Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 1

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!

χτες αποφασισα να αλλαξω κουταλακι στο φαγητο του μπεμπη (ειχαμε σιλικονης κ του εδωσα με πλαστικο) και εφαγε ολο το μοσχαρακι.το ιδιο κ με το γιαουρτι,σχεδον ολο.σημερα ολη τη φρουτοκρεμα!μαλλον βρηκαμε το σωστο κουταλακι,ή αναπληρωνει το χαμενο φαγητο της ασθενειας!!τι να πω!

mariathens τα συμπτωματα της ουρολοιμωξης σε μας ηταν οτι ειχε πολυ γκρινια,3 φορες εμετο που δεν ειχε κανει ποτε ξανα κ ανεβασε κ πυρετο.οποτε ο γιατρος μας εστειλε αμεσως για καλλιεργεια.σημερα εχει κ λιγο βηχα...

με τα δοντια κοριτσια εχουμε θεμα απο το δευτερο μηνα κ ακομα τιποτα.εχω παρει gel frezyderm γιατι η mudisal που ειπε ο γιατρος ειχε ελλειψη.κατι εκανε αλλα οχι παντα.ντεπον το απεφευγα.οσο για τον υπνο το βραδυ απο τις 9.30 ως το πρωι, αναλογα 6.30-8 το πολυ.το πρωι κατι 20λεπτα...


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

και μια που ειπες για μπουκαλι...εχετε αλλαξει μεγεθος θηλης?εμεις ειχαμε τη μικρη γιατι δεν εβλεπα να δυσκολευεται αλλα τωρα τον βλεπω να ζοριζεται κ θα βαλω πιο μεγαλη.


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

και μια που ειπες για μπουκαλι...εχετε αλλαξει μεγεθος θηλης?εμεις ειχαμε τη μικρη γιατι δεν εβλεπα να δυσκολευεται αλλα τωρα τον βλεπω να ζοριζεται κ θα βαλω πιο μεγαλη.

δεν άλλαξα ούτε εγώ. Αν βρεθώ στα τζάμπο ίσως του πάρω με τρις τρυπούλες. Αλλά και έτσι μια χαρά το κατεβάζει το γάλα.


Link to comment
Share on other sites

κορίτσια κι εγώ δεν του άλλαξα τις θηλές ενώ τις έχω πάρει γιατί οταν το είχα δοκιμάσει πνιγόταν!βέβαια κι εμένα τωρα vιki ζορίζεται οπότε μάλλον άλλαγμα...

όσο για τη 1 ώρα ύπνο...το ίδιο σκέφτομαι :παρακαλάω να κοιμηθεί λίγο παραπάνω μπάς και κάνω καμιά δουλειά....

κι εγώ κουταλάκι σιλικόνης χρησιμοποιώ λές να αλλάξω?δεν χάνω να δοκιμάσω..θα σας πώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elenitsa περιστικά κι όλα να πάνε καλά!! πως την κατάλαβες την ουρολοίμωξη? τι συμπτώματα έχει?

elisavet κι εγώ το ίδιο θέμα έχω με τον υπνο. μες τον ύπνο της αρχίζει και κλαίει αλλά στην ουσία δεν ξυπνάει, τη βάζω λίγο στο καρότσι και την κουνάω και στααματάει αμέσως. κι εγώ depon δίνω αλλά μου έχει πει ο γιατρός να μην της δίνω συνέχεια μόνο όταν δεν ηρεμεί!! επίσης γυρνάει μπρούμητα και εκνευρίζεται και ξυπνάει μέχρι να την ξαναγυρίσω... αφού δεν τα βολεύει γιατί γυρνάνε???

μες στη μέρα τα νινάκια σας κοιμούνται?? εμένα αν κοιμάται σύνολο 1 ώρα είναι μια χαρά.

κι εγώ depon αντε να δίνω 1 φορά την εβδομάδα στη πολύ μεγάλη γκρίνια κι αυτό γιατί η αλοιφή δεν βοήθησε...το ίδιο συμβαίνει και με εμάς στο μπρούμυτα...τρέχα γύρευε...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες!!!!:D

εγώ μόλις χθές της άλλαξα πιπίλα στο μπιμπερό.. είχε φτάσει τις 2 τελευταίες μέρες να πίνει το γάλα στο μισάωρο, έπινε στην αρχή 60-70ml και μέτα σταμάταγε ξαναέπινε δύο γουλιές και ξανασταμάταγε και συνέχεια αυτό μέχρι να πιεί όλο της το γάλα. μόλις της άλλαξα πιπίλα ούτε πνίγηκε ούτε τίποτα και το γάλα μονορούφι!!!!

με το κουταλάκι δεν τα πάει καλά με το σιλικόνης και το κατάλαβα τυχαία. της έδωσα να φάει με δικό μας μεταλικό και είναι το μόνο που της αρέσει. βέβαια προσέχω πάντα τη θερμοκρασία του φαγητού για να μην καεί με το κουτάλι αυτό.

τελικά με τον ύπνο μες τη μέρα έχουμε όλες το ίδιο θέμα.... κι εγώ παρακαλάω να κοιμηθεί λίγο παραπάνω για να κάνω καμία δουλειά!!

σήμερα το βράδυ κοιμήθηκε σχετικά ήρεμα, δεν γύρισε μπρούμυτα πολλές φορές και γενικότερα είχαμε ησυχία, φτού μην τη ματιάσω!! αυτά τα νέα μας. να έχουμε όλες μία όμορφη μέρα!!;)


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια σήμερα δοκιμασαμε πρώτη φορά κοτόπουλο...φαγαμε,δεν μπορώ να πώ...τελικά μόνο με λίγο λεμονάκι τρώει το μεσημεριανό φαγητό:λαχανικά δηλ. κτλ.- να το δοκιμάσετε αν σας το είπε ο γιατρός σας,''πιάνει''!

Καλό σαββατοκύριακο!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κανετε;;;

Ως δια μαγείας η μπεμπα μου αρχισε να τρωει φρουτόκρεμα. Οχι οπως τη σουπα βέβαια αλλα τρωει απο 50 με 120 μλ.... Σήμερα ομως παλι δεν ετρωγε και εκανα αυτό που είπατε... εκει που δεν άνοιγε στόμα, της έδωσα με μεταλλικο κουταλακι και αρχισε να τρωει. τη σουπα μετα βεβαια την εφαγε κανονικα με το σιλικόνης!!!

Εγω πριν κανενα μηνα πήρα τις θηλες για μπιμπερο που είναι για 2 μηνων + , όχι όμως με τις 3 τρυπες αλλα αυτες που εχουν μια αλλα πιο μεγαλη και δεν πνίγεται και πίνει και το γάλα πιο γρήγορα.;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!

εμεις εξακολουθουμε κ τρωμε μια χαρα με το νεο μας κουταλακι!! χτες πηγαμε παιδιατρο, και μας εδωσε το νεο μας προγραμμα διατροφης!αυριο θα φαμε κ φακες, ρυζι, ζυμαρικα και διαφορα λαχανικα!!μετα θα φαμε λιγο αυγο κ μετα ψαρι!!και σε ενα μηνα οτι τρωμε κι εμεις χωρις αλατι κ μπαχαρικα!μεγαλωνουμε!!!!!:D


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!

εμάς ο παιδίατρος δεν αφήνει φαγητό πριν το χρόνο. θα βάλει κρόκο αυγού , τραχανά, ψάρι και ως εκεί. και στη σούπα οτι λαχανικό θέλω μου είπε. όλα τα υπόλοιπα στον χρόνο. Ακόμα και το γιαούρτι. Επίσης δεν δίνει φάρμακα που να τον παρακαλάς. Η κόρη μου κοντευει 4 και πέρα απο αντιπυρετικό δεν έχει πάρει τίποτα άλλο. πνιγόταν απο το βήχα και δεν έδινε αντιβηχικό. Αν θα πάθει βρογχιολίτιδα μόνο μου είπε. και αντιβίωση μόνο σε περιπτώσεις που επιβάλλεται. πχ ωτίτιδα, ουρολοίμωξη κλπ


Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι καθε γιατρος εχει τη θεωρια του.εμεις ξεκινησαμε κ νωρις.οποτε εχουμε πολυ καιρο τωρα που τρωμε γιαουρτι!για τα φαρμακα κι εμεις ετσι ειμαστε.μονο αντιπυρετικο εχει πιει κ την αντιβιωση φτασαμε στο αμην με διπλες εξετασεις για επιβεβαιωση της ουρολοιμωξης για να την πιει.η πρωτη παιδιατρος που ειχαμε οταν εκανε τα πρωτα εμβολια ειπε να του δωσουμε προαιρετικα ντεπον ενω μπορει να μην χρειαζοταν.κ τσαμπα το εδωσα...τι να πεις!!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

μανούλες καλησπέρα κι απο εμάς!!!

κι ο δικός μας γιατρός δεν δίνει ευκολα φάρμακα και η αληθειά είναι οτι έμενα μου αρέσει αυτό γιατί δεν είμαι υπέρ. εγώ για να πάρω depon πρέπει να είμαι χάλια!!

μας σταμάτησε για λίγο τη φρουτόκρεμα γιατί μάλλον η μικρή την είχε βαρεθεί και δεν την έτρωγε καθόλου κι έτσι μας είπε να τη σταματήσω για καμία εβδομάδα και να της δίνω κάτι που της αρέσει ωστέ για λίγο να ξεχάσει τα φρούτα. για να δούμε θα πιάσει αυτό το κολπάκι??

χθές έφαγε πρώτη μέρα κατσικάκι με λαχανικά και της άρεσε!!! τυχαία ανακαλύψαμε ότι τρελαίνεται και για τυρί, έτσι της πήρα ανθότυρο και της βάζω λίγο στο μεσημεριανό και τρώει λίγο παραπάνω!!

αυτά τα νέα μας!!


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

μανούλες καλησπέρα κι απο εμάς!!!

κι ο δικός μας γιατρός δεν δίνει ευκολα φάρμακα και η αληθειά είναι οτι έμενα μου αρέσει αυτό γιατί δεν είμαι υπέρ. εγώ για να πάρω depon πρέπει να είμαι χάλια!!

μας σταμάτησε για λίγο τη φρουτόκρεμα γιατί μάλλον η μικρή την είχε βαρεθεί και δεν την έτρωγε καθόλου κι έτσι μας είπε να τη σταματήσω για καμία εβδομάδα και να της δίνω κάτι που της αρέσει ωστέ για λίγο να ξεχάσει τα φρούτα. για να δούμε θα πιάσει αυτό το κολπάκι??

χθές έφαγε πρώτη μέρα κατσικάκι με λαχανικά και της άρεσε!!! τυχαία ανακαλύψαμε ότι τρελαίνεται και για τυρί, έτσι της πήρα ανθότυρο και της βάζω λίγο στο μεσημεριανό και τρώει λίγο παραπάνω!!

αυτά τα νέα μας!!

α!!ειναι και γκουρμε μωρο!!!εμεις κατσικακι δεν εχουμε φαει, μονο μοσχαρι κ κοτοπουλο!!αλλα ειπαμε σε ενα μηνα ποιος μας πιανει!!!θα τρωει τα παντα!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Καλωσηρθατε οι καινουργιες,να σας ζησουν τα μικρουλια!

Εμεις δοντια ακομα γιοκ αλλα ξυπναει με γκρινια καθε νυχτα μια δυο φορες.Απο φαγητα τα τρωει ολα εστω και με γκρινια,της κοτσαρω κι ενα παιχνιδι στο καροτσι εν αναγκη αν δεν καθεται στο καρεκλακι,ενα στυλ ασπιδας με μικυ κλπ,τραβαει αυτη το παιχνιδι,χωνω κουταλιες εγω.Βεβαια θεμα εχουμε κυριως με τη φρουτοκρεμα αλλα αν αφησει λιγη την τρωω εγω:oops::tongue:.Μεσα στη μερα κοιμαται 12-2 περιπου και 4-6,κλεινει δλδ ενα τριωρο σιγουρα,ειναι γενικα το μωρο που πανω απο 3 ωρες δεν αντεχει ξυπνιο και τη νυχτα συνηθως 10..11 με 7-8 το πρωι αλλα σ αυτο το διαστημα ξυπναει 2 φορες για να θηλασει.

Τωρα εχω δυο μερες που ξεκινησα γαλα σκονη και κοβω το θηλασμο αν και δεν το θελω καθολου αλλα επινε βραδυ και νυχτα κι ετσι το πρωι το γαλα ηταν ελαχιστο και για να ειμαι ειλικρινης η νυχτα με κουρασε λιγακι.

Οσο για περπατημα κλπ...δεν στεκεται ακομα ορθια μονη της ισως λογω βαρους,ειναι γυρω στα 9 κιλα,η μεγαλη 7 μηνων ειχε σηκωθει ορθια και 10 περπατησε.Αλλα θελει να την κραταω ορθια να γυρναει περα δωθε,εβγαλα κι εγω ενα γρομπαλακι στη μασχαλη απο το βαρος που κουβαλαω μερα νυχτα μιας και ο συζυγος δεν ειναι απο αυτους που σηκωνουν τα μωρα απο τα καροτσια...αλλα χαλαλι της,ειναι ησυχη,γελαστη,σκετη γλυκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...