Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! Πριν δυο χρόνια ήμουν στην ομάδα "Μανουλες Μαρτίου 2021" (αν και τελικά γέννησα στις 18/2)...τώρα (μάλλον) θα ανήκω και σε αυτήν την ομάδα! Αύριο έχουμε ραντεβού με τη γιατρό! Εσύ περιμένεις το πρώτο σου παιδάκι;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Καλησπέρα! Πριν δυο χρόνια ήμουν στην ομάδα "Μανουλες Μαρτίου 2021" (αν και τελικά γέννησα στις 18/2)...τώρα (μάλλον) θα ανήκω και σε αυτήν την ομάδα! Αύριο έχουμε ραντεβού με τη γιατρό! Εσύ περιμένεις το πρώτο σου παιδάκι;

Καλησπέρα Evoulini24!Ναι το πρώτο Μ παιδάκι είναι κ το περιμένω με μεγάλη χαρά κ αγωνία.Ειμαι 8 εβδομάδων ακριβώς σήμερα με πιθανή ημερομηνία 19 Μαρτίου 2023.Εχω κάνει τις πρώτες εξετάσεις κ έχουμε ακούσει κ καρδούλα ,όλα μια χαρά!Το μόνο προβλήματακι είναι οι ανακατωσουρες κ ζαλάδες όλο το 24ωρο με σκοπό να είμαι πολλές ώρες ξάπλα.Εσυ πως την περνάς τη δεύτερη εγκυμοσύνη σ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Annadir είπε:

Καλησπέρα Evoulini24!Ναι το πρώτο Μ παιδάκι είναι κ το περιμένω με μεγάλη χαρά κ αγωνία.Ειμαι 8 εβδομάδων ακριβώς σήμερα με πιθανή ημερομηνία 19 Μαρτίου 2023.Εχω κάνει τις πρώτες εξετάσεις κ έχουμε ακούσει κ καρδούλα ,όλα μια χαρά!Το μόνο προβλήματακι είναι οι ανακατωσουρες κ ζαλάδες όλο το 24ωρο με σκοπό να είμαι πολλές ώρες ξάπλα.Εσυ πως την περνάς τη δεύτερη εγκυμοσύνη σ??

Προς το παρόν μια χαρά! Ελπίζω να συνεχίσει έτσι γιατί έχω και τον μικρό μου και θα είναι πολύ δύσκολο αν έχω ζαλάδες κλπ...

Έτσι ήμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη, δεν είχα συμπτώματα! Εύχομαι να νιώσεις σύντομα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κ εγώ μανούλα Μαρτίου με το καλό.. Πιθανή ημερομηνία 18/3. Θα είναι με το καλό το 2ο μωράκι μου. (Έχω μία κορούλα γεννημένη 14/2/2020) Προς το παρόν δεν έχω συμπτώματα όπως κ στην μεγάλη μου) Είναι η 3η μου εγκυμοσύνη κ είμαι πολύ αγχωμένη αν όλα πάνε καλά γιατί είχα παλίνδρομη κύηση πριν 4 μήνες (τώρα θα έμπαινα στο μήνα μου) και έχω μία ανασφάλεια δεν ξέρω.. Είναι καθαρά ψυχολογικό κ πιστεύω όσο περνάνε οι εβδομάδες θα το ξεπεράσω.. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες κ εδώ είμαστε να τα λέμε.. :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου κι εσένα, Μάρθα! Με το καλό εύχομαι..όλα θα πάνε καλά! Εγώ δεν ξέρω ακόμη Πητ η αλήθεια είναι...σε μια εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου! Τώρα είμαστε διακοπές! Πήγαμε όμως σε μια γιατρό τη Δευτέρα και είδαμε σάκο και λεκιθικο σάκο! Ελπίζω την Τετάρτη να δούμε έμβρυο και να ακούσουμε καρδούλα! Μπορεί να μου δώσει Πητ και αρχές Απριλίου αλλά θα γεννήσω σίγουρα Μάρτη... όπως γέννησα νωρίτερα και τον μικρό μου..

Πόσο ήσασταν όταν ακούσατε καρδούλα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evoulini24 είπε:

Γεια σου κι εσένα, Μάρθα! Με το καλό εύχομαι..όλα θα πάνε καλά! Εγώ δεν ξέρω ακόμη Πητ η αλήθεια είναι...σε μια εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου! Τώρα είμαστε διακοπές! Πήγαμε όμως σε μια γιατρό τη Δευτέρα και είδαμε σάκο και λεκιθικο σάκο! Ελπίζω την Τετάρτη να δούμε έμβρυο και να ακούσουμε καρδούλα! Μπορεί να μου δώσει Πητ και αρχές Απριλίου αλλά θα γεννήσω σίγουρα Μάρτη... όπως γέννησα νωρίτερα και τον μικρό μου..

Πόσο ήσασταν όταν ακούσατε καρδούλα;

Εγώ στη 1η μου έκλεισα 40 εβδομάδες και 2 μέρες κ γέννησα φυσιολογικά.. Ακούσαμε καρδούλα στις 6w3d αλλα αχνα και εχθές πήγαμε πάλι 8w2d και ακουγόταν πολύ καλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Η ΠΗΤ μου είναι 21 Μαρτίου.... πρόκειται για το δεύτερο παιδάκι μου. Περνάω πολύ δύσκολα με την αφόρητη συνεχή καθηλώτικη ναυτία. Περιμένω να περάσει η μέρα...εσείς πώς πατε;

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κι εγω βαρια 24ωρη ναυτια - καθε μπουκια εφιαλτης, δε σηκωνομαι καθολου. Τα ιδια και στο πρωτο μου παιδακι. Ωρες ωρες τρεχουν δακρυα απο την απογνωση.

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

Μανουλίτσες μου όμορφες, καλώς σας βρήκα :wub:

Είμαι στην 17 εβδομάδα με πητ 15/01 πρώτα ο Θεός, αλλά βρε κορίτσια πολύ άγχος και νεύρα μου βγαίνουν, τον λυπάμαι τον καημένο τον άντρα μου το τι τραβάει :D:oops:

πρίν από 1 λεπτό , Fwteini.P είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντιγόνη κουράγιο! Πόσο σε καταλαβαίνω πόσο....έχω κάνει ηδη μία νοσηλεία τριών ημερών και άλλες δυο φορές έβαλα ορό. Να μην μπορεί το στομάχι μου να διαχειριστεί τροφή νερό...φρίκη. θα περάσει κορίτσι μου...αυτό λέω και σε μένα που έχω ρίξει το κλάμα της αρκούδας. Θα περάσει...

8 hours ago, Evoulini24 said:

Γεια σου κι εσένα, Μάρθα! Με το καλό εύχομαι..όλα θα πάνε καλά! Εγώ δεν ξέρω ακόμη Πητ η αλήθεια είναι...σε μια εβδομάδα έχω ραντεβού με τον γιατρό μου! Τώρα είμαστε διακοπές! Πήγαμε όμως σε μια γιατρό τη Δευτέρα και είδαμε σάκο και λεκιθικο σάκο! Ελπίζω την Τετάρτη να δούμε έμβρυο και να ακούσουμε καρδούλα! Μπορεί να μου δώσει Πητ και αρχές Απριλίου αλλά θα γεννήσω σίγουρα Μάρτη... όπως γέννησα νωρίτερα και τον μικρό μου..

Πόσο ήσασταν όταν ακούσατε καρδούλα;

Εύη μου έξι εβδομάδων και δυο ημερών την ακούσαμε...

Μου αρέσει η σιγουριά σου για τον Μάρτη :)

έχω κι εγώ έναν μικρό 2,5 ετών που με βλέπει σαν άρρωστη κι αναρωτιέται τί έπαθε η μαμά....αχ..

με το καλό να την ακούσετε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Εγώ στη 1η μου έκλεισα 40 εβδομάδες και 2 μέρες κ γέννησα φυσιολογικά.. Ακούσαμε καρδούλα στις 6w3d αλλα αχνα και εχθές πήγαμε πάλι 8w2d και ακουγόταν πολύ καλά.. 

37+3 γέννησα τον μικρό μου... φυσιολογικά κι εγώ...έφτασα στο νοσοκομείο με τέλεια διαστολή! Φαντάσου ούτε επισκληριδιο δεν έκανα...

9 ώρες πρίν, Fwteini.P είπε:

Μανουλίτσες μου όμορφες, καλώς σας βρήκα :wub:

Είμαι στην 17 εβδομάδα με πητ 15/01 πρώτα ο Θεός, αλλά βρε κορίτσια πολύ άγχος και νεύρα μου βγαίνουν, τον λυπάμαι τον καημένο τον άντρα μου το τι τραβάει :D:oops:

 

Ας τραβήξουν κάτι κι αυτοί χαχα! Έκανες αυχενική διαφάνεια ε; Όλα καλά; Φύλο σας είπαν;

 

 

13 ώρες πρίν, Leica είπε:

Γεια σας κορίτσια! Η ΠΗΤ μου είναι 21 Μαρτίου.... πρόκειται για το δεύτερο παιδάκι μου. Περνάω πολύ δύσκολα με την αφόρητη συνεχή καθηλώτικη ναυτία. Περιμένω να περάσει η μέρα...εσείς πώς πατε;

Ευτυχώς δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα προς το παρόν... έτσι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Πότε ξεκίνησε η ναυτία;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

37+3 γέννησα τον μικρό μου... φυσιολογικά κι εγώ...έφτασα στο νοσοκομείο με τέλεια διαστολή! Φαντάσου ούτε επισκληριδιο δεν έκανα...

Ας τραβήξουν κάτι κι αυτοί χαχα! Έκανες αυχενική διαφάνεια ε; Όλα καλά; Φύλο σας είπαν;

 

 

Ευτυχώς δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα προς το παρόν... έτσι και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη! Πότε ξεκίνησε η ναυτία;

Ναί,ναί κάναμε αυχενική ο γιατρός μας είπε ότι οι μετρήσεις είναι πολύ καλές, και την 15η εβδομάδα είδαμε και φύλλο, η μπουμπού πολύ ζωηρή με το ζόρι να την μετρήσουμε, ας τραβήξει και αυτός τίποτα 9 μήνες είναι κάπου όπα δηλαδή :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Fwteini.P είπε:

Ναί,ναί κάναμε αυχενική ο γιατρός μας είπε ότι οι μετρήσεις είναι πολύ καλές, και την 15η εβδομάδα είδαμε και φύλλο, η μπουμπού πολύ ζωηρή με το ζόρι να την μετρήσουμε, ας τραβήξει και αυτός τίποτα 9 μήνες είναι κάπου όπα δηλαδή :D

Μπράβο μπράβο! Κοριτσάκι τι ωραία! Γερή να είναι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...