Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Πρώτη εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

πρίν από 15 λεπτά , Lena3 είπε:

Από την Οβιτρελ έχουν περάσει 2 μήνες γιατί έκανα ΕΤ με κατεψυγμένα..

Πηγαινε να πάρεις άλλο 

Και πάντα αφού παίρνεις να παίρνεις διπλό

Εγώ τα παίρνω με το κιλό από το ίντερνετ

Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 minutes ago, Lena3 said:

Από την Οβιτρελ έχουν περάσει 2 μήνες γιατί έκανα ΕΤ με κατεψυγμένα..

Απλώς φοβάμαι ότι και θετικό να βγει το τεστ δε σημαινει τίποτα...έχω δει πολλά θετικά τεστ τα τελευταία χρόνια, αλλά με κανένα αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Απλώς φοβάμαι ότι και θετικό να βγει το τεστ δε σημαινει τίποτα...έχω δει πολλά θετικά τεστ τα τελευταία χρόνια, αλλά με κανένα αποτέλεσμα..

Τελικά τι εκανες,πηρες καινούριο τεστ ? Εγω είμαι στην τέταρτη μέρα της εμβρυομεταφορας και καίγομαι να αγοράσω τεστ εγκυμοσύνης .Δεν θα το κάνω ,γιατί ξέρω ότι σίγουρα θα βγει αρνητικο και τζάμπα θα στεναχωριέμαι,είναι πολύ νωρίς ακόμα για μενα. Γιατί σου είπαν να κάνεις χοριακη την 16η μέρα? Εμένα μου είπαν να πάω την δέκατη,μήπως επειδή έκανα με κατεψυγμένα? Είναι η πρώτη μου προσπάθεια και έχω πολλες απορίες όπως βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Velvet Blossom said:

Τελικά τι εκανες,πηρες καινούριο τεστ ? Εγω είμαι στην τέταρτη μέρα της εμβρυομεταφορας και καίγομαι να αγοράσω τεστ εγκυμοσύνης .Δεν θα το κάνω ,γιατί ξέρω ότι σίγουρα θα βγει αρνητικο και τζάμπα θα στεναχωριέμαι,είναι πολύ νωρίς ακόμα για μενα. Γιατί σου είπαν να κάνεις χοριακη την 16η μέρα? Εμένα μου είπαν να πάω την δέκατη,μήπως επειδή έκανα με κατεψυγμένα? Είναι η πρώτη μου προσπάθεια και έχω πολλες απορίες όπως βλέπεις

Και εμένα η πρώτη προσπάθεια με κατεψυγμένα...νομίζω οτι μου ειπαν να πάω την 16η γιατί 14 έπεφτε Σάββατο και τους βόλευε καλύτερα Δευτέρα (θα κάνω την χοριακή εκεί που μου καναν την εξωσωματική). 

4η μέρα είναι πολύ νωρίς...και εγώ κρατιέμαι με το ζόρι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γλυκιά @Velvet Blossom καλή επιτυχία! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε κατ' ευχήν!

Να μην ανησυχείς καθόλου, όλα πηγαίνουν μια χαρά και το μικρό σου σουσαμακι θα έχει πιαστεί σαν μαιμουδακι στη ζεστασιά και τη θαλπωρή που του έχεις ετοιμάσει. Εγώ στην αντίστοιχη περίοδο έκανα μεταφορά το Σάββατο και την Τρίτη είχα 24ωρη εφημερία με συνεχομενη δουλειά από το πρωί έως αργά το βράδυ. Και ακολούθησαν και άλλες εφημερίες και πάλι δύσκολες. Μάλλον είχα άγνοια κινδύνου, μου είπε και ο γιατρός να συνεχίσω τη δουλειά και δεν ήθελα να επιβαρύνω τους συναδέλφους με τις εφημερίες μου, κακώς τώρα που το σκέφτομαι. Το αποτέλεσμα είναι ότι τώρα έχω ένα κοκοβιο 8μιση μηνών που γεννήθηκε τελειομηνος και ατσαλακωτος. Επίσης δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα και κρατήθηκα και δεν έκανα τεστ γιατί δεν ήθελα να στενοχωρηθω χωρίς λόγο. Έκανα χοριακη την μέρα που έπρεπε (και πάλι εφημερία είχα)

Και στα 40 μου, όχι στα 36 όπως εσύ!

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Haroulita K είπε:

Γλυκιά @Velvet Blossom καλή επιτυχία! Είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε κατ' ευχήν!

Να μην ανησυχείς καθόλου, όλα πηγαίνουν μια χαρά και το μικρό σου σουσαμακι θα έχει πιαστεί σαν μαιμουδακι στη ζεστασιά και τη θαλπωρή που του έχεις ετοιμάσει. Εγώ στην αντίστοιχη περίοδο έκανα μεταφορά το Σάββατο και την Τρίτη είχα 24ωρη εφημερία με συνεχομενη δουλειά από το πρωί έως αργά το βράδυ. Και ακολούθησαν και άλλες εφημερίες και πάλι δύσκολες. Μάλλον είχα άγνοια κινδύνου, μου είπε και ο γιατρός να συνεχίσω τη δουλειά και δεν ήθελα να επιβαρύνω τους συναδέλφους με τις εφημερίες μου, κακώς τώρα που το σκέφτομαι. Το αποτέλεσμα είναι ότι τώρα έχω ένα κοκοβιο 8μιση μηνών που γεννήθηκε τελειομηνος και ατσαλακωτος. Επίσης δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα και κρατήθηκα και δεν έκανα τεστ γιατί δεν ήθελα να στενοχωρηθω χωρίς λόγο. Έκανα χοριακη την μέρα που έπρεπε (και πάλι εφημερία είχα)

Και στα 40 μου, όχι στα 36 όπως εσύ!

Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,είσαι γλυκύτατη και να χαίρεσαι το μωράκι σου❤️ Αυτό που με προβληματίζει είναι πως δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα και μάλιστα το στήθος μου είναι το ίδιο πρησμένο όπως τους τελευταίους μήνες που παίρνω φάρμακα. Θέλω να σκέφτομαι θετικά,εξάλλου το άγχος δε βοηθάει και αποφάσισα να μην πάρω τεστ απ' το φαρμακείο για να μην στεναχωρηθω

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Μη ψαχνεις συμπτωματα πρεγματικα δε βγαζεις ακρη ,,ειναι  όλα απο τα φαρμακα που παιρνουμε..εγω στις 2 αποτυχημενες είχα τα παντα κ ενοιωθα και εγκυος (ως ασχετη τοτε) στην επιτυχημενη τιποτα απολυτως μονο την 12η μερα εμβρυομεταφορας ηταν ιουνιος και εκανε τρομερη ζεστη και εγω κρυωνα κ ειχα χαμηλη θερμοκρασια!συνηθως τα συμπτωματα λενε οτι ξεκινανε  μετα την 4η εβδομαδα..εμενα ξεκινησανε την 7η κ εντονα! σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη μεσα απο τη καρδια μου!!

Όταν λες ότι σου ξεκίνησαν τα συμπτώματα την έβδομη εβδομάδα και έντονα, τι συμπτώματα εννοείς ότι είχες και ποσο κράτησαν; Είμαι στην όγδοη εβδομάδα και νομίζω ότι σύντομα θα βρεθώ νοσοκομείο. Έχω ναυτία ασταμάτητα μέρα νύχτα, αηδιάζω με όλα τα φαγητά, τρώω ελάχιστα και χάνω βάρος. Νιώθω πιο πολύ άρρωστη παρα εγκυος. Δοκίμασα οτιδήποτε μου είπαν οι γιατροί αλλά δεν νιώθω βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!! Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Τώρα σε αναμονή για 10 μέρες μέχρι την χοριακή..... Περίεργα συναισθήματα. Απο τη μια σκέφτομαι θετικά και απο την άλλα φοβάμαι μην απογοητευτώ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Konisn είπε:

Καλησπέρα!!!! Σήμερα έκανα εμβρυομεταφορά. Τώρα σε αναμονή για 10 μέρες μέχρι την χοριακή..... Περίεργα συναισθήματα. Απο τη μια σκέφτομαι θετικά και απο την άλλα φοβάμαι μην απογοητευτώ

Μόλις έκανα εμβρυομεταφορα δύο αρίστων εμβρύων 3 μέρας ( αν το λέω σωστά) και προγεστερόνη 56 ενδομήτριο κοντά στο 9

Καλή μας επιτυχία 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Ellidr είπε:

Μόλις έκανα εμβρυομεταφορα δύο αρίστων εμβρύων 3 μέρας ( αν το λέω σωστά) και προγεστερόνη 56 ενδομήτριο κοντά στο 9

Καλή μας επιτυχία 

Καλη επιτυχία!!!!!! Κ γω 2 εμβρυάκια έβαλα - βλαστοκύστες 5 ημερών. Καλή μας επιτυχία!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, OMG1976 είπε:

Όταν λες ότι σου ξεκίνησαν τα συμπτώματα την έβδομη εβδομάδα και έντονα, τι συμπτώματα εννοείς ότι είχες και ποσο κράτησαν; Είμαι στην όγδοη εβδομάδα και νομίζω ότι σύντομα θα βρεθώ νοσοκομείο. Έχω ναυτία ασταμάτητα μέρα νύχτα, αηδιάζω με όλα τα φαγητά, τρώω ελάχιστα και χάνω βάρος. Νιώθω πιο πολύ άρρωστη παρα εγκυος. Δοκίμασα οτιδήποτε μου είπαν οι γιατροί αλλά δεν νιώθω βελτίωση.

Τρομερη ναυτία αλλά εμετο δεν έκανα...δε μπορουσα να φαω τιποτα ,εχασα 5 κιλα ..ολο ξαπλα στο κρεβατι να κοιμαμαι ναι ναι σαν αρρωστη κανονικα οπως το λες..υπομονη κοριτσι! Στην αυχενική που εκοψα κ τα φαρμακα( ουτρο +σικλακουρ) ως δια μαγειας ολα περασανε δηλ προς το τελος  10ης εβδομαδας!

4 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Μόλις έκανα εμβρυομεταφορα δύο αρίστων εμβρύων 3 μέρας ( αν το λέω σωστά) και προγεστερόνη 56 ενδομήτριο κοντά στο 9

Καλή μας επιτυχία 

Σούπερ εισαι ! Να πανε ολα τελεια!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Nephele78 είπε:

Τρομερη ναυτία αλλά εμετο δεν έκανα...δε μπορουσα να φαω τιποτα ,εχασα 5 κιλα ..ολο ξαπλα στο κρεβατι να κοιμαμαι ναι ναι σαν αρρωστη κανονικα οπως το λες..υπομονη κοριτσι! Στην αυχενική που εκοψα κ τα φαρμακα( ουτρο +σικλακουρ) ως δια μαγειας ολα περασανε δηλ προς το τελος  10ης εβδομαδας!

Σούπερ εισαι ! Να πανε ολα τελεια!!!!!

Υπήρξε κάτι που να σου μείωνε την ναυτία έστω για κάποιες ώρες;  Έχω ήδη χάσει τρία κιλά σε μερικές μερες. Τα φαρμακα στα έκοψε όλα στο τέλος της δέκατης εβδομάδας; 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Lena3 είπε:

Καλησπέρα! Ξέρετε μέχρι πότε συνεχίζουμε την προγεστερονη και αν την κόβουμε απότομα ή σταδιακά;

Καλησπέρα,ο γυναικολόγος μου είπε πως θα τη συνεχίσω και μετά την χοριακη. Εγώ νόμιζα πως θα σταματήσω την αγωγή μέχρι τότε,αλλά δεν ισχύει. Δεν ξέρω,τη Δευτέρα που θα κάνω την εξέταση θα μάθω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...