Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Τι ωραία μπράβο του!Ναι καταλαβα να δίνεις κάτι όλη μέρα λογικό.. Έχεις κανένα τιπ να μας πεις για το φαγητό???Εμένα δεν καταλαβαίνει πόσο βάζει στο στόμα κ μετά αναγουλιαζει κ κάνει σαν να πάει να πνιγει..Αλλά θέλω κ εγώ σιγα σιγα να της δώσω τίποτα μη αλεσμένα κ δεν ξέρω τον τρόπο φοβάμαι.. Μας βγήκε κ ένα δόντι εμάς, αν βγει κ το άλλο κ ανέβουν λίγο καλύτερα φαντάζομαι μαθαίνουν κ να κόβουν λιγο την τροφη με τα δόντια?? 

Αυτό που λες το κάνει κι εμένα. Είναι φυσιολογικό. Είναι ο τρόπος του να διαχειριστεί την τροφή, να τη γυρίσει στο στόμα του κι αν πάει πολύ πίσω να μάθει να τη φέρνει ξανά μπροστά. Δεν μασάνε με τα μπροστά δόντια, αλλά με τα πίσω. Τα ούλα κάνουν πολύ καλή δουλειά μέχρι να βγουν τα δόντια. Σκεψου ότι κατά λάθος του έδωσα αχλάδι πιο σκληρό απ ότι νόμιζα και έκοψε κομμάτι με τα ούλα του, έκανε αυτό που περιέγραψες και το έφτυσε. Σιγά σιγά κανείς τη μετάβαση, με διαφορετικές υφές δλδ χοντροαλεσμένο, πατημένα αλλά όχι κομμάτια. Θα της ξενίζει η υφή στην αρχή, μπορεί να μη φάει ποσότητα, αλλά θα συνηθίσει. Επίσης, είδα κάτι μπισκότα Hipp που λένε από 6 μηνών, σε περίπτωση που νιώθεις άνετα να δοκιμάσεις κι αυτή την υφή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Εγώ την γέννησα 5/7 μια μέρα διαφορά τα γλυκούλια! Ναι βγήκε επιτέλους το ένα κ ηρέμησε λίγο κιόλας..Σαν λεπίδα είναι λεπτό κ κοφτερό 🤣 Το κάθε παιδάκι τα βγάζει σε διαφορετικό μήνα ,όσο δεν έχεις γκρίνια από αυτό μια χαρά είσαι!!Μακάρι να βγουν κ να μην καταλάβεις τίποτα!

Τα ζουζούνια!! Μια μέρα διαφορά!!

Έχει λίγη γκρίνια, όχι βέβαια της αρχής...τότε.. με την παλινδρόμηση...

Ο δικός μου ανακουφίζεται δαγκώνοντας το δάχτυλό μου χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2024 at 4:41 ΠΜ, Io_anna είπε:

Αυτό που λες το κάνει κι εμένα. Είναι φυσιολογικό. Είναι ο τρόπος του να διαχειριστεί την τροφή, να τη γυρίσει στο στόμα του κι αν πάει πολύ πίσω να μάθει να τη φέρνει ξανά μπροστά. Δεν μασάνε με τα μπροστά δόντια, αλλά με τα πίσω. Τα ούλα κάνουν πολύ καλή δουλειά μέχρι να βγουν τα δόντια. Σκεψου ότι κατά λάθος του έδωσα αχλάδι πιο σκληρό απ ότι νόμιζα και έκοψε κομμάτι με τα ούλα του, έκανε αυτό που περιέγραψες και το έφτυσε. Σιγά σιγά κανείς τη μετάβαση, με διαφορετικές υφές δλδ χοντροαλεσμένο, πατημένα αλλά όχι κομμάτια. Θα της ξενίζει η υφή στην αρχή, μπορεί να μη φάει ποσότητα, αλλά θα συνηθίσει. Επίσης, είδα κάτι μπισκότα Hipp που λένε από 6 μηνών, σε περίπτωση που νιώθεις άνετα να δοκιμάσεις κι αυτή την υφή. 

Όντως δεν μασανε με τα μπροστινα δόντια.. Έκανα εγώ το λάθος, επειδή μ είχε πει η γιατρός δώσε κ λίγο ψωμί να δαγκώνει μόνη της,κ έδωσα κ ενα πιο μεγάλο κομμάτι μπανανα και έκοψε με τα μπροστινα μεγάλα κομμάτια κ πήγε όντως να πνίγει.Τωρα της έδωσα πατημένα κάποια φρουτα πολύ μικρά κομμάτια και τα έτρωγε, αλλά παίρνει πααααρα πολύ χρόνο εννοείται κ κάποια στιγμή σταματάει.Οποτε πρέπει να συμπληρώνω με γάλα.. Αλλά με τα αλεσμένα φρουτα δεν τα τρώει πια έχω θέμα, οπότε θα συνεχίσω με κομματάκια.Στα αλλά φαγητά τύπου κρέατα φοβάμαι είναι αλήθεια γιατί κολλάνε στο στόμα πιο πολύ..Σίγουρα με την μετάβαση αυτή θα τρώνε λιγότερο κ θα πίνουν πάλι γάλα στο τέλος...Θα τα ψάξω κ αυτά τα μπισκότα που λες thanks!

On 24/2/2024 at 8:43 ΜΜ, chara14 είπε:

Τα ζουζούνια!! Μια μέρα διαφορά!!

Έχει λίγη γκρίνια, όχι βέβαια της αρχής...τότε.. με την παλινδρόμηση...

Ο δικός μου ανακουφίζεται δαγκώνοντας το δάχτυλό μου χαχαχα

Ευτυχώς του πέρασε η παλλινδρομηση ότι χειρότερο...Κ μένα με το δάχτυλο μου μόνο τρελαίνεται αλλά πλέον φοβάμαι δεν το κάνω είναι πολύ μυτερό ρε συ το δοντάκι, θα μας κόψουν κάνα δάχτυλο 🤣

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Όντως δεν μασανε με τα μπροστινα δόντια.. Έκανα εγώ το λάθος, επειδή μ είχε πει η γιατρός δώσε κ λίγο ψωμί να δαγκώνει μόνη της,κ έδωσα κ ενα πιο μεγάλο κομμάτι μπανανα και έκοψε με τα μπροστινα μεγάλα κομμάτια κ πήγε όντως να πνίγει.Τωρα της έδωσα πατημένα κάποια φρουτα πολύ μικρά κομμάτια και τα έτρωγε, αλλά παίρνει πααααρα πολύ χρόνο εννοείται κ κάποια στιγμή σταματάει.Οποτε πρέπει να συμπληρώνω με γάλα.. Αλλά με τα αλεσμένα φρουτα δεν τα τρώει πια έχω θέμα, οπότε θα συνεχίσω με κομματάκια.Στα αλλά φαγητά τύπου κρέατα φοβάμαι είναι αλήθεια γιατί κολλάνε στο στόμα πιο πολύ..Σίγουρα με την μετάβαση αυτή θα τρώνε λιγότερο κ θα πίνουν πάλι γάλα στο τέλος...Θα τα ψάξω κ αυτά τα μπισκότα που λες thanks!

Ευτυχώς του πέρασε η παλλινδρομηση ότι χειρότερο...Κ μένα με το δάχτυλο μου μόνο τρελαίνεται αλλά πλέον φοβάμαι δεν το κάνω είναι πολύ μυτερό ρε συ το δοντάκι, θα μας κόψουν κάνα δάχτυλο 🤣

Η ποσότητα δεν έχει τόσο σημασία και όσο εξοικειώνεται θα τρώει περισσότερο (ή λιγότερο τις μέρες που δεν έχει όρεξη) και πιο γρήγορα. Κρέας σε ίνες ούτε εγώ έχω δώσει ακόμα. Τρώει μπιφτέκι όμως που είναι πιο μαλακό και το κάνει κομματάκια με τα χέρια του. 

Όντως κολλάνε στο στόμα. Κάποια μωρά το κάνουν κι επίτηδες να κρατάνε φαγητό στο στόμα. Εγώ όταν βλέπω ότι τελείωσε το φαγητό, δίνω νερό για να τον βοηθήσω να καταπιεί τα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Io_anna είπε:

Η ποσότητα δεν έχει τόσο σημασία και όσο εξοικειώνεται θα τρώει περισσότερο (ή λιγότερο τις μέρες που δεν έχει όρεξη) και πιο γρήγορα. Κρέας σε ίνες ούτε εγώ έχω δώσει ακόμα. Τρώει μπιφτέκι όμως που είναι πιο μαλακό και το κάνει κομματάκια με τα χέρια του. 

Όντως κολλάνε στο στόμα. Κάποια μωρά το κάνουν κι επίτηδες να κρατάνε φαγητό στο στόμα. Εγώ όταν βλέπω ότι τελείωσε το φαγητό, δίνω νερό για να τον βοηθήσω να καταπιεί τα τελευταία.

Το μπιφτέκι πιο βοηθητικό όντως.. Θα το δοκιμάσω κ αυτό.Μια άλλη ερώτηση..Τι του φοράς Παναγία μ???Εμείς για λίγο μπανανα τα κάναμε όλα χαλια και μαλλιά εννοείται.Είναι πολύ ζωηρή.Παρηγγειλα κάτι τύπου μπλουζάκια με μανίκι αδιαβροχο ,ελπίζω αυτό να είναι αρκετό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Maria Ad είπε:

Το μπιφτέκι πιο βοηθητικό όντως.. Θα το δοκιμάσω κ αυτό.Μια άλλη ερώτηση..Τι του φοράς Παναγία μ???Εμείς για λίγο μπανανα τα κάναμε όλα χαλια και μαλλιά εννοείται.Είναι πολύ ζωηρή.Παρηγγειλα κάτι τύπου μπλουζάκια με μανίκι αδιαβροχο ,ελπίζω αυτό να είναι αρκετό!

Χαχαχαχα! Ναι τέτοιο του φοράω. Δοκίμασα να του δώσω πανκεικ χωρίς γιατί ποσό να λερωθεί; Η απάντηση είναι πολύ 🤣

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κ μένα με το δάχτυλο μου μόνο τρελαίνεται αλλά πλέον φοβάμαι δεν το κάνω είναι πολύ μυτερό ρε συ το δοντάκι, θα μας κόψουν κάνα δάχτυλο 🤣

Χαχα!!! Δεν λες τίποτα!!

Με τα ούλα και ρίχνει κάτι δαγκωνιές!! Α, και μερικές φορές αρπάζει και το πιγούνι μου, όταν τον έχω αγκαλιά!! Και να πω ότι έχω μεγάλο πιγούνι...αυτό βρίσκει εύκαιρο, αυτό δαγκώνει χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Χαχα!!! Δεν λες τίποτα!!

Με τα ούλα και ρίχνει κάτι δαγκωνιές!! Α, και μερικές φορές αρπάζει και το πιγούνι μου, όταν τον έχω αγκαλιά!! Και να πω ότι έχω μεγάλο πιγούνι...αυτό βρίσκει εύκαιρο, αυτό δαγκώνει χαχαχα

Αχ κορίτσια εμένα τα κομμάτια είναι ο μεγαλύτερος φόβος μου...νομίζω πως θα αλεθω μέχρι να φτάσει 4 χρόνων...

Κ εμένα είναι στο τσακ να βγουν τα δυο κάτω δοντακια έχουν ανέβει πάρα πολύ στα ούλα κ μόνιμος είμαστε μέσα στην γκρίνια κ όλο ακγαλιες..7/7 εμείς..είμαστε κ οι 3 κοντά..

Βρε κορίτσια εδώ κ καμιά βδομάδα χτυπάει με το χέρι το κεφαλάκι της στο άσχετο το κάνει σε καμία το μωράκι σας? στην αρχή αγχώθηκα αλλά η γιατρός με καθησύχασε δεν παύω όμως να το σκέφτομαι όπως κ κάποιες φορές ενώ προσπαθεί να κοιμηθεί κουνάει δεξιά αριστερά το κεφάλι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Αχ κορίτσια εμένα τα κομμάτια είναι ο μεγαλύτερος φόβος μου...νομίζω πως θα αλεθω μέχρι να φτάσει 4 χρόνων...

Κ εμένα είναι στο τσακ να βγουν τα δυο κάτω δοντακια έχουν ανέβει πάρα πολύ στα ούλα κ μόνιμος είμαστε μέσα στην γκρίνια κ όλο ακγαλιες..7/7 εμείς..είμαστε κ οι 3 κοντά..

Βρε κορίτσια εδώ κ καμιά βδομάδα χτυπάει με το χέρι το κεφαλάκι της στο άσχετο το κάνει σε καμία το μωράκι σας? στην αρχή αγχώθηκα αλλά η γιατρός με καθησύχασε δεν παύω όμως να το σκέφτομαι όπως κ κάποιες φορές ενώ προσπαθεί να κοιμηθεί κουνάει δεξιά αριστερά το κεφάλι..

Εμένα το εκανε αυτο, ειναι απ τα δόντια, προσπαθεί να πιάσει το αυτί της κ να το τραβήξει.. Ειναι η δραση-αντιδραση μου είπε ο γιατρος.. Οσο για το κεφάλι ειναι το δεύτερο σταδιο του self soothing ( το πρωτο ειναι το πιπιλισμα στα χερακια), τα ηρεμει κ τα νανουριζει..  Βρε κορίτσια οσες κανατε το εμβόλιο,(μπεξερον αν δεν κάνω λάθος το λένε)πως το περάσατε;; εμάς ανέβασε πυρετό, εκανε εμετό κ γενικά κατατρομαξαμε! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Χαχα!!! Δεν λες τίποτα!!

Με τα ούλα και ρίχνει κάτι δαγκωνιές!! Α, και μερικές φορές αρπάζει και το πιγούνι μου, όταν τον έχω αγκαλιά!! Και να πω ότι έχω μεγάλο πιγούνι...αυτό βρίσκει εύκαιρο, αυτό δαγκώνει χαχαχα

Αχ κι εμένα αρπάζει το πηγούνι μου ο μπέμπης ,και στην αρχή η χαζή νόμιζα ότι ήθελε να με φιλήσει... Μετά κατάλαβα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι μια βδομάδα τώρα που δεν τρώει φρούτο...μπανάνα  χυμό από μανταρίνι του έβαζα και λίγο ταχίνι..ούτε με γάλα συμπλήρωνε..

Προχθές του έβαλα γιαούρτι, γιατί του αρέσει πάρα πολύ και έφαγε. Και σήμερα τα ίδια. Έφαγε αχλάδι, μήλο, ταχίνι με 100 γρ. γιαούρτι.

Πειράζει που τρώει με το φρούτο και γιαούρτι; γιατί το γιαούρτι το τρώει για απογευματινό...

Α...και όταν τον έχω αγκαλιά, χτυπάει τα πόδια του... το κεφαλάκι του στον ώμο μου σαν τρυποκάρυδος...δεν ξέρω πώς να το περιγράψω...ανοίγοντας τα χεράκια σαν φτερούγες...αφού τον λέω κομπρεσεράκι, όταν το κάνει αυτό!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2024 at 8:30 ΜΜ, chara14 είπε:

Χαχα!!! Δεν λες τίποτα!!

Με τα ούλα και ρίχνει κάτι δαγκωνιές!! Α, και μερικές φορές αρπάζει και το πιγούνι μου, όταν τον έχω αγκαλιά!! Και να πω ότι έχω μεγάλο πιγούνι...αυτό βρίσκει εύκαιρο, αυτό δαγκώνει χαχαχα

Χαχαχα κ εμενα και την μύτη μου.Κ εγώ αυτό έλεγα να πω ότι την έχω κ μεγάλη...Αλλά αυτά βρίσκουν αυτά αρπάζουν!

On 28/2/2024 at 12:34 ΠΜ, Ninarelita είπε:

Αχ κορίτσια εμένα τα κομμάτια είναι ο μεγαλύτερος φόβος μου...νομίζω πως θα αλεθω μέχρι να φτάσει 4 χρόνων...

Κ εμένα είναι στο τσακ να βγουν τα δυο κάτω δοντακια έχουν ανέβει πάρα πολύ στα ούλα κ μόνιμος είμαστε μέσα στην γκρίνια κ όλο ακγαλιες..7/7 εμείς..είμαστε κ οι 3 κοντά..

Βρε κορίτσια εδώ κ καμιά βδομάδα χτυπάει με το χέρι το κεφαλάκι της στο άσχετο το κάνει σε καμία το μωράκι σας? στην αρχή αγχώθηκα αλλά η γιατρός με καθησύχασε δεν παύω όμως να το σκέφτομαι όπως κ κάποιες φορές ενώ προσπαθεί να κοιμηθεί κουνάει δεξιά αριστερά το κεφάλι..

Το έκανε κ μένα πριν καιρό λίγες φορές.. Μετά εμένα συνεχισε πιάνοντας τα αυτάκια της και όταν πάει για ύπνο το κάνει συνέχεια..Αυτό που γυρνάει νευρικα το κεφάλι δεξια αριστερα το έκανε επίσης σχεδόν πάντα όταν ξαπλωνε μικρότερη όταν ήταν και χτυπούσε κ πόδια, αυτό ακόμα το κάνει κοντεύει να σπάσει τις φτερνες της...Μην αγχώνεσαι κ μένα η γιατρός με είχε καθησυχάσει για όλα αυτά.

On 28/2/2024 at 6:18 ΠΜ, Tintin είπε:

Εμένα το εκανε αυτο, ειναι απ τα δόντια, προσπαθεί να πιάσει το αυτί της κ να το τραβήξει.. Ειναι η δραση-αντιδραση μου είπε ο γιατρος.. Οσο για το κεφάλι ειναι το δεύτερο σταδιο του self soothing ( το πρωτο ειναι το πιπιλισμα στα χερακια), τα ηρεμει κ τα νανουριζει..  Βρε κορίτσια οσες κανατε το εμβόλιο,(μπεξερον αν δεν κάνω λάθος το λένε)πως το περάσατε;; εμάς ανέβασε πυρετό, εκανε εμετό κ γενικά κατατρομαξαμε! 

Εμένα η γιατρός με είχε προειδοποίησει ότι είναι πιο βαρύ το εμβόλιο αυτό κ ότι θα πονάει παραπάνω το μπουτακι της.Και όντως 2 μέρες κ ο ύπνος της ήταν χάλια κ κλάματα είχαμε κ ντεπον είχα δώσει ενώ στα άλλα τίποτα.. 

@chara14 Κ εγώ πρόβλημα με τα φρούτα εδώ κ καιρό έχω..Ότι αλλαγή κ να κάνω τρώει μια μέρα κ μετά πάλι τα ίδια.Μεχρι και μάνγκο της δίνω τρομάρα της. Γιαουρτι εγώ μόνο κατσικίσιο κ πρόβειο της δίνω λίγο μαζί με τα φρούτα αλλά δεν της αρέσει της ξινιζει.Εσυ ποια παιρνεις? 

Σήμερα της τα έδωσα μισό αχλαδι κ μπανανα απλά πατημένα με το πιρούνι αντί για το μουλτι κ της άρεσαν περισσότερο.. Δεν το καταλαβαίνω αυτό....Κανένα κόλπο???Καμία ιδέα??Μήπως υπάρχει τίποτα άλλο που μπορώ να βάλω μέσα στα φρούτα?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria Ad είπε:

Χαχαχα κ εμενα και την μύτη μου.Κ εγώ αυτό έλεγα να πω ότι την έχω κ μεγάλη...Αλλά αυτά βρίσκουν αυτά αρπάζουν!

Το έκανε κ μένα πριν καιρό λίγες φορές.. Μετά εμένα συνεχισε πιάνοντας τα αυτάκια της και όταν πάει για ύπνο το κάνει συνέχεια..Αυτό που γυρνάει νευρικα το κεφάλι δεξια αριστερα το έκανε επίσης σχεδόν πάντα όταν ξαπλωνε μικρότερη όταν ήταν και χτυπούσε κ πόδια, αυτό ακόμα το κάνει κοντεύει να σπάσει τις φτερνες της...Μην αγχώνεσαι κ μένα η γιατρός με είχε καθησυχάσει για όλα αυτά.

Εμένα η γιατρός με είχε προειδοποίησει ότι είναι πιο βαρύ το εμβόλιο αυτό κ ότι θα πονάει παραπάνω το μπουτακι της.Και όντως 2 μέρες κ ο ύπνος της ήταν χάλια κ κλάματα είχαμε κ ντεπον είχα δώσει ενώ στα άλλα τίποτα.. 

@chara14 Κ εγώ πρόβλημα με τα φρούτα εδώ κ καιρό έχω..Ότι αλλαγή κ να κάνω τρώει μια μέρα κ μετά πάλι τα ίδια.Μεχρι και μάνγκο της δίνω τρομάρα της. Γιαουρτι εγώ μόνο κατσικίσιο κ πρόβειο της δίνω λίγο μαζί με τα φρούτα αλλά δεν της αρέσει της ξινιζει.Εσυ ποια παιρνεις? 

Σήμερα της τα έδωσα μισό αχλαδι κ μπανανα απλά πατημένα με το πιρούνι αντί για το μουλτι κ της άρεσαν περισσότερο.. Δεν το καταλαβαίνω αυτό....Κανένα κόλπο???Καμία ιδέα??Μήπως υπάρχει τίποτα άλλο που μπορώ να βάλω μέσα στα φρούτα?

Εμένα τρώει μονο το γεύμα με τα φρούτα με ορεξη, εχεις δοκιμάσει να βάλεις αβοκαντο; κανει την υφή πιο απαλη, ισως της αρέσει.. Οσο για το εμβόλιο μας ειχε προειδοποιήσει αλλα τα είδαμε ολα..! Ανέβασε πυρετό (οκ το περιμεναμε) αλλα εκανε κ εμετό ρουκετα! Αβγό δινεις; πως της το κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2024 at 7:47 ΜΜ, Maria Ad είπε:

.Ότι αλλαγή κ να κάνω τρώει μια μέρα κ μετά πάλι τα ίδια.Μεχρι και μάνγκο της δίνω τρομάρα της. Γιαουρτι εγώ μόνο κατσικίσιο κ πρόβειο της δίνω λίγο μαζί με τα φρούτα αλλά δεν της αρέσει της ξινιζει.Εσυ ποια παιρνεις? 

Μια φίλη μου βράζει λίγο τα φρούτα. Του έβρασα μπανάνα, μήλο, έβαλα κανέλα, ταχίνι που του αρέσει πάααααρα πολύ και λίγο γιαούρτι αγελαδινό Όλυμπ..

και έφαγε την μισή φρουτόκρεμα...από το τίποτα.... μετά έτρωγε ταχίνι ξεροσφύρι χαχα...τουλάχιστον δεν πεινάει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, chara14 είπε:

Μια φίλη μου βράζει λίγο τα φρούτα. Του έβρασα μπανάνα, μήλο, έβαλα κανέλα, ταχίνι που του αρέσει πάααααρα πολύ και λίγο γιαούρτι αγελαδινό Όλυμπ..

και έφαγε την μισή φρουτόκρεμα...από το τίποτα.... μετά έτρωγε ταχίνι ξεροσφύρι χαχα...τουλάχιστον δεν πεινάει...

Να σε ρωτήσω, ταχίνι ποιο παίρνεις; Αυτά τα απλά που είναι και για εμάς ή υπάρχει ειδικό για βρέφη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...