Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Εμβρυομεταφορά πως γίνεται?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

θα ήθελα να μ πείτε εμπειρίες σας από την διαδικασία της εμβρυομεταφοράς την οποία θα κάνω σε λίγες μέρες

έχω ακούσει ότι είναι πολύ απλή σαν διαδικασία, περίπου σαν το τέστ παπ. Ισχύει κάτι τέτοιο? Χρειάζεται αναισθησία, είναι ενοχλητικό?

επίσης θα ήθελα να μ πείτε για τα χάπια cyclacur. Είχατε κάποια παρενέργεια?

ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

θα ήθελα να μ πείτε εμπειρίες σας από την διαδικασία της εμβρυομεταφοράς την οποία θα κάνω σε λίγες μέρες

έχω ακούσει ότι είναι πολύ απλή σαν διαδικασία, περίπου σαν το τέστ παπ. Ισχύει κάτι τέτοιο? Χρειάζεται αναισθησία, είναι ενοχλητικό?

επίσης θα ήθελα να μ πείτε για τα χάπια cyclacur. Είχατε κάποια παρενέργεια?

ευχαριστώ

 

Καλησπέρα. Όντως η εμβρυομεταφορά είναι πολύ απλή διαδικασία. Διαρκεί ελάχιστα, δε πονάει κ δε χρειάζεται αναισθησία. Πιο ενοχλητικό ειναι το τεστ παπ. Μη φοβάσαι καθόλου! Πήγαινε χαρούμενη κ καλωσόρισε τα εμβρυάκια στη κοιλίτσα σου. Απλά μετά θα μείνεις για λίγη ώρα ξαπλωμένη.

Εγω δεν είχα παρενέργειες απο cyclacur. Τα ultragestan είχαν.

Καλή επιτυχία!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Konisn said:

Καλησπέρα. Όντως η εμβρυομεταφορά είναι πολύ απλή διαδικασία. Διαρκεί ελάχιστα, δε πονάει κ δε χρειάζεται αναισθησία. Πιο ενοχλητικό ειναι το τεστ παπ. Μη φοβάσαι καθόλου! Πήγαινε χαρούμενη κ καλωσόρισε τα εμβρυάκια στη κοιλίτσα σου. Απλά μετά θα μείνεις για λίγη ώρα ξαπλωμένη.

Εγω δεν είχα παρενέργειες απο cyclacur. Τα ultragestan είχαν.

Καλή επιτυχία!!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

θα ήθελα να μ πείτε εμπειρίες σας από την διαδικασία της εμβρυομεταφοράς την οποία θα κάνω σε λίγες μέρες

έχω ακούσει ότι είναι πολύ απλή σαν διαδικασία, περίπου σαν το τέστ παπ. Ισχύει κάτι τέτοιο? Χρειάζεται αναισθησία, είναι ενοχλητικό?

επίσης θα ήθελα να μ πείτε για τα χάπια cyclacur. Είχατε κάποια παρενέργεια?

ευχαριστώ

 

Η πιο όμορφη διαδικασία!!!! Θα πας με πολύ μεγάλη χαρά γτ για αυτό παλεύεται κ κάνετε αγωνα!!!! Θα νοιώθεις από την πρώτη στιγμή ότι έχεις 2 ζωουλες μέσα σου!!!!! Ουτρο αν πέρνεις κολπικα δεν θα έχεις καμιά παρενέργεια !!! Cyclacour λειτουργούν διαφορετικά σε κάθε οργανισμό οπότε ότι κ να σου πούμε δεν θα είναι αντικείμενικο!!!!!Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

θα ήθελα να μ πείτε εμπειρίες σας από την διαδικασία της εμβρυομεταφοράς την οποία θα κάνω σε λίγες μέρες

έχω ακούσει ότι είναι πολύ απλή σαν διαδικασία, περίπου σαν το τέστ παπ. Ισχύει κάτι τέτοιο? Χρειάζεται αναισθησία, είναι ενοχλητικό?

επίσης θα ήθελα να μ πείτε για τα χάπια cyclacur. Είχατε κάποια παρενέργεια?

ευχαριστώ

 

Καλησπερα κοριτσι μου η εμβρυομεταφορα ειναι πολυ απλη διαδικασια σαν τεστ παπ δεν πονας και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται αναισθησια.ασε που ειναι κ χαρουμενη στιγμη!πινεις αρκετο νερο γιατι θελουν να ειμαι γεματη η κυστη(εκει εγω το παρακανα κ δεν αντεχα θατα εκανα πανω μου)και μετα σου βαζουν ενα καθετηρα αν θυμαμαι καλα κ βκεπεις το εμβρυο να πηγαινει στη θεση του!!μετα σε παιρνουν σε φορειο κ ξαπλωνεις για λιγο κ αυτο ηταν!!σικλακουρ παιρνω κ εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα περιεργο.καλη επιτυχια!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ!!

14 hours ago, Jamie said:

Καλησπερα κοριτσι μου η εμβρυομεταφορα ειναι πολυ απλη διαδικασια σαν τεστ παπ δεν πονας και κατα τη γνωμη μου δεν χρειαζεται αναισθησια.ασε που ειναι κ χαρουμενη στιγμη!πινεις αρκετο νερο γιατι θελουν να ειμαι γεματη η κυστη(εκει εγω το παρακανα κ δεν αντεχα θατα εκανα πανω μου)και μετα σου βαζουν ενα καθετηρα αν θυμαμαι καλα κ βκεπεις το εμβρυο να πηγαινει στη θεση του!!μετα σε παιρνουν σε φορειο κ ξαπλωνεις για λιγο κ αυτο ηταν!!σικλακουρ παιρνω κ εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα περιεργο.καλη επιτυχια!!

ευχαριστωωω!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

θα ήθελα να μ πείτε εμπειρίες σας από την διαδικασία της εμβρυομεταφοράς την οποία θα κάνω σε λίγες μέρες

έχω ακούσει ότι είναι πολύ απλή σαν διαδικασία, περίπου σαν το τέστ παπ. Ισχύει κάτι τέτοιο? Χρειάζεται αναισθησία, είναι ενοχλητικό?

επίσης θα ήθελα να μ πείτε για τα χάπια cyclacur. Είχατε κάποια παρενέργεια?

ευχαριστώ

 

Ααααα ωραίο θέμα άνοιξες...κ εγώ με το καλό θα πάω αρχές Ιανουριου....να σου πω κ εγώ ήθελα να ρωτήσω εδώ αλλά λέω άσε...μόλις είδα το θέμα σου ενθουσιάστηκα...χαχαχα...με το καλο μέσα από την ψυχή μου...κ άντε να πάρω κ εγώ σειρά μετά!!!

Εγώ σκέψου δεν έχω ιδέα...ούτε αν θα πάρω κάτι μετά ούτε τίποτα...πρώτα θα μπω για μια υστεροσκοπηση τώρα τον Δεκέμβριο γιατί βλέπεις τώρα βρήκε να βγει ένα πολυποδακι 5 χιλιοστά...κ θα την κανουμε με το καλό τον Ιανουριο..

Ααααα εμένα το μόνο που είπε είναι κάνω κ μια μαστογραφία...δεν έχω ξανακάνει είμαι 37 κ μου είπε ότι θα κανουμε την πρώτη μας τώρα αφού θα ολοκληρώσουμε κ την εξωσωματική...εσύ έχεις κάνει???

 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

θα ήθελα να μ πείτε εμπειρίες σας από την διαδικασία της εμβρυομεταφοράς την οποία θα κάνω σε λίγες μέρες

έχω ακούσει ότι είναι πολύ απλή σαν διαδικασία, περίπου σαν το τέστ παπ. Ισχύει κάτι τέτοιο? Χρειάζεται αναισθησία, είναι ενοχλητικό?

επίσης θα ήθελα να μ πείτε για τα χάπια cyclacur. Είχατε κάποια παρενέργεια?

ευχαριστώ

 

Είναι πράγματι μια πολύ απλή διαδικασία. Ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του ιατρού σου από πλευράς φαρμακευτικής αγωγής, την ημέρα της εμβρυομεταφοράς θα χρειαστεί να έχεις πιει αρκετό νερό ώστε να έχεις το αίσθημα ότι θέλεις να πας στην τουαλέτα, δεν χρειάζεται αναισθησία, ούτε καν ενδοφλέβιος καθετήρας χρειάζεται. Έχεις συνεχή επικοινωνία με τον ιατρό σου και την μαία, κάποια στιγμή εμφανίζεται και ο εμβρυολόγος όπου σου δείχνει τα εμβρυάκια σου στην οθόνη, μπαίνει ένας πολύ λεπτός καθετήρας και ο ιατρός σου μεταφέρει τα εμβρυάκια. Εσύ βλέπεις όλη την διαδικασία από την οθόνη και αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία μένεις για κάποιο χρονικό διάστημα ξαπλωμένη πριν σε μεταφέρουν σε άλλο χώρο. Να έχεις στον μυαλό σου ότι εάν θέλεις να ουρήσεις να το κάνεις εκείνη την στιγμή και να μην κρατηθείς, οι νοσηλεύτριες και η μαία σε αφήνουν για λίγο διάστημα μόνη σου γι' αυτόν τον λόγο, δεν πρέπει να ζοριστεί η μήτρα. Μόνο αυτό είναι λίγο περίεργο αλλά ανακουφίζεται αρκετά :)

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Pagor said:

Ααααα ωραίο θέμα άνοιξες...κ εγώ με το καλό θα πάω αρχές Ιανουριου....να σου πω κ εγώ ήθελα να ρωτήσω εδώ αλλά λέω άσε...μόλις είδα το θέμα σου ενθουσιάστηκα...χαχαχα...με το καλο μέσα από την ψυχή μου...κ άντε να πάρω κ εγώ σειρά μετά!!!

Εγώ σκέψου δεν έχω ιδέα...ούτε αν θα πάρω κάτι μετά ούτε τίποτα...πρώτα θα μπω για μια υστεροσκοπηση τώρα τον Δεκέμβριο γιατί βλέπεις τώρα βρήκε να βγει ένα πολυποδακι 5 χιλιοστά...κ θα την κανουμε με το καλό τον Ιανουριο..

Ααααα εμένα το μόνο που είπε είναι κάνω κ μια μαστογραφία...δεν έχω ξανακάνει είμαι 37 κ μου είπε ότι θα κανουμε την πρώτη μας τώρα αφού θα ολοκληρώσουμε κ την εξωσωματική...εσύ έχεις κάνει???

 

Καλημέρα μη νομίζεις και εγώ λίγα πράγματα ρωτάω  το πάμε βήμα βήμα.

όσον αφορά τη μαστογραφία εγώ έκανα πριν λίγες ημέρες αλλά αυτό γιατί ήταν ήδη προγραμματισμένη απο την μεριά μου μιας και κάνω 1 φορά το χρόνο.Δεν μ το είπε ο γιατρός

Καλη επιτυχία και σε εσένα εύχομαι!

19 hours ago, EvgeniaCher said:

Είναι πράγματι μια πολύ απλή διαδικασία. Ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του ιατρού σου από πλευράς φαρμακευτικής αγωγής, την ημέρα της εμβρυομεταφοράς θα χρειαστεί να έχεις πιει αρκετό νερό ώστε να έχεις το αίσθημα ότι θέλεις να πας στην τουαλέτα, δεν χρειάζεται αναισθησία, ούτε καν ενδοφλέβιος καθετήρας χρειάζεται. Έχεις συνεχή επικοινωνία με τον ιατρό σου και την μαία, κάποια στιγμή εμφανίζεται και ο εμβρυολόγος όπου σου δείχνει τα εμβρυάκια σου στην οθόνη, μπαίνει ένας πολύ λεπτός καθετήρας και ο ιατρός σου μεταφέρει τα εμβρυάκια. Εσύ βλέπεις όλη την διαδικασία από την οθόνη και αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία μένεις για κάποιο χρονικό διάστημα ξαπλωμένη πριν σε μεταφέρουν σε άλλο χώρο. Να έχεις στον μυαλό σου ότι εάν θέλεις να ουρήσεις να το κάνεις εκείνη την στιγμή και να μην κρατηθείς, οι νοσηλεύτριες και η μαία σε αφήνουν για λίγο διάστημα μόνη σου γι' αυτόν τον λόγο, δεν πρέπει να ζοριστεί η μήτρα. Μόνο αυτό είναι λίγο περίεργο αλλά ανακουφίζεται αρκετά :)

 

19 hours ago, EvgeniaCher said:

Είναι πράγματι μια πολύ απλή διαδικασία. Ακολουθείς κατά γράμμα τις οδηγίες του ιατρού σου από πλευράς φαρμακευτικής αγωγής, την ημέρα της εμβρυομεταφοράς θα χρειαστεί να έχεις πιει αρκετό νερό ώστε να έχεις το αίσθημα ότι θέλεις να πας στην τουαλέτα, δεν χρειάζεται αναισθησία, ούτε καν ενδοφλέβιος καθετήρας χρειάζεται. Έχεις συνεχή επικοινωνία με τον ιατρό σου και την μαία, κάποια στιγμή εμφανίζεται και ο εμβρυολόγος όπου σου δείχνει τα εμβρυάκια σου στην οθόνη, μπαίνει ένας πολύ λεπτός καθετήρας και ο ιατρός σου μεταφέρει τα εμβρυάκια. Εσύ βλέπεις όλη την διαδικασία από την οθόνη και αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία μένεις για κάποιο χρονικό διάστημα ξαπλωμένη πριν σε μεταφέρουν σε άλλο χώρο. Να έχεις στον μυαλό σου ότι εάν θέλεις να ουρήσεις να το κάνεις εκείνη την στιγμή και να μην κρατηθείς, οι νοσηλεύτριες και η μαία σε αφήνουν για λίγο διάστημα μόνη σου γι' αυτόν τον λόγο, δεν πρέπει να ζοριστεί η μήτρα. Μόνο αυτό είναι λίγο περίεργο αλλά ανακουφίζεται αρκετά :)

καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....Αυτο με το νερό και την τουαλέτα θα πρέπει να είναι πολύ αβολο μιας και εγω είμαι και πολύ πως να το πω χαχαχ κατουρλού, να δω πως θα κρατηθώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , DIMIFEB είπε:

Καλημέρα μη νομίζεις και εγώ λίγα πράγματα ρωτάω  το πάμε βήμα βήμα.

όσον αφορά τη μαστογραφία εγώ έκανα πριν λίγες ημέρες αλλά αυτό γιατί ήταν ήδη προγραμματισμένη απο την μεριά μου μιας και κάνω 1 φορά το χρόνο.Δεν μ το είπε ο γιατρός

Καλη επιτυχία και σε εσένα εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...εγώ είμαι 37...μου είπε έτσι κ αλλιώς φέτος θα κάναμε μια γιατί θέλουμε να έχουμε εικόνα μαστών πριν τα 40..αλλά ένας λόγος παραπάνω της εξωσωματικής θέλουμε να έχουμε εικόνα μου είπε πριν γίνει η εμβρυομεταφορα ..εγώ θα πάω για μαστογραφία στις 7/12...λογικά όπως το μετράω η μέχρι τις 10/ θα μπω κ για την υστεροσκοπηση...άρα αρχές Ιανουριου ...καλώς εχόντων των πραγμάτων μου είπε θα κάνουμε κ την πρώτη εμβρυομεταφορα..αλήθεια ανυπομωνω τοοοοσο πολύ!!

Πολύ καλή σου επιτυχία...με χαρά θα μάθω νέα σου!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

πρίν από 39 λεπτά , DIMIFEB είπε:

 

καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση....Αυτο με το νερό και την τουαλέτα θα πρέπει να είναι πολύ αβολο μιας και εγω είμαι και πολύ πως να το πω χαχαχ κατουρλού, να δω πως θα κρατηθώ!

Καλημέρα έχει την πλάκα του. Και εγώ στην ίδια κατηγορία ανήκω ειδικά όταν έχω πιει το οτιδήποτε που να κρατηθώ  :grin: Πριν ξεκινήσει η διαδικασία ήμουν όρθια δεν μπορούσα να καθίσω χαχαχα ρώτα τον ιατρό σου να σου πει ποια είναι η κλίση της μήτρα σου. Εγώ έχω μικρή κλίση και έπρεπε να πιώ αρκετό νερό!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πρώτα ο θεός αρχές Δεκεμβρίου θα κάνω την εμβρυομεταφορά, όποτε θέλεις στείλε μ ξανά να σ πω εντυπώσεις!!

1 hour ago, EvgeniaCher said:

 

Καλημέρα έχει την πλάκα του. Και εγώ στην ίδια κατηγορία ανήκω ειδικά όταν έχω πιει το οτιδήποτε που να κρατηθώ  :grin: Πριν ξεκινήσει η διαδικασία ήμουν όρθια δεν μπορούσα να καθίσω χαχαχα ρώτα τον ιατρό σου να σου πει ποια είναι η κλίση της μήτρα σου. Εγώ έχω μικρή κλίση και έπρεπε να πιώ αρκετό νερό!!!

χαχα ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, DIMIFEB είπε:

εγω πρώτα ο θεός αρχές Δεκεμβρίου θα κάνω την εμβρυομεταφορά, όποτε θέλεις στείλε μ ξανά να σ πω εντυπώσεις!!

χαχα ευχαριστώ!

Άντε τι ωραία με  το καλόοοο...θα σου στείλω σίγουρα...θέλω πολύ να μαθω κ εμένα η πρώτη μου φορά θα είναι...κ εγώ για τον Δεκέμβριο θα ήμουν...αλλάααααα τσακ το πολυποδακι από το πουθενά...δεν πειράζει...ας γίνει κ τον Ιανουριο δεν έγινε κάτι....να μπει έτσι όμορφα ο νέος χρόνος με όμορφα πράγματα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2022 at 8:48 PM, Konisn said:

Καλησπέρα. Όντως η εμβρυομεταφορά είναι πολύ απλή διαδικασία. Διαρκεί ελάχιστα, δε πονάει κ δε χρειάζεται αναισθησία. Πιο ενοχλητικό ειναι το τεστ παπ. Μη φοβάσαι καθόλου! Πήγαινε χαρούμενη κ καλωσόρισε τα εμβρυάκια στη κοιλίτσα σου. Απλά μετά θα μείνεις για λίγη ώρα ξαπλωμένη.

Εγω δεν είχα παρενέργειες απο cyclacur. Τα ultragestan είχαν.

Καλή επιτυχία!!!!!!

Καλησπέρα, κ εγω θα ξεκινησω σε λιγες μερες  τα utrοgestan και τα prezolon

Τι παρενέργειες είχες με τα utrοgestan π μ ειπες πιο πανω?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Καλησπέρα, κ εγω θα ξεκινησω σε λιγες μερες  τα utrοgestan και τα prezolon

Τι παρενέργειες είχες με τα utrοgestan π μ ειπες πιο πανω?

Καλημέρα. Είχα ημικρανίες, ζαλάδες κ τρομερή κατακράτηση και πρήξιμο. Κ τα prezolon κανουν κατακράτηση. Ρώτα τον γιατρό σου αν μπορείς να βάζεις τα ultrazestan κολπικά. Δε θα έχεις ζαλαδα έτσι. Να πίνεις πολύ νερό κ να αποφεύγεις ζάχαρη κ αλάτι. 

Καλή επιτυχία!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...