πως και πως.

Εγώ στο πρώτο τρίμηνο είχα πολύ έντονη δυσπεψία. Εμετούς δεν έκανα ποτέ αλλά ζοριζομουν να χωνέψω πολύ. Ζαλαδες όχι. Ελάχιστες. Λαχάνιασμα αρκετό τώρα, αίσθηση μπουκωματος στην μύτη και ορισμένες φορές ρινορραγιες. Τσεκαρες αιματοκρίτη και σίδηρο. Ίσως είναι χαμηλά και για αυτό ζαλιζεσαι. Υπομονή θα περάσουν όπου να ναι.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Εμένα στην πρώτη εγκυμοσύνη από την Αυχενική μου είπανε αγόρι και όντως αγόρι ήταν. Τώρα πάλι αγόρι μου είπανε και αναμένω να δω αν ισχύει. Συνήθως άμα δουν αγόρι σπανίως πέφτουν έξω. Αν δουν κορίτσι είναι μεγαλύτερα τα ποσοστά σφάλματος. Με το καλό ο,τι είναι. Γερό πάνω από όλα.

Καλησπέρα Μαρία. Από ότι βλέπω ίδια ηλικία έχουμε. Πρώτο σου είναι; Με το καλό.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι στον υπέρηχο που εμείς μπορούμε να δούμε και να καταλάβουμε. Συνήθως όπως είπε και η Μαριλιανα στην Αυχενική είναι νωρίς να δουν φύλο. Βέβαια συνήθως στα αγόρια φαίνεται και σπάνια πέφτουν έξω. Όχι ότι δεν έχει γίνει βέβαια.

Κοριτσια εμένα αγόρι μου είπαν μάλλον στην αυχενική και στις δύο πριγκίπισσες μου,τώρα στο τρίτο πάλι αγόρι μάλλον είπαν,αν επιβεβαιωθεί στην β επιπέδου τότε ξεκινάω ψώνια!!!

12 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Ναι το πρώτο μου είναι και το περιμένω πως και πως!Εσένα;;Το πρώτο;

Κορίτσια από συμπτώματα πως πάτε;;Εγώ αν και μπήκα στο δεύτερο τρίμηνο έχω πάρα πολλές καούρες, ζαλάδες . πονοκέφαλοι που και που και ανακατωσούρες σε ότι και αν φάω!Η πλάκα είναι ότι αυτά τα συμπτώματα άργησαν να έρθουν!Ήρθαν μετά την 7-8 βδομάδα και όσο περνάει ο καιρός αντί να είναι καλύτερα είναι χειρότερα και πιο έντονα!Δεν ξέρω πόσο θα την παλέψω σε αυτό το ρυθμό!

Ούφ από συμπτώματα εγώ είμαι φουλ,από την 5η βδομάδα άρχισα και μέχρι τώρα 15 είμαι με ζαλάδες αναγουλες καούρες και πολλούς εμετούς,φλερτάρω με την αφυδάτωση κάθε βδομάδα,δεν θέλω να τρώω τίποτα,με.το ζόρι φρυγανιές και λίγο νερό,έχασα 8κιλα και συνεχίζω,δεν βγαίνω από το σπίτι γιατί όσες φορές βγήκα έκανα εμετό εδώ και εκεί,πολύ δύσκολα για εμένα τα ίδια ακριβώς πέρασα και στις άλλες δυο εγκυμοσύνες από τον 6ο και μετά ηρεμουσα λίγο,νοσηλευτικά με αφυδάτωση αρκετές φορές στις προηγούμενες δεν χάρηκα τις εγκυμοσύνες μου γιατί ένιωθα συνέχεια άρρωστη,δεν πειράζει όμως χαλάλι τούς,δεν συγκρίνεται τίποτα μπροστά σε αυτό το θαύμα που αντικρίζει κάθε γυναίκα όταν γεννά το παιδί της!!!! Υπομονή λοιπόν είμαστε φτιαγμένες για να αντέχουμε και αυτό θα κάνουμε!!!

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι εμετούς δεν έχω!Τρώω όμως συγκεκριμένα στεγνά φαγητά γιατί τα άλλα ούτε να τα βλέπω δεν μπορώ!Μόλις φάω κάτι υγρό ή πιω έστω και νερό νομίζω ότι γεμίζω υγρά μέσα μου και έχω πολλά σάλια και κάτι σαν αναρροφήσεις!Έτσι δεν πίνω πολύ νερό κάτι το οποίο είναι πολύ κακό αλλά πραγματικά δεν μπορώ!Και τώρα τελευταία έχω έντονους πονοκεφάλους που δεν περνάνε με τίποτα!

12 ώρες πρίν, Mariliana είπε:

Κοριτσια εμένα αγόρι μου είπαν μάλλον στην αυχενική και στις δύο πριγκίπισσες μου,τώρα στο τρίτο πάλι αγόρι μάλλον είπαν,αν επιβεβαιωθεί στην β επιπέδου τότε ξεκινάω ψώνια!!!

 

 

 

 

 

 Εμένα έβγαλε τόση σιγουριά ο γιατρός ότι είναι αγόρι που θα πέσω από τα σύννεφα εάν δεν είναι!

Περιμένω πως και πως να πάω την 18 βδομάδα το επόμενο ραντεβού για τον υπέρηχο να δούμε με πιο σιγουριά τι είναι…

Μέχρι τότε το έχω σχεδόν σίγουρο για αγόρι! Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες ολες μας ευχομαι!Εγω γενναω πρωτα ο Θεος 29/04/22.Ειχα παααρα πολλους εμετους στο 1ο τριμηνο κ τωρα πολλες αναγουλες ακομα..Οι εμετοι εχουν υποχωρησει αρκετα.

Κ εμενα αγορι μου ειπαν 95% αλλα κ στην κορη μου παλι με το ιδιο ποσοστο μου ειχαν πει αγορι κ μου βγηκε η προγκιπισσα μου η οποια προχτες εγινε 1.

Η αληθεια ειναι οτι αυτην την φορα το αισθανομαι οτι ειναι αγορι παντως:P

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Annou said:

Καλησπερα κοριτσια!Να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες ολες μας ευχομαι!Εγω γενναω πρωτα ο Θεος 29/04/22.Ειχα παααρα πολλους εμετους στο 1ο τριμηνο κ τωρα πολλες αναγουλες ακομα..Οι εμετοι εχουν υποχωρησει αρκετα.

Κ εμενα αγορι μου ειπαν 95% αλλα κ στην κορη μου παλι με το ιδιο ποσοστο μου ειχαν πει αγορι κ μου βγηκε η προγκιπισσα μου η οποια προχτες εγινε 1.

Η αληθεια ειναι οτι αυτην την φορα το αισθανομαι οτι ειναι αγορι παντως:P

Με το καλό κορίτσι μου να έρθει στον κόσμο και το δεύτερο ζουζούνι σου. Γερό και καλοτυχο να ειναι.

Απο αιματοκρίτη πως πάτε ρε κορίτσια; Παίρνετε κανένα συμπλήρωμα?


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...