Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts

prosperous τι βαρος καλε? σουπερ ηταν....και θα το κανονισουμε το καλοκαιρακι για μπανακια πολλα, οταν ερθετε!

angel25 δεν βλεπω καποιο τικερακι. Εσυ εχεις καποιο παιδακι?

τονια1712 μμμ, χριστουγεννιατικη σε βρισκω! εγω δεν στολισα ακομα...το σκ ομως σιγουρα!

Ερωτηση: Ελένη , Σοφία κ Τόνια που τα παιδια σας ειναι μεγαλυτερα, ποτε ξεκινησαν να κοιμουνται ολο το βραδυ συνεχομενα?σε ποια ηλικια?

Χμ...δυσκολη η ερωτηση σου.

Σχεδον 2 χρονων αλλα παντα υπαρχει κατι που τον ξυπναει(δοντια-ονειρο και καμμια φορα γαλα)

Στις 10 μερες πχ ξυπναει τις 3 περιπου.


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα κοριτσια εγω ανηκω στα περιχωρα μενω αμφιαλη θα με κανετε και μενα παρεα??

Kαλως ηρθες στην παρεα μας.

Με το καλο το μωρακι σου, τι φυλλο ειναι ?


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω 2! γερα να ειναι.κ εγω να ειμαι γερη για να αντεχω την γκρινια τους. ειμαι 26 αυτα!

Γεια σου angel25, καλωσορισες, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου να είναι γερά και καλότυχα. Εγώ ειμαι η Τονια ειμαι 36 ακόμη.... 17/12 τα κλείνω πάνε και αυτά, έχω ένα αγοράκι τον Κων/λη και μένω Πέραμα.


eNortjKzUjI0MDC3MFGyBlwwFWoC0Q,,01.png

as1cqrC0g410000M2xzfDAwMDY5MTlsfE1lIGthbmlzIGVmdGl4aXNtZW5p.gif

Link to comment
Share on other sites

protoula να υπενθυμισω οτι τα μωρα που θηλαζουν εχουν πολυ συχνοτερα την ταση να κανουν συνεχομενα ξενυχτια ειτε λογω αναγκης θηλασμου ειτε απο αλλες αιτιες..εμεις απο τις 20.00 μεχρι τις 7.00 το πρωι θηλαζουμε ανα διωρο και πολλες φορες καθε μια ωρα οταν ειναι τα δοντια στο ζενιθ..συνεπως οι μαμαδες που δεν θηλαζουν το να ξυπναει το μωρο τους τις νυχτες συνηθως εχει να κανει με ενοχλησεις που εχει το μωρο (δοντια, ιωση, ονειρο) η στην περιπτωση που εχει αναγκη να πινει και γαλα ενδοιαμεσα τη νυχτα αλλα στα μη θηλαζοντα μωρα ειναι οι εξαιρεσεις αλλα οι αναμενομενες μιας και πχ ο πονος στα δοντακια ειναι το ιδιο για ολα τα μωρα ωστε να τα κανει ανησυχα και να ξαγρυπνουν...

συνηθως μη θηλαζοντα μωρα που εχουν την ταση να ξυπνουν μεσα στη νυχτα εμπειρικα καταλαβαινω οτι ηρεμουν και στρωνουν μετα τους 12-18 μηνες..

στα θηλαζοντα λενε οτι στρωνει μετα τους 18 μηνες και σχεδον στον δευτερο χρονο..αν και καπου διαβασα οτι μια αμερικανικη μελετη λεει οτι οι ανθρωποι ειναι σχεδιασμενοι να κοιμουνται σερι μετα τον 3ο χρονο της ζωης τους και οτι απλα εμεις με τις νεες διατροφικες συνηθειες και τα κοινωνικα καταναγκαστικα πρεπει τα χουμε κανει να κοιμουνται σερι απο βρεφη..

εγω παλι δεν ειμαι τοσο σκληροπυρινικη και δεν θα συμμεριστω την αποψη αυτη καθως πιστευω οτι καθε μανουλα ειναι υπευθυνη τοσο για οτ μωρακι της οσο και για τον ευατο της, συνεπως να νοιωσει οτι δεν αντεχει αλλο τα ξενυχτια κανει μερικο η πληρη αποθηλασμο ή απλα λιγη υπομονη στην περιπτωση που δνε θηλαζει και με τη βοηθεια του παιδιατρου μπορει να βρει μια εναλλακτικη αν ειναι δυνατον για να βοηθησει το μωρο να ηρεμει τις νυχτες..

Link to comment
Share on other sites

εχω 2! γερα να ειναι.κ εγω να ειμαι γερη για να αντεχω την γκρινια τους. ειμαι 26 αυτα!

γεια σου angel 25!! να σου ζησουν τα μωρακια και να σαι και συ παντα καλα και γερη...μου αρεσει πολυ η ηλικια που εχεις..μακαρι να μουν μανουλα στα 26 μου (ειμαι 31,5) αλλα ειχε αλλα σχεδια για μενα ο Κυριος..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ευχαριστω που με καλοσωρισατε στη παρεα σας!

λοιπον εχω οπως ειδατε περιμενω εναν αντρακλα που θα ειναι πανεμορφος σαν τη μαμα του!! χαχαχαχαχαχ!!(ψωναρα)


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας κοριτσια ευχαριστω που με καλοσωρισατε στη παρεα σας!

λοιπον εχω οπως ειδατε περιμενω εναν αντρακλα που θα ειναι πανεμορφος σαν τη μαμα του!! χαχαχαχαχαχ!!(ψωναρα)

με το καλοοοοοοοο!!

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι για την απωλεια σου...

καλα εγω εχω να κοιμηθω ολο το βραδυ απο τοτε που ημουν 6 μηνων εγκυος κ ξεκινησα τις νυχτερινες επισκεψεις στη τουαλεττα!


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χμ...δυσκολη η ερωτηση σου.

Σχεδον 2 χρονων αλλα παντα υπαρχει κατι που τον ξυπναει(δοντια-ονειρο και καμμια φορα γαλα)

Στις 10 μερες πχ ξυπναει τις 3 περιπου.

οκ

ετσι ησυχασα λιγο...


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

protoula να υπενθυμισω οτι τα μωρα που θηλαζουν εχουν πολυ συχνοτερα την ταση να κανουν συνεχομενα ξενυχτια ειτε λογω αναγκης θηλασμου ειτε απο αλλες αιτιες..εμεις απο τις 20.00 μεχρι τις 7.00 το πρωι θηλαζουμε ανα διωρο και πολλες φορες καθε μια ωρα οταν ειναι τα δοντια στο ζενιθ..συνεπως οι μαμαδες που δεν θηλαζουν το να ξυπναει το μωρο τους τις νυχτες συνηθως εχει να κανει με ενοχλησεις που εχει το μωρο (δοντια, ιωση, ονειρο) η στην περιπτωση που εχει αναγκη να πινει και γαλα ενδοιαμεσα τη νυχτα αλλα στα μη θηλαζοντα μωρα ειναι οι εξαιρεσεις αλλα οι αναμενομενες μιας και πχ ο πονος στα δοντακια ειναι το ιδιο για ολα τα μωρα ωστε να τα κανει ανησυχα και να ξαγρυπνουν...

συνηθως μη θηλαζοντα μωρα που εχουν την ταση να ξυπνουν μεσα στη νυχτα εμπειρικα καταλαβαινω οτι ηρεμουν και στρωνουν μετα τους 12-18 μηνες..

στα θηλαζοντα λενε οτι στρωνει μετα τους 18 μηνες και σχεδον στον δευτερο χρονο..αν και καπου διαβασα οτι μια αμερικανικη μελετη λεει οτι οι ανθρωποι ειναι σχεδιασμενοι να κοιμουνται σερι μετα τον 3ο χρονο της ζωης τους και οτι απλα εμεις με τις νεες διατροφικες συνηθειες και τα κοινωνικα καταναγκαστικα πρεπει τα χουμε κανει να κοιμουνται σερι απο βρεφη..

εγω παλι δεν ειμαι τοσο σκληροπυρινικη και δεν θα συμμεριστω την αποψη αυτη καθως πιστευω οτι καθε μανουλα ειναι υπευθυνη τοσο για οτ μωρακι της οσο και για τον ευατο της, συνεπως να νοιωσει οτι δεν αντεχει αλλο τα ξενυχτια κανει μερικο η πληρη αποθηλασμο ή απλα λιγη υπομονη στην περιπτωση που δνε θηλαζει και με τη βοηθεια του παιδιατρου μπορει να βρει μια εναλλακτικη αν ειναι δυνατον για να βοηθησει το μωρο να ηρεμει τις νυχτες..

ενδια φερον το ποστ σου!

ξερεις, εχω αυτη την απορια γιατι δεν εχω μιλησει ακομα με μαμαδες που θηλασαν περαν του χρονου κ ξυπνουσαν τα μωρα τους το βραδυ, για να παρω εμπειριες...

παντως απο οτι εχω καταλαβει ως τωρα, γυρω στα 2 ετη σταματουν απο μονα τους

ελπιζω δηλαδη, γιατι δεν θελω να της γινει συνηεθα κ να πρεπει να την σταματησω εγω καποια στιγμη...θελω να αποθηλασω τελειως φυσικα, οποτε θελει η αρτεμουλα μου δηλαδη


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ευχαριστω που με καλοσωρισατε στη παρεα σας!

λοιπον εχω οπως ειδατε περιμενω εναν αντρακλα που θα ειναι πανεμορφος σαν τη μαμα του!! χαχαχαχαχαχ!!(ψωναρα)

welcome!

με το καλο να ρθει το αντρακι σου!


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...