Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη


Recommended Posts

On 29/12/2021 at 12:37 ΠΜ, MumMaria είπε:

Καλησπερα κοπέλα μου,εγώ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα λίγο πριν την αυχενική ,δηλαδή 10η-11η εβδομάδα,αίμα,μετά έγινε καφέ. Έβαζα κι εγώ ουτροτζεσαν . Πήγα για υπέρηχο και το μωράκι ήταν μια χαρά,αλλά ο πλακούντας ήταν χαμηλός με αποτέλεσμα να εφάπτεται στον τράχηλο κ από την τριβή ,να έχω αίμα. Μου συστήθηκε ξεκούραση κ μέχρι την β επιπέδου είχε ανέβει ο πλακούντας κ γέννησα φυσιολογικά. Θα μάθεις φυσικά κι εσύ περί τίνος πρόκειται αύριο. Είναι πάντως αρκετά συνηθισμένο το αίμα στο πρώτο τρίμηνο. Με το καλό!

Ευχαριστώ πολύ ❤️... Πήγα το άκουσα είναι μια χαρά μου είπε ξεκούραση ακόμα μια βδομάδα... Αλλά τώρα καφέ έχω σχεδόν 2 βδομάδες δν θα έπρεπε να είχε περάσει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/12/2021 at 10:49 ΜΜ, Αλεξάνδρα.... είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️... Πήγα το άκουσα είναι μια χαρά μου είπε ξεκούραση ακόμα μια βδομάδα... Αλλά τώρα καφέ έχω σχεδόν 2 βδομάδες δν θα έπρεπε να είχε περάσει?

Το καφέ να μην σε αγχωνει,πολλές γυναίκες έχουν μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης τους κ όλα πήγαν καλά.κι εγώ είχα αρκετό καιρό.ο γιατρός τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2022 at 4:11 ΜΜ, MumMaria είπε:

Το καφέ να μην σε αγχωνει,πολλές γυναίκες έχουν μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης τους κ όλα πήγαν καλά.κι εγώ είχα αρκετό καιρό.ο γιατρός τι σου είπε;

Ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι εντάξει δεν βλέπει κάποια αποκόλληση να συνεχίσω τα ultrogestan  και ξάπλα  .. τώρα είμαι στην τρίτη εβδομάδα που έχω καφέ ☹️

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Αλεξάνδρα.... είπε:

Ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι εντάξει δεν βλέπει κάποια αποκόλληση να συνεχίσω τα ultrogestan  και ξάπλα  .. τώρα είμαι στην τρίτη εβδομάδα που έχω καφέ ☹️

Αχ στην ίδια φάση είμαι. Αύριο μπαίνω στην 8η βδομάδα και κλείνω 3 βδομάδες με καφέ. Την Δευτέρα έχω πάλι υπέρηχο και αγωνιώ....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Αχ στην ίδια φάση είμαι. Αύριο μπαίνω στην 8η βδομάδα και κλείνω 3 βδομάδες με καφέ. Την Δευτέρα έχω πάλι υπέρηχο και αγωνιώ....

Εύχομαι κορίτσι μου να είναι όλα καλά .. τι να πω κ εγώ έχω απελπιστει  λέω δν θα σταματήσει ποτέ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Αλεξάνδρα.... είπε:

Εύχομαι κορίτσι μου να είναι όλα καλά .. τι να πω κ εγώ έχω απελπιστει  λέω δν θα σταματήσει ποτέ

Κ γω ρε γμτ. Με αγχώνει πολύ όλο αυτό. Εύχομαι να μην είναι τπτ κ να μας παει καλα!!!!! Να μας φύγει τουλάχιστον αυτή η αγωνία...

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Κ γω ρε γμτ. Με αγχώνει πολύ όλο αυτό. Εύχομαι να μην είναι τπτ κ να μας παει καλα!!!!! Να μας φύγει τουλάχιστον αυτή η αγωνία...

Ναι μακάρι κορίτσι μου ... στείλε μου όταν πας στο γιατρό αν θες να μου πέις νεότερα... εύχομαι όλα να πάνε καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Αλεξάνδρα.... είπε:

Ναι μακάρι κορίτσι μου ... στείλε μου όταν πας στο γιατρό αν θες να μου πέις νεότερα... εύχομαι όλα να πάνε καλα

Σ ευχαριστώ. Δευτέρα θα πάω. Θα σου στείλω εννοείται! Να κυλήσουν ήρεμα οι μερες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
πρίν από 3 λεπτά , Αλεξάνδρα.... είπε:

Κορίτσι μου όλα καλά?

Καλησπέρα. Το ενα εμβρυακι παλινδρομησε. Το περιμεναμε εξαρχης. Ο γιατρος δεν ειχε δωσει πολλες πιθανοτητες να αναπτυχθει  Το αλλο μεγαλωσε κ εχει δυνατο χτυπο καρδιας. Οι καφε εκκρισεις συνεχιζονται, κατι που με αγχωνει σχετικα με το αλλο εμβρυακι μου. Ελπιζω να πανε ολα καλα. Εχω υπερηχο παλι σε 10 μερες και αν ολα ειναι οκ θα κανουμε αυχενικη στις 7/2. Εσυ πως τα πας;;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπέρα. Το ενα εμβρυακι παλινδρομησε. Το περιμεναμε εξαρχης. Ο γιατρος δεν ειχε δωσει πολλες πιθανοτητες να αναπτυχθει  Το αλλο μεγαλωσε κ εχει δυνατο χτυπο καρδιας. Οι καφε εκκρισεις συνεχιζονται, κατι που με αγχωνει σχετικα με το αλλο εμβρυακι μου. Ελπιζω να πανε ολα καλα. Εχω υπερηχο παλι σε 10 μερες και αν ολα ειναι οκ θα κανουμε αυχενικη στις 7/2. Εσυ πως τα πας;;;;;

Και εγώ ακόμα έχω αλλά όλα καλά το είχαμε δει είναι μία χαρά... τώρα περιμένω την επόμενη φορά να πάω να τ ξαναδώ ...ελπίζω να περάσουν σύντομα κ να έχουμε μια τελειωμγνη εγκυμοσύνη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Αλεξάνδρα.... είπε:

Και εγώ ακόμα έχω αλλά όλα καλά το είχαμε δει είναι μία χαρά... τώρα περιμένω την επόμενη φορά να πάω να τ ξαναδώ ...ελπίζω να περάσουν σύντομα κ να έχουμε μια τελειωμγνη εγκυμοσύνη

Σου εχει πει ο γιατρος τι μπορει να δημιουργει αυτες τις εκκρισεις; σε ποια βδομαδα εισαι;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...