Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Σπερματεγχυση στα 42!!!


Patouli

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!!

Ειμαι νέα στο φορουμ, και προσπαθω να μαθω οσα περισσοτερα μπορω για την σπερματεγχυση...αυτο που αναρωτιεμαι ειναι εαν εχω πιθανότητες να τα καταφέρω στην ηλικια μου με αυτή τη μεθοδο...οι εξετασεις μου ειναι καλες οπως κ το σπέρμα...εκανα πρωτη προσπαθεια χωρις επιτυχια κ τωρα ετοιμαζομαι για την δευτερη....εχω αραγε ελπιδες; Υπάρχει καποια που τα εχει καταφερει σε αυτη την ηλικια ή που να γνωριζει κάποια αντιστοιχη περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσι μου δεν εχω κανει ποτε με αυτο τον τροπο αλλα εχω ακουσει πολυ χαμηλα ποσοστα ανεξαρτητα απο την ηλικια.Βεβαια αφου δεν εχετε κανενα προβλημα δεν χανεις κατι που το δοκιμαζεις συνηθως μεχρι 3 φορες εχω ακουσει κανουν οι περισσοτεροι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! Εγώ απλά θα σου πω την άποψή μου κ εσύ θα κάνεις αυτό που νομίζεις.  . . Η σπερματεγχηση δεν διαφέρει πολύ από την φυσιόλογικη διαδικασία της σύλληψης.  . . Η μόνη διαφορά είναι ότι κάνουν μια άλφα επεξεργασία του σπέρματος για να είναι πιο δυνατό , οκ κ ότι ο γιατρος σου παρακολουθεί την ωορρηξία . . . Κατά τα άλλα εγώ το θεωρώ πεταμένα λεφτά.  . . Πήγαινε πάρε μια άλλη γνώμη,  δεν ξέρω πιο ειναι το θέμα σας , προσπαθείτε καιρο;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Jamie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου δεν εχω κανει ποτε με αυτο τον τροπο αλλα εχω ακουσει πολυ χαμηλα ποσοστα ανεξαρτητα απο την ηλικια.Βεβαια αφου δεν εχετε κανενα προβλημα δεν χανεις κατι που το δοκιμαζεις συνηθως μεχρι 3 φορες εχω ακουσει κανουν οι περισσοτεροι

Σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση...και εγω αυτο εχω σκεφτει, να προσπαθησω 3 φορες κ βλεπουμε...ελπιζω σε ενα θαυμα...

πρίν από 36 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα κ σου εύχομαι τα καλύτερα!!!! Εγώ απλά θα σου πω την άποψή μου κ εσύ θα κάνεις αυτό που νομίζεις.  . . Η σπερματεγχηση δεν διαφέρει πολύ από την φυσιόλογικη διαδικασία της σύλληψης.  . . Η μόνη διαφορά είναι ότι κάνουν μια άλφα επεξεργασία του σπέρματος για να είναι πιο δυνατό , οκ κ ότι ο γιατρος σου παρακολουθεί την ωορρηξία . . . Κατά τα άλλα εγώ το θεωρώ πεταμένα λεφτά.  . . Πήγαινε πάρε μια άλλη γνώμη,  δεν ξέρω πιο ειναι το θέμα σας , προσπαθείτε καιρο;;

Είναι πολύπλοκο το θεμα...στην ουσια προσπαθούμε ενα χρόνο γιατι ζουσαμε για αρκετό καιρο χωριστά γιατι ο συζυγος δουλεύε στο εξωτερικό...βλεπεις παντρευτηκαμε σε μεγαλη ηλικία, τυχερά ειναι αυτα!!! Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου, θα την λαβω υπόψη μου σοβαρά....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εκανα 3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις στα 40. Είχαμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ δεν είχε βρεθεί κάποιο πρόβλημα. Προσωπικά θεωρώ πως είναι χάσιμο χρόνου κ χρήματων. Ίσως σε μικρότερες ηλικίες να έχει κάποιο νόημα. Στις δικές μας δυστυχώς δε πιστεύω πως έχει αποτέλεσμα.  Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς κάποιον γιατρό γονιμότητας κ όχι απλά γυναικοκόγο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Konisn είπε:

Εκανα 3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις στα 40. Είχαμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ δεν είχε βρεθεί κάποιο πρόβλημα. Προσωπικά θεωρώ πως είναι χάσιμο χρόνου κ χρήματων. Ίσως σε μικρότερες ηλικίες να έχει κάποιο νόημα. Στις δικές μας δυστυχώς δε πιστεύω πως έχει αποτέλεσμα.  Θα σου πρότεινα να επισκεφτείς κάποιον γιατρό γονιμότητας κ όχι απλά γυναικοκόγο 

Σε κεντρο γονιμοτητας εχω παει...εκανες εξωσωματικη μετα απο τις σπερματεγχυσεις;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Patouli είπε:

Σε ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση...και εγω αυτο εχω σκεφτει, να προσπαθησω 3 φορες κ βλεπουμε...ελπιζω σε ενα θαυμα...

Είναι πολύπλοκο το θεμα...στην ουσια προσπαθούμε ενα χρόνο γιατι ζουσαμε για αρκετό καιρο χωριστά γιατι ο συζυγος δουλεύε στο εξωτερικό...βλεπεις παντρευτηκαμε σε μεγαλη ηλικία, τυχερά ειναι αυτα!!! Σε ευχαριστώ για την γνώμη σου, θα την λαβω υπόψη μου σοβαρά....

Κορίτσι μου αρχικά το καλό εύχομαι να έχεις μια επιτυχενη προσπάθεια...

Η δικιά μου γνώμη ειναι ότι εάν έχετε κάνει όλες τις εξετάσεις σας κ όλες είναι καλές κ για τους δύο σας κ δεν υπάρχουν θέματα που να μειώνουν αισθητά το αποτέλεσμα τότε δεν χάνεις τίποτα...εάν φυσικά δεν έχεις κ πρόβλημα να διαθέσεις αυτά τα περίπου 300-400 ευρώ που πάει η κάθε φορά...

Όντως με την σπερματυγχηση έχεις σχεδόν τα ίδια ποσοστά επιτυχίας με την φυσιολογική...συμφωνώ σε αυτο...αλλά δεν χάνεις τίποτα να δώσεις 2-3 φορές πριν μπεις σε μια διαδικασία εξωσωματικης...

Ξέρουμε κοπέλες με θέματα που κάνανε εξωσωματικες προσπαθειες αρκετές κ δεν πέτυχε καμία κ όμως ξαφνικά κ φυσικά ήρθε μόνο του και εννοώ μετά τα 40...επομένως ποτέ δεν ξέρεις..το θέμα τις ηλικίας εγώ δεν θα το έβαζα μέσα...οκ καταλαβαίνω ότι όσο πιο μικρη είσαι τόσο το καλύτερο αλλά τώρα έχουμε ως δεδομένο αυτό...άρα δεν οφείλει να λέμε τι θα βοηθήσουν κ τι όχι σε μικρότερη ηλικία...

Πραγματικά πιστεύω ότι εάν δεν υπάρχουν θέμα ητε στην γυναίκα ητε στον άντρα μια σύλληψη είναι κ θέμα τύχης...

Εάν δεν έχετε κοιτάχτει π.χ ο άντρας σου να κάνει ένα σπερμοδιαγραμμα σε ειδικό κέντρο ( όχι τύπου βιοατρικης)...καλό θα είναι να το κάνετε πριν προχωρήσετε γιατί εκεί όντως θα πάνε χαμένα τα χρήματα εάν υπάρχει κάποιο μικρό θέμα...μόνο αυτό πιστεύω εγώ...

Θα σου ευχηθώ πολύ καλή επιτυχία από καρδιάς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με άριστο σπέρμα γιατί ήταν με δότη και σε ηλικία 39,5 ετών δε το δοκίμασα καν. Επέλεξα να πάω απευθείας στην εξωσωματική που πέτυχε με τη πρώτη προσπάθεια. Γενικά όσο κι αν το έψαξα κατάλαβα πως η σπερματεγχυση είναι για μικρή ηλικία και σε καμία περίπτωση δε θα σου έλεγα να κάνεις καν δεύτερη προσπάθεια. Όχι τρίτη. Εκτός απ' τα πετάμε χρήματα που σίγουρα κι αυτό παίζει το ρόλο του ο πεταμένος χρόνος για μένα ειδικά σ αυτή την ηλικία είναι πολύ σημαντικός παράγοντας. Σου εύχομαι όπως και να έχει σύντομα να κρατάς στην αγκαλιά σου το παιδάκι σου 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι αν η εξωσωματικη ειναι κατι που θα εκανες απλα αργοτερα,μην το καθυστερεις! Ειμαι σχεδον 43 κ ειναι τοσο επιπονο να λιγοστευουν τα ποιοτικα ωαρια..παιζει ρολο ακομα κ το εξαμηνο με μας...μην καθυστερησεις με σπερματεγχυση,που δε σου εξασφαλιζει υγιες εμβρυο(κ ας μεινεις εγκυος)..Μακαρι να ειχα αρχισει κ γω,εστω κ ενα χρονο πριν..ειναι τοσο πολυτιμος σε μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Μαριευα είπε:

Κοριτσι αν η εξωσωματικη ειναι κατι που θα εκανες απλα αργοτερα,μην το καθυστερεις! Ειμαι σχεδον 43 κ ειναι τοσο επιπονο να λιγοστευουν τα ποιοτικα ωαρια..παιζει ρολο ακομα κ το εξαμηνο με μας...μην καθυστερησεις με σπερματεγχυση,που δε σου εξασφαλιζει υγιες εμβρυο(κ ας μεινεις εγκυος)..Μακαρι να ειχα αρχισει κ γω,εστω κ ενα χρονο πριν..ειναι τοσο πολυτιμος σε μας...

Δεν ειναι αργα μην το βαζεις κατω....η γυναικα του αδελφου μου εμεινε εγκυος με φυσικη σύλληψη για πρωτη φορα σχεδον στα 43 της...γιατι οχι κ εμείς?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...