Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

CAFE ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


elissavet1988

Recommended Posts

καλημέρα!

Μαρία καλώς ήρθες στην παρέα μας ! να σου ζήσει η μπουμπού!

Η περίοδος οδοντοφυΐας και ειδικότερα σε συνδιασμό με την έναρξη στερεών τροφών είναι δύσκολη. Η κόρη μου άργησε να βγάλει δόντια. το πρώτο βγήκε 10-11 μηνών. Είχε προσαρμοστεί δηλαδή διατροφικά. υπήρχαν και διαστήματα που ολόκληρη βδομάδα ήταν ανορεκτική. Δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα. Ο γιατρός με καθυσήχασε πως είναι απολύτως φυσιολογικό για το διάστημα που βγάζει δοντάκι. Αν λοιπόν αυτό συνέβαινε το διάστημα που ξεκινούσαμε στερεες σίγουρα θα με μπέρδευε για το αν ευθύνεται το δόντι ή δεν της αρέσει κάτι. Εγώ πάντως με ένα απορώ...πώς πίνουν αυτό το γάλα σε σκόνη , μόνο απο τη μυρωδιά αηδια φαίνεται, και δεν θέλουν το νοστιμο φαγητάκι τους:rolleyes: Χθες πρώτη φορά έβαλα και στην φρουτόκρεμα 3 πτι μπερ και έγινε μούρλια. όχι οτι δεν την έτρωγε πριν αλλά για αλλαγή. Αφού χώνω και εγώ το δάχτυλο και κλέβω λίγο...:tongue:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα μανούλες!Εχω κι εγώ την ίδια απορια με τη viki πώς πίνουν αυτό το πράγμα που βρωμάει???:confused:

Κορίτσια εμείς τώρα έχουμε προβλημα με τη /υπνο:δόντια,νύστα δεν ξέρω...αφού κοιμηθεί έχουμε 1-2-3 φορές ανάλογα :βραδυνές αναταραχές με υστερικό κλάμα αλλά δεν είμαι και σίγουρη αν ειναι εντελώς ξύπνιος ή αν ακομη λαγοκοιμάται...με πιπίλα δεν ηρεμεί,με νερό κάποιες φορες,με αγκαλιά ούτε...

κάποιες φορες ξυπναει γιατι γυρνάει μπρούμυτα(το εχει για παιχνίδι)σηκώνομαι πάλι άντε να τον γυρίσω...

κάποιες φορές για να κοιμηθεί μου βγάζει το λάδι,τον πάω παντού τιποτα-ΓΚΡΙΝΙΑ!!!

(να τονίσω ότι μέχρι 6 μηνών κοιμόταν σερύ 10-12 ώρες!!!)θα ρωτήσω και τη παιδίατρο αλλά σκέφτηκα μήπως εσείς ξέρετε να μου πείτε τί να κάνω...:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

ελισάβετ και εγώ το πέρασα αυτό. Ήταν απο τα δόντια. Δοκίμασα να του δώσω ντεπόν και στο επόμενο 20λεπτο ηρέμησε. Ενώ με το που άρχισε να φαίνεται το δόντι ήταν λες και δεν τρέχει τίποτα, στα μισά της ''διαδρομής'' πολλή γκρίνια. υπάρχει και τοπική αλοιφή για τα ούλα. Δοκίμασε απλώς να δεις αν είναι αυτό που φταίει. ο δικός μου με τον που τον έπαιρνα αγκαλιά έτριβε την μούρη του πάνω μου. Προφανώς απο την ενόχληση- πόνο που ένιωθε.


Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα!!και καλως ηρθατε οι νεες μανουλες!εμεις χτες επιστρεψαμε απο το νοσοκομειο, οπου μειναμε 5 μερες.ειχε ουρολοιμωξη ο μπεμπης κ επρεπε να νοσηλευτει για αντιβιωση κ για περαιτερω εξετασεις.δυστυχως δεν ξεμπλεξαμε, αφου πρεπει σε 2 μηνες να κανουμε και αλλες εξετασεις κ να παιρνει αντιβιωση για αυτο το διαστημα.τουλαχιστον τωρα ειναι καλα κ περασε η ουρολοιμωξη.απλα ταλαιπωρηθηκε και τωρα χαιρεται που ειμαστε στο σπιτι!σας φιλω κ χαιρομαι πολυ που τα λεμε!!


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελενίτσα περαστικά! Σίγουρα δεν είναι κάτι το ανησυχιτικό η ουρολοίμωξη αλλά αρκετό για να σας ταλαιπωρήσει. και ειδικά το μικρούλι που σίγουρα το κατατρύπησαν μέχρι να βρουν φλεβίτσα . πουλάκι μου....καλή ξεκούραση στο σπιτάκι σας!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστουμε Viki!ευτυχως το νοσοκομειο φροντιζε να ταλαιπωρηθει οσο γινεται λιγοτερο κατι που με εντυπωσιασε αλλα οντως κουραστηκε πολυ!θα περασω ομως στα ευχαριστα!σημερα φαγαμε ολη τη φρουτοκρεμα που ειχε 1 αχλαδι,μιση μπανανα,μισο μηλο και τωρα βραζω μοσχαρακι!να δουμε!τσιμπησαμε κ ενα συναχακι εκει!το πρωτο του!και νομιζε οτι θα πεθανει απο τις μυξουλες!!πολυ πλακα!τωρα το συνηθισε!δε θελει με τιποτα ομως το εργαλειακι για τις μυξουλες!!!αχ!!!πως θα τον στειλω φανταρο?:D


3otVp2.png
Link to comment
Share on other sites

και εμείς είχαμε δυο μέρες μυξούλες. όταν του μιλούσα την ώρα που τον έβαζα τον ορο , τύπου, πάει! τελειώσαμε , μπράβο! τον αποσυντώνιζα και δεν προλάβαινε να κλάψει. Βάζε του ορό συνέχεια και ας τον λυπάσαι. Απο το μπούκωμα μπορεί να πάθει ρινίτιδα ή ωτίτιδα. Μην τον αφήνεις με μύξες καθόλου.

Μοσχαράκι μην βάλεις μεγάλο κομμάτι , δεν θα μπορείς να το αλέσεις. Εγώ έτσι την πάτησα την πρώτη φορά. Μέχρι που έγινε νερουλή η σούπα . τώρα που βάζω μικρό κομμάτι γίνεται αλοιφή. και στην κόρη μου την είχα πατήσει έτσι αλλά μετά το θυμήθηκα...καλή σας όρεξη λοιπόν! και εμείς μοσχαράκι φάγαμε σήμερα πριν μια ώρα περίπου.


Link to comment
Share on other sites

elenitsa περαστικά και καλή ξεκούραση στο σπιτάκι σας!να μου πείς εντυπώσεις για το μοσχάρι- εμείς τη Παρασκευή δοκιμάζουμε πρώτη φορα κοτόπουλο και βλέπουμε...

viki μίλαγα με μια φίλη μου και μου είπε το ίδιο:είναι απο τα δόντια...τί τραβάνε κι αυτά...τί τραβάμε κι εμείς.....:(

καλό βράδυ κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

ελισάβετ και εγώ το πέρασα αυτό. Ήταν απο τα δόντια. Δοκίμασα να του δώσω ντεπόν και στο επόμενο 20λεπτο ηρέμησε. Ενώ με το που άρχισε να φαίνεται το δόντι ήταν λες και δεν τρέχει τίποτα, στα μισά της ''διαδρομής'' πολλή γκρίνια. υπάρχει και τοπική αλοιφή για τα ούλα. Δοκίμασε απλώς να δεις αν είναι αυτό που φταίει. ο δικός μου με τον που τον έπαιρνα αγκαλιά έτριβε την μούρη του πάνω μου. Προφανώς απο την ενόχληση- πόνο που ένιωθε.

viki την αλοιφή την έχω πάρει εδώ και πολύ καιρο,δεν βοηθάει καθόλου θα έλεγα,το depon του το δίνω αλλά όχι συχνά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


elenitsa περιστικά κι όλα να πάνε καλά!! πως την κατάλαβες την ουρολοίμωξη? τι συμπτώματα έχει?

elisavet κι εγώ το ίδιο θέμα έχω με τον υπνο. μες τον ύπνο της αρχίζει και κλαίει αλλά στην ουσία δεν ξυπνάει, τη βάζω λίγο στο καρότσι και την κουνάω και στααματάει αμέσως. κι εγώ depon δίνω αλλά μου έχει πει ο γιατρός να μην της δίνω συνέχεια μόνο όταν δεν ηρεμεί!! επίσης γυρνάει μπρούμητα και εκνευρίζεται και ξυπνάει μέχρι να την ξαναγυρίσω... αφού δεν τα βολεύει γιατί γυρνάνε???

μες στη μέρα τα νινάκια σας κοιμούνται?? εμένα αν κοιμάται σύνολο 1 ώρα είναι μια χαρά.


tmVRp3.png

dakEp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια 2 βράδυα έδωσα ντεπόν. ήταν όλη μέρα μέσα στη γκρίνια και συνέχιζε έτσι και το βράδυ. Δεν είχα άλλες αντοχές. απο το να ξεσπάσω τα νεύρα μου σε κανέναν αθώο προτίμησα να του δώσω ντεπονάκι. Αφού κάποια στιγμή παραιτήθηκα. είπα τον άντρα μου πάρ'τον και κάν΄τον οτι θες! και η ατάκα μου το κερασακι στην τούρτα : ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩΩΩΩΩΩ!


Link to comment
Share on other sites

Μαρία ο δικός μου κατα τις 10-11 το πρωί κοιμάται κανένα δυοράκι και καμιά ωριτσα το απόγευμα. Αλλά το βράδυ κοιμάται τελευταίος...Χθες ας πουμε 12 και κατι ο κύριος...:evil:


Link to comment
Share on other sites

maria κι εώ την ίδια απορία έχω:αφου δεν βολεύονται γιατί γυρνάνε?Εμένα κοιμάται πλεόν απο 1 ώρα το πρωι-μεσημερι-απογευμα αν δεν ερθει κανεις και ξεσηκωθεί(πολλοι δεν καταλαβαίνουν οτι αν δεν κομηθεί εγω τη πληρώνω..)

viki κι εγώ την ίδια ατάκα του λέω!και μετά απορώ τί κάνουν οι μανάδες με δίδυμα.......!Παναγία βόηθα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Ελισάβετ αυτό το 1 ώρα ύπνος πολύ μου την δίνει! Το βάζεις στην κούνια , συμμαζεύεις 5-10 πράγματα, κάνεις καφέ, πίνεις 2 τζούρες και τσουπ ξύπνησε:evil::evil: ή κοιμήσου ή μην κοιμάσαι βρε ανθρωπάκι!! ίσα που γεμίζουν τις μπαταρίες για να αδιάσουν τις δικές σου.

ο δικός μου πάλι βολεύεται μπρούμιτα. απο τριών μηνών που πρωτογύρισε όποτε σηκωνόμουν το βράδυ να τον δω ,έτσι τον έβρισκα και τον γυρνούσα γιατί πολλές φορές κοιμόταν πάνω στη μύτη του.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...