Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Απριλίου 2022


Rinaki88

Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να έρθει στον κόσμο και το δεύτερο ζουζούνι σου. Γερό και καλοτυχο να ειναι.

Απο αιματοκρίτη πως πάτε ρε κορίτσια; Παίρνετε κανένα συμπλήρωμα?

Καλησπερα κορίτσια. Είμαι στις μανούλες Μαρτίου αλλά δεν βλέπω πολύ κίνηση εκεί χαχα.  Κορίτσι μου με το καλό. Εγώ έχω θέμα με τον αιματοκριτη. Παίρνω χάπι πρωί βράδυ και σήμερα έφτασα οριακή στη μετάγγιση. Εσύ δεν παίρνεις κάτι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

28 minutes ago, Katerina96 said:

Καλησπερα κορίτσια. Είμαι στις μανούλες Μαρτίου αλλά δεν βλέπω πολύ κίνηση εκεί χαχα.  Κορίτσι μου με το καλό. Εγώ έχω θέμα με τον αιματοκριτη. Παίρνω χάπι πρωί βράδυ και σήμερα έφτασα οριακή στη μετάγγιση. Εσύ δεν παίρνεις κάτι; 

Με το καλο Κατερινα μου. Τόσο πολύ βρε κορίτσι μου; Πόσο είδες δηλαδή; Εγώ τώρα άρχισα να παίρνω σίδηρο σε μορφή αναβραζουσας σκόνης. Λαχάνιασμα πολύ.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να έρθει στον κόσμο και το δεύτερο ζουζούνι σου. Γερό και καλοτυχο να ειναι.

Απο αιματοκρίτη πως πάτε ρε κορίτσια; Παίρνετε κανένα συμπλήρωμα?

Ευχαριστω πολυ!!!

Απο αιματοκριτη εμενα λιγο μου εχει πεσει.Γενικα οι εξετασεις μου ηταν καλες.Μου ειπε σιδηρο κ ασβεστιο απο τον επομενο μηνα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Annou said:

Ευχαριστω πολυ!!!

Απο αιματοκριτη εμενα λιγο μου εχει πεσει.Γενικα οι εξετασεις μου ηταν καλες.Μου ειπε σιδηρο κ ασβεστιο απο τον επομενο μηνα!!

Εγώ ξεκίνησα ήδη από τον περασμένο μήνα D3 Και τώρα ξεκίνησα και σίδηρο. Είχα φτάσει 33.2 Και είχα έντονες ζαλάδες. Από βιταμίνης παίρνεις κατι;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Με το καλο Κατερινα μου. Τόσο πολύ βρε κορίτσι μου; Πόσο είδες δηλαδή; Εγώ τώρα άρχισα να παίρνω σίδηρο σε μορφή αναβραζουσας σκόνης. Λαχάνιασμα πολύ.

Εχεις καλό σίδηρο; 28εχω εγώ κορίτσι μου. Το πρώτο σου παιδάκι; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Katerina96 said:

Εχεις καλό σίδηρο; 28εχω εγώ κορίτσι μου. Το πρώτο σου παιδάκι; 

Πωπω... είναι πάρα πολύ χαμηλός όντως. Ενώ με σίδηρο ξεκίνησα Καλό έπεσε πολύ κατά την διάρκεια. 

Είναι το δεύτερο μου. Εσενα; Έχεις ιστορικό χαμηλού αιματοκρίτη. Πραγματικά δεν έχω ακούσει ξανα τόσο χαμηλό...


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Πωπω... είναι πάρα πολύ χαμηλός όντως. Ενώ με σίδηρο ξεκίνησα Καλό έπεσε πολύ κατά την διάρκεια. 

Είναι το δεύτερο μου. Εσενα; Έχεις ιστορικό χαμηλού αιματοκρίτη. Πραγματικά δεν έχω ακούσει ξανα τόσο χαμηλό...

Ναι ναι έχω. Και μένα το 2ο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Πω πω ρε κοριτσάκι μου. Ελπίζω να στρώσει σιγα σιγά. Και στο πρώτο έτσι ηταν; 

Μακάρι κορίτσι μου. Τώρα αλλαξα σίδηρο μήπως δούμε βελτίωση. Σχετικά ναι. Μαξ να είχα φτάσει 30.αλλα νομίζω με 28 γέννησα. Είχα αποκόλληση και έχασα και από εκεί αίμα. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Εγώ ξεκίνησα ήδη από τον περασμένο μήνα D3 Και τώρα ξεκίνησα και σίδηρο. Είχα φτάσει 33.2 Και είχα έντονες ζαλάδες. Από βιταμίνης παίρνεις κατι;

Mono filicine

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να έρθει στον κόσμο και το δεύτερο ζουζούνι σου. Γερό και καλοτυχο να ειναι.

Απο αιματοκρίτη πως πάτε ρε κορίτσια; Παίρνετε κανένα συμπλήρωμα?

Ξεκινησα πριν 10 μέρες γιατι έπεσε στο 36,παίρνω το sideral forte,είναι το μονο που δεν με πειράζει, δυστυχώς δεν γράφεται και είναι ακριβό αλλά αν κάποιος έχει πρόβληματα γαστρεντερολογικο είναι το μόνο που δεν πειράζει!!

Link to comment
Share on other sites

On 10/30/2021 at 11:39 AM, Katerina96 said:

Μακάρι κορίτσι μου. Τώρα αλλαξα σίδηρο μήπως δούμε βελτίωση. Σχετικά ναι. Μαξ να είχα φτάσει 30.αλλα νομίζω με 28 γέννησα. Είχα αποκόλληση και έχασα και από εκεί αίμα. 

Καταλαβα. Οπότε είναι γενικό φαινόμενο. Κουράγιο βρε κορίτσι μου. Όταν δεν είσαι έγκυος έχεις Γενικά και πάλι χαμηλό αιματοκρίτη;

On 10/30/2021 at 3:42 PM, Mariliana said:

Ξεκινησα πριν 10 μέρες γιατι έπεσε στο 36,παίρνω το sideral forte,είναι το μονο που δεν με πειράζει, δυστυχώς δεν γράφεται και είναι ακριβό αλλά αν κάποιος έχει πρόβληματα γαστρεντερολογικο είναι το μόνο που δεν πειράζει!!

Εννοείς δυσκοιλιότητα ή κολικούς; Γιατί δυσκοιλιότητα Γενικά έχω κι εγώ αλλά με την μορφή αναβραζουσας σκόνης που παίρνω σίδηρο δεν μου έχει δημιουργήσει θέματα.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Καταλαβα. Οπότε είναι γενικό φαινόμενο. Κουράγιο βρε κορίτσι μου. Όταν δεν είσαι έγκυος έχεις Γενικά και πάλι χαμηλό αιματοκρίτη;

Εννοείς δυσκοιλιότητα ή κολικούς; Γιατί δυσκοιλιότητα Γενικά έχω κι εγώ αλλά με την μορφή αναβραζουσας σκόνης που παίρνω σίδηρο δεν μου έχει δημιουργήσει θέματα.

Ναι έχω γενικά χαμηλό αλλά όχι να χρειάζεται παρακολούθηση συχνές εξετάσεις ή θεραπεία 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καταλαβα. Οπότε είναι γενικό φαινόμενο. Κουράγιο βρε κορίτσι μου. Όταν δεν είσαι έγκυος έχεις Γενικά και πάλι χαμηλό αιματοκρίτη;

Εννοείς δυσκοιλιότητα ή κολικούς; Γιατί δυσκοιλιότητα Γενικά έχω κι εγώ αλλά με την μορφή αναβραζουσας σκόνης που παίρνω σίδηρο δεν μου έχει δημιουργήσει θέματα.

Ναι δυσκοιλιότητα εννοώ,μάλιστα έχω βγάλει και εσωτερικές αιμοροιδες και υποφέρω!!!Ο αιματοκρίτης μου στις άλλες δυο εγκυμοσύνες ήταν 40 συνέχεια ο γιατρός ηταν εντυπωσιασμένος,σε αυτήν μου έπεσε πολύ ίσως και λογω των αιμορροΐδων!!Υπομονή η λέξη κλειδί για όλες τις μανούλες,ότι και να είναι θα περάσει και με τον καιρό θα ξεχαστεί!!!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...