Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , Tintin είπε:

Μόλις γυρισαμε απ τον γιατρο, σε 15 μερες με τροφή πήρε 350 γραμ. η μικρή.. Μας είπε πως παμε πολυ καλά κ να αυξησουμε λίγο τις ποσότητες.. Τον επόμενο μήνα δεν εχει υποχρεωτικό εμβόλιο θα παμε για μέτρηση σώματος κλπ κλπ κ θα κάνουμε κ ενα που το αγοραζεις.. Εσείς θα το κάνετε κορίτσια;

Πόσο περίπου τρώει η μικρή σου; μετράς γραμμάρια ή το πας με το μάτι; αν λες της μηνιγγίτιδας κι εμείς έχουμε κανονίσει να το κάνουμε στο επόμενο ραντεβού. Είμαστε κι εμείς σε φάση που τελειώσαμε τα πρώτα υποχρεωτικά και θα το κάνουμε αρχές Μαρτίου αυτό! Επίσης μας είπε η παιδίατρος, ότι κάποιες ιδιωτικές ασφάλειες, αποζημιώνουν για αυτό το εμβόλιο, δεν ξέρω αν σε αφορά αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , LeneL είπε:

Πόσο περίπου τρώει η μικρή σου; μετράς γραμμάρια ή το πας με το μάτι; αν λες της μηνιγγίτιδας κι εμείς έχουμε κανονίσει να το κάνουμε στο επόμενο ραντεβού. Είμαστε κι εμείς σε φάση που τελειώσαμε τα πρώτα υποχρεωτικά και θα το κάνουμε αρχές Μαρτίου αυτό! Επίσης μας είπε η παιδίατρος, ότι κάποιες ιδιωτικές ασφάλειες, αποζημιώνουν για αυτό το εμβόλιο, δεν ξέρω αν σε αφορά αυτό!

Τρώει γύρω στις 3 κουταλιές της σούπας φρούτο κ 4 κουταλιές φαγητό, οχι σταθερά καθε μέρα, πανω κάτω.. Εχουμε ιδιωτική θα ρωτησω να δω αν μας καλύπτει.. Μας βρήκε καλά ο γιατρος το μονο που με προβληματισε ειναι οτι το κεφαλακι της μεγάλωσε μονο μισό εκατοστο.. Στις καμπύλες ειναι στον μέσο ορο.. Δεν μας είπε κατι ο γιατρος, εγώ τα κοσκινιζω λίγο παραπάνω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Αν έχεις συστάσεις από κανένα που ξέρεις, κάνε ένα ραντεβού μπορεί να έχει κάτι βοηθητικό να σου πει.Απλα θα νιώσεις ότι το έψαξες κ όσο μπορείς κ μπορεί να είσαι κ πιο ήρεμη.. Ούτε με το γάλα παίρνει βαρος δηλαδή??Άμα το έχεις τσεκάρει κ το γάλα σου δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι ρε κορίτσι έκτος απ το να προσφέρεις συνέχεια ότι μπορείς..Υπομονή θα μάθει κ στις στερεες κ θα βρει κ κάτι που θα της αρέσει πιο πολύ να τρώει παραπάνω...Άλλωστε το παιδί κλινικά λες είναι μια χαρά κ εχει κ την ενέργεια της...

Από φωνές δεν μπορώ να πω ότι τσιριζει κάθε μέρα,κάνει διάφορες φωνές οταν παιζει μιλαει κ μονη της ,κ τα τα τα τα από συλλαβές με σύμφωνο.Της λέω όλη την ώρα μαμά μπας και... 🤣 

 

Κ εγώ έκλαψα, το έκανα εικόνα να το κάνω πράξη στη δικιά μου, γελάω ακόμα.. Όπως κ με όλες τις μοντεσσοριανες θεωρίες που διαβάζω.. Τι ωραία τα λένε στα βιβλία 🤣🤣

Εγώ θα πάρω μιας θείας μου το πάρκο δεν θα αγόραζα νομίζω ακομα.Εσενα που δεν κάθεται πουθενά μόνη της δεν νομίζω να αλλάξει κάτι στο πάρκο...

Εγώ θέλω να πάρω ενδοεποικοινωνια ή κάμερα τώρα...Έχετε κάτι που να σας βγήκε καλό μήπως κορίτσια???

Δεν χωράει πια καλά στο λικνο κ σιγά σιγά θα την βάλω σε κούνια κ μετά θα δοκιμάσω κ αλλαγή δωματίου...

Εμεις Μαρία μου κάμερα πήραμε από το αμαζον το γερμανικό, θα ψάξω τη μάρκα αν θέλεις, δεν την θυμάμαι. Αλλά μέχρι στιγμής μας βγήκε πολύ καλη. Συγκριτικά με ότι βρίσκαμε Ελλάδα, έχει πολλά παραπάνω, στα ίδια χρήματα. 

Για το πάρκο αυτό σκέφτομαι. Ότι δεν πρόκειται να κάτσει και τζάμπα θα το πάρουμε κι αυτό. 

@Tintin τι ευχάριστα νέα είναι αυτά! Νομίζω πολύ καλή η αύξηση του βάρους! Το σημαντικό είναι ότι ξεκόλλησε επιτέλους, που να ξεκινήσει να τρώει και κανονικά!

Εμεις για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας το σκεφτόμαστε. Ο άντρας βασικά, εγώ θέλω να το κάνουμε. @LeneLτο καλύπτει η ασφαλιστική; 1η φορά το ακούω, μακάρι. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κ εγώ έκλαψα, το έκανα εικόνα να το κάνω πράξη στη δικιά μου, γελάω ακόμα.. Όπως κ με όλες τις μοντεσσοριανες θεωρίες που διαβάζω.. Τι ωραία τα λένε στα βιβλία 

Κοίτα, όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο, ήμουν μοντεσσορι και gentle parenting. Έλεγα εγώ γλυκά δε θα δώσω μέχρι τα 2 και τηλεόραση τουλάχιστον μέχρι τα 3. Ε και γλυκα τρώει (αν και είναι επιλεκτικός κι εκεί. Άκουσα τα Χριστούγεννα ένα «μελομακάρονο ιού». Κέικ δεν αγγίζει.) και τηλεόραση βλέπει αναγκαστικά γιατί μόνη μου με 2 παιδιά κάποιες στιγμές δεν τα φέρνω βόλτα. Και gentle parenting το παλεύω αλλά έχω φωνάξει αρκετά τώρα με το μωρό, ειδικά όταν είμαι κουρασμένη. Επίσης πολύ νωρίς αποφάσισα ότι όλες αυτές οι δομημένες δραστηριότητες που βλέπω στο Ίντερνετ δε μου ταιριάζουν, δεν είμαι παιδαγωγός και δε θέλω να γίνω. Μια χαρά μεγαλώνει το παιδί και χωρίς αυτές.
 

Αυτό με το φαγητό σημαίνει ότι ο,τι κι αν κανείς το παιδί θα φάει αυτό που είναι να φάει, δεδομένου ότι προσφέρεις αρκετά και δεδομένου ότι έχεις καλές συνθήκες φαγητού, δλδ ότι κάθεστε κι εσείς στο τραπέζι και τρώτε μαζί ή κάνετε ότι τρώτε. Δεν οφελεί κάπου το άγχος. Είτε αγχωθείς, είτε όχι, δε θα φάει το παιδί παραπάνω. Εμένα αυτή η φιλοσοφία με ηρεμεί και με κάνει να κάνω φοκους σ αυτά που μπορώ να ελέγξω (συνθήκες και προσφορα), και όχι σε πράγματα που δεν μπορώ να ελέγξω (το στομάχι του παιδιού μου). 

  • Μου αρέσει 4
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Εμεις Μαρία μου κάμερα πήραμε από το αμαζον το γερμανικό, θα ψάξω τη μάρκα αν θέλεις, δεν την θυμάμαι. Αλλά μέχρι στιγμής μας βγήκε πολύ καλη. Συγκριτικά με ότι βρίσκαμε Ελλάδα, έχει πολλά παραπάνω, στα ίδια χρήματα. 

Για το πάρκο αυτό σκέφτομαι. Ότι δεν πρόκειται να κάτσει και τζάμπα θα το πάρουμε κι αυτό. 

@Tintin τι ευχάριστα νέα είναι αυτά! Νομίζω πολύ καλή η αύξηση του βάρους! Το σημαντικό είναι ότι ξεκόλλησε επιτέλους, που να ξεκινήσει να τρώει και κανονικά!

Εμεις για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας το σκεφτόμαστε. Ο άντρας βασικά, εγώ θέλω να το κάνουμε. @LeneLτο καλύπτει η ασφαλιστική; 1η φορά το ακούω, μακάρι. 

Κι εμάς η παιδίατρος μας είπε να ρωτήσουμε και μας έδωσε ένα χαρτί με σφραγίδα της για να δούμε αν περνάει.. αλλά δεν το έχουμε πάρει ακόμα γιατί θα το κάνουμε αρχές Μαρτίου, οπότε δεν ξέρω να σου πω σίγουρα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/1/2024 at 12:04 ΠΜ, Geogi είπε:

Εμεις Μαρία μου κάμερα πήραμε από το αμαζον το γερμανικό, θα ψάξω τη μάρκα αν θέλεις, δεν την θυμάμαι. Αλλά μέχρι στιγμής μας βγήκε πολύ καλη. Συγκριτικά με ότι βρίσκαμε Ελλάδα, έχει πολλά παραπάνω, στα ίδια χρήματα. 

Για το πάρκο αυτό σκέφτομαι. Ότι δεν πρόκειται να κάτσει και τζάμπα θα το πάρουμε κι αυτό. 

@Tintin τι ευχάριστα νέα είναι αυτά! Νομίζω πολύ καλή η αύξηση του βάρους! Το σημαντικό είναι ότι ξεκόλλησε επιτέλους, που να ξεκινήσει να τρώει και κανονικά!

Εμεις για το εμβόλιο της μηνιγγίτιδας το σκεφτόμαστε. Ο άντρας βασικά, εγώ θέλω να το κάνουμε. @LeneLτο καλύπτει η ασφαλιστική; 1η φορά το ακούω, μακάρι. 

Όχι μωρέ οκκ θα πάρω κάτι από σκρουτζ ,μ ειπαν φίλοι για κάποιες xiaomi ότι είναι μια χαρά.Απλα δεν ξέρω τι βολεύει πιο πολύ, η ενδοεπικοινωνια ανοίγει μόνη της φαντάζομαι αν ακουστεί ηχος έτσι δεν είναι??Αυτό νομίζω για το βράδυ αν φύγει απ το δωμάτιο μας ,βολεύει πιο πολύ...

Μπορείς για αρχή να δοκιμάζεις να την αφήνεις εστω κ 5 λεπτά κάπου που να μην σε βλέπει κ να έχει παιχνίδια. Σε κάποιο χαλάκι κατω ας πούμε.. Κ λίγο λίγο μηπως κ συνηθίσει να κάθεται παραπάνω.Κ να πάρεις μετά πάρκο που θα θέλει να σηκώνεται κ εσένα συνέχεια ,μπας κ το βρουν μονα τους,λέμε τώρα...Εγώ την αφήνω κ στον ποπό καθιστή με μαξιλάρια από πίσω κ κάποιες φορές απλά πέφτει κ γυρνάει μπρούμυτα κ κάθεται έτσι για λίγο αναγκαστικά, μετά φωνάζει χαχα!

 

On 27/1/2024 at 10:56 ΠΜ, Io_anna είπε:

Κοίτα, όταν ήμουν έγκυος στο πρώτο, ήμουν μοντεσσορι και gentle parenting. Έλεγα εγώ γλυκά δε θα δώσω μέχρι τα 2 και τηλεόραση τουλάχιστον μέχρι τα 3. Ε και γλυκα τρώει (αν και είναι επιλεκτικός κι εκεί. Άκουσα τα Χριστούγεννα ένα «μελομακάρονο ιού». Κέικ δεν αγγίζει.) και τηλεόραση βλέπει αναγκαστικά γιατί μόνη μου με 2 παιδιά κάποιες στιγμές δεν τα φέρνω βόλτα. Και gentle parenting το παλεύω αλλά έχω φωνάξει αρκετά τώρα με το μωρό, ειδικά όταν είμαι κουρασμένη. Επίσης πολύ νωρίς αποφάσισα ότι όλες αυτές οι δομημένες δραστηριότητες που βλέπω στο Ίντερνετ δε μου ταιριάζουν, δεν είμαι παιδαγωγός και δε θέλω να γίνω. Μια χαρά μεγαλώνει το παιδί και χωρίς αυτές.
 

Αυτό με το φαγητό σημαίνει ότι ο,τι κι αν κανείς το παιδί θα φάει αυτό που είναι να φάει, δεδομένου ότι προσφέρεις αρκετά και δεδομένου ότι έχεις καλές συνθήκες φαγητού, δλδ ότι κάθεστε κι εσείς στο τραπέζι και τρώτε μαζί ή κάνετε ότι τρώτε. Δεν οφελεί κάπου το άγχος. Είτε αγχωθείς, είτε όχι, δε θα φάει το παιδί παραπάνω. Εμένα αυτή η φιλοσοφία με ηρεμεί και με κάνει να κάνω φοκους σ αυτά που μπορώ να ελέγξω (συνθήκες και προσφορα), και όχι σε πράγματα που δεν μπορώ να ελέγξω (το στομάχι του παιδιού μου). 

Κ εγώ μωρέ μια χαρά συμφωνώ με αυτή τη μέθοδο ας πούμε. Απλά την κάνουμε πράξη κ λίγο με τον ρυθμό του παιδιού θεωρώ, δεν γίνεται όλα τα παιδιά να είναι το ίδιο ανεξάρτητα από τόσο μικρά κ να παίζουν..Ούτως ή άλλως μετά όταν μπουσουλανε κ περπατάνε μια χαρά την κάνουν μονα τους την εξερεύνηση κ όλα τα ανακαλύπτουν μονα τους πια με όσα τους δίνουμε..Εγώ είμαι της άποψης πως όταν ένα μωράκι θέλει την αγκαλιά της μαμάς του αυτό πρέπει να έχει κ να νιώθει μέχρι οσο θέλει την ασφάλεια.Μετα εξάλλου δεν έχω δει παιδί που να μην θέλει να πιάσει κ να μάθει τα πάντα, είναι η φύση μας.

Κ όσον αφορά την τηλεόραση δεν υπάρχει μάνα που να μην την ανοίγει, δεν γίνεται αλλιώς.Κ γλυκά θα φάνε κ όλα εφόσον έχουμε κ κοινωνική ζωή κ τα βλέπουν..Έχω δει εγώ να χτυπιούνται στα πατώματα του σούπερ κ να τσιριζουν άπειρες φορές 🤣 Αυτό το τρέμω Χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα.

Πήρα ένα καρεκλάκι φαγητού k.k. b..

και τελικά δεν είμαι ευχαριστημένη από τις ζώνες ασφαλείας που γλιστρούν και δεν είναι στσθερές, αλλά και από το καθισματάκι που δεν έχει πολλές θέσεις ανάκλισης, για να μπορεί να κοιμάται άνετα. Έχετε υπόψη σας κάποιο καλύτερο;

Μου είχαν δώσει ένα παλιό καθισματάκι ch...o που ήταν τέλειο, αλλά δεν έβρισκα ανταλλακτικά (καθισμα, ζώνη ασφαλείας).

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Καλησπέρα.

Πήρα ένα καρεκλάκι φαγητού k.k. b..

και τελικά δεν είμαι ευχαριστημένη από τις ζώνες ασφαλείας που γλιστρούν και δεν είναι στσθερές, αλλά και από το καθισματάκι που δεν έχει πολλές θέσεις ανάκλισης, για να μπορεί να κοιμάται άνετα. Έχετε υπόψη σας κάποιο καλύτερο;

Μου είχαν δώσει ένα παλιό καθισματάκι ch...o που ήταν τέλειο, αλλά δεν έβρισκα ανταλλακτικά (καθισμα, ζώνη ασφαλείας).

Καλησπέρα κορίτσι.. Κ εμένα μου είχαν δώσει ένα πιο παλιό κ δεν βρήκα κ εγώ το ύφασμα κ ζώνες κ πήρα άλλο. Πήρα ένα joie mimzy αν το γράφω σωστά,που έχει ρόδες μπροστά.Εχει 3 θέσεις ανάκλησης, δεν πάει τέρμα πίσω όμως να είναι εντελώς ξαπλωτη η πλάτη. Δεν πρόκειται εμένα να κοιμηθεί εκεί ούτως ή άλλως.. Κ είναι αναδιπλουμενο στηρίζεται όρθιο κλειστό, γι αυτο τ πήρα δεν έχω πολύ χώρο στην κουζίνα μου..Δεν έχω ιδέα κ από αλλα καλά όμως μην σε πάρω στο λαιμό μου κ δεν σου κάνει.. Πάντως από κατασκευή είναι πολύ καλό κ στιβαρό κ δεν έχει τεράστιο άνοιγμα τ πόδια του.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Καλησπέρα.

Πήρα ένα καρεκλάκι φαγητού k.k. b..

και τελικά δεν είμαι ευχαριστημένη από τις ζώνες ασφαλείας που γλιστρούν και δεν είναι στσθερές, αλλά και από το καθισματάκι που δεν έχει πολλές θέσεις ανάκλισης, για να μπορεί να κοιμάται άνετα. Έχετε υπόψη σας κάποιο καλύτερο;

Μου είχαν δώσει ένα παλιό καθισματάκι ch...o που ήταν τέλειο, αλλά δεν έβρισκα ανταλλακτικά (καθισμα, ζώνη ασφαλείας).

Καλησπέρα, εμείς έχουμε της peg perego. Μας έχει βολέψει πάρα πολύ, ανεβοκατεβαινει το υψος του αλλά και η θέση νομίζω έχει 7 σημεία. Μας έχει βολέψει πάρα πολύ, σπάνια κοιμάται εκεί βέβαια αλλά επειδή έχει ροδάκια, την πάω παντού στο σπίτι μαζί μου. Για τουαλέτα, μπάνιο, ντύσιμο όλα εκεί στο καρεκλάκι της να με παρακολουθεί χαχαχ. Αν το βρεις και σε καμία ευκαιρία online όπως εμείς αξίζει τα λεφτά του με χίλια. 

Just now, Geogi είπε:

Καλησπέρα, εμείς έχουμε της peg perego. Μας έχει βολέψει πάρα πολύ, ανεβοκατεβαινει το υψος του αλλά και η θέση νομίζω έχει 7 σημεία. Μας έχει βολέψει πάρα πολύ, σπάνια κοιμάται εκεί βέβαια αλλά επειδή έχει ροδάκια, την πάω παντού στο σπίτι μαζί μου. Για τουαλέτα, μπάνιο, ντύσιμο όλα εκεί στο καρεκλάκι της να με παρακολουθεί χαχαχ. Αν το βρεις και σε καμία ευκαιρία online όπως εμείς αξίζει τα λεφτά του με χίλια. 

Το follow me νομιζω ειναι Το μοντέλο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Maria Ad

@Geogi

Ευχαριστώ πολύ!!

Θα πάω να τα δω και από κοντά!

Τους ύπνους της ημέρας τους έκανε πάντα στην αγκαλιά και ξαφνικά μια μέρα αποκοιμήθηκε στο καρεκλάκι!! Γι' αυτό ψάχνω κάτι καλύτερο.

Και είναι μια καλή λύση,όπως είπες @Geogi να το παίρνεις δίπλα σου παντού

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Μια ερώτηση.. έχει φτιάξει καμία σας κάποια βρεφική κρέμα με γάλα φόρμουλα; πχ κρέμα με βρώμη ή με μπισκότα.. δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο τρόπο γιατί τη βρώμη μέχρι τώρα τη βράζω ενώ το γάλα σε σκόνη δεν μπαίνει σε πάνω από 70 βαθμούς.. γενικά ξέρετε κάποιο σάιτ με νόστιμες βρεφικές κρέμες, αλλά για απόγευμα, να μην είναι δλδ με κρέας, λαχανικά ή φρούτα...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μια ερώτηση.. έχει φτιάξει καμία σας κάποια βρεφική κρέμα με γάλα φόρμουλα; πχ κρέμα με βρώμη ή με μπισκότα.. δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο τρόπο γιατί τη βρώμη μέχρι τώρα τη βράζω ενώ το γάλα σε σκόνη δεν μπαίνει σε πάνω από 70 βαθμούς.. γενικά ξέρετε κάποιο σάιτ με νόστιμες βρεφικές κρέμες, αλλά για απόγευμα, να μην είναι δλδ με κρέας, λαχανικά ή φρούτα...

Δεν έχω βάλει κ εγώ γάλα σε κανένα γεύμα δεν γνωρίζω πως μπορείς να το κάνεις..Μπορεις να παίξεις λίγο με βρωμη με λίγο φρούτο μέσα.Τραχανα..Επίσης αβοκάντο με μπανανα κ ταχίνι ή και χαρουπι.Αβοκαντο κ με ψωμάκι..Κ φαγοπυρο νομίζω επιτρέπεται, δεν έχω κάνει όμως.Καποιοι γιατροί προτείνουν κ αυτά που είπες ρυζάλευρο ή κρέμες μπισκότο..Γιαούρτι αν τρώει με κάποιο φρούτο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Μια ερώτηση.. έχει φτιάξει καμία σας κάποια βρεφική κρέμα με γάλα φόρμουλα; πχ κρέμα με βρώμη ή με μπισκότα.. δε μπορώ να σκεφτώ κάποιο τρόπο γιατί τη βρώμη μέχρι τώρα τη βράζω ενώ το γάλα σε σκόνη δεν μπαίνει σε πάνω από 70 βαθμούς.. γενικά ξέρετε κάποιο σάιτ με νόστιμες βρεφικές κρέμες, αλλά για απόγευμα, να μην είναι δλδ με κρέας, λαχανικά ή φρούτα...

Μέχρι 100ml επιτρέπεται και το φρέσκο γάλα, αλλά αν δε θες μπορείς να πάρεις γάλα αμυγδάλου (αν έχεις κάνει εισαγωγή) ή βρώμης κλπ για να χρησιμοποιείς σε παρασκευές. Έτοιμη κρέμα δεν έχω δώσει ποτέ γιατί δε χρειάστηκε, αλλά οι φίλες μου έδιναν τη Hipp και ήταν ευχαριστημένες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Μέχρι 100ml επιτρέπεται και το φρέσκο γάλα, αλλά αν δε θες μπορείς να πάρεις γάλα αμυγδάλου (αν έχεις κάνει εισαγωγή) ή βρώμης κλπ για να χρησιμοποιείς σε παρασκευές. Έτοιμη κρέμα δεν έχω δώσει ποτέ γιατί δε χρειάστηκε, αλλά οι φίλες μου έδιναν τη Hipp και ήταν ευχαριστημένες. 

Θα δοκιμάσω αυτό με το γάλα βρώμης.. έτοιμη κι εγώ δε θέλω να δώσω, ακόμα τουλάχιστον.. για τη hipp κι εγώ έχω ακούσει καλά, αλλά κάθε μέρα βλέπω που ανακαλούν διάφορα βρεφικά προϊόντα και με έχει πιάσει φόβος μην τους δώσω κάτι και το δω μετά σε αυτά που ανακαλούν και με βρει το εγκεφαλικό..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.. Εμεις δίνουμε ακόμη αγώνα για να φάει.. Τρώει περιπου 100 γραμ φρούτο κ 140 γραμ φαγητό! Εχω πελαγωσει ειναι η αλήθεια.. Ρώτησα μια ειδική διατροφολογο και μου είπε πως θέλουμε λίγες κουταλιτσες να τρώει, ο παιδιατρος λέει 150-200 γρ στο γεύμα, εσάς ποσό τρώνε; εχω τρελαθει Ολη μέρα ζυγιζω! 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...