Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Μετα την παλινδρομη που ειχα βγηκε το αποτελεσμα του καρυοτυπου του εμβρυου και δειχνει οτι χρωμόσωμικα δεν ειχε καποια ανωμαλια, ηταν υγιες και αγορι.. επειδη στειλαμε μονο εμβρυικα στοιχεια ο γιατρός μου υποστηριζει οτι μπορει να ειχε καποιο προβλημα αλλα να μην κατάφεραν να το δουν απο το δείγμα που στειλαμε.. δεν ειχα φυσικη αποβολη, ο σακος μου μεγαλωνε απλως δεν υπηρχε εμβρυακι απο ενα σημειο και μετα,πραγμα που εμενα με ανακουφιζε οτι οντως υπηρχε θεμα με το εμβρυο .. περα απο το βασικο πακετο εξετασεων για θρομβοφιλια που βγηκε καθαρο, τωρα πρεπει να κανω το πακετο "12 παραγοντων" μου ειπε και να μιλησω με αιματολογο που μου συστησε. Στεναχωρηθηκα πολυ.. υπαρχει περίπτωση να ηταν υγιες και απλως να ηταν τυχαιο γεγονος; Φοβαμαι ότι ξεκιναει νεα αγνωστη μαχη πριν τη δεύτερη εξωσωματικη! Και αν βρεθει κατι σε αυτές τις εξετασεις εχω ελπιδες να κρατησω μωρακι; Θα παιρνω απλως αντιπηκτικες;; Ή Είναι πιο περίπλοκο,; Συνεβη σε καμία, αλλα να τα καταφερε τελικα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

      • Δύναμη! 3

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

On 28/7/2023 at 11:19 ΜΜ, Tintin είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Μόλις γραφτηκα εδώ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που μου συνέβη εχθές το απόγευμα και φυσικά θα ήθελα την βοήθεια σας.... Διανύω την 8η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και ενώ όλα πήγαιναν καλά εχθές το απόγευμα είδα σκούρο αίμα και φυσικά πήρα τον γιατρό μου και πήγαμε στο ρεα για να κάνουμε υπέρηχο να δούμε και το μωράκι... Είχα μια μικρή αποκόλληση το μωράκι ήτανε μια χαρά ευτυχώς μου έκαναν μια ένεση utrogestan πριν φύγω και φυσικά ο γιατρός μου είπε ξεκούραση που έτσι κ αλλιώς πρόσεχα πολύ και ξεκουραζομουν...Το θέμα είναι ότι δεν έχω κοιμηθεί όλο το βράδυ γτ έχω πονακια και ένας λόγος που μπήκα εδώ είναι γτ θέλω την βοήθεια σας μήπως είχε κάποια παρόμοια εμπειρία με εμένα και μπορεί να με βοηθήσει με κάποιο τρόπο.... Ευχαριστώ ❤️

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανούλες καλησπέρα!!!!

Εύχομαι να είσαστε κ εσείς κ τα μπεμπακια σας πολύ καλά!!!!

Εμείς είμαστε μια χαρά αλλά υποφέρουμε από κολικούς..όχι κάθε μέρα αλλά τη μέρα που θα την πιάσει μπορεί να είναι από 9 το βράδυ μέχρι 5 το πρωί..κορίτσια είμαι σε απόγνωση τα συναισθήματα μου εκείνη την ώρα είναι ανεξέλεγκτα...θυμός απελπισία νεύρα στεναχώρια...το βιώνεται κ εσείς έτσι η εγώ είμαι η τρελή της υπόθεσης???

  • Δύναμη! 5
Link to comment
Share on other sites

On 31/7/2023 at 4:12 ΠΜ, Μαρακι1990 είπε:

 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου, η αποκόλληση είναι συχνο φαινόμενο. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου, ξεκουρασου και θα τα καταφέρετε 

22 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Μανούλες καλησπέρα!!!!

Εύχομαι να είσαστε κ εσείς κ τα μπεμπακια σας πολύ καλά!!!!

Εμείς είμαστε μια χαρά αλλά υποφέρουμε από κολικούς..όχι κάθε μέρα αλλά τη μέρα που θα την πιάσει μπορεί να είναι από 9 το βράδυ μέχρι 5 το πρωί..κορίτσια είμαι σε απόγνωση τα συναισθήματα μου εκείνη την ώρα είναι ανεξέλεγκτα...θυμός απελπισία νεύρα στεναχώρια...το βιώνεται κ εσείς έτσι η εγώ είμαι η τρελή της υπόθεσης???

Κι εμείς το ίδιο... Όταν δεν πονάει είναι το καλύτερο μωράκι. Πολύ ήσυχο. Όταν πονάει δεν μπορεί να σταθεί πουθενά το καημένο. Μόνο στο στήθος ηρεμεί. Δυστυχώς και τα δικά μου συναισθήματα είναι ανάμεικτα, ευτυχώς όμως έχω τη βοήθεια του μπαμπά της αν και όταν την πιάνει δυνατά μόνο εμένα χρειάζεται. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Γεννήσαμε κι εμείς προχθές στις 41+1. Από μωράκι Ιουλίου έγινε μωράκι Αυγούστου. Είχα έναν πολύ περίεργο τοκετό που ξεκίνησε το βράδυ και σταμάτησε αρκετές ώρες και μετά μέσα σε 2 ώρες γέννησα. Δεν ήταν καθόλου αυτό που περίμενα, αλλά είμαι πολύ καλά και τα καταφέραμε να γεννήσουμε σπίτι μας όπως θέλαμε. Ο μπέμπης είναι πολύ γλύκας. Βγήκε 2980 και 50 εκατοστά, όποτε μικρούλι οπως μας έλεγαν ότι θα είναι. Δε νομίζω να έχει μείνει κάποια άλλη απ την ομάδα Ε;

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 5
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 9:09 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Μανούλες καλησπέρα!!!!

Εύχομαι να είσαστε κ εσείς κ τα μπεμπακια σας πολύ καλά!!!!

Εμείς είμαστε μια χαρά αλλά υποφέρουμε από κολικούς..όχι κάθε μέρα αλλά τη μέρα που θα την πιάσει μπορεί να είναι από 9 το βράδυ μέχρι 5 το πρωί..κορίτσια είμαι σε απόγνωση τα συναισθήματα μου εκείνη την ώρα είναι ανεξέλεγκτα...θυμός απελπισία νεύρα στεναχώρια...το βιώνεται κ εσείς έτσι η εγώ είμαι η τρελή της υπόθεσης???

Καλησπέρα κοπελα μου.Εχει ξεκινήσει κανένα 10 ήμερο και εμάς κολικους.2 ,3 φορές βέβαια αλλά όλο το βράδυ.. Και στα καπάκια πάθαμε ουρολοιμωξη ,έκανε πυρετό και το κατάλαβα. Είμαι ακόμα μόνη μου στο νοσοκομείο, πρέπει να κλείσουμε 10ημερο αντιβίωση.Τα έχω παίξει, ύπνος μόνο μια ώρα. Και άλλη καμία ώρα με το ζόρι όταν έρχεται η μάνα μου..Και ταυτόχρονα έχει κολικούς σχεδόν κάθε μέρα εδώ στο νοσοκομείο, μαζί με άλλη κοπέλα δίπλα με μωρο η οποία δεν σταματάει να μιλάει όταν πάω να την κοιμηθώ έστω λίγο να ξαπλώσω.Τα έχω παίξει.Κ εγώ έχω φρικάρει και νευριάζω κάποιες φορές, βασικά φτάνω στα όρια μου από κούραση και βουίζουν τα αυτιά μου ,τόσο δυνατά που τσιριζει δεν υπάρχει αυτή η φωνή.. Παίρνουμε και κάτι σταγόνες εδώ κ μια βδομάδα σίγουρα, αλλά σιγά τι κάνουν.. Είναι ένα colimil..Της κάνω όλες τις λαβές που λένε κ μασάζ που δεν μ αφήνει,αλλά τίποτα δεν πιάνει...

Αν βρείτε κάτι που να πιάνει να το πείτε κορίτσια!!Αν κ δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Να σας ζησει κοριτσι ,υγιης κ καλότυχος ο μπεμπης σας να τον χαιρεστε! Πω πω σε πηρε πολυ μέχρι να σπάσουν τα νερα ε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maria Ad είπε:

Καλησπέρα κοπελα μου.Εχει ξεκινήσει κανένα 10 ήμερο και εμάς κολικους.2 ,3 φορές βέβαια αλλά όλο το βράδυ.. Και στα καπάκια πάθαμε ουρολοιμωξη ,έκανε πυρετό και το κατάλαβα. Είμαι ακόμα μόνη μου στο νοσοκομείο, πρέπει να κλείσουμε 10ημερο αντιβίωση.Τα έχω παίξει, ύπνος μόνο μια ώρα. Και άλλη καμία ώρα με το ζόρι όταν έρχεται η μάνα μου..Και ταυτόχρονα έχει κολικούς σχεδόν κάθε μέρα εδώ στο νοσοκομείο, μαζί με άλλη κοπέλα δίπλα με μωρο η οποία δεν σταματάει να μιλάει όταν πάω να την κοιμηθώ έστω λίγο να ξαπλώσω.Τα έχω παίξει.Κ εγώ έχω φρικάρει και νευριάζω κάποιες φορές, βασικά φτάνω στα όρια μου από κούραση και βουίζουν τα αυτιά μου ,τόσο δυνατά που τσιριζει δεν υπάρχει αυτή η φωνή.. Παίρνουμε και κάτι σταγόνες εδώ κ μια βδομάδα σίγουρα, αλλά σιγά τι κάνουν.. Είναι ένα colimil..Της κάνω όλες τις λαβές που λένε κ μασάζ που δεν μ αφήνει,αλλά τίποτα δεν πιάνει...

Αν βρείτε κάτι που να πιάνει να το πείτε κορίτσια!!Αν κ δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Να σας ζησει κοριτσι ,υγιης κ καλότυχος ο μπεμπης σας να τον χαιρεστε! Πω πω σε πηρε πολυ μέχρι να σπάσουν τα νερα ε!

Αχ κορίτσι μου τα πέρασα κ σε νιώθω.. Κ εμείς 10 μέρες νοσοκομείο με ουρολοιμοξη κ άπειρες εξετάσεις... Οι μαίες εκει δεν γνωρίζουν τεχνικές ν ηρεμεί το μωρο απ τους κολικους; όλα να πάνε καλά κ ν πάτε σπίτι σας...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Καλησπέρα κοπελα μου.Εχει ξεκινήσει κανένα 10 ήμερο και εμάς κολικους.2 ,3 φορές βέβαια αλλά όλο το βράδυ.. Και στα καπάκια πάθαμε ουρολοιμωξη ,έκανε πυρετό και το κατάλαβα. Είμαι ακόμα μόνη μου στο νοσοκομείο, πρέπει να κλείσουμε 10ημερο αντιβίωση.Τα έχω παίξει, ύπνος μόνο μια ώρα. Και άλλη καμία ώρα με το ζόρι όταν έρχεται η μάνα μου..Και ταυτόχρονα έχει κολικούς σχεδόν κάθε μέρα εδώ στο νοσοκομείο, μαζί με άλλη κοπέλα δίπλα με μωρο η οποία δεν σταματάει να μιλάει όταν πάω να την κοιμηθώ έστω λίγο να ξαπλώσω.Τα έχω παίξει.Κ εγώ έχω φρικάρει και νευριάζω κάποιες φορές, βασικά φτάνω στα όρια μου από κούραση και βουίζουν τα αυτιά μου ,τόσο δυνατά που τσιριζει δεν υπάρχει αυτή η φωνή.. Παίρνουμε και κάτι σταγόνες εδώ κ μια βδομάδα σίγουρα, αλλά σιγά τι κάνουν.. Είναι ένα colimil..Της κάνω όλες τις λαβές που λένε κ μασάζ που δεν μ αφήνει,αλλά τίποτα δεν πιάνει...

Αν βρείτε κάτι που να πιάνει να το πείτε κορίτσια!!Αν κ δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Να σας ζησει κοριτσι ,υγιης κ καλότυχος ο μπεμπης σας να τον χαιρεστε! Πω πω σε πηρε πολυ μέχρι να σπάσουν τα νερα ε!

Μαρία μου υπομονή δεν έχω κάτι άλλο να πω ότι λέω κ στον εαυτό μου..ζητά περισσότερη βοήθεια από τη μάνα σου τουλάχιστον να μπορείς να κοιμηθείς λίγο παραπάνω παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η ψυχική μας υγεία εγώ ανέβασα πίεση πριν 4 μέρες που δεν είχα ποτέ θέμα..από την πίεση αϋπνία άγχος..

Επίσης δεν είναι κακό να ζητήσεις λίγο ησυχία από τη διπλανή αν είναι αναίσθητη τόσο που δεν καταλαβαίνει να το βουλώσει...Ε πραγματικά...

Αυτό που είδα λίγο διαφορά είναι το σιροπι colinil plus κ η θερμαντική για κολικούς της freziderm ειδικά η κρέμα τη βοήθησε..όπως επίσης αν θηλάζεις στήθος εκείνη την ώρα που είναι σε έξαρση κ κόβεται η αναπνοή από το κλάμα μόνο έτσι ηρεμεί..

Εμένα με είχε πιάσει απελπισία κάνε όμως λίγο υπομονή είσαι πιεσμένη τώρα επειδή είσαστε κ νοσοκομείο ...να περάσει γρήγορα κ να πάτε σπιτάκι σας να ηρεμήσετε...

Ζητά βοήθεια θα στο ξαναπώ μην καταρρεύσεις για να είναι καλά το μωρό πρέπει πρώτα από όλα να είσαι εσύ καλά!!!💗💗

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 9:09 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Μανούλες καλησπέρα!!!!

Εύχομαι να είσαστε κ εσείς κ τα μπεμπακια σας πολύ καλά!!!!

Εμείς είμαστε μια χαρά αλλά υποφέρουμε από κολικούς..όχι κάθε μέρα αλλά τη μέρα που θα την πιάσει μπορεί να είναι από 9 το βράδυ μέχρι 5 το πρωί..κορίτσια είμαι σε απόγνωση τα συναισθήματα μου εκείνη την ώρα είναι ανεξέλεγκτα...θυμός απελπισία νεύρα στεναχώρια...το βιώνεται κ εσείς έτσι η εγώ είμαι η τρελή της υπόθεσης???

Aχ το βιώνουμε κι εμείς και μάλιστα επί δύο... Ευτυχως δεν συντονίζονται τα δίδυμα και πονάνε εν αλλαξ, αλλιώς με έβλεπα κατευθείαν για αυτοπυρποληση...  Το άλλο καλό είναι ότι εμάς δεν τα πιάνει ξημερώματα! Υπομονή σε όλες, αλλά να ξέρεις ΔΕΝ είσαι τρελή...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LeneL είπε:

Aχ το βιώνουμε κι εμείς και μάλιστα επί δύο... Ευτυχως δεν συντονίζονται τα δίδυμα και πονάνε εν αλλαξ, αλλιώς με έβλεπα κατευθείαν για αυτοπυρποληση...  Το άλλο καλό είναι ότι εμάς δεν τα πιάνει ξημερώματα! Υπομονή σε όλες, αλλά να ξέρεις ΔΕΝ είσαι τρελή...

Ευχαριστώ!!!νιώθεις καλύτερα όταν μοιράζεσαι κ ακούς κ ότι άλλοι βιώνουν το ίδιο ..αααχ δύσκολοι οι πρώτοι μήνες..κ ειδικά με δίδυμα θέλει ακόμα πιο πολύ κουραγιο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/8/2023 at 8:49 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Ευχαριστώ!!!νιώθεις καλύτερα όταν μοιράζεσαι κ ακούς κ ότι άλλοι βιώνουν το ίδιο ..αααχ δύσκολοι οι πρώτοι μήνες..κ ειδικά με δίδυμα θέλει ακόμα πιο πολύ κουραγιο

Σε όλες, γενικά: μάνες, κουράγιο!

  • Ευχαριστώ 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κουράγιο κορίτσια μου, κουράγιο! Κι εμείς έχουμε κολικούς και πονάει η καρδιά μας κάθε φορά που τιναζεται από τον πόνο το μικρούλι. Καλά για σας κορίτσια με τα δίδυμα τι να πω, είστε ήρωες πραγματικά . Εμεις παίρναμε το biogaia μέχρι τώρα, αλλά δεν είδαμε μεγάλη βελτίωση και η γιατρός μας έδωσε και το infacolic, το οποίο τώρα ξεκινάμε, άρα δεν ξέρω άν θα βοηθήσει. Συνήθως 2-3 τα ξημερώματα την πιάνει. Ο απορροφητηρας μόνο μας βοηθάει. 

@Maria AdΠεραστικά κορίτσι μου καλό, και κουράγιο, πρέπει να είναι πολύ δύσκολα για σένα. Λίγο υπομονή ακόμα και θα περάσει 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2023 at 9:09 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Μανούλες καλησπέρα!!!!

Εύχομαι να είσαστε κ εσείς κ τα μπεμπακια σας πολύ καλά!!!!

Εμείς είμαστε μια χαρά αλλά υποφέρουμε από κολικούς..όχι κάθε μέρα αλλά τη μέρα που θα την πιάσει μπορεί να είναι από 9 το βράδυ μέχρι 5 το πρωί..κορίτσια είμαι σε απόγνωση τα συναισθήματα μου εκείνη την ώρα είναι ανεξέλεγκτα...θυμός απελπισία νεύρα στεναχώρια...το βιώνεται κ εσείς έτσι η εγώ είμαι η τρελή της υπόθεσης???

 

On 9/8/2023 at 12:07 ΜΜ, Maria Ad είπε:

Καλησπέρα κοπελα μου.Εχει ξεκινήσει κανένα 10 ήμερο και εμάς κολικους.2 ,3 φορές βέβαια αλλά όλο το βράδυ.. Και στα καπάκια πάθαμε ουρολοιμωξη ,έκανε πυρετό και το κατάλαβα. Είμαι ακόμα μόνη μου στο νοσοκομείο, πρέπει να κλείσουμε 10ημερο αντιβίωση.Τα έχω παίξει, ύπνος μόνο μια ώρα. Και άλλη καμία ώρα με το ζόρι όταν έρχεται η μάνα μου..Και ταυτόχρονα έχει κολικούς σχεδόν κάθε μέρα εδώ στο νοσοκομείο, μαζί με άλλη κοπέλα δίπλα με μωρο η οποία δεν σταματάει να μιλάει όταν πάω να την κοιμηθώ έστω λίγο να ξαπλώσω.Τα έχω παίξει.Κ εγώ έχω φρικάρει και νευριάζω κάποιες φορές, βασικά φτάνω στα όρια μου από κούραση και βουίζουν τα αυτιά μου ,τόσο δυνατά που τσιριζει δεν υπάρχει αυτή η φωνή.. Παίρνουμε και κάτι σταγόνες εδώ κ μια βδομάδα σίγουρα, αλλά σιγά τι κάνουν.. Είναι ένα colimil..Της κάνω όλες τις λαβές που λένε κ μασάζ που δεν μ αφήνει,αλλά τίποτα δεν πιάνει...

Αν βρείτε κάτι που να πιάνει να το πείτε κορίτσια!!Αν κ δεν νομίζω να υπάρχει.

 

Να σας ζησει κοριτσι ,υγιης κ καλότυχος ο μπεμπης σας να τον χαιρεστε! Πω πω σε πηρε πολυ μέχρι να σπάσουν τα νερα ε!

Κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας αρχικα! Ειμαι απο τις μανουλες Ιουνιου, αλλα διαβασα τις αναρτησεις σας τυχαια και ηθελα να σας πω οτι εμας μας βοηθησαν οι σταγονες biogaia παρα πολυ. Την δευτερη μερα που τις πηρε ηταν αλλο παιδι. Υποθετω οτι δεν θα βοηθανε το ιδιο ολα τα παιδια, παντως εγω ειδα μεγαλη διαφορα αμεσα. Στον πρωτο μου γιο εβαζα στη διαπασων ηχο απο ηλεκτρικη σκουπα στο youtube και ηρεμουσε για μια ωριτσα, μονο αυτος ο ηχος τον επιανε, και υποψιν δεν ηθελε στηθος οταν πονουσε πολυ. Καποιοι πανε και βολτα με το αμαξι, αν θελετε να δοκιμασετε..καθε παιδι ειναι διαφορετικο και θελει αλλη αντιμετωπιση. 

Ευχομαι γρηγορα να σταματησουν οι κολικοι και χαρειτε τα μωρακια σας με ηρεμια!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Να σας ρωτήσω.

Ταλαιπωρήθηκαν και τα δικά σας στην αιμοληψία;

Εμένα πρώτη φορά έβγαλε δάκρυ. Δυο δοκιμές σε κάθε χέρι, να τον σφίγγει...

Άσε, κι εμένα στην αιμοληψια το αγόρι ταλαιπωρήθηκε πάρα πολύ... Αφού από το κλάμα δεν έβγαινε αίμα στη βελόνα κι έβγαλε η νοσοκόμα τη βελόνα και του πίεζε το χέρι να βγάλει λίγο αίμα από την τρυπουλα που είχε γίνει.. πως δεν τη σβουρηξα να την κολλήσω στον τοίχο, ο Θεός τη φύλαξε.. το κοριτσάκι ήταν λίγο πιο ψύχραιμο και δεν ταλαιπωρήθηκε τόσο... Γυναίκες! Από μικρές πιο σκληρές!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...