Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Μανούλες απο Σαλαμίνα - Πέραμα - Περίχωρα


Recommended Posts

γεια σας και απο μενα..

ειμαι αυτη με το εξοχικο στη ΔΕΗ Χαλιωτη (πριν τα Περιστερια) και προσφατα συζητουσαμε το ενδεχομενο με τον ανδρα μου να μετακομισουμε στο εξοχικο για οικονομικους λογους ωστε να ενοικιασουμε το σπιτι της Αθηνας.. αOλλα μαλλον το βλεπω δυσκολο γιατι

α) εκει εκτος απο τους καλοκαιρινους μηνες και τις μεγαλες γιορτες κατα τ αλλα δεν εχει νεο κοσμο και κυριως παιδακια και το βρισκω κακη ιδεα για να μεγαλωσει το παιδι τοσο μοναχικα..ναι μεν θα ειναι στην φυση κοντα και στον καθαρο αερα αλλα μονο με εμενα και τη κουνιαδα μου οσο και να παιζουμε μαζι της δεν ειναι οτι καλυτερο..

και β) δεν οδηγω (βεβαια ποτε δεν ειναι αργα) και ετσι ακομη και οταν ο ανδρας μου θα λειπει δεν θα μπορω να την πηγαινω Αιαντειο η καπου πιο κεντρικα για να συναντησουμε νεο κοσμο..

αν υπηρχαν παιδακια στην περιοχη θα ταν πιο ευκολο να το αποφασισουμε ειλικρινα και ας ειχα θεμα επιλογης για τη δουλεια..

Ούτε για αστείο δεν πρέπει να πας εκεί χωρίς δίπλωμα οδήγησης!!! Τι θα κάνεις αν το μωρό χρειαστεί οτιδήποτε???

Πάντως μην υποτιμας το ότι θα είναι κοντά στη φύση, εμείς νοικιάσαμε σπίτι στα Σελήνια και φύγαμε από Κορυδαλλό ΜΟΝΟ για αυτό το λόγο (να φύγουμε κάπως από το καυσαέριο αλλά να μην απομονωθούμε, αλλά η κόρη μου προτιμάει το σπίτι της γιαγιάς στην Κύριζα (Πέρανη), κι ας μην έχει κόσμο εκεί,κι ας είναι πολύ μικρό, γιατί είναι τα πολλά τα λουλουδάκια, τη θαλασσούλα δίπλα, και έχει μεγάλη αυλή και πολλες γατούλες...Κατάλαβες??? Τι κι αν εγώ έψαχνα σπίτι με μεγάλο σαλόνι για να παίζει??? Αυτή θέλει να ποτίζει τα λουλουδάκια και να ρίχνει πετρούλες στη θαλασσούλα και να παίζει με τα χώματα... Περαστικά μου...:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ηρθα κ εγω.

Μενω στο Περαμα, ειμαι 33 χρ κ προς το παρον εχω μονο ενα παιδακι τον Χαρη 3 χρ. κ περιμενω απο μερα σε μερα κ μια μπεμπουλα..

Και εχουμε κ εξοχικο στη σαλαμινα που περναμε εκει ολες τις γιορτινες περιοδους κ τους καλοκαιρινους μηνες.

prosperous μην το πολυσκεφτεσαι για την μετακομιση.. Καντο. Τα πιτσιρικια δεν τα νοιαζει να εχουν αλλα παιδακια κοντα. Κ μεσα στο κεντρο να εισαι ποσο συχνα συναντας αλλα παιδακια?? Και να τα συναντησεις τι εγινε? Σαμπως θα παιξουν??

και εμεις συνανταμε παιδακια καθε μερα την ωρα που βγαινουμε για ψωνια.. ουτε γυρναμε να τα κοιταξουμε.

Ο Χαρης παιζει μονο με παιδια φιλων μου που τους συνανταμε κατοπιν συνεννοησης μια στο τοσο. Οπως κ τα περισσοτερα παιδια. Στη γειτονια υπαρχουν παιδια. Στην πολυκατοικια εχουμε ενα παιδακι 4 χρ κ αλλο ενα 1,5 ακριβως στο διπλανο μας διαμερισμα.. Τους συνανταμε σπανια πχ στο ασανσερ η στην εισοδο.

Αν ο γονιος δεν σου κανει εσενα για παρεα κ μεχρι τα παιδια να πανε σχολειο δεν προκειτε να συναναστραφουν με αλλα παιδια εκτος απο αυτα που εσυ επιλεγεις.

Κ μεχρι να παει σχολειο εχεις απλετο χρονο μπροστα σου να μαθεις να οδηγας.


v1j0p2.png

aiUQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα

Εγώ είμαι γέννημα θρέμμα της περιοχής, μένω και δουλεύω Σαλαμίνα. Έχω ένα κοριτσάκι, που σε μερικές ημέρες θα γίνει 2 χρονών..και είμαι όλο στο τρέξιμο. Έχω πει να συμμετέχω σε συναντήσεις κτλ...αλλά είμαι και λίγο της αναβολής. Φέτος όμως θα προσπαθήσω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να σας γνωρίσω και από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα

Εγώ είμαι γέννημα θρέμμα της περιοχής, μένω και δουλεύω Σαλαμίνα. Έχω ένα κοριτσάκι, που σε μερικές ημέρες θα γίνει 2 χρονών..και είμαι όλο στο τρέξιμο. Έχω πει να συμμετέχω σε συναντήσεις κτλ...αλλά είμαι και λίγο της αναβολής. Φέτος όμως θα προσπαθήσω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να σας γνωρίσω και από κοντά.

Ωραία, τώρα που σε πέτυχα γέννημα θρέμμα και όποια άλλη δηλαδή μπορεί να συνδράμει, υπάρχει κανένα πολύ καλό (δηλαδή ποιοτικό) κρεοπωλείο στην επικράτεια της Σαλαμίνας??? Βοηθήστε γιατί ακόμα κουβαλάω κρέας από τον Κορυδαλλό και έτσι και ξεμείνουμε...δεν τρώμε.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα η μικρή μου είναι επισήμως 1 έτους!

Χρόνια σου πολλά μικρή μου...

Άργησα λίγο να το δω!!!!!!!!!!

Να την χαίρεσαι, να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς

υπάρχει κανένα πολύ καλό (δηλαδή ποιοτικό) κρεοπωλείο στην επικράτεια της Σαλαμίνας???

Χμμμμμ, εδώ ως γνωστόν είναι κλειστή κοινωνία, και αν πουλήσει κάποιος κάτι σκάρτο μαθεύεται αμέσως. Πχ που μου πούλησε εμένα το multirama μεταχειρισμένο laptop :lol: :lol: :lol:

Οπότε από όπου και να αγοράσεις, είτε από τα 3 super market είτε από κάποια από τα κρεοπωλεία που είναι στις μεγάλες λεωφόρους δεν υπάρχει πρόβλημα

Επεξεργάστηκαν by underage

My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αναφέρω το όνομα...και κάνω διαφήμιση...θα σας πω που βρίσκεται το κρεοπωλειο που ψωνίζω. Είναι το πρώτο κρεοπωλειο, που συναντάς στα Παλούκια. Οι άνθρωποι είναι εξυπηρετικοτατοι...και άμα τους αναφέρεις ότι το κρέας προορίζεται για παιδιά...θα σου πούνε αν κάτι δεν είναι φρέσκο. Ψωνίζω καιρό από εκεί...και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Επίσης μπορείς να τους πάρεις τηλ..και να σου ετοιμάσουν την παραγγελία για να μην περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

Underage, μιλάς σοβαρά ότι σου πούλησε το multirama μεταχειρισμένο υπολογιστή????? Γι΄αυτό χτυπάνε μύγες εκεί μέσα? Μου αρέσει που δεν παραγγέλνω από το διαδίκτυο γι΄αυτό το λόγο, μην τυχόν και μου στείλουν τίποτα μεταχειρισμένο... Εγώ τον πήρα από το multirama στο λιμάνι του Πειραιά, εκεί στα λεωφορεία που είναι, ευτυχώς δεν είχα πρόβλημα.

Δε μου λες, πως το κατάλαβες? Γιατί μια φίλη μου είχε πάθει κάτι τέτοιο σε μια αλύσίδα ηλεκτρονικών στην Αμερική και όταν τον άνοιξε πρώτη φορά, της ζητούσε κωδικό εισόδου που εκείνη βέβαια δεν είχε! Σου τον άλλαξαν τελικά εσένα?

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αναφέρω το όνομα...και κάνω διαφήμιση...θα σας πω που βρίσκεται το κρεοπωλειο που ψωνίζω. Είναι το πρώτο κρεοπωλειο, που συναντάς στα Παλούκια. Οι άνθρωποι είναι εξυπηρετικοτατοι...και άμα τους αναφέρεις ότι το κρέας προορίζεται για παιδιά...θα σου πούνε αν κάτι δεν είναι φρέσκο. Ψωνίζω καιρό από εκεί...και είμαι πολύ ικανοποιημένη. Επίσης μπορείς να τους πάρεις τηλ..και να σου ετοιμάσουν την παραγγελία για να μην περιμένεις.

Ευχαριστώ mariamb, κατάλαβα ποιο λες, θα το επισκεφτώ... Κατά μια φοβερή σύμπτωση, μια φορά η μητέρα μου ξέμεινε στα Παλούκια αργά το βράδυ όταν ήμουν στο μαιευτήριο, δε θυμάμαι τι είχε συμβεί,δεν είχε κινητό πάνω της, οι άνθρωποι καθάριζαν το μαγαζί εκείνη την ώρα και όταν τους παρακάλεσε να πάρει ένα τηλ., έκαναν σαν τρελοί να την εξυπηρετήσουν και να την βοηθήσουν και είχε να το λέει η μάνα μου...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστ'ω για τις ευχές σας!

Κρεοπωλείο εγώ καλο εχω να προτεινω στο Αιάντειο στην πλατεία, που ψωνίζω εγώ. Είναι λίγο τσιμπημένες οι τιμές του, αλλά έχει φρέσκα κ πολύ καλά προιόντα.

dora με το καλό το μωρα΄κι...τελικά δεν τα καταφέραμε να γνωριστούμε πιο πριν!

prosperous πότε θα έρθεις?

Να κανονίσουμε καφεδάκι οικογενειακό?


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι, ναι..αν και ακριβουλης ο κρεωπολης στην πλατεια στο Αιαντειο ειναι γενικα καλος..κανει και κατι δικα του λουκανικα ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!! Μιαμ μιαμ μιαμ..

προς το παρον σιγουρα θα επισκεφθω το σπιτι μου αυτο το σκ μετα απο τρεις εβδομαδες που λογω διαφορων θεματων δεν μπορεσα..

ασχετο..σε εμας κανει αναβαθμιση η ΔΕΗ λεει στο δικτυο και αφηνει 8ωρα τα σπιτια χωρις ρευμα..παλι καλα που δεν μενω τωρα εκει γιατι τι θα το κανα το μικρουλη?και δεν εχω τζακι αλλα σομπες υγραεριου..και καλα που δεν αφηνω πλεον τιποτε στον καταψυκτη γιατι περσι κατι εγινε οσο λειπαμε και γυρισα και βρηκα χταποδια και ψαρια λιωμενα και το σπιτι να βρωμοκοπαει..δραμα..και κριμα ο κοπος του ψαρα μπαμπα..

τσουπρες Σαλαμινιωτισσες οι συζυγοι ψαρευουν??? εμενα ο δικος μου ναι αν και εχει μια παλια ξυλινη βαρκα handmade απο τον πεθερο μου αλλα τα τελευταια 3 χρονια με τις αποτυχημενες εγκυμοσυνες και με την τελευταια μου εγκυμοσυνη και το κλεισιμο στο σπιτι περιοριστηκε μονο στο ψαροντουφεκο..

Link to comment
Share on other sites

protoula αν οντως δεν αλλαξουν τα σχεδια και ρθουμε το σκ (απο Παρασκευη βραδυ παμε παντα) και εφοσον τα μικρα μας θα ειναι οκ στην υγεια τους και ο καιρος θα ειναι ηπιος αν εχετε διαθεση να βρεθουμε Μουλκι για καφε πριν το μεσημερακι.

Αν συμφωνεις να ανταλλαξουμε τηλεφωνα..

Link to comment
Share on other sites

Underage, μιλάς σοβαρά ότι σου πούλησε το multirama μεταχειρισμένο υπολογιστή????? Γι΄αυτό χτυπάνε μύγες εκεί μέσα? Μου αρέσει που δεν παραγγέλνω από το διαδίκτυο γι΄αυτό το λόγο, μην τυχόν και μου στείλουν τίποτα μεταχειρισμένο... Εγώ τον πήρα από το multirama στο λιμάνι του Πειραιά, εκεί στα λεωφορεία που είναι, ευτυχώς δεν είχα πρόβλημα.

Δε μου λες, πως το κατάλαβες? Γιατί μια φίλη μου είχε πάθει κάτι τέτοιο σε μια αλύσίδα ηλεκτρονικών στην Αμερική και όταν τον άνοιξε πρώτη φορά, της ζητούσε κωδικό εισόδου που εκείνη βέβαια δεν είχε! Σου τον άλλαξαν τελικά εσένα?

Πως το κατάλαβα :lol:, είχε μέσα 12,5 GB τραγούδια σε mp3, διάφορα προγράμματα και παιχνίδια τα οποία τα είχαν κάνει delete αλλά όχι remove. To laptop είχε χρησιμοποιηθεί 20-24 Δεκεμβρίου 08 και εγώ το πήρα Φεβρουάριο 09.

Το λαπτοπ φυσικά μου το άλλαξαν, όχι όμως εδώ, αλλά στο multirama του Πειραιά, αυτό που αναφέρεις κι εσύ. Οι οποίοι είναι κάτι παραπάνω από ΑΨΟΓΟΙ.

Αγοράζοντας το λαπτοπ από τη Σαλαμίνα (φαγώθηκε ο σύζυξ) φύγαμε κατευθείαν και πήγαμε σπίτι μας στον Πειραιά. Έτσι το "ξεσφράγισα" εκτός νησιού και αφού συνήλθα από το σοκ, πήρα τηλ. σε κατάστημα της Αθήνας, αφού μίλησα με διάφορους (όλοι πραγματικά ευγενέστατοι) οι οποίοι έπεσαν από τα σύννεφα, μου εξήγησαν ότι το κατάστημα είναι franchise.

Τέλος για να με εξυπηρετήσουν με παρέπεμψαν στο πλησιέστερο κατάστημα που βρισκόμουν εκείνη την ημέρα. Έτσι πήγα στο multirama στο λιμάνι κατόπιν συννενόησης του περιφεριακού διευθυντή με τον προϊστάμενο και έγινε η αλλαγή.

Φυσικά κράτησα τα τραγούδια σε φορητό σκληρό :lol: :lol: :lol: και εννοείται πήγα σε αυτόν εδώ και τον στόλισα λίγο :lol: :lol:

Και το ξανατονίζω τα Multirama μου φερθήκανε άψογα, με της Σαλαμίνας υπήρξε το πρόβλημα :evil: :evil:

Επεξεργάστηκαν by underage

My girl: 23/08/05, My boy: 08/08/08 and:

as1cHsJ0g410010MTA3NzdkfDAwMDQ3MTdkfE91ciBsaXR0bGUgcHJpbmNlc3MgaXM.gif

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

protoula αν οντως δεν αλλαξουν τα σχεδια και ρθουμε το σκ (απο Παρασκευη βραδυ παμε παντα) και εφοσον τα μικρα μας θα ειναι οκ στην υγεια τους και ο καιρος θα ειναι ηπιος αν εχετε διαθεση να βρεθουμε Μουλκι για καφε πριν το μεσημερακι.

Αν συμφωνεις να ανταλλαξουμε τηλεφωνα..

οχι ρε γμτ! αυτο το σκ θα λείπουμε!

κανονίσαμε να παμε στα πεθερικα μου την κυριακη κ το σαββατο περιμενω μια φιλη μου που εχουμε κανονισει εδω κ μερες κ δεν μπορω να της το ακυρωσω

θα σου στειλω το τηλ μου παντως να το εχεις για την επομενη φορα

ο δικος μου εδω δεν ψαρευει, δεν εχει συνεργα κ παρεα, αλλά στο χωριό του πάει με τον μπαμπα του με το σκαφος και του αρεσει πολύ. Ψαροντούφεκο δεν έχει δοκιμάσει ποτέ, δεν είναι τόσο καλός κολυμβητής.

Ασχετο, τωρα τα χριστούγεννα να στολίσω δέντρο ή είναι επικύνδυνο? Ο άντρας μου λέει να στολίσουμε και ότι με 1-2 φορές που θα πάει η μικρή, θα μάθει να μην το πειράζει! Εγώ γιατί πιστεύω ότι είναι επικύνδυνο? Εσείς τι λέτε?


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα πήγαμε με την κόρη μου για καφεδάκι στην underage.

Παίξανε τα μικρά, είχε και ωραία ημέρα (κι ας μην κάνουν οι κότες αυγά:rolleyes:)

Τέλεια περάσαμε!

Φιλιά

Αντε να το κανονίσουμε και με τις υπόλοιπες!

(Ελένη εσύ που είσαι Πέραμα, όταν μπορείς στείλε μύνημα και θα περάσουμε εμείς απέναντι οκ?)


ZkXkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...