Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , happiness79 είπε:

Ευχαριστώ! Μωρέ ναι, το έχω διαβάσει, αλλά όσο να'ναι όταν το ζεις είναι λίγο τρομακτικό! Σαν κράμπες είναι αυτά που νιώθω, σα να σφίγγεται και να "μαγκώνει" για λίγο η μήτρα και μετά να χαλαρώνει πάλι. Έτσι ήταν και τα δικά σου? 5w2d είμαι σύμφωνα με το πρόγραμμα τώρα. Αλήθεια, εσένα πότε σου είπε ο Κελλ. πόσο σε υπολογίζει?

Αν ξαπλωσεις θα ανακουφιστείς!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 11 λεπτά , happiness79 είπε:

 

Γι' αυτό με το ισχίο δε σου έδωσε ασβέστιο? Μια γνωστή μου έπαθε σοβαρή βλάβη στο ισχίο μετά τη γέννα, ήθελε χειρουργείο, γιατί το μωρό τραβάει πολύ ασβέστιο από τη μάνα και γι' αυτό οι γιατροί δίνουν ασβέστιο, για να μην πάθουμε οστεοπόρωση. 

Πολλοί γιατροί σήμερα έχουν αλλάξει την πεπατημένη κ αντί για ασβέστιο δίνουν βιταμίνη D, το ασβέστιο από μόνο του δεν απορροφάται από τα κόκκαλα, χρειάζεται τη D κ την Κ2 αλλιώς κυκλοφορεί στο αίμα κ κάθεται στα αγγεία. Τα πράσινα λαχανικά έχουν αρκετό ασβέστιο μαζί με Κ2, μια σαλάτα πράσινη την ημέρα ή βραστά χόρτα είναι απαραίτητη στην εγκυμοσύνη. Επίσης να μας βλέπει κ ο ήλιος τώρα που δεν έχει πιάσει ακόμα κ η φουλ ζέστη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Δεν μου είπε κάτι για τα κολπικά αυτή τη φορά, μου τα είχε κόψει για μια μέρα στην αποκόλληση, λες να ξαναρωτήσω;  

αισιόδοξο ακούγεται αυτό, σ’ ευχαριστώ :)

Εγώ έμπαινα κάθε εβδομάδα στο site του Ιασώ όπου έχει υπολογιστή κύησης και διάβαζα τι να περιμένω εκείνη την εβδομάδα. Και όταν μου συνέβηκε αυτό, το είχα ήδη διαβάσει. Να φανταστείς δεν πήρα καν το γιατρό, του το ανέφερα παρεπιπτόντως την επόμενη φορά που τον είδα. Και μου επιβεβαίωσε αυτό που είχα διαβάσει.

πρίν από 11 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Πολλοί γιατροί σήμερα έχουν αλλάξει την πεπατημένη κ αντί για ασβέστιο δίνουν βιταμίνη D, το ασβέστιο από μόνο του δεν απορροφάται από τα κόκκαλα, χρειάζεται τη D κ την Κ2 αλλιώς κυκλοφορεί στο αίμα κ κάθεται στα αγγεία. Τα πράσινα λαχανικά έχουν αρκετό ασβέστιο μαζί με Κ2, μια σαλάτα πράσινη την ημέρα ή βραστά χόρτα είναι απαραίτητη στην εγκυμοσύνη. Επίσης να μας βλέπει κ ο ήλιος τώρα που δεν έχει πιάσει ακόμα κ η φουλ ζέστη.

Ασβέστιο εγώ δεν πήρα. Ούτε μαγνήσιο. Βιτ. D είχαν οι πολυβιταμίνες μου. Συμφωνώ για τα πράσινα λαχανικά, το ότι περιέχεται μόνο στα γαλακτοκομικά είναι μεγάλος μύθος!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Πολλοί γιατροί σήμερα έχουν αλλάξει την πεπατημένη κ αντί για ασβέστιο δίνουν βιταμίνη D, το ασβέστιο από μόνο του δεν απορροφάται από τα κόκκαλα, χρειάζεται τη D κ την Κ2 αλλιώς κυκλοφορεί στο αίμα κ κάθεται στα αγγεία. Τα πράσινα λαχανικά έχουν αρκετό ασβέστιο μαζί με Κ2, μια σαλάτα πράσινη την ημέρα ή βραστά χόρτα είναι απαραίτητη στην εγκυμοσύνη. Επίσης να μας βλέπει κ ο ήλιος τώρα που δεν έχει πιάσει ακόμα κ η φουλ ζέστη.

Α ευτυχώς τρωω χορταρακια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Angot είπε:

 Α επίσης β επιπέδου έχω την ημερ ατων γενεθλίων μ!  1 Νοεμβριου

Αυτό πώς μου ξέφυγε? Τώρα το είδα! 10 μέρες διαφορά έχουμε, εσύ 1/11 κι εγώ 10/11! Και δε μου λες τώρα, πώς θα τα πάμε καλά με τους Αιγόκερους, Σκορπίνες πράμα? Πφφφφφφ......

πρίν από 20 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Αν ξαπλωσεις θα ανακουφιστείς!

Και τις δύο φορές ξαπλωμένη ήμουν όταν το έπαθα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

πότε κανεις χοριακη;

Αύριο πρωι κοπέλα μου.

πρίν από 59 λεπτά , Makelen είπε:

Μια μερα εμεινε. Πως νιωθεις;? Αντεξες τοοσες μερεες! Αθλος.. μπραβο σου! Μακαρι να ειναι θετικό το αποτελεσμα κοριτσι μου..❤.. στο ευχομαι ολοψυχα.. και αγωνιω μαζι σου..!

Άντεξα, γιατί φοβάμαι να δω την άσπρη γραμμή..προτιμώ να ακούσω μηδενική χοριακη νομίζω. Ευχαριστώ πολύ! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτό πώς μου ξέφυγε? Τώρα το είδα! 10 μέρες διαφορά έχουμε, εσύ 1/11 κι εγώ 10/11! Και δε μου λες τώρα, πώς θα τα πάμε καλά με τους Αιγόκερους, Σκορπίνες πράμα? Πφφφφφφ......

Δνε έχω ιδέα, ειναι η ξαδερφη μ κ παίζουμε ξύλο! Χαχαχα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλά, όχι, δεν είμαι πάντα ετσι! Απλα σκέφτομαι ότι έχω εμπιστοσύνη στη φύση, αυτή είναι η μεγάλη σοφή. Και ότι εφόσον συνέβη το θαύμα κάποιος λόγος υπάρχει και έχω αφεθεί σε αυτό. Γιατί το πρώτο μάθημα που μου έδωσε το παιδί μου είναι ότι δεν μπορώ να τα ελέγχω όλα.

Ναι, για το μποξ το είπα! Αλλά και τα πονάκια που έχεις μ' αρέσουν!

Αισθάνομαι σα να έρχεται..δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , happiness79 είπε:

Αυτό πώς μου ξέφυγε? Τώρα το είδα! 10 μέρες διαφορά έχουμε, εσύ 1/11 κι εγώ 10/11! Και δε μου λες τώρα, πώς θα τα πάμε καλά με τους Αιγόκερους, Σκορπίνες πράμα? Πφφφφφφ......

Και τις δύο φορές ξαπλωμένη ήμουν όταν το έπαθα...

Χμμμ τότε ίσως χρειάζεσαι μαγνήσιο! Θα σου πει ο γιατρός σου.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Kate92 είπε:

Αύριο πρωι κοπέλα μου.

Άντεξα, γιατί φοβάμαι να δω την άσπρη γραμμή..προτιμώ να ακούσω μηδενική χοριακη νομίζω. Ευχαριστώ πολύ! ❤️

Η χοριακή είναι η καλύτερη επιλογή. Ούτε εγώ είχα κάνει τεστ, πήγα τη 13η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ έκανα εξέταση χοριακής. Άστα τα τεστ, καμιά φορά βγαίνουν κ λάθος. 

Περιμένουμε το αποτέλεσμα με ανυπομονησία! 

Εύχομαι να έχεις ένα μεγάλο νούμερο δίπλα στη χοριακή σου! :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

Και γω. Κάθε 1 ώρα κοιτάζω αν αδιαθετησα. Είναι το ίδιο ακριβώς 

 

πρίν από 3 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Η χοριακή είναι η καλύτερη επιλογή. Ούτε εγώ είχα κάνει τεστ, πήγα τη 13η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά κ έκανα εξέταση χοριακής. Άστα τα τεστ, καμιά φορά βγαίνουν κ λάθος. 

Περιμένουμε το αποτέλεσμα με ανυπομονησία! 

Εύχομαι να έχεις ένα μεγάλο νούμερο δίπλα στη χοριακή σου! :)

 

Είστε η καλύτερη παρέα! Σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Χμμμ τότε ίσως χρειάζεσαι μαγνήσιο! Θα σου πει ο γιατρός σου.

Θα του το πω! Ευχαριστώ!

11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️ Ελπίζω σιγά σιγά να βελτιωθεί η κατάσταση,η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ κουραστικο.. Εν τω μεταξύ ενώ κάνω εμετους,κιλά δεν χάνω,διότι με τόσες ορμονες που έπαιρνα ασταμάτητα από τον Σεπτέμβριο,έχω κανει κατακράτηση υγρών και είμαι πρησμένη σαν μπαλόνι..Νερό δεν κάνει να πίνω πολύ,διότι μου προκαλεί και αυτό εμετο..ο γιατρός μου είπε πως σιγά σιγά θα ξεπρηστω και ελπίζω να ισχύει. Δεν θέλω να γκρινιάζω,διότι το πιο σημαντικό είναι πως είμαι έγκυος και νιώθω τύψεις όταν αρχίζω τη γκρίνια..απλά κουράστηκα,θα ήθελα να σταματήσουν οι εμετοί και να μπορέσω να κάνω μια σωστή διατροφή για να φάει κάτι της προκοπής και η μπέμπα,χωρίς να το βγάλω

Στο site του Ιασώ διάβασα αυτό:

Το παράδοξο της ναυτίας: Ερευνητές αναφέρουν ότι οι εμετοί και η ναυτία στην εγκυμοσύνη συνδέονται με χαμηλότερο ρίσκο αποβολής και μετέπειτα στη ζωή, καρκίνου του μαστού.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , happiness79 είπε:

Θα του το πω! Ευχαριστώ!

Στο site του Ιασώ διάβασα αυτό:

Το παράδοξο της ναυτίας: Ερευνητές αναφέρουν ότι οι εμετοί και η ναυτία στην εγκυμοσύνη συνδέονται με χαμηλότερο ρίσκο αποβολής και μετέπειτα στη ζωή, καρκίνου του μαστού.

Αχχ να γιατί αγχώνομαι που δεν έχω συμπτώματα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , happiness79 είπε:

Θα του το πω! Ευχαριστώ!

Στο site του Ιασώ διάβασα αυτό:

Το παράδοξο της ναυτίας: Ερευνητές αναφέρουν ότι οι εμετοί και η ναυτία στην εγκυμοσύνη συνδέονται με χαμηλότερο ρίσκο αποβολής και μετέπειτα στη ζωή, καρκίνου του μαστού.

Και γω το διάβασα αυτό από άλλο site, μαζί με ηλικία κλπ. Επίσης διάβασα ότι όταν ακούς καρδιά μειώνεται αρκετά η περίπτωση παλινδρομης, και όταν περνάς την 8η βδομάδα ακόμα περισσότερο! Δεν ξέρω αν ισχύει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...