Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Μανούλες Απριλίου 2022


Rinaki88

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; πως είστε; 

Καλησπέρα!Εγώ πηγαίνω από το κακό στο χειρότερο…Ενώ μέχρι τον 3ο μήνα δεν είχα πολλά συμπτώματα μόλις μπήκα απο την προηγούμενη βδομάδα στον 4ο τα έχω δεί ολα!Έκανα τρεις τέσσερις φορές εμετό (1εγώ που δεν έκανα ποτέ!), έχω τρελούς πονοκεφάλους, δεν μπορώ να φάω τίποτε γιατί ότι και να φάω με ενοχλεί στο στομάχι και επιπλέον έχω πολλά σάλια κ γενικά υγρά!Κοντεύω να τρελαθώ μόνο στην ιδέα ότι θα συνεχιστούν για καιρό…Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι σήμερα είχα κατι μιξρές κρυάδες κ ανέβασα κάτι δέκατα…Πείτε μου ότι δεν θα συνεχιστούν για καιρο…!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 13 λεπτά , MariaPan1988 είπε:

Καλησπέρα!Εγώ πηγαίνω από το κακό στο χειρότερο…Ενώ μέχρι τον 3ο μήνα δεν είχα πολλά συμπτώματα μόλις μπήκα απο την προηγούμενη βδομάδα στον 4ο τα έχω δεί ολα!Έκανα τρεις τέσσερις φορές εμετό (1εγώ που δεν έκανα ποτέ!), έχω τρελούς πονοκεφάλους, δεν μπορώ να φάω τίποτε γιατί ότι και να φάω με ενοχλεί στο στομάχι και επιπλέον έχω πολλά σάλια κ γενικά υγρά!Κοντεύω να τρελαθώ μόνο στην ιδέα ότι θα συνεχιστούν για καιρό…Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι σήμερα είχα κατι μιξρές κρυάδες κ ανέβασα κάτι δέκατα…Πείτε μου ότι δεν θα συνεχιστούν για καιρο…!!

Μην αγχώνεσαι. Το πιο λογικό είναι πως θα περάσει. Και εμένα τότε ξεκίνησαν και κράτησαν λίγες μέρες μόνο. Ίσως να σταματησουν τώρα και να ξεκινήσουν ξανά στον 8ο 9ο που η μήτρα φτάνει στομάχι κλπ. Μήπως κρυωσες κιόλας; είναι ο καιρός περίεργος 

Link to comment
Share on other sites

On 1/11/2021 at 12:33 ΜΜ, Katerina96 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι κάνετε; πως είστε; 

Καλησπέρα!!!Η κατάσταση μου παραμένει η ίδια με αναγουλες και εμετούς από προχθες όμως ένιωσα το πρώτο φτερούγισμα και είμαι τόσο χαρούμενη!!!Το ξανάενιωσα χθες 2 φορές και σήμερα πάλι,είναι πολύ απαλό ακόμα αλλά είναι το μωράκι και μου έφτιαξε παρά πολύ τη διάθεση!!!Αν και τρίτη εγκυμοσύνη ο ενθουσιασμός είναι πάντα ο ίδιος,μοναδικό συναίσθημα!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Mariliana είπε:

Καλησπέρα!!!Η κατάσταση μου παραμένει η ίδια με αναγουλες και εμετούς από προχθες όμως ένιωσα το πρώτο φτερούγισμα και είμαι τόσο χαρούμενη!!!Το ξανάενιωσα χθες 2 φορές και σήμερα πάλι,είναι πολύ απαλό ακόμα αλλά είναι το μωράκι και μου έφτιαξε παρά πολύ τη διάθεση!!!Αν και τρίτη εγκυμοσύνη ο ενθουσιασμός είναι πάντα ο ίδιος,μοναδικό συναίσθημα!!!

Ήρθε το φτερουγισμα από το μωράκι σου για να σου απαλύνει την ταλαιπωρία από τους εμετούς. Για να σου δώσει δύναμη. 3η; μπραβο κοριτσι μου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mariliana είπε:

Καλησπέρα!!!Η κατάσταση μου παραμένει η ίδια με αναγουλες και εμετούς από προχθες όμως ένιωσα το πρώτο φτερούγισμα και είμαι τόσο χαρούμενη!!!Το ξανάενιωσα χθες 2 φορές και σήμερα πάλι,είναι πολύ απαλό ακόμα αλλά είναι το μωράκι και μου έφτιαξε παρά πολύ τη διάθεση!!!Αν και τρίτη εγκυμοσύνη ο ενθουσιασμός είναι πάντα ο ίδιος,μοναδικό συναίσθημα!!!

Kalispera koritsia!!Ax ti wraia pou eniwses to zouzouni sou!!!Ante na rthei k i seira s’emas tis upoloipes:P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μολις γύρισα απο τον υπέρηχο ανάμεσα στην Α και Β επιπέδου!Είμαι στο τέλος της 17ης εβδομάδας(16+5)…

Όλα ήταν τέλεια…Το μωράκι είναι 176 γραμμάρια αλλά ύψος δεν μπορέσανε να μετρήσουμε γιατί ήταν κουλουριασμένο!

Το περίεργο της υπόθεσης ήταν μόνο ότι από αγόρι(και την σιγουριά του άλλου γιατρού που μας έκανε αυχενική) ο δικός μας γιατρός είπε ότι δεν είδε κάτι πέρα από τρείς γραμμούλες και ότι το είδε κορίτσι!Οπότε πάλι στην αβεβαιότητα!!Λέτε να έχουμε και άλλη ανατροπή στη Β επιπέδου;;;Έχει συμβεί σε καμία;;Βέβαια γερό να είναι και ότι να είναι φυσικά!!Και από θέμα υγείας είναι όλα τέλεια ευτυχώς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 19/11/2021 at 10:33 ΜΜ, MariaPan1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Μολις γύρισα απο τον υπέρηχο ανάμεσα στην Α και Β επιπέδου!Είμαι στο τέλος της 17ης εβδομάδας(16+5)…

Όλα ήταν τέλεια…Το μωράκι είναι 176 γραμμάρια αλλά ύψος δεν μπορέσανε να μετρήσουμε γιατί ήταν κουλουριασμένο!

Το περίεργο της υπόθεσης ήταν μόνο ότι από αγόρι(και την σιγουριά του άλλου γιατρού που μας έκανε αυχενική) ο δικός μας γιατρός είπε ότι δεν είδε κάτι πέρα από τρείς γραμμούλες και ότι το είδε κορίτσι!Οπότε πάλι στην αβεβαιότητα!!Λέτε να έχουμε και άλλη ανατροπή στη Β επιπέδου;;;Έχει συμβεί σε καμία;;Βέβαια γερό να είναι και ότι να είναι φυσικά!!Και από θέμα υγείας είναι όλα τέλεια ευτυχώς!

Με το καλό. Σε μένα συνέβη κορίτσι μου. Μου έλεγαν στον 1ο ότι είναι κορίτσι και τελικά είναι αγοράκι. Λένε κορίτσι συνήθως γιατί δεν εξέχει κάτι.. Αλλά οι όρχεις κλπ κατεβαίνουν λίγο πριν την β επιπέδου. Για αυτό σου λενε φύλο μόνο στην Β. 

Ίσως τώρα που σου απαντάω να έχεις κάνει ήδη την β

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...