Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2023!!!


Recommended Posts

On 12/29/2022 at 4:00 PM, Pozi said:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζει κάποια να μου πει. 
Πριν ενάμιση μήνα και σήμερα  έκανα αναλύσεις. Σας βάζω τα παλιά και τα σημερινά αποτελέσματα: 

                               (ΤΙΜΕΣ)

Σίδηρος 79-87     ( 37-180)

φεριτινη 15-14      ( 13-150)

Αιματοκρίτης 37-37.2     (34.0-45.0)

το θέμα που με απασχολεί είναι πως έπινα ένα σίδηρο και έξτρα και το συμπλήρωμα που πίνω περιέχει και αυτό. Προσπαθούσα όσο μπορουσα με την διατροφή μου και βλέπω την φεριτίνη στα πατώματα και ανησύχησα. 

Έλα κορίτσι μου! Καλή νέα χρόνια! Με υγεία και την κορούλα σου σύντομα αγκαλιά!

Κοίτα εμένα η φεριτίνη μου ήταν 7 στην τελευταία μου μέτρηση οπότε ηρέμησε....υπάρχουν κ χειρότερα! Βέβαια λόγω ναυτίας ακόμα δεν παίρνω συστηματικά κάποιο συμπλήρωμα.

Συζήτησε το θέμα με τον γιατρό σου. Ενδέχεται ο οργανισμός σου να απορροφά πολύ καλύτερα άλλης μάρκας σκεύασμα. Αυτό μου είχε συμβεί στην πρώτη εγκυμοσύνη μου δηλαδή ήταν δραστική η αλλαγή στα επίπεδά μου όταν άλλαξα σκεύασμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 892
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 hours ago, Leica said:

Έλα κορίτσι μου! Καλή νέα χρόνια! Με υγεία και την κορούλα σου σύντομα αγκαλιά!

Κοίτα εμένα η φεριτίνη μου ήταν 7 στην τελευταία μου μέτρηση οπότε ηρέμησε....υπάρχουν κ χειρότερα! Βέβαια λόγω ναυτίας ακόμα δεν παίρνω συστηματικά κάποιο συμπλήρωμα.

Συζήτησε το θέμα με τον γιατρό σου. Ενδέχεται ο οργανισμός σου να απορροφά πολύ καλύτερα άλλης μάρκας σκεύασμα. Αυτό μου είχε συμβεί στην πρώτη εγκυμοσύνη μου δηλαδή ήταν δραστική η αλλαγή στα επίπεδά μου όταν άλλαξα σκεύασμα!

Καλή χρόνια κορίτσι μου! 
Ευχαριστώ πολύ!! 
Μου αύξησε τη δόση από ένα μου τα έκανε 2 και μου είπε ξανά αναλύσεις σε 3 εβδομάδες. Να δούμε πως θα πάει. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2022 at 8:07 ΜΜ, Pozi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα πήγα στον γιατρό. 28+1 και η μπεμπα 1,500 νομίζω τρώει καλά. Εγώ έχω βάλει 5 κιλάκια πάντως. 
Αλήθεια τι βάρος έχουν τα μπεμπουλίνια σας; 
Επίσης έχει γυρίσει είναι πλέον με το κεφαλάκι της κάτω. 

Εμενα 28+6 ηταν 1360 η μπεμπουλα μου! Κι εμενα εχει γυρισει αναποδα και εχει πονιμως το προσωπο γυρισμενο προς την πλατη μου οποτε δεν μπορουμε να τη βγακουμε φωτογραφια! Ελπιζω στο ντοπλερ να μας γυρισει να πει ενα γεια για λιγο χαχαχα! Εγω βεβαια εβαλα 11 κιλα μεχρι τωρα! Εσυ με τα 5 με εντυπωσιαζεις!!

 

On 23/12/2022 at 9:15 ΜΜ, Leica είπε:

Έλα κορίτσι μου!

Το δικό μου σχεδόν 27 εβδομάδων ζύγιζε 1.100 γραμμάρια! Κι εμένα φαγανό! Μία εβδομάδα πιο μεγάλο βγαίνει :)

μπράβο για τα κιλάκια σημαίνει ότι νιώθεις καλύτερα και τρως αυτό που τραβάει η όρεξή σου...

κι εμένα με το κεφάλι κάτω είναι και τα ποδαράκια μέσα στην μούρη του!

 

Εμένα με έχει ανησυχήσει αρκετά το ενδεχόμενο να γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο χωρίς αναισθησιολόγο (συνήθως δεν υπάρχουν διαθέσιμοι αν δεν τους έχεις κλείσει από πριν) με τον/την γιατρό εφημερίας και όχι με τον γιατρό μου αν τυχόν είμαι θετική στον covid.... προσπαθώ όμως να το επεξεργαστώ και να είμαι έτοιμη και για ένα τέτοιο σενάριό. Σκοπεύω φυσικά να κλειστώ σπίτι δυο εβδομάδες πριν την ΠΗΤ αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος...

Τι μπελας κ αυτος!! Εγω θα ηθελα να προσπαθησω χωρις επισκληριδιο αλλα θα ηθελα και τη γιατρο μου! Οχι με εναν αγνωστο στο νοσοκομειο! Πφφφ προσοχη κουκλες. Αν και εγω στην πρωτη μου ετ κλειστηκα στο σπιτι και δεν ερχομουν σε επαφη με κανεναν και τελικα 2 μερες πριν κολλησα κοβιντ! Πώς δεν καταλαβαινω. Ουτε στο σουπερ δεν πηγαινα! Μαλλον με κολλησε ο αντρας μου απο τη δουλεια του ο οποιος μαλλον ηταν ασυμπτωματικος γιατι δε φαινεται να κολλησε ποτε!. 

 

On 26/12/2022 at 10:57 ΜΜ, Effita είπε:

Χρονια πολλα κορίτσια! Με το καλό τα μωρακια μας! 

Εγω ειμαι 31η εβδ κ πριν λίγες μερες ειδα το μπεμπουλη μου κ ηταν 1700 .

Πως τα πατε με τον υπνο; Εγω εχω αρχισει κ δυσκολευομαι τρομερα...ειδικά οταν προσπαθω να γυρισω πλευρό.Πονανε τσ ισχύα μου. 

Ωχ αυτο με τα ισχια το εχω απο την αρχη εγω. Αν σου πονανε στο πλαι σημαινει οτι μαλλον ειναι λατι σε τροχαντηριτιδα και για να περασει πρεπει να ακουμπας σε πολυ μαλακο στρωνα. Εβαζα μαξιλαρια για να ακουμπαω στα μαλακα και ετσι σιγα σιγα περασαν. Αν πονανε πισω ειναι μεση. Εκει σ αυτη τη φαση που ειμαστε νονο υπομονη μπορεις να κανεις κι να μην αφηνεις ποτε τη μεση σου χωρις μαξιλαρι και στηριξη. 

Κι εμενα με παιδευει ο υπνος αλλα κυριως επειδη εχω τρομερες καουρες ολη μερα και το βραδυ με ξυπνανε. Υπομονη! Ακομα λιγο μας εμεινε. Μετα δε θα κοιμομαστε καθολου αλλα τουλαχιστον δε θα ποναμε♥️

On 28/12/2022 at 1:08 ΜΜ, Maria X. είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες, κορίτσια! Του χρόνου με ένα μπεμπινι στην αγκαλιά μας ! Πήγα κι εγώ χτες στον γιατρό, είμαι 30+1 και ο μπέμπης στα 1.500 γραμμ. Όλα καλά είπε ο γιατρός, σε 3 εβδομάδες ντοπλερ. Μια χαρά και τα δικά σας τα μωράκια! 

Στον ύπνο αφήστε, η δυσκολια μεγαλώνει..στρίβω από δω , στρίβω από κει, βάζω και δύο μαξιλάρια γιατί έχω καούρες και ανακαταευομαι, ξυπνάω από πόνους στα ισχία..όνειρο!! Χαχαχαχα Α τώρα που είπα όνειρα, τι ζωντανά τα βλέπω ρε παιδια! Λες και είναι μέσα 100%, ξυπνάω συγχισμενη, στεναχωρημενη, αναλόγως ...επηρεάζομαι πολύ! Ποτέ δεν είχα τόσο ζωντανα ονειρα! 

Τα ζωντανα ονειρα ειναι μεσα στα συνπτωματα! Και εφιαλτες λεει οτι μπορει να βκεπουμε αν εχουμε αγχος! Εγω παντως ολο γεννητουρια βλεπω χαχαχα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μπήκα μετά από καιρό και ήθελα να ευχηθώ στην ομάδα μας καλή χρονιά...με υγεία...με το καλό τα μωράκια μας!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά...να φουσκωνετε και να απολαμβάνετε κλωτσιές από τα μπεμπακια σας !!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες :) χαιρομαι που είδα ότι όλες είμαστε Καλα !! 
Εγω δεν μπορπυσα να μπω γιατί μάλλον έκανε κάποια αναβάθμιση το σάιτ και δν έβρισκα την ενότητα μας 😕

29+6 και εγώ κ όλα μέχρι στιγμής Παναγίτσα μου Καλα .Μόνο μετά τις γιορτές είδαμε ανεβασμένο ελαφρώς το ζάχαρο και τώρα κάνω διατροφή ..από κιλα είμαι στα δέκα ενώ όλοι μου λένε δν έχεις πάρει τίποτα δεν ξέρω που είναι αυτά τα δέκα χαχα:) έχω μεγάλη κοιλιτσα πάντως θα έλεγα ! Παλινδρόμηση με ταλαιπωρεί και εμένα ειδικά την νύχτα πρέπει να φάω αρκετά νωρίτερα και ελαφριά !

με Τις στροφές στον ύπνο κ εγώ ταλαιπωρούμαι από πολύ νωρίς με ενοχλούσε η κοιλιτσα και ξυπνάω ! Αλλά ξανά κοιμάμαι εύκολα πάλι Καλα ..

Αυτο με τα όνειρα είναι αλήθεια και εγώ βλέπω συνέχεια και τρομακτικά :&& έντονα !

ή αν δν είναι τρομακτικά είναι απλώς περίεργα . Τι να πω !

 

Βρε κορίτσια έχω το εξής θέμα που ήθελα να ρωτήσω ..

30 Μαρτίου έχουμε ΠΗΤ !

πειτε μου λίγο ιδέες πως να ντυσω το μωρακι στην έξοδο απ την κλινική ..εγώ πιστεύω θα κάνει κρυο ακόμα όμως δν ξέρω ! Και γενικά από ρουχαλακια τι έχετε πάρει; Χοντρά;

επισης έχω πάρει 2 ζακετουλες βαμβάκι και μια πλέκτη που μ έδωσαν πιο ζεστή να της έβαζα από πάνω έλεγα τι λέτε ;

κ από κουβέρτες τι να αγοράσω; Πολύ χοντρές ή απλά βαμβάκι κανονικές τύπου μαλακες ;

γτ μετά θα μας πιάσει και καλοκαίρι κ είμαι σε δίλημμα !

Ευχαριστω και συγνώμη για το σεντονάκι ! Καλή χρόνια σε όλες και με το καλό τα μωρακια μας :)

πρίν από 6 λεπτά , marylouu είπε:

Γεια σε όλες :) χαιρομαι που είδα ότι όλες είμαστε Καλα !! 
Εγω δεν μπορπυσα να μπω γιατί μάλλον έκανε κάποια αναβάθμιση το σάιτ και δν έβρισκα την ενότητα μας 😕

29+6 και εγώ κ όλα μέχρι στιγμής Παναγίτσα μου Καλα .Μόνο μετά τις γιορτές είδαμε ανεβασμένο ελαφρώς το ζάχαρο  και τώρα κάνω διατροφή ..από κιλα είμαι στα δέκα ενώ όλοι μου λένε δν έχεις πάρει τίποτα δεν ξέρω που είναι αυτά τα δέκα χαχα:) έχω μεγάλη κοιλιτσα πάντως θα έλεγα ! Παλινδρόμηση με ταλαιπωρεί και εμένα ειδικά την νύχτα πρέπει να φάω αρκετά νωρίτερα και ελαφριά !

με Τις στροφές στον ύπνο κ εγώ ταλαιπωρούμαι από πολύ νωρίς με ενοχλούσε η κοιλιτσα και ξυπνάω ! Αλλά ξανά κοιμάμαι εύκολα πάλι Καλα ..

Αυτο με τα όνειρα είναι αλήθεια και εγώ βλέπω συνέχεια και τρομακτικά :&& έντονα !

ή αν δν είναι τρομακτικά είναι απλώς περίεργα . Τι να πω !

 

Βρε κορίτσια έχω το εξής θέμα που ήθελα να ρωτήσω ..

30 Μαρτίου έχουμε ΠΗΤ !

πειτε μου λίγο ιδέες πως να ντυσω το μωρακι στην έξοδο απ την κλινική ..εγώ πιστεύω θα κάνει κρυο ακόμα όμως δν ξέρω ! Και γενικά από ρουχαλακια τι έχετε πάρει; Χοντρά;

επισης έχω πάρει 2 ζακετουλες βαμβάκι και μια πλέκτη που μ έδωσαν πιο ζεστή να της έβαζα από πάνω έλεγα τι λέτε ;

κ από κουβέρτες τι να αγοράσω; Πολύ χοντρές ή απλά βαμβάκι κανονικές τύπου μαλακες ;

γτ μετά θα μας πιάσει και καλοκαίρι κ είμαι σε δίλημμα !

Ευχαριστω και συγνώμη για το σεντονάκι ! Καλή χρόνια σε όλες και με το καλό τα μωρακια μας :)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/12/2022 at 4:00 ΜΜ, Pozi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Θα ήθελα την βοήθεια σας αν γνωρίζει κάποια να μου πει. 
Πριν ενάμιση μήνα και σήμερα  έκανα αναλύσεις. Σας βάζω τα παλιά και τα σημερινά αποτελέσματα: 

                               (ΤΙΜΕΣ)

Σίδηρος 79-87     ( 37-180)

φεριτινη 15-14      ( 13-150)

Αιματοκρίτης 37-37.2     (34.0-45.0)

το θέμα που με απασχολεί είναι πως έπινα ένα σίδηρο και έξτρα και το συμπλήρωμα που πίνω περιέχει και αυτό. Προσπαθούσα όσο μπορουσα με την διατροφή μου και βλέπω την φεριτίνη στα πατώματα και ανησύχησα. 

 

16 ώρες πρίν, marylouu είπε:

Γεια σε όλες :) χαιρομαι που είδα ότι όλες είμαστε Καλα !! 
Εγω δεν μπορπυσα να μπω γιατί μάλλον έκανε κάποια αναβάθμιση το σάιτ και δν έβρισκα την ενότητα μας 😕

29+6 και εγώ κ όλα μέχρι στιγμής Παναγίτσα μου Καλα .Μόνο μετά τις γιορτές είδαμε ανεβασμένο ελαφρώς το ζάχαρο και τώρα κάνω διατροφή ..από κιλα είμαι στα δέκα ενώ όλοι μου λένε δν έχεις πάρει τίποτα δεν ξέρω που είναι αυτά τα δέκα χαχα:) έχω μεγάλη κοιλιτσα πάντως θα έλεγα ! Παλινδρόμηση με ταλαιπωρεί και εμένα ειδικά την νύχτα πρέπει να φάω αρκετά νωρίτερα και ελαφριά !

με Τις στροφές στον ύπνο κ εγώ ταλαιπωρούμαι από πολύ νωρίς με ενοχλούσε η κοιλιτσα και ξυπνάω ! Αλλά ξανά κοιμάμαι εύκολα πάλι Καλα ..

Αυτο με τα όνειρα είναι αλήθεια και εγώ βλέπω συνέχεια και τρομακτικά :&& έντονα !

ή αν δν είναι τρομακτικά είναι απλώς περίεργα . Τι να πω !

 

Βρε κορίτσια έχω το εξής θέμα που ήθελα να ρωτήσω ..

30 Μαρτίου έχουμε ΠΗΤ !

πειτε μου λίγο ιδέες πως να ντυσω το μωρακι στην έξοδο απ την κλινική ..εγώ πιστεύω θα κάνει κρυο ακόμα όμως δν ξέρω ! Και γενικά από ρουχαλακια τι έχετε πάρει; Χοντρά;

επισης έχω πάρει 2 ζακετουλες βαμβάκι και μια πλέκτη που μ έδωσαν πιο ζεστή να της έβαζα από πάνω έλεγα τι λέτε ;

κ από κουβέρτες τι να αγοράσω; Πολύ χοντρές ή απλά βαμβάκι κανονικές τύπου μαλακες ;

γτ μετά θα μας πιάσει και καλοκαίρι κ είμαι σε δίλημμα !

Ευχαριστω και συγνώμη για το σεντονάκι ! Καλή χρόνια σε όλες και με το καλό τα μωρακια μας :)

 

Καλημέρα :) γιατί δεν ρωτάς τον γιατρό σου καλύτερα μη σου πούμε εμείς κάτι λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

On 18/1/2023 at 10:05 ΜΜ, marylouu είπε:

Γεια σε όλες :) χαιρομαι που είδα ότι όλες είμαστε Καλα !! 
Εγω δεν μπορπυσα να μπω γιατί μάλλον έκανε κάποια αναβάθμιση το σάιτ και δν έβρισκα την ενότητα μας 😕

29+6 και εγώ κ όλα μέχρι στιγμής Παναγίτσα μου Καλα .Μόνο μετά τις γιορτές είδαμε ανεβασμένο ελαφρώς το ζάχαρο και τώρα κάνω διατροφή ..από κιλα είμαι στα δέκα ενώ όλοι μου λένε δν έχεις πάρει τίποτα δεν ξέρω που είναι αυτά τα δέκα χαχα:) έχω μεγάλη κοιλιτσα πάντως θα έλεγα ! Παλινδρόμηση με ταλαιπωρεί και εμένα ειδικά την νύχτα πρέπει να φάω αρκετά νωρίτερα και ελαφριά !

με Τις στροφές στον ύπνο κ εγώ ταλαιπωρούμαι από πολύ νωρίς με ενοχλούσε η κοιλιτσα και ξυπνάω ! Αλλά ξανά κοιμάμαι εύκολα πάλι Καλα ..

Αυτο με τα όνειρα είναι αλήθεια και εγώ βλέπω συνέχεια και τρομακτικά :&& έντονα !

ή αν δν είναι τρομακτικά είναι απλώς περίεργα . Τι να πω !

 

Βρε κορίτσια έχω το εξής θέμα που ήθελα να ρωτήσω ..

30 Μαρτίου έχουμε ΠΗΤ !

πειτε μου λίγο ιδέες πως να ντυσω το μωρακι στην έξοδο απ την κλινική ..εγώ πιστεύω θα κάνει κρυο ακόμα όμως δν ξέρω ! Και γενικά από ρουχαλακια τι έχετε πάρει; Χοντρά;

επισης έχω πάρει 2 ζακετουλες βαμβάκι και μια πλέκτη που μ έδωσαν πιο ζεστή να της έβαζα από πάνω έλεγα τι λέτε ;

κ από κουβέρτες τι να αγοράσω; Πολύ χοντρές ή απλά βαμβάκι κανονικές τύπου μαλακες ;

γτ μετά θα μας πιάσει και καλοκαίρι κ είμαι σε δίλημμα !

Ευχαριστω και συγνώμη για το σεντονάκι ! Καλή χρόνια σε όλες και με το καλό τα μωρακια μας :)

 

Καταρχην να σου πω για την κουβερτουλα. Παρακολουθησα καποια σεμιναρια (webinars απο το Ιπποκρατειο καιε Τριτη στις 12. Γραψε στο google σχολη γονεων Ιπποκρατειο και θα τα βρεις. Ειναι πολυ βοηθητικα). Σ αυτα λοιπον μας ειπαν οτι το μωρο παντα πρεπει να το σκεπαζουμε με ΕΛΑΦΡΙΑ κουβερτουλα για να μην πεφτει σε πολυ βαθυ υπνο για να αποφυγουμε το συμδρομο αιφνιδιου βρεφικου θανατου. Τβρα για τα ρουχαλακια και ργω τον ιδιο προβληματισμο μ εσενα ειχα. Αποφασισα λοιπον να του βαλω μακριμανικο φορμακι εννοειται και να εχω μαζι μου εσωρουχο και μακρυμανικο και κοντομανικο οπως επισξς και ζακετουλα και κουβερτουλα και αναλογα με τον καιρο εκεινη τη μερα ν αποφασισω. Οπωσδηποτε και σκουφακι βεβαια! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Marilou γεια σου! Με το καλό να έρθει εκείνη η μέρα που θα αφήνουμε το μαιευτήριο! Λοιπόν εγώ να του βάλω ένα μακρύ ολόσωμο φορμάκι βαμβακερό κι από πάνω φόρμα εξόδου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Viv37 είπε:

Καταρχην να σου πω για την κουβερτουλα. Παρακολουθησα καποια σεμιναρια (webinars απο το Ιπποκρατειο καιε Τριτη στις 12. Γραψε στο google σχολη γονεων Ιπποκρατειο και θα τα βρεις. Ειναι πολυ βοηθητικα). Σ αυτα λοιπον μας ειπαν οτι το μωρο παντα πρεπει να το σκεπαζουμε με ΕΛΑΦΡΙΑ κουβερτουλα για να μην πεφτει σε πολυ βαθυ υπνο για να αποφυγουμε το συμδρομο αιφνιδιου βρεφικου θανατου. Τβρα για τα ρουχαλακια και ργω τον ιδιο προβληματισμο μ εσενα ειχα. Αποφασισα λοιπον να του βαλω μακριμανικο φορμακι εννοειται και να εχω μαζι μου εσωρουχο και μακρυμανικο και κοντομανικο οπως επισξς και ζακετουλα και κουβερτουλα και αναλογα με τον καιρο εκεινη τη μερα ν αποφασισω. Οπωσδηποτε και σκουφακι βεβαια! 

Γεια :)) ναι για την κουβερτούλα ρώτησα και χθες την μαία και μου είπε όχι χοντρή ..επίσης μου είπε όχι ζακέτες για την έξοδο ..δν ξέρω γτ ..

13 ώρες πρίν, Leica είπε:

Marilou γεια σου! Με το καλό να έρθει εκείνη η μέρα που θα αφήνουμε το μαιευτήριο! Λοιπόν εγώ να του βάλω ένα μακρύ ολόσωμο φορμάκι βαμβακερό κι από πάνω φόρμα εξόδου.

Εγώ σκεφτόμουν ολόσωμο από μέσα φορμάκι βελούδινο απ έξω φορμάκι καλτσακια γαντακια σκουφάκι και κουβερτούλα ..θα το ξανά ρωτήσω ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια? Έχω μπει 31 εβδομάδα.. έκανα εξετάσεις και έχω αιματοκρίτη 30 😰 η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω αλλά 2 ζιζάνια σπίτι και χωρίς βοήθεια δε προλαβαινω να πίνω καθημερινά.... Σώζεται η κατάσταση λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 hours ago, Mpimpikos said:

Τι κάνετε κορίτσια? Έχω μπει 31 εβδομάδα.. έκανα εξετάσεις και έχω αιματοκρίτη 30 😰 η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω αλλά 2 ζιζάνια σπίτι και χωρίς βοήθεια δε προλαβαινω να πίνω καθημερινά.... Σώζεται η κατάσταση λέτε?

Καλημέρα κορίτσι μου! 
Ο Σίδηρος και η φεριτίνη σου τι λένε; 
 Μίλησες με τον γιατρο σου; 

 

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2023 at 11:40 ΜΜ, Mpimpikos είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Έχω μπει 31 εβδομάδα.. έκανα εξετάσεις και έχω αιματοκρίτη 30 😰 η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω αλλά 2 ζιζάνια σπίτι και χωρίς βοήθεια δε προλαβαινω να πίνω καθημερινά.... Σώζεται η κατάσταση λέτε?

Καλησπέρα.. κ εγώ ένα διάστημα που ήμουν χαλια με καούρες δεν μου καθόταν καλά ο σίδηρος.. κ ο αιματοκρίτης στις τελευταίες εξετάσεις ήταν 31 νομίζω.. μην αγχώνεσαι..η αδερφή μου είχε φτάσει στο 28... Ρωτά τη γιατρό σου μήπως αυξήσεις την δόση σιδήρου..η πάρεις κάποιο πιο δυνατό σκεύασμα...

Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2023 at 11:40 ΜΜ, Mpimpikos είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Έχω μπει 31 εβδομάδα.. έκανα εξετάσεις και έχω αιματοκρίτη 30 😰 η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω αλλά 2 ζιζάνια σπίτι και χωρίς βοήθεια δε προλαβαινω να πίνω καθημερινά.... Σώζεται η κατάσταση λέτε?

Γεια :) ναι ρώτησε μήπως σου αλλάξει σκεύασμα ίσως ! Θυμαμαι στις αρχές εμένα μου έδινε ένα πόσιμο που μ είχε πει ότι απορροφάται καλύτερα ..όμως δν το άντεξα και το άλλαξα με χάπι 😕

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Την Δευτέρα έχω ραντεβού μαζί του. Οπότε θα μου τα αλλάξει κιόλας.. εν τω μεταξύ μέσα σε όλα με έπιασε κ τενοντίτιδα.....δεν αντέχω με τίποτα...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 23/1/2023 at 11:40 ΜΜ, Mpimpikos είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Έχω μπει 31 εβδομάδα.. έκανα εξετάσεις και έχω αιματοκρίτη 30 😰 η αλήθεια είναι ότι επειδή έχω αλλά 2 ζιζάνια σπίτι και χωρίς βοήθεια δε προλαβαινω να πίνω καθημερινά.... Σώζεται η κατάσταση λέτε?

Νομιζω οτι ολες καπου εκει ειμαστε. Κι εγω που πινω καθε μερα εκει ειναι. Το ομαλιμ ειναι πολυ καλο. Λιγο εμετος στη γευση αλλα πολυ καλο. Τι σου ειπε τελικα ο γιατρος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...