Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Την Παρασκευή έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα. Λόγω ηλικίας(36),καλής υγείας αλλά και πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστης 5 ημερών,έβαλα μόνο ένα έμβρυο. Ο γιατρός μου είπε να μην σηκώνω βάρη,να μην κουράζομαι πολύ,να πίνω πολύ νερό και να τρώω σωστά. Να πω την αλήθεια,δεν μπορώ να είμαι στο κρεβάτι όλη την ώρα,οπότε οδήγησα,έβαλα τα ρούχα μέσ' στο πλυντήριο (ένα ένα όχι μπογος),τα άπλωσα(ο άντρας μου σήκωσε τη λεκάνη)και μαγείρεψα. Μου είπε επίσης πως πρέπει να είμαι ηρεμη,αλλά χθες αρπάχτηκα για λίγο με τον άντρα μου και ταράχτηκα. Τώρα νιώθω τυψεις πως αν δεν πετυχει η εμβρυομεταφορα θα φταίω εγώ

Εσείς ήσασταν τελείως ξαπλωμένες μέχρι την χοριακη? Εντάσεις δεν βιώσατε καθόλου? Παίζουν ρόλο όλα αυτά? Ευχαριστώ πολύ ❤️

18 ώρες πρίν, Velvet Blossom είπε:

Καλησπέρα σας,

Την Παρασκευή έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορα. Λόγω ηλικίας(36),καλής υγείας αλλά και πολύ καλής ποιότητας βλαστοκυστης 5 ημερών,έβαλα μόνο ένα έμβρυο. Ο γιατρός μου είπε να μην σηκώνω βάρη,να μην κουράζομαι πολύ,να πίνω πολύ νερό και να τρώω σωστά. Να πω την αλήθεια,δεν μπορώ να είμαι στο κρεβάτι όλη την ώρα,οπότε οδήγησα,έβαλα τα ρούχα μέσ' στο πλυντήριο (ένα ένα όχι μπογος),τα άπλωσα(ο άντρας μου σήκωσε τη λεκάνη)και μαγείρεψα. Μου είπε επίσης πως πρέπει να είμαι ηρεμη,αλλά χθες αρπάχτηκα για λίγο με τον άντρα μου και ταράχτηκα. Τώρα νιώθω τυψεις πως αν δεν πετυχει η εμβρυομεταφορα θα φταίω εγώ

Εσείς ήσασταν τελείως ξαπλωμένες μέχρι την χοριακη? Εντάσεις δεν βιώσατε καθόλου? Παίζουν ρόλο όλα αυτά? Ευχαριστώ πολύ ❤️

Καλημέρα κορίτσι μου...κατ αρχάς καλή επιτυχία να έχεις!!!! Εγώ ήμουν στο σπίτι χαλαρά χωρίς να κάνω δουλειές τις πρώτες 3 μέρες... μετά επέστρεψα κανονικά και στη δουλειά και στην καθημερινότητα μου βέβαια λίγο πιο προσεκτικά....και φυσικά μαγείρευα και έβαζα πληντυρια....εμένα προσωπικά το να κάθομαι όλη μέρα στο κρεβάτι με δυσκόλευε πολύ και σύμφωνα με τον δικό μου γιατρό δεν υπήρχε κανένας λόγος....να μην νιώθεις τύψεις ούτε το μαγείρεμα ούτε ένα μικροκαυγαδακι θα είναι αυτά που θα οδηγήσουν σε μη εμφυτεύση που το απευχομαι ολόψυχα...

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με την εμβρυομεταφορα ❤️ Εγώ σήμερα σηκωσα κάτι σακούλες με ψώνια αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν έκανα υπερβολές . Το χειρότερο είναι οι τύψεις,επειδή δε νιώθω ούτε τσιμπήματα στην κοιλιά ούτε έχω πρήξιμο στο στήθος,νομίζω πως φταίω και πως δεν έπιασε η εμβρυομεταφορα..

πρίν από 46 λεπτά , Velvet Blossom είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ελπίζω να πήγαν όλα καλά με την εμβρυομεταφορα ❤️ Εγώ σήμερα σηκωσα κάτι σακούλες με ψώνια αλλά θέλω να πιστεύω πως δεν έκανα υπερβολές . Το χειρότερο είναι οι τύψεις,επειδή δε νιώθω ούτε τσιμπήματα στην κοιλιά ούτε έχω πρήξιμο στο στήθος,νομίζω πως φταίω και πως δεν έπιασε η εμβρυομεταφορα..

Οι πρώτες δύο δεν πήγαν καλά....η τρίτη πέτυχε και τώρα είμαι σχεδόν 8 εβδομάδων... πίστεψε με αν θέλουν να πιάσουν τα μωρά θα πιάσουν... δεν εξαρτάται από εσένα.... μην έχεις τύψεις...

• Μου αρέσει 2

22 hours ago, Velvet Blossom said:

Καλησπέρα σας,

Εγώ έκανα την ΕΤ πριν 9 μέρες. Η γιατρός μου είπε να συνεχίσω τη ζωή μου κανονικά..οπότε και στη δουλειά (γραφείου) γύρισα αμέσως, και όλες τις δραστηριότητές μου τις συνέχισα κανονικά, συμπεριλαμβανομένης της γυμναστικής που πάω...(όπου σηκωσα και βάρη μέχρι 10 κιλα..)

Επίσης κάπου διάβαζα ότι χρειάζεται κίνηση ώστε να αιματώνεται η μήτρα καλύτερα, στο οποίο η ξάπλα δεν ευνοεί..

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,νιώθω ήδη καλύτερα διαβάζοντας τα σχόλια σας❤️Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάτε τοα μωράκια σας στην αγκαλιά σαςΕίμαι στην τρίτη μέρα και δεν έχω κανένα σύμπτωμα ακόμα. Διάβασα σχόλια άλλων γυναικών,πως είχαν πόνους χαμηλά στην κοιλιά και πρησμένο στήθος και έτσι κατάλαβαν ότι η εμβρυομεταφορα ήταν πετυχημένη. Εσείς τι συμπτώματα είχατε?

1 hour ago, Velvet Blossom είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,νιώθω ήδη καλύτερα διαβάζοντας τα σχόλια σας❤️Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάτε τοα μωράκια σας στην αγκαλιά σαςΕίμαι στην τρίτη μέρα και δεν έχω κανένα σύμπτωμα ακόμα. Διάβασα σχόλια άλλων γυναικών,πως είχαν πόνους χαμηλά στην κοιλιά και πρησμένο στήθος και έτσι κατάλαβαν ότι η εμβρυομεταφορα ήταν πετυχημένη. Εσείς τι συμπτώματα είχατε?

Μη ψαχνεις συμπτωματα πρεγματικα δε βγαζεις ακρη ,,ειναι  όλα απο τα φαρμακα που παιρνουμε..εγω στις 2 αποτυχημενες είχα τα παντα κ ενοιωθα και εγκυος (ως ασχετη τοτε) στην επιτυχημενη τιποτα απολυτως μονο την 12η μερα εμβρυομεταφορας ηταν ιουνιος και εκανε τρομερη ζεστη και εγω κρυωνα κ ειχα χαμηλη θερμοκρασια!συνηθως τα συμπτωματα λενε οτι ξεκινανε  μετα την 4η εβδομαδα..εμενα ξεκινησανε την 7η κ εντονα! σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη μεσα απο τη καρδια μου!!

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Καλημέρα σε όλες!! Σήμερα δεν άντεξα και είπα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης... Μαντέψτε τι έγινε...ήταν ελαττωματικό!! :/

πρίν από 33 λεπτά , Lena3 είπε:

Καλημέρα σε όλες!! Σήμερα δεν άντεξα και είπα να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης... Μαντέψτε τι έγινε...ήταν ελαττωματικό!! :/

Δηλαδή; Τι σου έδειξε; Δεν έχεις άλλο;

Διαφημίσεις

16 minutes ago, Ellidr said:

Δηλαδή; Τι σου έδειξε; Δεν έχεις άλλο;

Δεν έδειξε καμία γραμμή...ούτε την γραμμή της εγκυρότητας..και δεν έχω άλλο στο σπίτι.

πρίν από 16 λεπτά , Lena3 είπε:

Δεν έδειξε καμία γραμμή...ούτε την γραμμή της εγκυρότητας..και δεν έχω άλλο στο σπίτι.

Γκαντεμια 

Σε ποια μέρα είσαι;

πρίν από 26 λεπτά , Lena3 είπε:

Στην 10η! Αλλά μου έχουν πει να κάνω χοριακή την 16η!!

16; Ε μα 

Αν έχουν περάσει 10 μέρες από την οβιτρελ δεν χάνεις κάτι να κάνεις τέστ 

21 minutes ago, Ellidr said:

16; Ε μα 

Αν έχουν περάσει 10 μέρες από την οβιτρελ δεν χάνεις κάτι να κάνεις τέστ 

Από την Οβιτρελ έχουν περάσει 2 μήνες γιατί έκανα ΕΤ με κατεψυγμένα..

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα