Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Σύλληψη χωρίς επιπλοκές


Recommended Posts

Είμαι νέα στον χώρο .. δεν έχω παιδάκια και θέλω πολύ να γίνω μαμά .. 

Εχτες πήραμε το σπερμοδιαγραμμα του άντρα μου  μετά από παρότρυνση του γιατρού για μια κιρσοκηλη το οποίο έδειξε ότι έχει ασθενοσπερμια και ολιγοσπερμια..

πιστεύεται καλό θα είναι να προσπαθήσουμε πριν δωθεί θεραπεία η θα δημιουργηθούν επιπλοκές εάν υπάρξει σύλληψη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα !! Κ εμείς έχουμε ασθενοτερατοσπερμια .. χαμηλή κινητικότητα κ όχι καλή μορφολογία δηλαδή .. ο ανδρολόγος έχει δώσει βιταμίνες στον άντρα μου για ενα 3 μηνο .. αυτό δεν επηρεάζει κάπου σε περίπτωση που επιτευχθεί μια εγκυμοσύνη! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , minnie26 είπε:

Καλημέρα !! Κ εμείς έχουμε ασθενοτερατοσπερμια .. χαμηλή κινητικότητα κ όχι καλή μορφολογία δηλαδή .. ο ανδρολόγος έχει δώσει βιταμίνες στον άντρα μου για ενα 3 μηνο .. αυτό δεν επηρεάζει κάπου σε περίπτωση που επιτευχθεί μια εγκυμοσύνη! 

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ..

Όταν λέτε όχι καλή μορφολογία τι εννοείται ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Maraki20 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ..

Όταν λέτε όχι καλή μορφολογία τι εννοείται ;

Μορφολογία εννοούμε για τη ποιότητα του σπέρματος και συγκεκριμένα για τα σπερματοζωάρια εάν σπάσει η κεφαλή η η ουρα η η μέση .. στο σπερμοδιαγραμμα θα τα λέει κ αυτά …  έχετε κάνει χειρουργείο για κιρσοκηλη η έτσι ρε στη φάση που το ανακαλύψατε;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Μορφολογία εννοούμε για τη ποιότητα του σπέρματος και συγκεκριμένα για τα σπερματοζωάρια εάν σπάσει η κεφαλή η η ουρα η η μέση .. στο σπερμοδιαγραμμα θα τα λέει κ αυτά …  έχετε κάνει χειρουργείο για κιρσοκηλη η έτσι ρε στη φάση που το ανακαλύψατε;

Δεν έχει γίνει χειρουργείο ακόμα απλα στο σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τόσο ξεκάθαρα το τι παίζει με την μορφολογία και εκεί αγχώνομαι 

πχ ανωμαλίες κεφαλής 50 

Ανωμαλίες αυχένα 39 

δεν βγάζω άκρη ..

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, Maraki20 είπε:

Δεν έχει γίνει χειρουργείο ακόμα απλα στο σπερμοδιαγραμμα δεν είναι τόσο ξεκάθαρα το τι παίζει με την μορφολογία και εκεί αγχώνομαι 

πχ ανωμαλίες κεφαλής 50 

Ανωμαλίες αυχένα 39 

δεν βγάζω άκρη ..

 

Καλό θα είναι για να έχεις ένα σωστό σπερμοδιαγραμμα να γίνει σε εξειδικευμένο κέντρο από βιολόγο αναπαραγωγής παρά σε ένα μικροβιολογικό για το λόγο ότι εκείνος θα δουλέψει το υλικά την ίδια ωρα ενώ σε ένα μικροβιολογικό μπορεί να το αφήσουν και να το δουλέψουν μετά απ 10-15 λεπτά κ αυτό είναι λάθος γιατί θα έχεις ως αποτέλεσμα ένα παθολογικό σπερμοδιαγραμμα … 

Ο γιατρός σας τι σας πρότεινε στη παρούσα φάση που βρίσκετε ; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει ακόμα το ραντεβού μας για να μας πει ο γιατρός πάντως από κάποιον δικό μου γιατρό όχι ανδρολόγο .. μου είπε να γίνεται προσπάθεια απλά ότι γίνει θα γίνει με δυσκολία και πως αν φταίει η κυρσοκηλη για όλο αυτό πρέπει να γίνει χειρουργείο και μετά θα είναι ολα εντάξει από την στιγμή που είναι σε αρχικό στάδιο..πάντως προσπάθειες γίνονται από την πρώτη γόνιμη μέχρι την τελευταία..πιστεύω να κάνουμε το σωστό ..

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2022 at 2:19 ΜΜ, Jamie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου κ εμεις μια απο τα ιδια ειμαστε εχει κιρσοκηλη που επηρεαζει τη μορφολογια πιο πολυ.Εαν επιτρεπεται τη ηλικια εχει ο συζυγος;

32 αλλά γίνονται προσπάθειες είτε έτσι είτε άλλιως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια. 

Ήθελα να σας ρωτήσω . 

Σπερμοδιαγραμμα κάνατε προληπτικά 'η επειδή δεν μπορούσατε να συλλάβετε?

Εμείς συλλαμβάνουμε πολύ εύκολα. 

ΟΜΩΣ πρώτη εγκυμοσύνη κάναμε διακοπή κύησης λόγω χρωμοσωμικων ανωμαλιών και δεύτερη προσπάθεια μετά από 4 μήνες ξανά συλλάβουμε αλλά βιοχημική. Η οποία πάλι συνήθως ευθύνεται αυτό το θέμα. 

Όλοι λένε τυχαίο γεγονός. 

Γενετιστής, γυναικολόγος και ουρολόγος. 

Αλλά πόσα τυχαία πια?

Μήπως δεν είναι?

Καρυότυπο ζεύγους έχουμε κάνει και είναι όλα φυσιολογικά. Ηλικία εγώ 28 ο άντρας μου 34

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...