Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Εμβρυομεταφορά πως γίνεται?


Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? Σε ποια μέρα του κύκλου γίνεται η εμβρυομεταφορα??? Εγώ την άλλη Παρασκευή μπαίνω για την υστεροσκοπηση που έχω κ με το καλό στον επόμενο κύκλο μου είπε θα την κανουμε....δηλαδη αρχές ιανουριου...δεν ρώτησα κ εγώ σε ποια μέρα του κύκλου γινεται γινεται...λέω άσε βήμα βήμα...πάμε τώρα για την υστεροκοπηση πρώτα...αλλά λέω δεν ρωτάω εδώ να μου πουν...

Ααά επίσης εγώ τα utragestan που είχα πάρει πριν αρκετά χρόνια σε μια σπερματυνχηση που είχα κάνει (αποτυχημένη) τα είχα πάρει κολπικά κ δεν είχα καμία παρενέργεια ...αντίθετα παλι αυτά που φοβάμαι φουλ είναι αυτά τα χάπια τα αντισυλληπτικά που σου δίνουν ...είχα πάρει παλιά σε μια άλλη υστεροσκοπηση που είχα κάνει πριν 4 χρόνια κ είχα τρελέ παρενέργειες κ έτσι μου τα έκοψε η γιατρός μου τότε...αυτά να υπόθεσω είναι απαραίτητα στην εμβρυομεταφορα ε???

Μου είχαν φέρει ταχυκαρδιες..αϋπνίες..ζαλες φουλ...τρέμουλο..δεν ξέρω γιατί με είχε πειράξει τόσο πολύ τα αντισυλληπτικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, Konisn said:

Καλημέρα. Είχα ημικρανίες, ζαλάδες κ τρομερή κατακράτηση και πρήξιμο. Κ τα prezolon κανουν κατακράτηση. Ρώτα τον γιατρό σου αν μπορείς να βάζεις τα ultrazestan κολπικά. Δε θα έχεις ζαλαδα έτσι. Να πίνεις πολύ νερό κ να αποφεύγεις ζάχαρη κ αλάτι. 

Καλή επιτυχία!!!!!!!!

Ευχαριστώ !!!!!

Και τις ζαλάδες και τα πρηξίματα πως τα αντμετωπισες?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, DIMIFEB είπε:

Ευχαριστώ !!!!!

Και τις ζαλάδες και τα πρηξίματα πως τα αντμετωπισες?

Το πρωϊ εβαζα το ultragestan κολπικά κ δεν είχα ζαλάδες. Το βράδυ το έπαιρνα απο στόμα πριν κοιμηθώ οπότε δε καταλάβαινα τη ζαλάδα. Για τα πρηξίματα έπινα πάνω απο 2 lt νερό. Δεν έτρωγα τπτ με αλάτι κ ζάχαρη, οπότε δε πρήστηκα πολύ. Θα σου δώσει κ ο γιατρός οδηγίες σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, στο τέλος του μήνα ξεκινάω κι εγώ τη διαδικασία για την εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα. Μου βρήκε μια κύστη στον υπέρηχο αλλά μου είπε ότι μπορεί να έχει φύγει μέχρι τότε με τον τωρινό κύκλο.Και ότι δεν παίζει ρόλο για ν αναβάλλουμε την ετ. Κατά τ αλλά μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη εξέταση εκτός από μια καλλιέργεια λίγες μέρες πιο πριν. Αναρωτιέμαι εάν πρέπει να τσεκάρω κάτι άλλο καθώς είναι η πιο σημαντική στιγμή. Έχω κάνει όλο τον έλεγχο στο Έλενας για θρομβοφιλια, ανοσολογικες, καμπύλες ζαχ./ινσουλ., θυρεοειδή, καρυοτυπο ζεύγους, καρκινικους δείκτες για ενδομητρίωση, όλα καλα.

Εσείς κάνατε περαιτέρω εξετάσεις?

Βέβαια σκέφτομαι ότι υπάρχουν  ένα σωρό...πόσες να κάνουμε πια?

Καλή επιτυχία σε όλες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...