Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

23 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Κατάλαβα , θα φάμε ζόρια ! Εμείς λέμε για το frezylac η το novalac που είναι βιολογικά και τα δυο κ δε περιέχουν φοινικέλαιο… 

Μας είπε να του κάνουμε μασαζ στη κοιλιτσα μ ποδηλατικές κινήσεις στα πόδια αλλά δεν κάνει ρε σύ δουλειά .. τη πηρα πάλι σήμερα και μ ου είπε για κάτι σταγόνες infacolic.. εσείς ; Παίρνετε τίποτα ;

Eμας μας έδωσε ένα γάλα της milupa αλλά έκανε δυσκοιλιότητα στη μικρή και το σταματήσαμε και από τους δύο.  Τις σταγόνες τις πήραμε κι εμείς αλλά είπε να τις χρησιμοποιήσουμε σε μεγάλα ζόρια, όταν δεν πιάνει τίποτα άλλο, οπότε κι εμείς με μασαζακια και βόλτες πάνω κάτω είμαστε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Μου ειπαν για Nan Optipro 1.

Να είναι καλό;

Δοκίμασε το μασάζ I oove you

Το έκανα και ηρεμεί.

Θα ρωτήσω κ τη παιδίατρο τη Τρίτη που έχουμε ραντεβού ! Εσείς τ έχετε δοκιμάσει αυτό τ γάλα ; Τώρα τι παίρνετε ;  
 

Ρε σύ του κάνουμε κ μασαζ αλλά δεν ηρεμεί η ψυχούλα ..

1 hour ago, LeneL είπε:

Eμας μας έδωσε ένα γάλα της milupa αλλά έκανε δυσκοιλιότητα στη μικρή και το σταματήσαμε και από τους δύο.  Τις σταγόνες τις πήραμε κι εμείς αλλά είπε να τις χρησιμοποιήσουμε σε μεγάλα ζόρια, όταν δεν πιάνει τίποτα άλλο, οπότε κι εμείς με μασαζακια και βόλτες πάνω κάτω είμαστε...

Εμείς φτάσαμε στο σημείο να μουγκρίζει όλη μέρα σχεδόν στον ύπνο, στον ξύπνιο.. τις νύχτες να είναι με τ ματι γαρίδα και να κλαιει, να μη βολεύεται πουθενά !!! Σήμερα ξεκινήσαμε σταγόνες , δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι …

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, minnie26 είπε:

Θα ρωτήσω κ τη παιδίατρο τη Τρίτη που έχουμε ραντεβού ! Εσείς τ έχετε δοκιμάσει αυτό τ γάλα ; Τώρα τι παίρνετε ;  
 

Ρε σύ του κάνουμε κ μασαζ αλλά δεν ηρεμεί η ψυχούλα ..

Αυτό μου είπε να πάρω η παιδίατρος του Ιασώ και εγώ δεν το έψαξα...

Βρες στο youtube βιντεακι με το μασαζ I love you. Σε μένα πιάνει όταν αρχίσει και κοκκινίζει και κλαίει.

Link to comment
Share on other sites

On 22/7/2023 at 7:18 ΜΜ, minnie26 είπε:

Θα ρωτήσω κ τη παιδίατρο τη Τρίτη που έχουμε ραντεβού ! Εσείς τ έχετε δοκιμάσει αυτό τ γάλα ; Τώρα τι παίρνετε ;  
 

Ρε σύ του κάνουμε κ μασαζ αλλά δεν ηρεμεί η ψυχούλα ..

Εμείς φτάσαμε στο σημείο να μουγκρίζει όλη μέρα σχεδόν στον ύπνο, στον ξύπνιο.. τις νύχτες να είναι με τ ματι γαρίδα και να κλαιει, να μη βολεύεται πουθενά !!! Σήμερα ξεκινήσαμε σταγόνες , δε ξέρω αν θα αλλάξει κάτι …

Τις ξεκινήσαμε κι εμείς τελικά γιατί ταλαιπωρούνται πολύ τα καημένα... Για να δούμε θα κάνουν τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

On 17/7/2023 at 9:10 ΜΜ, chara14 είπε:

Να 'σαι καλά!! Ευχαριστώ και εσύ να χαίρεσαι το κορίτσι σου!!!

Τώρα είμαστε σπίτι από την Πέμπτη!!

Να σας ρωτήσω..το γάλα που ετοιμάζετε, όσο μείνει το πετάτε ή το κρατάτε για το επόμενο τάΐσμα; Τρώει ανά 3 ώρες. Εννοώ το ξένο γάλα.

Αντε ωραία σπιτάκι σας μια χαρά ηρέμησες!Έχω λίγες να μπω με τόσο τρέξιμο μόνο το κινητό δεν προλαβαίνω να κοιτάξω....

Να σε ρωτήσω όχι ότι δίνω μπουκάλι αλλά να ξέρω κ εγώ ποτέ δεν ξέρεις...Που το φυλάς μέχρι να το ξαναδώσεις το υπόλοιπο ?Το βάζεις πάλι ψυγείο κ το ξαναζεσταινεις με Μπεν μαρι? 

On 19/7/2023 at 1:35 ΜΜ, Geogi είπε:

Ευχαριστουμε πολύ για τις ευχές! Μακαρι όλα τα μωράκια να είναι γερά! Αν δεν έχεις σκοπό να θηλάσεις πολύ, μήπως να μην έδινες τζάμπα λεφτά ; βέβαια ίσως σου χρειαστεί για να αποθηλασεις φυσικά τώρα που το σκέφτομαι. Πάντως αν δίνεις το βράδυ μπιμπερό, φοβάμαι μήπως γεμίζει το στήθος σου πολυ. Εμένα αν κοιμηθεί 3ωρο νιώθω θα σκάσει το στήθος. Κι εγώ αυπνη είμαι συνέχεια, αλλά προς το παρόν την παλεύω. Οι πόνοι είναι και λιγότεροι οπότε εντάξει. 

Παρήγγειλα ένα οικονομικό οπότε ας χρησιμοποιηθεί κ λίγο σε ώρα ανάγκης αν χρειαστεί να λείψω ας πούμε...Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσο θα θηλασω ,αν δεν προκύψει θέμα με την υγεία μου χωρις φαρμακα,θα προσπαθήσω 6μηνο...

Έχεις δίκιο δεν γίνεται να ταΐζει άλλος το μωρο ούτε μια φορά το βράδυ,που μου ελεγε η μάνα μου...Της έδωσε ένα γεύμα σκονη ένα βράδυ τότε που είχα πυρετούς κ είχα εξασθενήσει και μετά από 5 και ώρες κ όλη την άλλη μέρα πονούσε το στήθος...και τα αδειασα με το χερι...Οπότε ξύπνημα κανονικά όλο το βράδυ και συνεχιζουμε ακάθεκτοι χαχα!

On 18/7/2023 at 8:03 ΜΜ, LeneL είπε:

Ναι, όπως τα λες... Σαν τα παππουδακια κάνουν... Οι μικρή το περνάει και λίγο πιο έντονα και πατάει και κάτι στριγγλιες... Άστα! Ευτυχώς όμως γενικά το περνάνε σχετικά ήπια.... 

Κι εγώ δεν τα έχω ξυπνήσει ποτέ για να τα ταισω.. είναι όμως φαγανά και δεν έχει χρειαστεί... Ο μπέμπης τώρα έχει φτάσει να τρώει γύρω στα 120 ml και τον κρατάει ένα τρίωρο περίπου. Η μικρή 90-110 και την κρατάει εκεί 2,30-3,30ωρες ανάλογα... Από κιλά ο μικρός είναι γύρω στα 3500 και η μπέμπα 3,300..

Ναι καλά θυμάσαι!!! Αύριο γινόμαστε ενός μήνα! Απίστευτο!

Ποιο γάλα έδωσαν στα μικράκια σου;

 

Πότε φτάσατε ενός μήνα εσείς βρε απιστευτο ρε κορίτσια!!

Σας διαβάζω ανά πόσες μέρες που μπαίνω.. Κ θέλω να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν έχω μιλήσει με την παιδίατρο για γάλατα σκόνες μιας κ ξέρει οτι θηλάζω μόνο.. Έχουμε για παν ενδεχόμενο σκονη σπίτι κ έχω δώσει 2 φορές..Να σε ρωτήσω εσένα ο μπέμπης που λες είναι 3 μισή κιλά και πίνει και 120 ml ,πόσα ml το γεμίζεις το μπιμπερό δηλαδή???Γιατί εμένα η μικρη είναι ήδη γύρω στα 4 κιλα κ κάτι γραμμάρια και αν χρειαστεί να δώσει κάποιος σκονη δηλαδή πόσα μλ γεμίζουμε κ δίνουμε δεν ξέρω...Θα πρέπει να ρωτήσω την παιδιατρο το ξέρω...Απλά εγώ πάντα προτρέχω κ αγχώνομαι χωρίς λόγο.

Χθες η μικρη έτρωγε κάθε μία ώρα, τσιριζε κ λίγο με την κοιλιά της κ δεν ήξερα τι γίνεται.Ελεγα μήπως μου τελειώνει το γάλα κ το παιδί δεν χορταίνει?Αλλά ήταν έτσι απλά η μέρα της.....Αλλά όλα τα σκέφτομαι από πριν τι να κάνω πολύ άγχος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου βγήκαμε τελικά.. Η μικρή είναι υγιεστατη κ αυτό π νομίζαμε για σπασμούς τελικά δεν ηταν τίποτα.. Το κακό ηταν οτι έπαθε ουρολοιμωξη κ μειναμε μέσα 10 μερες.. Εχουμε λιγες εξετασουλες ακόμη αλλά όλα καλά.. Με τον θηλασμό πως πάτε;;; εμένα το βράδυ θέλει ν είναι στο στήθος μ Ολη την ωρα.. Δώστε κανένα  tip για βοήθεια...

  • Μου αρέσει 2
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Αντε ωραία σπιτάκι σας μια χαρά ηρέμησες!Έχω λίγες να μπω με τόσο τρέξιμο μόνο το κινητό δεν προλαβαίνω να κοιτάξω....

Να σε ρωτήσω όχι ότι δίνω μπουκάλι αλλά να ξέρω κ εγώ ποτέ δεν ξέρεις...Που το φυλάς μέχρι να το ξαναδώσεις το υπόλοιπο ?Το βάζεις πάλι ψυγείο κ το ξαναζεσταινεις με Μπεν μαρι? 

Ναι!! Σπίτι τώρα και στο τρέξιμο!!

Αλλά αυτό περίμενα τόσα χρόνια!!

Και εγώ έτσι νόμιζα, ότι το ζεσταίνουμε και το δίνουμε αργότερα.. είχα ρωτήσει και εδώ στο forum.

Τελικά όσο μείνει, το πετάς.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Αντε ωραία σπιτάκι σας μια χαρά ηρέμησες!Έχω λίγες να μπω με τόσο τρέξιμο μόνο το κινητό δεν προλαβαίνω να κοιτάξω....

Να σε ρωτήσω όχι ότι δίνω μπουκάλι αλλά να ξέρω κ εγώ ποτέ δεν ξέρεις...Που το φυλάς μέχρι να το ξαναδώσεις το υπόλοιπο ?Το βάζεις πάλι ψυγείο κ το ξαναζεσταινεις με Μπεν μαρι? 

Παρήγγειλα ένα οικονομικό οπότε ας χρησιμοποιηθεί κ λίγο σε ώρα ανάγκης αν χρειαστεί να λείψω ας πούμε...Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσο θα θηλασω ,αν δεν προκύψει θέμα με την υγεία μου χωρις φαρμακα,θα προσπαθήσω 6μηνο...

Έχεις δίκιο δεν γίνεται να ταΐζει άλλος το μωρο ούτε μια φορά το βράδυ,που μου ελεγε η μάνα μου...Της έδωσε ένα γεύμα σκονη ένα βράδυ τότε που είχα πυρετούς κ είχα εξασθενήσει και μετά από 5 και ώρες κ όλη την άλλη μέρα πονούσε το στήθος...και τα αδειασα με το χερι...Οπότε ξύπνημα κανονικά όλο το βράδυ και συνεχιζουμε ακάθεκτοι χαχα!

Πότε φτάσατε ενός μήνα εσείς βρε απιστευτο ρε κορίτσια!!

Σας διαβάζω ανά πόσες μέρες που μπαίνω.. Κ θέλω να σε ρωτήσω κάτι γιατί δεν έχω μιλήσει με την παιδίατρο για γάλατα σκόνες μιας κ ξέρει οτι θηλάζω μόνο.. Έχουμε για παν ενδεχόμενο σκονη σπίτι κ έχω δώσει 2 φορές..Να σε ρωτήσω εσένα ο μπέμπης που λες είναι 3 μισή κιλά και πίνει και 120 ml ,πόσα ml το γεμίζεις το μπιμπερό δηλαδή???Γιατί εμένα η μικρη είναι ήδη γύρω στα 4 κιλα κ κάτι γραμμάρια και αν χρειαστεί να δώσει κάποιος σκονη δηλαδή πόσα μλ γεμίζουμε κ δίνουμε δεν ξέρω...Θα πρέπει να ρωτήσω την παιδιατρο το ξέρω...Απλά εγώ πάντα προτρέχω κ αγχώνομαι χωρίς λόγο.

Χθες η μικρη έτρωγε κάθε μία ώρα, τσιριζε κ λίγο με την κοιλιά της κ δεν ήξερα τι γίνεται.Ελεγα μήπως μου τελειώνει το γάλα κ το παιδί δεν χορταίνει?Αλλά ήταν έτσι απλά η μέρα της.....Αλλά όλα τα σκέφτομαι από πριν τι να κάνω πολύ άγχος...

Ναι, άστα πέρασε ο καιρός! Χώρια που εγώ εξελίχθηκα σε μανούλα Ιουνίου έτσι όπως τα έφερε η κατάσταση! 

Κοίτα επειδή εμείς παίρνουμε από την αρχή μπουκάλι και τα έχουμε μάθει τώρα τα μικρά τι ποσότητες θέλουν. Ετοιμάζω δλδ ένα μπουκάλι με 120 ml γάλα, που ξέρω ότι είναι το ανώτερο που θα πιει.. συνήθως το πίνει όλο ή πίνει πχ 110 ml και χορταινει. Αν πιει λιγότερο, πχ 80-90, το υπόλοιπο το κρατάω για καμιά ώρα, μήπως πιει συμπληρωματικά.. ε, καμία φορά μπορεί να πεταχτεί και λίγο γάλα. Πχ τώρα με τους κολικούς μπορεί να πεινάει αλλά να πονάει κι όλας και να κάνει μικρά γεύματα. 

Μπορείς να ετοιμάσεις ένα γευματάκι γύρω στα 90 ml και αν δεις και πεινάει ακόμα κάνεις και συμπλήρωμα! Επίσης έχει υπόψιν σου ότι το ξένο είναι πιο βαρύ από το μητρικό και συνήθως πίνουν λιγότερο και τα κρατάει περισσότερη ώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 25/7/2023 at 10:55 ΜΜ, LeneL είπε:

Ναι, άστα πέρασε ο καιρός! Χώρια που εγώ εξελίχθηκα σε μανούλα Ιουνίου έτσι όπως τα έφερε η κατάσταση! 

Κοίτα επειδή εμείς παίρνουμε από την αρχή μπουκάλι και τα έχουμε μάθει τώρα τα μικρά τι ποσότητες θέλουν. Ετοιμάζω δλδ ένα μπουκάλι με 120 ml γάλα, που ξέρω ότι είναι το ανώτερο που θα πιει.. συνήθως το πίνει όλο ή πίνει πχ 110 ml και χορταινει. Αν πιει λιγότερο, πχ 80-90, το υπόλοιπο το κρατάω για καμιά ώρα, μήπως πιει συμπληρωματικά.. ε, καμία φορά μπορεί να πεταχτεί και λίγο γάλα. Πχ τώρα με τους κολικούς μπορεί να πεινάει αλλά να πονάει κι όλας και να κάνει μικρά γεύματα. 

Μπορείς να ετοιμάσεις ένα γευματάκι γύρω στα 90 ml και αν δεις και πεινάει ακόμα κάνεις και συμπλήρωμα! Επίσης έχει υπόψιν σου ότι το ξένο είναι πιο βαρύ από το μητρικό και συνήθως πίνουν λιγότερο και τα κρατάει περισσότερη ώρα!

Κατάλαβα ωραία  σ ευχαριστώ κοπελα μου.90 μλ μου ακούγεται πιο σωστό από τα 60 που της είχα δώσει..Είχα τρομάξει προχθές ότι μου κόβεται το γάλα κ έκλαιγα, γιατί κάτι την είχε πιάσει κ ήθελε κάθε μία μισή ώρα να θηλάσει,την πονούσε κ λίγο η κοιλιά συνέχεια..Κ έδωσα μια φορά μετά το θηλασμό σκονη για να δω τι γίνεται...Τα ήπιε κ τα 60 μλ από λαιμαργία γιατί στο τέλος είχε ψηλοσταματησει...Αλλά την επόμενη μέρα σταμάτησε αυτό....Μάλλον έτσι την έπιασε δεν ξέρω απλά δεν ήξερα τι να κάνω με τα γάλατα καταλαβαίνεις....Δεν έχω κ ζυγαριά σπίτι για μωρά κ η παιδίατρος θα μας ξαναδεί σε 30 κάτι μέρες είπαμε....Αλλά οκκ γάλα εν τέλει έχω κ ηρέμησα κάπως.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κατάλαβα ωραία  σ ευχαριστώ κοπελα μου.90 μλ μου ακούγεται πιο σωστό από τα 60 που της είχα δώσει..Είχα τρομάξει προχθές ότι μου κόβεται το γάλα κ έκλαιγα, γιατί κάτι την είχε πιάσει κ ήθελε κάθε μία μισή ώρα να θηλάσει,την πονούσε κ λίγο η κοιλιά συνέχεια..Κ έδωσα μια φορά μετά το θηλασμό σκονη για να δω τι γίνεται...Τα ήπιε κ τα 60 μλ από λαιμαργία γιατί στο τέλος είχε ψηλοσταματησει...Αλλά την επόμενη μέρα σταμάτησε αυτό....Μάλλον έτσι την έπιασε δεν ξέρω απλά δεν ήξερα τι να κάνω με τα γάλατα καταλαβαίνεις....Δεν έχω κ ζυγαριά σπίτι για μωρά κ η παιδίατρος θα μας ξαναδεί σε 30 κάτι μέρες είπαμε....Αλλά οκκ γάλα εν τέλει έχω κ ηρέμησα κάπως.. 

Μπορείς να νοικιάσεις ζυγαριά αν θες. Ωστόσο καλύτερα να ξεχάσεις τα γραμμάρια και να κανείς φοκους στη σύνδεση με το μωράκι σου. :) Περνάνε φάσεις τα μωράκια που κάνουν άλματα ανάπτυξης και θέλουν περισσότερο θηλασμό. Ή ακόμα αν ζεσταθούν μπορεί να ζητήσουν περισσότερο. Το στήθος σου θα έχει πάντα όσο ζητάει το μωράκι σου.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/7/2023 at 3:29 ΜΜ, Tintin είπε:

Κορίτσια μου βγήκαμε τελικά.. Η μικρή είναι υγιεστατη κ αυτό π νομίζαμε για σπασμούς τελικά δεν ηταν τίποτα.. Το κακό ηταν οτι έπαθε ουρολοιμωξη κ μειναμε μέσα 10 μερες.. Εχουμε λιγες εξετασουλες ακόμη αλλά όλα καλά.. Με τον θηλασμό πως πάτε;;; εμένα το βράδυ θέλει ν είναι στο στήθος μ Ολη την ωρα.. Δώστε κανένα  tip για βοήθεια...

Μπράβο βρε κορίτσι χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με το μωράκι σου. Εγώ σώθηκα μόνο με τον θηλασμό ξαπλωμένη. Την βάζω στο κρεβάτι από την έξω μεριά, πίσω της βάζω το μαξιλάρι εγκυμοσύνης που έχω και μια χαρά. 2-3 μερες που δεν ήταν καλά την άφηνα να κοιμηθεί και μαζί μου, μόλις σταματούσε να τρώει την γύριζα ανάσκελα. Χθες που ήταν καλά την έβαλα πάλι καλαθουνα. Αλλά τη θήλαζα ξαπλωμένη. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Να σας ζησουν τα μωρακια σας και καλη λευτερια στις υπολοιπες που δεν εχουν γεννησει ακομα! Ειμαι μελλουσα μανουλα Σεπτέμβριου-Οκτωβριου. Μηπως υπαρχει καμια δημοσια υπαλληλος εδω στην ομαδα να μου πει στο δημοσιο αν για τη διμηνη αδεια κυοφοριας μετραμε 56 ή 60 ημερες πριν την ΠΗΤ;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι χαίρομαι που πήγαν όλα καλά με το μωράκι σου. Εγώ σώθηκα μόνο με τον θηλασμό ξαπλωμένη. Την βάζω στο κρεβάτι από την έξω μεριά, πίσω της βάζω το μαξιλάρι εγκυμοσύνης που έχω και μια χαρά. 2-3 μερες που δεν ήταν καλά την άφηνα να κοιμηθεί και μαζί μου, μόλις σταματούσε να τρώει την γύριζα ανάσκελα. Χθες που ήταν καλά την έβαλα πάλι καλαθουνα. Αλλά τη θήλαζα ξαπλωμένη. 

Κ εμείς ετσι θηλαζουμε στα πλαγια.. Ειδικα με την ζέστη σωθηκαμε.. Σήμερα περιμένουμε μαία θηλασμού να μας δειξει μερικά πραγματακια ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2023 at 6:36 ΜΜ, Io_anna είπε:

Μπορείς να νοικιάσεις ζυγαριά αν θες. Ωστόσο καλύτερα να ξεχάσεις τα γραμμάρια και να κανείς φοκους στη σύνδεση με το μωράκι σου. :) Περνάνε φάσεις τα μωράκια που κάνουν άλματα ανάπτυξης και θέλουν περισσότερο θηλασμό. Ή ακόμα αν ζεσταθούν μπορεί να ζητήσουν περισσότερο. Το στήθος σου θα έχει πάντα όσο ζητάει το μωράκι σου.

Ναι προσπαθώ να μην σκέφτομαι συνέχεια τα κιλά...Αφού καταλαβαίνω ότι τρώει ας τρώει κάθε φορά όσο θέλει λέω....Απλά προς το παρόν με αγχώνει το θέμα με το να έχω γάλα, γιατί το στήθος μου έχει γίνει μαλακό αρκετά, δεν είναι πια πρησμένο όπως ήταν...

Μια ακόμα απορία κορίτσια για τις θηλες .Χρησιμοποιώ ψευδοθηλη ειδικά για τη μία θηλή που είναι πιο επίπεδη.Οι μαιες μου λέγαν ότι θα μου τις φτιάξει με τον καιρό το μωρο θηλαζοντας.Γνωριζετε τίποτα γι αυτό?Αν ισχύει ή μετά από πόσο καιρό???

On 25/7/2023 at 10:54 ΜΜ, chara14 είπε:

Ναι!! Σπίτι τώρα και στο τρέξιμο!!

Αλλά αυτό περίμενα τόσα χρόνια!!

Και εγώ έτσι νόμιζα, ότι το ζεσταίνουμε και το δίνουμε αργότερα.. είχα ρωτήσει και εδώ στο forum.

Τελικά όσο μείνει, το πετάς.

 

On 25/7/2023 at 3:29 ΜΜ, Tintin είπε:

Κορίτσια μου βγήκαμε τελικά.. Η μικρή είναι υγιεστατη κ αυτό π νομίζαμε για σπασμούς τελικά δεν ηταν τίποτα.. Το κακό ηταν οτι έπαθε ουρολοιμωξη κ μειναμε μέσα 10 μερες.. Εχουμε λιγες εξετασουλες ακόμη αλλά όλα καλά.. Με τον θηλασμό πως πάτε;;; εμένα το βράδυ θέλει ν είναι στο στήθος μ Ολη την ωρα.. Δώστε κανένα  tip για 

Ωραία βρε κοπελα μου δεν ήταν τίποτα, τωρα σπιτάκι σας να ηρεμήσεις τώρα...Εγώ τις πρώτες μέρες κοιμόμουν μαζί της κ θήλαζα ξαπλωμένη.. Μετά από λίγες μέρες όμως άρχισε να συνηθίζει στη φωλιά της μέσα στο λικνο το βράδυ...Έχει γκρίνια στην αρχή κ βάζουμε κ πιπίλα εμείς πια οπότε μόνο έτσι ξεχνιέται λίγο...Σιγά σιγά μπορεί να συνηθίζει και αλλού να κάθεται.. Αρκεί να την βάζεις κιόλας δοκιμαστικά ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Ναι προσπαθώ να μην σκέφτομαι συνέχεια τα κιλά...Αφού καταλαβαίνω ότι τρώει ας τρώει κάθε φορά όσο θέλει λέω....Απλά προς το παρόν με αγχώνει το θέμα με το να έχω γάλα, γιατί το στήθος μου έχει γίνει μαλακό αρκετά, δεν είναι πια πρησμένο όπως ήταν...

Μια ακόμα απορία κορίτσια για τις θηλες .Χρησιμοποιώ ψευδοθηλη ειδικά για τη μία θηλή που είναι πιο επίπεδη.Οι μαιες μου λέγαν ότι θα μου τις φτιάξει με τον καιρό το μωρο θηλαζοντας.Γνωριζετε τίποτα γι αυτό?Αν ισχύει ή μετά από πόσο καιρό???

 

Ωραία βρε κοπελα μου δεν ήταν τίποτα, τωρα σπιτάκι σας να ηρεμήσεις τώρα...Εγώ τις πρώτες μέρες κοιμόμουν μαζί της κ θήλαζα ξαπλωμένη.. Μετά από λίγες μέρες όμως άρχισε να συνηθίζει στη φωλιά της μέσα στο λικνο το βράδυ...Έχει γκρίνια στην αρχή κ βάζουμε κ πιπίλα εμείς πια οπότε μόνο έτσι ξεχνιέται λίγο...Σιγά σιγά μπορεί να συνηθίζει και αλλού να κάθεται.. Αρκεί να την βάζεις κιόλας δοκιμαστικά ...

Σήμερα Ηρθε ειδική μαία θηλασμού στο σπίτι κ Ρώτησα για τις θηλές γτ με πονανε καποιες φορές.. Μου είπε πως ο τροπος που βάζουμε- βγαζουμε στο στήθος το μωρο παιζει ρολο στο να μην ποναει η θηλή.. Επίσης είδε κ τον χαλινο της μικρής για ν δει αν τρώει καλά.. Πραγματικα κορίτσια αξιζαν τα χρήματα που δώσαμε.. Λυσαμε πολλες απορίες κ  μας έμαθε παρα πολλά.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...