Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

22 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αν εξαιρέσεις το 4 τα εχω κανει ολα.... Κ αυτό το 3!!!! ποσο πολυ!!!!Αλλα τζιφος!!!!

Εγω ολα εκτός από τη γυμναστική...χαχαχαχα

Μια από τα ίδια ,τζιφος, nada ..:-D

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, ksvolimi είπε:

Το κακο ειναι οτι ολα αυτα τα παθαίνουμε απο πριν ξεκινησει η εγκυμοσύνη εγω ημουν παντα 58 -59 κιλα 1.70 υψος με τις εξωσωματικές επαιρνα παντα 2-3 κ ειδικα αυτη η προγεστερονη με πεθαινει.. με βοηθησε αυτη τι φορα το οτι δεν τρωω αλατι και αν βαλω μονο υποκατάστατο και εχασα κατευθειαν τα δυο που ειχα παρει.. οποτε τωρα ειμαι ενα πανω περιπου αλλα να σου πω κατι δεν ειναι και πραγματικό ζύγισμα οπως γινεται με αλλες συλλήψεις ειμαστε μεσα στο φαρμακο και θα μαστε ολο το πρωτο τριμηνο εγω αυτο λεω αν ολα πανε καλα .. θα παω σε διατροφολογο γιατι αν παρουμε απο το πρωτο τριμηνο πολλα στο Τελος τι θα γινει..

Εγώ παθαίνω το αντίθετο, με το cyclacur χάνω κιλά ενώ τρώω όπως πριν, κανονικά είμαι 54 κιλά κ τώρα έχω χάσει 2 κιλά κ είμαι 52

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Makelen είπε:

Στην αρχη το εκανα για καλα ωαρια. Μετα το εκανα για να εχω υγιη οργανισμο οταν γινει η ετ. Μετα το εκανα επειδη ειχα κανει την ετ. Τωρα το κανω για το μωρο.. (και για να μην το βλαψω, αλλα και για καλυτερα θρεπτικα στοιχεια κτλ). Εχω κοψει ζαχαρη, τρωω μονο ολικης, δεν αγοραζω πραγματα με συντηρητικα.. κτλ. Ειναι μεγαλο το ζορι ναι.. Αλλα πιστευω οτι αυτο με βοηθησε να εχω αυτη την αποδοση στα ωαρια τον Φλεβαρη. Και γενικως κανει καλο η καλη διατροφη. Φοβαμαι κ τον εαυτο μου βεβαια.. δεν θελω να ξεφυγω. Μεχρι πριν 3 χρονια ημουν 100 κιλα. Φοβαμαι να ξαναγινω ετσι.. 

Καλα κανεις ομως μην κανεις εξαντλητικές δίαιτες  τωρα  γιατι απο αυτα που ανέφερες αυτα δεν ειναι διατροφή ειναι διαιτα το οτι πάχυνες ισως εχει να κανει σαφως με τα φαρμακα αλλα ισως και τους συνδυασμούς εγω να μαι ειλικρινης οχι για αισθητικούς λογους αν και παντα αδύνατη ημουν αλλα καθαρα για προληπτικούς θα παω σε διατροφολογο για να μου δωσει συνδυασμούς σωστούς και γενικα για να αποφυγω τυχόν προβληματα ακριβως γιατι στην ηλικια μας η κύηση ειναι υψηλού κινδύνου αλλα και για ενέργεια να μην εχω θεματα κτλ.. νομιζω οταν περασει το πρωτο διμηνο ειναι καλα να πας.. να παρεις μια αποψη ..και ισως και λογω ιστορικού αφου ειχες παραπανω κιλα πριν..❤️

πρίν από 6 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Εγώ παθαίνω το αντίθετο, με το cyclacur χάνω κιλά ενώ τρώω όπως πριν, κανονικά είμαι 54 κιλά κ τώρα έχω χάσει 2 κιλά κ είμαι 52

Τα σικλακουρ δε με Ενοχλούν καθολου εμενα η προγεστερονη ομως με πρηζει το νιωθω το καταλαβα οταν εκανα φυσικό που ενιωθα κ ημου πιο ανάλαφρη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλα κανεις ομως μην κανεις εξαντλητικές δίαιτες  τωρα  γιατι απο αυτα που ανέφερες αυτα δεν ειναι διατροφή ειναι διαιτα το οτι πάχυνες ισως εχει να κανει σαφως με τα φαρμακα αλλα ισως και τους συνδυασμούς εγω να μαι ειλικρινης οχι για αισθητικούς λογους αν και παντα αδύνατη ημουν αλλα καθαρα για προληπτικούς θα παω σε διατροφολογο για να μου δωσει συνδυασμούς σωστούς και γενικα για να αποφυγω τυχόν προβληματα ακριβως γιατι στην ηλικια μας η κύηση ειναι υψηλού κινδύνου αλλα και για ενέργεια να μην εχω θεματα κτλ.. νομιζω οταν περασει το πρωτο διμηνο ειναι καλα να πας.. να παρεις μια αποψη ..και ισως και λογω ιστορικού αφου ειχες παραπανω κιλα πριν..❤️

Κατι θα κανω ναι, δεν θα το αφησω στην τυχη του. Ας πανε ολα καλα.. και θα μπουν τα παντα σε σειρα.. οπως πρεπει..!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά! Συγχαρητήρια για όλα τα θετικά και τις εγγυμοσύνες με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια! Είχα ξαναγράψει τον Μάρτη που είχα την βιοχημική μετά από την δεύτερη ετ. Μας πήρε πολύ από κάτω αλλά επανήλθαμε, έχουμε και την μικρούλα μας που μας τρέχει και την χαιρόμαστε και κάπως ανασυνταχθήκαμε. Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Ξανακάναμε διέγερση τον Απρίλη και μεταφέραμε 2 βλαστοκύστες με μηδενική χοριακη. Καταψύξαμε 2 και τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα.  Ελπίζω αυτή η προσπάθεια να μας δώσει το αδελφάκι. Χοριακη την άλλη εβδομάδα. Αυτή τη φορά παίρνω cyclacur κ utrogestan. Τα προηγούμενα κατεψυγμένα ήταν σε φυσικό κύκλο. Ίσως αυτό να κάνει τη διαφορά;

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβαζω τόση ώρα για το τι τρώτε και σας ζηλεύω! Την Παρασκευή μπαίνω 16η εβδομάδα και ακόμα έχω καθημερινούς εμετους,αποστροφή για σχεδόν όλα τα φαγητά και μόνιμες αναγουλες και καούρες. Ο γιατρός μου είπε να τρώω ο,τι μπορώ,διότι το να φάω με το ζόρι ψάρι πχ και να ξερναω όλη μέρα,δεν έχει νόημα. Αυτό που μου είπε εξαρχής,είναι να τρώω φουλ γαλακτοκομικά.Και από κρέας μου είπε ο,τι θέλω,αλλά όχι συχνά χοιρινό λόγω του ότι δεν είναι τόσο θρεπτικό όσο το κοτόπουλο,το μοσχάρι και το κατσίκι. Από κει και πέρα απαγορεύονται:  ψάρια πλούσια σε υδράργυρο, κονσέρβες, ωμά αυγά κ ωμά ψάρια καθώς και συκώτι. Εύχομαι σε όλες να έχετε εύκολη εγκυμοσύνη,χωρίς στομαχικές διαταραχές ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Powerzen είπε:

Κορίτσια γειά! Συγχαρητήρια για όλα τα θετικά και τις εγγυμοσύνες με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια! Είχα ξαναγράψει τον Μάρτη που είχα την βιοχημική μετά από την δεύτερη ετ. Μας πήρε πολύ από κάτω αλλά επανήλθαμε, έχουμε και την μικρούλα μας που μας τρέχει και την χαιρόμαστε και κάπως ανασυνταχθήκαμε. Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Ξανακάναμε διέγερση τον Απρίλη και μεταφέραμε 2 βλαστοκύστες με μηδενική χοριακη. Καταψύξαμε 2 και τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα.  Ελπίζω αυτή η προσπάθεια να μας δώσει το αδελφάκι. Χοριακη την άλλη εβδομάδα. Αυτή τη φορά παίρνω cyclacur κ utrogestan. Τα προηγούμενα κατεψυγμένα ήταν σε φυσικό κύκλο. Ίσως αυτό να κάνει τη διαφορά;

Κοριτσι μου μακάρι να σου πανε ολα καλα και επειδη ο Μάης ειναι ο τυχερός μας μηνας θα ναι και τα δικα σου τα νεα υπέροχα!!! Με το καλο μια τεραστια χοριακη να ερθει το αδερφακι .. κι εγω με φυσικό εκανα και ειχα παλινδρομη και βιοχημική σε 4 μηνες αυτα και την πεμπτη που μας περασε εκανα ετ με δυο κατεψυγμένες σε τεχνητό μετα απο καταστολή, εκανα τεστ βγηκε θετικο το σαββατο κάνω χοριακη.. ελπιζω αυτη τη φορα να ναι τελειο μηνο.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Powerzen είπε:

Κορίτσια γειά! Συγχαρητήρια για όλα τα θετικά και τις εγγυμοσύνες με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια! Είχα ξαναγράψει τον Μάρτη που είχα την βιοχημική μετά από την δεύτερη ετ. Μας πήρε πολύ από κάτω αλλά επανήλθαμε, έχουμε και την μικρούλα μας που μας τρέχει και την χαιρόμαστε και κάπως ανασυνταχθήκαμε. Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Ξανακάναμε διέγερση τον Απρίλη και μεταφέραμε 2 βλαστοκύστες με μηδενική χοριακη. Καταψύξαμε 2 και τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα.  Ελπίζω αυτή η προσπάθεια να μας δώσει το αδελφάκι. Χοριακη την άλλη εβδομάδα. Αυτή τη φορά παίρνω cyclacur κ utrogestan. Τα προηγούμενα κατεψυγμένα ήταν σε φυσικό κύκλο. Ίσως αυτό να κάνει τη διαφορά;

Αυτή να είναι η τυχερή σου κορίτσι μου, ευχές για μια τεράστια χοριακή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από διατροφή ούτε γαλακτοκομικά τρώω, ούτε κρέας, μόνο καμιά φορά αν βγω έξω μπορεί να φάω λίγο κοτόπουλο, αβγά παίρνω από γνωστό που έχει ελεύθερες κοτούλες και την πρωτεΐνη μου την παίρνω από όσπρια, ξηρούς καρπούς κ 1 αβγό βραστό το πρωί. Η διατροφή μου βασίζεται σε λαχανικά, όσπρια, φρούτα κ όσα είπα παραπάνω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , happiness79 είπε:

Γιατί καλέ δεν κάνει το κατσίκι? Ίσα ίσα που έχω διαβάσει ότι είναι το πιο υγιεινό από όλα τα κρέατα γιατί μεγαλώνει ελεύθερο και δεν του δίνουν αντιβιοτικά και άλλα φάρμακα, αντίθετα με άλλα κρέατα και ειδικά τα κοτόπουλα είναι φίσκα στα φάρμακα. Για τον ίδιο λόγο διάλεξα και κατσικίσια φέτα. Ο γυναικολόγος της κολλητής μου ήταν πολύ υπέρ της κατανάλωσης γαλακτοκομικών στην εγκυμοσύνη και όχι light που είναι επεξεργασμένα και τα κατσικίσια έχουν λιγότερες θερμίδες χωρίς να έχουν υποστεί επεξεργασία. 

Ναι οντως επιτρεπονται! Λαθος ειχα κανει. Απλως επειδη εχουν θερμιδες, ειχα μπερδευτει. Συν οτι φοβαμαι για καποιον λογο να φαω φετα. Ολα τα τυρια τα φοβαμαι.. και δεν ξερω τι να φαω. Στο τοστ βαζω μοτσαρελα αλλα δεν ειμαι και σιγουρη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, ksvolimi said:

Κοριτσι μου μακάρι να σου πανε ολα καλα και επειδη ο Μάης ειναι ο τυχερός μας μηνας θα ναι και τα δικα σου τα νεα υπέροχα!!! Με το καλο μια τεραστια χοριακη να ερθει το αδερφακι .. κι εγω με φυσικό εκανα και ειχα παλινδρομη και βιοχημική σε 4 μηνες αυτα και την πεμπτη που μας περασε εκανα ετ με δυο κατεψυγμένες σε τεχνητό μετα απο καταστολή, εκανα τεστ βγηκε θετικο το σαββατο κάνω χοριακη.. ελπιζω αυτη τη φορα να ναι τελειο μηνο.. 

Συγχαρητήρια! Σε ευχαριστώ που απάντησες. Αχ λες να με πάρει και εμένα η μπάλα; και εγώ δύο ετ με κατεψυγμένα σε φυσικό κύκλο μια παλίνδρομη με απόξεση τον προηγούμενο Οκτώβρη και η βιοχημική τον Απρίλη. Μετά η μηδενική ήταν τα φρέσκα. Αλλά με φρέσκα βέβαια πετύχαμε και το κοριτσάκι μας. Η τωρινή προσπάθεια ήταν με σικλακουρ από την δεύτερη μέρα, δεν έκανα καταστολή. Ποια μέρα μετά την ετ έκανες το τεστ; Σήμερα, 6 μέρες μετά; Αύριο θα είναι η πέμπτη μέρα για μένα και λέω να κάνω και εγώ. Ή θα απογοητευτώ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Διαβαζω τόση ώρα για το τι τρώτε και σας ζηλεύω! Την Παρασκευή μπαίνω 16η εβδομάδα και ακόμα έχω καθημερινούς εμετους,αποστροφή για σχεδόν όλα τα φαγητά και μόνιμες αναγουλες και καούρες. Ο γιατρός μου είπε να τρώω ο,τι μπορώ,διότι το να φάω με το ζόρι ψάρι πχ και να ξερναω όλη μέρα,δεν έχει νόημα. Αυτό που μου είπε εξαρχής,είναι να τρώω φουλ γαλακτοκομικά.Και από κρέας μου είπε ο,τι θέλω,αλλά όχι συχνά χοιρινό λόγω του ότι δεν είναι τόσο θρεπτικό όσο το κοτόπουλο,το μοσχάρι και το κατσίκι. Από κει και πέρα απαγορεύονται:  ψάρια πλούσια σε υδράργυρο, κονσέρβες, ωμά αυγά κ ωμά ψάρια καθώς και συκώτι. Εύχομαι σε όλες να έχετε εύκολη εγκυμοσύνη,χωρίς στομαχικές διαταραχές ❤️

Πωπω.. τι να πω κοριτσι μου.. εύχομαι να ηρεμήσεις συντομα! Αυτο ειναι οντως ζορικο!

πρίν από 48 λεπτά , Natassou85 είπε:

Ρε κοριτσια μου κανει εντυπωση που ολες στη διαδικασια ετ παιρνετε κορτιζονη .. εμενα ουτε τη πρωτη φορα μ εδωσε ουτε τωρα στην 2η ..

Ουτε εμενα μου εδωσε! Ουτε καν το ανεφερε..!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Powerzen είπε:

Συγχαρητήρια! Σε ευχαριστώ που απάντησες. Αχ λες να με πάρει και εμένα η μπάλα; και εγώ δύο ετ με κατεψυγμένα σε φυσικό κύκλο μια παλίνδρομη με απόξεση τον προηγούμενο Οκτώβρη και η βιοχημική τον Απρίλη. Μετά η μηδενική ήταν τα φρέσκα. Αλλά με φρέσκα βέβαια πετύχαμε και το κοριτσάκι μας. Η τωρινή προσπάθεια ήταν με σικλακουρ από την δεύτερη μέρα, δεν έκανα καταστολή. Ποια μέρα μετά την ετ έκανες το τεστ; Σήμερα, 6 μέρες μετά; Αύριο θα είναι η πέμπτη μέρα για μένα και λέω να κάνω και εγώ. Ή θα απογοητευτώ;

Θα σε παρει σιγουρα η μπαλα..❤️ δε προτείνω στους αλλους το τεστ ειναι παρακινδυνευμένο για τη ψυχολογια γιατι υπαρχει περιπτωση και να μη δειξει.. οποτε κρατα γερά! Και αν κανεις αστο μετα την 7η-8η μερα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Powerzen είπε:

Κορίτσια γειά! Συγχαρητήρια για όλα τα θετικά και τις εγγυμοσύνες με το καλό να έρθουν όλα τα μωράκια! Είχα ξαναγράψει τον Μάρτη που είχα την βιοχημική μετά από την δεύτερη ετ. Μας πήρε πολύ από κάτω αλλά επανήλθαμε, έχουμε και την μικρούλα μας που μας τρέχει και την χαιρόμαστε και κάπως ανασυνταχθήκαμε. Να σας πω και εγώ τα νέα μου. Ξανακάναμε διέγερση τον Απρίλη και μεταφέραμε 2 βλαστοκύστες με μηδενική χοριακη. Καταψύξαμε 2 και τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα.  Ελπίζω αυτή η προσπάθεια να μας δώσει το αδελφάκι. Χοριακη την άλλη εβδομάδα. Αυτή τη φορά παίρνω cyclacur κ utrogestan. Τα προηγούμενα κατεψυγμένα ήταν σε φυσικό κύκλο. Ίσως αυτό να κάνει τη διαφορά;

Καλη σου επιτυχια!❤.. και καλή αναμονή!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ksvolimi said:

Θα σε παρει σιγουρα η μπαλα..❤️ δε προτείνω στους αλλους το τεστ ειναι παρακινδυνευμένο για τη ψυχολογια γιατι υπαρχει περιπτωση και να μη δειξει.. οποτε κρατα γερά! Και αν κανεις αστο μετα την 7η-8η μερα!

Ισχύει.. ίσως το σκ κάνω ένα πιστεύω αν γίνεται κάτι τότε θα δείξει δε μπορεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...