Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

πιθανότατα εγκυμοσύνης ;


Recommended Posts

Καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια όσων γνωρίζουν ή έχουν εμπειρία πάνω σε κάποιο τέτοιο θέμα. Στις 6 Αυγούστου ήρθα σε σεξουαλική επαφή μετά από καιρό, χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικό αλλά τελείωσε μέσα μου. Βγήκε κατευθείαν μετα και το προφυλακτικό ήταν μια χαρά στη θέση σου και δεν είδα να έχει σπάσει ούτε να έχει κοπεί όλα καλά. Δεν ήμουν στις γόνιμες και 3 μέρες μετά μου ήρθε περίοδος. Η περίοδος μου γενικά κρατάει γύρω στις 3-4 μέρες και δεν έχω πολύ αίμα αλλά αυτή τη φορά είχα αίμα που γέμιζε σερβιετα μόνο την πρώτη μέρα και τις υπόλοιπες 3 μέρες το αίμα ήταν καφέ. Στις 9 Σεπτεμβρίου πριν λίγες μέρες μου ήρθε πάλι κανονικά περίοδος, αυτή τη φορά δεν υπήρχε τίποτα το ασυνήθιστο το αίμα κανονικά και όλα. Δεν ήρθα ξανά σε σεξουαλική επαφή από τις 6 Αυγούστου και μετά. Δεν έχω άλλα συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά είδα πολλές που λένε πως βλέπουν αίμα σαν περίοδο τους πρώτους μήνες ενώ είναι από την εγκυμοσύνη. Έχω αγχωθει, είμαι 19 δεν προσπαθώ για παιδί. Θα κάνω τεστ αλλά θέλω μια γνώμη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι πιθανοτητες να εισαι εγκυος απο αυτα που περιγραφεις κοριτι μου ειναι 1 στο εκατομμυριο. Μια αλλαγη στον κυκλο σου ειναι. Η ψευτοπεριοδος που λεμε την εγκυμοσυνη ειναι 10-15 μερες μετα την ωορρηξια.

Δεν εχεις να αγχωνεσαι για κατι. Να συνεχισεις να παιρνεις προφυλαξεις και ολα καλα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Elle12 said:

Οι πιθανοτητες να εισαι εγκυος απο αυτα που περιγραφεις κοριτι μου ειναι 1 στο εκατομμυριο. Μια αλλαγη στον κυκλο σου ειναι. Η ψευτοπεριοδος που λεμε την εγκυμοσυνη ειναι 10-15 μερες μετα την ωορρηξια.

Δεν εχεις να αγχωνεσαι για κατι. Να συνεχισεις να παιρνεις προφυλαξεις και ολα καλα..

ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες, κι εγώ αυτό φοβόμουν μήπως ήταν ψευτοπεριοδος αλλά αυτό τον μηνα μου ήρθε κανονικά... Το κάνω πιο πολύπλοκο απ' ότι είναι μάλλον ! :) με ανακούφισε η απάντηση σου να είσαι καλά, καλό βράδυ 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ioanna001222 είπε:

Καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια όσων γνωρίζουν ή έχουν εμπειρία πάνω σε κάποιο τέτοιο θέμα. Στις 6 Αυγούστου ήρθα σε σεξουαλική επαφή μετά από καιρό, χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικό αλλά τελείωσε μέσα μου. Βγήκε κατευθείαν μετα και το προφυλακτικό ήταν μια χαρά στη θέση σου και δεν είδα να έχει σπάσει ούτε να έχει κοπεί όλα καλά. Δεν ήμουν στις γόνιμες και 3 μέρες μετά μου ήρθε περίοδος. Η περίοδος μου γενικά κρατάει γύρω στις 3-4 μέρες και δεν έχω πολύ αίμα αλλά αυτή τη φορά είχα αίμα που γέμιζε σερβιετα μόνο την πρώτη μέρα και τις υπόλοιπες 3 μέρες το αίμα ήταν καφέ. Στις 9 Σεπτεμβρίου πριν λίγες μέρες μου ήρθε πάλι κανονικά περίοδος, αυτή τη φορά δεν υπήρχε τίποτα το ασυνήθιστο το αίμα κανονικά και όλα. Δεν ήρθα ξανά σε σεξουαλική επαφή από τις 6 Αυγούστου και μετά. Δεν έχω άλλα συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά είδα πολλές που λένε πως βλέπουν αίμα σαν περίοδο τους πρώτους μήνες ενώ είναι από την εγκυμοσύνη. Έχω αγχωθει, είμαι 19 δεν προσπαθώ για παιδί. Θα κάνω τεστ αλλά θέλω μια γνώμη.

δεν υπαρχει περιπτωση,βγαλ'το απο το μυαλο σου τελειως.δ υπαρχει λογος για τεστ

προφυλαξη,τα ραντεβου στο γιατρο κ ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2022 at 6:02 ΜΜ, ioanna001222 είπε:

Καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια όσων γνωρίζουν ή έχουν εμπειρία πάνω σε κάποιο τέτοιο θέμα. Στις 6 Αυγούστου ήρθα σε σεξουαλική επαφή μετά από καιρό, χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικό αλλά τελείωσε μέσα μου. Βγήκε κατευθείαν μετα και το προφυλακτικό ήταν μια χαρά στη θέση σου και δεν είδα να έχει σπάσει ούτε να έχει κοπεί όλα καλά. Δεν ήμουν στις γόνιμες και 3 μέρες μετά μου ήρθε περίοδος. Η περίοδος μου γενικά κρατάει γύρω στις 3-4 μέρες και δεν έχω πολύ αίμα αλλά αυτή τη φορά είχα αίμα που γέμιζε σερβιετα μόνο την πρώτη μέρα και τις υπόλοιπες 3 μέρες το αίμα ήταν καφέ. Στις 9 Σεπτεμβρίου πριν λίγες μέρες μου ήρθε πάλι κανονικά περίοδος, αυτή τη φορά δεν υπήρχε τίποτα το ασυνήθιστο το αίμα κανονικά και όλα. Δεν ήρθα ξανά σε σεξουαλική επαφή από τις 6 Αυγούστου και μετά. Δεν έχω άλλα συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλά είδα πολλές που λένε πως βλέπουν αίμα σαν περίοδο τους πρώτους μήνες ενώ είναι από την εγκυμοσύνη. Έχω αγχωθει, είμαι 19 δεν προσπαθώ για παιδί. Θα κάνω τεστ αλλά θέλω μια γνώμη.

Όπως είπαν κ τα κορίτσια μη φοβάσαι...δεν ήσουν καν στις γονιμες μέρες όταν συνέβη η επαφή με το προφυλακτικό.  Όμως αν σε αγχώνει που έστω κ με προφυλακτικό ολοκλήρωσε μέσα σου ζητά του απλά να μην το κάνει. Κρίμα τόσο άγχος μετά.  Επίσης υπολόγισε τις γονιμες μερες ώστε τότε να είσαι λίγο πιο προσεκτική κ όλα καλά.  Αντε κορίτσι μου ηρέμησε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...