Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Χαζή ερώτηση:rolleyes:

όταν θέλουμε παραπάνω από ένα κομμάτια από τον ίδιο πωλητή στέλνουμε μήνυμα για τα έξοδα αποστολής πότε? πριν κάνουμε κομίτμεντ για την αγορά ή αφού πατήσουμε το κουμπί και μετά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια:D

Φυσικά και τα μαδερ είναι κορυφαία;) με αυτά μεγαλώσαμε αλλά στο σιτε που κοίταξα δεν έχει πια ούτε ποικιλία ούτε νούμερα για την ηλικία μας όσον αφορά τα εσώρουχα:(

Ψάχνω για αυτά τα κλασσικά φορμάκια με το μακρύ μανίκι για να είναι η κοιλίτσα του μικρού καλυμένη:rolleyes:

Όσον αφορά M&S πήγα μια βόλτα στο μαγαζί και δεν είχε τίποτα για μας:confused:

Φόρμες δεν είδα καθόλου....:rolleyes::shock:...πουθενά:(

Στο ebay χτύπησα προχτες το μπουφάν που είχα βάλει στο μάτι χρόνια με χτύπημα στο τελευταίο δευτερόλεπτο:rolleyes:...ούτε κατάλαβα πως το έκανα μιας και πρώτη φορά συμμετείχα σε δημοπρασία....όλες τις άλλες φορές αγόραζα με buy it now;)...και το πήρα 80 λίρες φτηνότερα από τα online καταστήματα που το πουλάνε:D

Με γειες με γειες σας!!

Οταν παραλάβεις στειλε μας λινκ να βλεφαριάσουμε παρέα!

εχει στο εμπευ εσωρουχακια παντως μαρκς

Καλημερα!!!

Ταμαρ εαν παρακολουθεις την δημοπρασια κανε bid και στα 5" πατα το commit.

Αρκει να βαλεις το ποσο που εχεις αποφασισει να δωσεις , χθες εχασα μια δημοπρασια ετσι:(

και μετα σκεφτομουν οτι επρεπε να δωσω παραπανω.Γι'αυτο λεω οτι ειναι και τζογος το ebay...

Θα σκασω, ακομη δεν αρχισαν τα σχολεια και κολλησε ιωση.Πυρετο, πονολαιμο και μυξες...

και αυτο που με τρελαινει ακομη περισσοτερο ειναι οτι θα κολλησει ο μικρος... Τι χειμωνα θα περασουμε...σουπερ..

Και μεις με το που ξεκινησαμε ωτίτιδα γκρρρρρρρρ

Οντως ειναι τζογος....και κολλάς ευκολα!!!:rolleyes:

Καλημέρα τσούπρες! Καλως ήρθα και εγώ. Αν δεν έγραφε το καλαμάρι να δούμε την υπογραφή της, δε θα έπαιρνα χαμπάρι. Δεν είμαι θαμώνας στο καφε.

Το λεπόν, ελπίζω να βλεφαριάσατε αυτό το λινκ απο ebay που έβαλα. Έχει πολύ ωραία πραγματάκια.

Mothercare marks and spencer είναι σούπερ από ποιότητα και δεν παθαίνουν τίποτα.

Αν χρησιμοποιήσεις περσοναλ σοπερ μπορείς να ανοίξεις τα πλοκάμια σου και στα νεξτ και να τα αγοράσει εκείνη γιατί δεν δέχονται ελληνική κάρτα.

Εγώ περιμένω σήμερα να μου φέρει η γειτόνισσα κάτι λίγα μαδερ από τον κουνιάδο της που ζει λοντρα μεριά.

Είμαστε καλυμμένες για χειμώνα, τώρα δε βλέπω να ξαναψωνίζω... εφορία, δεη και μετά έρχονται τα τέλη κυκλοφορίας και τα ασφάλιστρα. Νο μορ σοπινγκ νταρλινγκ...

Εμ γιατι τα αγοραζα ολα περυσι??? κάτι ήξερα χχχαχαχαχ

Εγω θελω ενα ψηλό ζευγάρι μποτες -αν κ δεν τις χρειαζομαστε...:rolleyes:- κ αντε κανα δυο φορεματακια καλα και τελος παναγιά μου για φετος!

Μου εμειναν μονο τα δωρακια τα χριστουγεννιατικα κ τελειωσα

:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση:rolleyes:

όταν θέλουμε παραπάνω από ένα κομμάτια από τον ίδιο πωλητή στέλνουμε μήνυμα για τα έξοδα αποστολής πότε? πριν κάνουμε κομίτμεντ για την αγορά ή αφού πατήσουμε το κουμπί και μετά?

παραπάνω κομμάτια απο το ιδιο αντικέιμενο ή διαφορετικά?

αν απο το ιδιο πατας τοσες φορες το μπαι κ ζητάς μετά request total for combined postage

ή πατας μπαι τα διαφορετικά αντικείμενα και μετά παλι ζητάς μετά request total for combined postage

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση:rolleyes:

όταν θέλουμε παραπάνω από ένα κομμάτια από τον ίδιο πωλητή στέλνουμε μήνυμα για τα έξοδα αποστολής πότε? πριν κάνουμε κομίτμεντ για την αγορά ή αφού πατήσουμε το κουμπί και μετά?

Καλα ειναι να επικοινωνησεις νωριτερα, καμια φορα αναφερουν ποσο παραπανω χρεωνουν εαν παρεις και αλλο κομματι ειτε στα μεταφορικα ειτε στην περιγραφη κατω...

Χρονια Πολλα στο παιδακι σου και στις Ravt. Nα τα εκατοστησουν:):)


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει κατι mothercare του μπεμπη, η πρωτη μας αγορα, για το καλοκαιρι, και ταχουμε λιωσει. Η ποιοτητα ειναι σαφως η καλυτερη (σε σχεση με τζαμπο κτλ). Απλα επειδη εδω τα πληρωνεις χρυσαφι :rolleyes:, (η 7αδα εδω κανει καπου 30 ευρα, Αγγλια 12-15 λιρες-αναλογα τι παρεις) ελεγα να ξαναπαρω απο κει, αλλα με MUM οπως το εκανα την προηγουμενη φορα δεν λεει γιατι δεν εχω σκοπο να παρω κατι αλλο απο εξωτερικο-προς το παρον δλδ. Οποτε ελεγα για περσοναλ, και ηθελα να δω αν με συμφερει.

Επισης να ρωτησω εσας που εχετε πιο μεγαλα παιδακια για τα νουμερα. Να του παρω 6-9 μηνες για τον χειμωνα ή 6-12 (ή 9-12); Τωρα ειναι 3 μηνων και φοραμε ηδη 3-6 σε φορμακια, και στα μαδερκερ ισα ισα του χωραει το 0-3. Δεν ξερω, εχω μπερδευτει. Το υψος του ειναι 64 ποντοι και ειμαστε κοντα 7 κιλα!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλα ειναι να επικοινωνησεις νωριτερα, καμια φορα αναφερουν ποσο παραπανω χρεωνουν εαν παρεις και αλλο κομματι ειτε στα μεταφορικα ειτε στην περιγραφη κατω...

Χρονια Πολλα στο παιδακι σου και στις Ravt. Nα τα εκατοστησουν:):)

Το τικεράκι θέλει ανανέωση...ο μικρός έκλεισε τα 2 προ καιρού;):oops:..ευχαριστώ πολύ πάντως:D

Κορίτσια κατάλαβα τι ενοείται για το combination την επόμενη φορά θα το κάνω....και ενοούσα (δεν το έκανα σαφές) διαφορετικά αντικείμενα αλλά από τον ίδιο πωλητή. Πήρα ρολογάκια για τον μικρό και έκανα σίγουρα χαζομάρα με τα μεταφορικά:rolleyes:

ραβ δώσε ξανά αν μπορείς σε παρακαλώ το λίνκ...δεν το βρίσκω...το έβαλες εδώ ή δίπλα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει κατι mothercare του μπεμπη, η πρωτη μας αγορα, για το καλοκαιρι, και ταχουμε λιωσει. Η ποιοτητα ειναι σαφως η καλυτερη (σε σχεση με τζαμπο κτλ). Απλα επειδη εδω τα πληρωνεις χρυσαφι :rolleyes:, (η 7αδα εδω κανει καπου 30 ευρα, Αγγλια 12-15 λιρες-αναλογα τι παρεις) ελεγα να ξαναπαρω απο κει, αλλα με MUM οπως το εκανα την προηγουμενη φορα δεν λεει γιατι δεν εχω σκοπο να παρω κατι αλλο απο εξωτερικο-προς το παρον δλδ. Οποτε ελεγα για περσοναλ, και ηθελα να δω αν με συμφερει.

Επισης να ρωτησω εσας που εχετε πιο μεγαλα παιδακια για τα νουμερα. Να του παρω 6-9 μηνες για τον χειμωνα ή 6-12 (ή 9-12); Τωρα ειναι 3 μηνων και φοραμε ηδη 3-6 σε φορμακια, και στα μαδερκερ ισα ισα του χωραει το 0-3. Δεν ξερω, εχω μπερδευτει. Το υψος του ειναι 64 ποντοι και ειμαστε κοντα 7 κιλα!!

Μινούλα θα σου έλεγα να πάρεις 6-9 μέγεθος. Πιστεύω ότι το 9-12 θα είναι τεράστιο για να αρχίσεις να του το φοράς σε κανά μήνα ή δύο από τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το τικεράκι θέλει ανανέωση...ο μικρός έκλεισε τα 2 προ καιρού;):oops:..ευχαριστώ πολύ πάντως:D

Κορίτσια κατάλαβα τι ενοείται για το combination την επόμενη φορά θα το κάνω....και ενοούσα (δεν το έκανα σαφές) διαφορετικά αντικείμενα αλλά από τον ίδιο πωλητή. Πήρα ρολογάκια για τον μικρό και έκανα σίγουρα χαζομάρα με τα μεταφορικά:rolleyes:

ραβ δώσε ξανά αν μπορείς σε παρακαλώ το λίνκ...δεν το βρίσκω...το έβαλες εδώ ή δίπλα?

http://stores.ebay.co.uk/rubyragamuffin

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει κατι mothercare του μπεμπη, η πρωτη μας αγορα, για το καλοκαιρι, και ταχουμε λιωσει. Η ποιοτητα ειναι σαφως η καλυτερη (σε σχεση με τζαμπο κτλ). Απλα επειδη εδω τα πληρωνεις χρυσαφι :rolleyes:, (η 7αδα εδω κανει καπου 30 ευρα, Αγγλια 12-15 λιρες-αναλογα τι παρεις) ελεγα να ξαναπαρω απο κει, αλλα με MUM οπως το εκανα την προηγουμενη φορα δεν λεει γιατι δεν εχω σκοπο να παρω κατι αλλο απο εξωτερικο-προς το παρον δλδ. Οποτε ελεγα για περσοναλ, και ηθελα να δω αν με συμφερει.

Επισης να ρωτησω εσας που εχετε πιο μεγαλα παιδακια για τα νουμερα. Να του παρω 6-9 μηνες για τον χειμωνα ή 6-12 (ή 9-12); Τωρα ειναι 3 μηνων και φοραμε ηδη 3-6 σε φορμακια, και στα μαδερκερ ισα ισα του χωραει το 0-3. Δεν ξερω, εχω μπερδευτει. Το υψος του ειναι 64 ποντοι και ειμαστε κοντα 7 κιλα!!

Μινουλα κ εγώ συμφωνω με την μαντινοπ

τα μοδερκερ εχουν μεγάλη φορμα παρε καλυτερα τα 6-9 και σιγουρα θα του μπαινουν κ εως τον 11, στη δικια μου τουλαχιστον εμπαιναν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν καταλαβαίνω καλά από την υπογραφή σου το μικρό έχει γεννηθεί κάπου στα τέλη Ιουνίου σαν τον δικό μου.

Τα εσωρουχάκια με το μακρύ μανίκι θα τα φοράτε μέχρι μέσα Απρίλη (μετά θα πιάσουν οι ζέστες και θα αρχίστε τα κοντομάνικα)....άρα θα είναι το πολύ 10 μηνών....το μέγεθος μέχρι 9 μηνών θα μπαίνει γιατί είναι μεγάλη η φόρμα τους;)

Αν έχεις αμφιβολίες πάρε και ένα σετάκι 9-12 (αν πάρεις από εξωτερικό σε καλή τιμή και όχι από εδώ);)

Όλα εξαρτώνται από την ανάπτυξη του παιδιού...και εσάς φυσικά είναι σε τρελή πορεία:D με το παίδαρο;)

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι και μαντινοπ σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!:D

Παρατηρησα και γω οτι εχουν μεγαλη φορμα σε σχεση με οτι αλλο φορεσε ο μπεμπης μεχρι στιγμης, αλλα ειπα να ρωτησω εσας που τα ξερετε καλυτερα!

Μαντινοπ εμεις ειμαστε γεννημενοι 24/6, πολυ κοντα με το δικο σου μαλλον.

Θα παρω 6-9, θα επικοινωνησω κ με Κατερινα την περσοναλ σοπερ να τα κανονισουμε!!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλαμαρακι και μαντινοπ σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!:D

Παρατηρησα και γω οτι εχουν μεγαλη φορμα σε σχεση με οτι αλλο φορεσε ο μπεμπης μεχρι στιγμης, αλλα ειπα να ρωτησω εσας που τα ξερετε καλυτερα!

Μαντινοπ εμεις ειμαστε γεννημενοι 24/6, πολυ κοντα με το δικο σου μαλλον.

Θα παρω 6-9, θα επικοινωνησω κ με Κατερινα την περσοναλ σοπερ να τα κανονισουμε!!

καλησπερα απο οτι βλεπω ο δικος σου εχει πανω κατω την αναπτυξη που ειχε ο δικος μου μπορω να σου πω οτι ειμαστε 10 μηνων και φοραμε το 2τ-3τ οποτε καλυτερα μεγαλυτερα παρα μικροτερα μπορω επισης να σου πω οχι πολλα ρουχα για αλλαζει μεγεθος σαν τα πουκαμισα δηλαδη παρε καλυτερα 9-12 μηνων.Εμεις μεσα στο καλοκαιρι ξεκινησαμε τον Μαιο με 12-18, Ιουλιο βαλαμε 18-24 ειναι 85 ποντους και περιπου 15 κιλα τωρα που καναμε τη βαφτιση τα αλλαξα ολα με την παροτρυνση της παιδιατρου για 2τ-3τ εκτος απο το υψος ειναι και τα κιλα στα παιδικα ρουχα οποτε προσεξε τι μεγεθος θα παρεις και οχι πολλα κομματια οσα λιγοτερα μπορεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αστερια των ιντερνετικων αγορων!!!!!

θα ηθελα την βοηθειασας!!!!!!!!!!!!!!

θελω να αγορασω καποια παιχνιδια για την κορη μου απο το αγγλικο amazon,αλλα δεν τα στελνουν ελλαδα(τι προτοτυπο)εψαξα κ στο e -bay αλλα τπτ μηπως ξερετε απο που μπορω να τα αγορασω??????????????

θα σας βαλω τα link με τα παιχνιδακια!!!!

ευχαριστω εκ των προτερων

http://www.amazon.com/Children-Pretend-Play-Camp-House/dp/B001T3A8JK/ref=pd_sim_t3

http://www.amazon.com/Little-Tikes-EasyStore-Large-Slide/dp/B00030EPJO/ref=pd_sbs_t39

http://www.amazon.com/Little-Tikes-Rocking-Horse-Magenta/dp/B003ICWTLU/ref=pd_sim_t2

αυτα ειναι!!!βοηθηστε με βρε κοριτσια,εδω στην Ελλαδα γδερνουν!!!!!!!


iMLpp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...