Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

On 3/2/2023 at 4:27 ΜΜ, Viv37 είπε:

Νομιζω οτι ολες καπου εκει ειμαστε. Κι εγω που πινω καθε μερα εκει ειναι. Το ομαλιμ ειναι πολυ καλο. Λιγο εμετος στη γευση αλλα πολυ καλο. Τι σου ειπε τελικα ο γιατρος;

Η αλήθεια είναι ότι μου άλλαξε το σίδηρο. Και μου έδωσε τα χάπια σιδήρου.. 2 πήρα ρε κορίτσια και το στομάχι μου με θέρισε. Ξανά γύρισα στα μπουκαλάκια.... Δεν την παλευα.. Από εβδομάδα θα ξεκινήσω και φυσικοθεραπείες για τον ώμο κορίτσια γιατί δε παλεύετε ο πόνος... Κοιμάμαι καθιστη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 4/2/2023 at 9:38 ΜΜ, Mpimpikos είπε:

Η αλήθεια είναι ότι μου άλλαξε το σίδηρο. Και μου έδωσε τα χάπια σιδήρου.. 2 πήρα ρε κορίτσια και το στομάχι μου με θέρισε. Ξανά γύρισα στα μπουκαλάκια.... Δεν την παλευα.. Από εβδομάδα θα ξεκινήσω και φυσικοθεραπείες για τον ώμο κορίτσια γιατί δε παλεύετε ο πόνος... Κοιμάμαι καθιστη...

Τα μπουκαλακια σου ερχονται καλυτερα στο στομαχι απο τα χαπια; Εμενα με διαλυουν τα μπουκαλακια!! Δε βλεπω την βρα να τα σταματησω! Τωρα για τον ωμο...κουραγιο!! Ολες εχουμε και απο κατι. Εγω ισχιο. Καλα κανεις και ξεκινας φυσιοθεραπεια. Εγω λιγο γιογκα εκανα και ειδα αμεσως διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Τα μπουκαλακια σου ερχονται καλυτερα στο στομαχι απο τα χαπια; Εμενα με διαλυουν τα μπουκαλακια!! Δε βλεπω την βρα να τα σταματησω! Τωρα για τον ωμο...κουραγιο!! Ολες εχουμε και απο κατι. Εγω ισχιο. Καλα κανεις και ξεκινας φυσιοθεραπεια. Εγω λιγο γιογκα εκανα και ειδα αμεσως διαφορα!

Είναι η μόνη εγκυμοσύνη που λέω άντε να τελειώνω... Τέτοια ταλαιπωρία και κούραση και πόνους δεν είχα στις άλλες .... Εσύ πότε έχεις Πητ?

Link to comment
Share on other sites

Mpimpikos κι εγώ έχω εκεί γύρω στο 30 αιματοκρίτη και μεγάλη δυσκολία με τον σίδηρο! Τώρα τελευταία ξεκίνησα feroglobin και το ανέχομαι σχετικά καλά αν και δεν ξέρω κατά πόσο με καλύπτει!

Χαρά στο κουράγιο σου με άλλα δυο ζιζάνια! Πότε έχεις ΠΗΤ;

On 1/24/2023 at 8:21 AM, Pozi said:

Καλημέρα κορίτσι μου! 
Ο Σίδηρος και η φεριτίνη σου τι λένε; 
 Μίλησες με τον γιατρο σου; 

 

Πώς είσαι;;; πώς τα πάει η μπέμπα;;

 

:)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Leica said:

Mpimpikos κι εγώ έχω εκεί γύρω στο 30 αιματοκρίτη και μεγάλη δυσκολία με τον σίδηρο! Τώρα τελευταία ξεκίνησα feroglobin και το ανέχομαι σχετικά καλά αν και δεν ξέρω κατά πόσο με καλύπτει!

Χαρά στο κουράγιο σου με άλλα δυο ζιζάνια! Πότε έχεις ΠΗΤ;

Πώς είσαι;;; πώς τα πάει η μπέμπα;;

 

:)

 

Καλημέρα κορίτσια! Καιρό να γράψει κάποια τα νέα της. 
δεν το πιστεύω ότι ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση. 15 μερούλες 😃      Η μπεμπα στην τελευταία μέτρηση  35 εβδομάδων ήταν 2950. Εγώ νοιωθω πολύ καλά μόνο που εχω άγχος για την καισαρική να μην με πιάσει κρίση πανικού. Αχ βρε κορίτσια μετά από ενα μεγάλο ταξιδι κοντεύω να φτάσω στον προορισμό μου. 
Από το 2019 ξεκίνησε το ταξιδι μου προς την μητρότητα. Για αρχή φυσικές προσπάθειες μετά ακολουθούν 3 εξωσωματικές με την τελευταία να μένω εγκυος αλλα δυστυχωσ με άσχημη κατάληξη. Η μεγαλεία απώλεια στις 33 εβδομαδες. Μετά από πολύ πόνο, πολύ κλάμα έρχεται από το πουθενά μια νεα εγκυμοσύνη. 

Αυτά από εμενα 🥰 Πως ειστε εσείς;;;; 
 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 hours ago, Pozi said:

 

Καλημέρα κορίτσια! Καιρό να γράψει κάποια τα νέα της. 
δεν το πιστεύω ότι ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση. 15 μερούλες 😃      Η μπεμπα στην τελευταία μέτρηση  35 εβδομάδων ήταν 2950. Εγώ νοιωθω πολύ καλά μόνο που εχω άγχος για την καισαρική να μην με πιάσει κρίση πανικού. Αχ βρε κορίτσια μετά από ενα μεγάλο ταξιδι κοντεύω να φτάσω στον προορισμό μου. 
Από το 2019 ξεκίνησε το ταξιδι μου προς την μητρότητα. Για αρχή φυσικές προσπάθειες μετά ακολουθούν 3 εξωσωματικές με την τελευταία να μένω εγκυος αλλα δυστυχωσ με άσχημη κατάληξη. Η μεγαλεία απώλεια στις 33 εβδομαδες. Μετά από πολύ πόνο, πολύ κλάμα έρχεται από το πουθενά μια νεα εγκυμοσύνη. 

Αυτά από εμενα 🥰 Πως ειστε εσείς;;;; 
 

Είμαι 35 εβδομάδων ακριβώς σήμερα και ο μπεμπούλης ζύγιζε 2.891 κιλά! Με έχουν τρελάνει βέβαια ότι είναι μεγάλο μωρό και μεγάλο μωρό επειδή έχω διαβήτη κύησης και δεν θα αφήσουμε να περάσει τις 38 εβδομάδες....εσύ στις πόσες εβδομάδες θα κάνεις την καισαρική;

Μπράβο στην φαγανή την μπέμπα! Επιτέλους το περιπετειώδες σου ταξίδι φθάνει στο πιο αίσιο τελος....

Είναι λογικό να έχεις άγχος...γιατί δεν συζητάτε με τον γιατρό σου κοπέλα μου γλυκιά να πάρεις ένα ήπιο αγχολυτικό την ήμερα εκείνη;

Κρίμα είναι να μην το απολαύσεις.

10 minutes ago, Leica said:

Είμαι 35 εβδομάδων ακριβώς σήμερα και ο μπεμπούλης ζύγιζε 2.891 κιλά! Με έχουν τρελάνει βέβαια ότι είναι μεγάλο μωρό και μεγάλο μωρό επειδή έχω διαβήτη κύησης και δεν θα αφήσουμε να περάσει τις 38 εβδομάδες....εσύ στις πόσες εβδομάδες θα κάνεις την καισαρική;

Μπράβο στην φαγανή την μπέμπα! Επιτέλους το περιπετειώδες σου ταξίδι φθάνει στο πιο αίσιο τελος....δεν ήρθε καθόλου από το πουθενά η μπουμπού....ήξερε αυτή τι έκανε :)

Είναι λογικό να έχεις άγχος...γιατί δεν συζητάτε με τον γιατρό σου κοπέλα μου γλυκιά να πάρεις ένα ήπιο αγχολυτικό την ήμερα εκείνη;

Κρίμα είναι να μην το απολαύσεις.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Leica said:

Είμαι 35 εβδομάδων ακριβώς σήμερα και ο μπεμπούλης ζύγιζε 2.891 κιλά! Με έχουν τρελάνει βέβαια ότι είναι μεγάλο μωρό και μεγάλο μωρό επειδή έχω διαβήτη κύησης και δεν θα αφήσουμε να περάσει τις 38 εβδομάδες....εσύ στις πόσες εβδομάδες θα κάνεις την καισαρική;

Μπράβο στην φαγανή την μπέμπα! Επιτέλους το περιπετειώδες σου ταξίδι φθάνει στο πιο αίσιο τελος....

Είναι λογικό να έχεις άγχος...γιατί δεν συζητάτε με τον γιατρό σου κοπέλα μου γλυκιά να πάρεις ένα ήπιο αγχολυτικό την ήμερα εκείνη;

Κρίμα είναι να μην το απολαύσεις.

 

Η καισαρική θα γίνει στις 38+1. Αύριο θα είμαι 36 και θα πάω να δούμε ποσό μεγάλωσε. Είναι φαγανή η μπεμπα μου αλλά βλέπω και ο μπεμπούλης σου είναι σχεδόν στα ίδια κιλά με την δίκη μου. Εγώ δεν έχω διαβήτη κύησης απλά δείχνει ψηλό το ποδαράκι στις μετρήσεις. Να φανταστείς στην μέτρηση που έγινε στις 35 εβδομάδες ο μηρος μας έδειχνε 38 και κάτι μερούλες. Από την αρχή φαινόταν μεγαλούτσικη. Ο σύζυγος 1.92 όποτε πήρε το ύψος του μπαμπάκα της. 
Τους έχω τρελάνει και τους ειπα θέλω ένα αγχολυτικό οπωσδήποτε πρώτου ξεκινήσει όλη η διαδικασία και μου είπε οκ ο γιατρός. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2023 at 2:23 PM, Pozi said:

Η καισαρική θα γίνει στις 38+1. Αύριο θα είμαι 36 και θα πάω να δούμε ποσό μεγάλωσε. Είναι φαγανή η μπεμπα μου αλλά βλέπω και ο μπεμπούλης σου είναι σχεδόν στα ίδια κιλά με την δίκη μου. Εγώ δεν έχω διαβήτη κύησης απλά δείχνει ψηλό το ποδαράκι στις μετρήσεις. Να φανταστείς στην μέτρηση που έγινε στις 35 εβδομάδες ο μηρος μας έδειχνε 38 και κάτι μερούλες. Από την αρχή φαινόταν μεγαλούτσικη. Ο σύζυγος 1.92 όποτε πήρε το ύψος του μπαμπάκα της. 
Τους έχω τρελάνει και τους ειπα θέλω ένα αγχολυτικό οπωσδήποτε πρώτου ξεκινήσει όλη η διαδικασία και μου είπε οκ ο γιατρός. 

Καλά τους έκανες ! Το θέμα είναι να είσαι ήρεμη και χαλαρή να υποδεχθείς την μπέμπα έτσι όχι να υποφέρεις από το άγχος...κι εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να κάνω εγχείρηση έχοντάς την συνείδησή μου χωρίς αγχολυτικό...

Μπράβο την μπέμπα! Είναι ψηλή η γλυκιά μου!

Εμένα απεναντίας τα ποδαράκια του βγαίνουν λίγο πίσω στις εβδομάδες και την πρωτιά έχουν η κοιλιά και το κεφάλι...γι αυτό και ξεκίνησα ινσουλίνη το βράδυ πριν κοιμηθώ μήπως και το επηρεάζουν τα νηστείας μου που είναι λίγο τσιμπημένα...

Άντε κοριτσάκι μου να κάνετε τον υπέρηχο και τον καρδιοτοκογράφο να την δείτε πόσο πήγε τώρα και σύντομα χωρίς ταλαιπωρία να την κρατάτε στα χεράκια σας! Σας έχω στο μυαλό...

Εντωμεταξυ εγώ είχα πριν μερικές μέρες σαν σφίξιμο στην κοιλιά πολύ έντονο και ενοχλητικό κάθε μερικά λεπτά που όμως κράτησε ώρες!

Πήγα κάναμε καρδιοτοκογράφο κι είχα έντονες συσπάσεις κάθε 4 λεπτά όμως ο τράχηλος ήταν ψηλά και κλειστός. Την πήρα την τρομάρα μου όμως ευτυχώς φαίνεται ότι απλά το σώμα έκανε πρόβα τοκετού :D

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...