Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Bluee19 είπε:

       

       

      Σας ευχαριστώ πολύ μακαρι να είναι όλα καλά !!! Θα πάω τ πρωί στον γιατρό …φοβάμαι να σηκωθώ να πάω στο μπάνιο ….δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα …

      Δυστυχώς σηκώθηκα για να πάω στο μπάνιο και ξανά έβγαλα !! Βέβαια νομίζω με καθυσιχαζει λίγο πως δεν είναι πηγματα αλλά αραιωμένο αλλά ελπίζω ακόμη….

       

      Μην σε τρομοκρατεί.  Εγώ 11και 12η εβδομαδα είχα αιμορραγία και δεν έκατσα και ξαπλωμένη γιατι παντρεψα ενα ζευγάρι. Κ πήγαν όλα καλά. Ο γιατρός μου είχε πει το αίμα δεν μας πειράζει αρκεί να μην είναι μαζί με πόνο! Όλα καλά θα πάνε θα δεις.  Ξεκουρασου κ αύριο θα ηρεμήσεις. 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια τι κανετε? απο τι βλεπω χαθηκαμε... εγω δε προλαβαινω καθολου να καθισω στον υπολογιστη... τωρα λιγο ξεκιναμε και επιτελους μπαινουμε σε ρυθμους καλους... εσεις τι κανετε?τα μωρακια σας καλα? με το θηλασμο πως τα πατε? εμεις θηλαζουμε αποκλειστικα και ξεκινησαμε εδω και δυο μερες το βραδυ να κοιμομαστε βγαινετε εξω με τα μωρακια σας?εμεις ξεκινησαμε βολτες με το καροτσακι αλλα τωρα μας τα χαλασε ο καιρος και περιμενουμε με ανυπομονησια να φτιαξει για να ξαναβγουμε:)


LclRp3.png

HqKkp3.png

vIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εξαφανιστήκαμε όλες,ε ?

Εμείς σε όλα πάμε πολυ καλα εκτός απο τον ύπνο. Κοιμάται ελαφρά και θέλει συνέχεια πάνω μου. Μόλις τον ακουμπήσει στη κουνια του δυσανασχετει. Το έχει καμία απο εσάς αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανιστήκαμε όλες,ε ?

Εμείς σε όλα πάμε πολυ καλα εκτός απο τον ύπνο. Κοιμάται ελαφρά και θέλει συνέχεια πάνω μου. Μόλις τον ακουμπήσει στη κουνια του δυσανασχετει. Το έχει καμία απο εσάς αυτο?

den kserw an piasei auto pou tha sou pw alla dokimase to....otan to exeis agkalitsa na ton exeis tuligmeno me kouvertoula apali k na ton afineis etsi katw...i mpempa thelei na tin akoumpaei sto magoulo i kouverta...allo ki auto!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει κι αυτο αλλα το περισσότερο που έχει κάτσει στη κουνια είναι 35 λεπτα. Δε ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω και δε ξέρω αν κάποια στιγμη το αποφασίσει απο μόνος του οπότε να κάνω υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει κι αυτο αλλα το περισσότερο που έχει κάτσει στη κουνια είναι 35 λεπτα. Δε ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω και δε ξέρω αν κάποια στιγμη το αποφασίσει απο μόνος του οπότε να κάνω υπομονη.
o gios mou den kathise pote tou!!!!!i kounia twra sti mikri einai olokainourgia!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανουλες!!!Ενα σας λεω,ειμαι ξυπνια απο τις 4 το πρωι...11-4 κοιμηθηκε το μωρο και 4-7 ξυπνιο οποτε 7 ξυπνησε η μεγαλη....ελεος!Ερχεται η μανα μου καθε πρωι βεβαια για βοηθεια αλλα η μεγαλη δε με αφηνει να κοιμηθω!Ουτε η μικρη βεβαια αφου μπορει ολη μερα να κοιμηθει μονο 3 ωρες...Κατω δεν καθεται ουτε η δικια μου χωρις κλαμα πλεον οποτε εβαλα πιπιλα απο την αρχη και ψιλοηρεμησαμε..Θηλαζω κι εγω αποκλειστικα και προσπαθω τωρα να καταλαβαινω αν κλαιει απο πεινα η κολικους και θηλαζω απο το 2ωρο και μετα πια γιατι το ειχα σκασει το μωρο καθε μια ωρα...1800γραμ.σε ενα μηνα πηρε...ο παιδιατρος μου εβαλε χερι.

Δινω και κατι σταγονες biogaia προβιωτικα για κολικους εδω και 4 μερες μηπως ηρεμησει λιγο η καημενη που τη σφαζουν τα αερια...

Κουραγιο και υπομονη σε ολες κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανιστήκαμε όλες,ε ?

Εμείς σε όλα πάμε πολυ καλα εκτός απο τον ύπνο. Κοιμάται ελαφρά και θέλει συνέχεια πάνω μου. Μόλις τον ακουμπήσει στη κουνια του δυσανασχετει. Το έχει καμία απο εσάς αυτο?

Και τα δυο μου παιδια αλλατο πρωτο που δεν επαιρνε και πιπιλα αλλο πραμα μιλαμε!!Τωρα ζηλευει τη μικρη και ενα σας λεω...ρουφαω μυξες στο 3χρονο και σηκωνω αγκαλια εκτος απο το μωρο και τα 18 κιλα της μεγαλης να ρευτει...:confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

den kserw an piasei auto pou tha sou pw alla dokimase to....otan to exeis agkalitsa na ton exeis tuligmeno me kouvertoula apali k na ton afineis etsi katw...i mpempa thelei na tin akoumpaei sto magoulo i kouverta...allo ki auto!!

Σωστοτατη!!μη σου πω να πεταξεις και το πανακι ρεψιματος που ισως εχεις στον ωμο σου στη μουρη του!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα πανακια σε εμάς δε πιάνει. Του είχα βάλει τις προάλλες μέσα στη κουνια του τη μπλούζα μου για να έχει τη μυρωδιά μου και κοιμηθει και την έβαλε στο στοματακι του. Οπότε δε το ξανακάνω. Τις κουβέρτες τις πετάει απο πάνω του. Είμαστε λίγο ατίθασοι χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στις μανουλες Απριλιου!!!!

κι εμεις καλα τα παμε μεχρι στιγμης,θηλαζουμε αποκλειστικα και προσπαθουμε να αποκρυπτογραφησουμε ολες τις κινησεις.ενα θεματακι ειχαμε με τις κενωσεις αλλα απο τοτε που εκοψα το σιδηρο επανηλθε το εντερακι στα φυσιολογικα του.αφηστε που με τετοια διατροφη λογω θηλασμου εχω χασει και τα κιλα της εγκυμοσυνης :-P:razz::-P:razz::-P:razz:.

αυτο το θεμα με τον υπνο το εχουμε κι εμεις,ειμαι ξυπνια απο τις 4:30 και κουτουλαω τωρα στη δουλεια,ελπιζω να στρωσουν με τον καιρο.βολτουλες παλι δεν εχουμε βγει γιατι ο καιρος ειναι χαλια,εχουμε σαπισει απο τη βροχη βρε παιδι μου.


GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Να σας ρωτησω οσες θηλαζετε,εχετε στρωσει καθολου προγραμμα στο θηλασμο?Εμενα μονο τη νυχτα τρωει στο 3ωρο,ολη μερα οτι ναναι,με αποτελεσμα να κλαιει για αλλο λογο και να την ταιζω η το αντιθετο..και ετσι ταιζω ισως καθε μια ωρα οταν ειναι ξυπνια και τη σκαω κιολας..και ειναι και το 2ο παιδι μου...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!

και το δικο μου το μωρο κανει τα ιδια με τα δικα σας. κοιμαται μια χαρα στην αγκαλια κ μετα μολις τον αφηνουμε κατω ανοιγει τα ματια! ελπιζω μεγαλωνοντας να το ξεπερασει γιατι εχουν πονεσει τα χερακια μου. λες κ εχουν αισθητηρα τα ατιμα!

οσο για προγραμμα, απλα δεν υπαρχει! το βραδυ μπορει να κοιμηθει κ 4 ωρες συνεχομενες κ να ξυπνησει μονο 1 φορα κ αλλα βραδια ξυπναει στο διωρο. γενικα εχει ξενυχτι. στη διαρκεια της ημερας τρωει ανα διωρο. δεν θελει με τιποτα πιπιλα κ αν πειναει δεν ηρεμει με τιποτα. εδω κ καμια βδομαδα καθεται λιγο μονος του κατω στο πορτ μπεμπε η το ρηλαξ κ μπορω να ξεκουραστω η να κανω καμια δουλιτσα.

ολες τα ιδια περναμε. μαλλον ειναι πολυ μικρα ακομα. υπομονη!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!και εμείς μια απο τα ίδια. Δεν έχουμε πρόγραμμα ακόμα. Χθες απο τις 9 το βράδυ ξαναέφαγε στις 5 το πρωί. άλλες φορές πάει 9-12-3-6. μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Με τον ύπνο δε με ζορίζει.Αν κοιμηθεί στην αγκαλιά απλώς τον αφήνω και συνεχίζει τον ύπνο του. Είναι πολλές οι φορές που νυστάζει, δεν βολευεται στα χέρια και κλωτσάει. τον αφήνω κάτω κάνει κάτι γουρ γουρ ρουφώντας την πιπίλα και αυτονανουρίζεται.


Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

geia sas koritsia pws pate?emeis trexoume kai den ftanoume genika.Omikros den thialazei pia kata pasa pithanotita exei alergia sto gala,exoume koloikous dunatous ,palindromish kai fusika ena mwro mes thn anusixia.Twra dokimasame ena viologiko gala mpas kai den exei allergia giati to upoallergiko den pinete skulovromaei.Ante na doume


pP3gp3.png?eFIobjVKFp42p3.png?QwwiArHL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...