Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

είναι μακριούτσικα αυτά του μαδερ...δεν γίνεται και αλλιώς όμως...πρέπει να συνηθίζει σιγά σιγά έτσι ώστε μόλις γίνει η πρώτη προσπάθεια στον παιδικό για την πάνα να είναι έτοιμος...εγώ στο σπίτι τον αφήνω χωρίς πανούλα, πάντα μόλις ξυπνήσει μεσημέρι/πρωί κάνει τσίσα στο γιογιό...

στον σταθμό άλλωστε έχει ζέστη, με ένα κοντομάνικο/αμάνικο φανελάκι και μια μακρυμανικη βαμβακερη θα τον εχω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο Μάνος δεν θέλει να βγάλει την πάνα. Οκ δεν έχει προσπαθήσει και η μαμά μου αρκετά, εγώ λείπω οπότε δεν μπορώ να κάνω προσπάθεια μόνο μια Κυριακή που είμαι στο σπίτι αλλά το λέει ξεκάθαρα 'νε σέλω. Μαμά κατουλάει λεκάνη, Μάνος στο βακί του'!!!!!!!!!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το size chart του mothercare το μέγεθος 2- 3 ετών είναι για ύψος παιδιού μέχρι 98 εκατοστά, για βάρος δεν αναφέρει τίποτα.

Άρα female εκ των πραγμέτων οι δικοί μας γιοί δεν μπαίνουν:rolleyes:

Και εγώ για τους λόγους που έγραψες παραπάνω προτιμώ τα ολόσωμα κορμάκια...μην πουντιάσει και η νεφραιμιά μας:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μα στους 98 πόντους δεν χωράει, έχω ήδη φορμάκια από μόδερ και μαρκς σε αυτά τα νούμερα και το ξέρω σίγουρα. Τα έχω αποσύρει ήδη. Μεγαλύτερα από αυτά μόνο στο Τζάμπο. Κρίμα ρε γμτ.

Βρε κορίτσια δεν μου απάντησε καμιά...Πόσο καιρό κρατάει η διαδικασία για να μπορέσεις να παραγγείλεις μέσω MUM αν υποθέσουμε πως ξεκινάω σήμερα διαδικασίες να εγγραφώ στην υπηρεσία.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

με USPS αλλα priority international shipping ποσο πολυ κινδυνευουμε ειπαμε?

καλα,οκ με κουριερ,ειναι σιγουρακι το τελωνειο,αλλα με συστημενο αλλα usps,δηλαδη απλο?:confused::confused:

σορυ που επαναλαμβανομαι ρε σεις ,αλλα εχει γινει πιτα ο εγκεφαλος,απ οσα εχω διαβασει για τελωνειο-δεν το χω να ψαξω τωρα:roll::oops:

λεεεεω,μηπως το θυμαται καμια σας;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα στους 98 πόντους δεν χωράει, έχω ήδη φορμάκια από μόδερ και μαρκς σε αυτά τα νούμερα και το ξέρω σίγουρα. Τα έχω αποσύρει ήδη. Μεγαλύτερα από αυτά μόνο στο Τζάμπο. Κρίμα ρε γμτ.

Βρε κορίτσια δεν μου απάντησε καμιά...Πόσο καιρό κρατάει η διαδικασία για να μπορέσεις να παραγγείλεις μέσω MUM αν υποθέσουμε πως ξεκινάω σήμερα διαδικασίες να εγγραφώ στην υπηρεσία.

κούκλα δεν στέλνεις κάνα πμ στο παρεντς στην χατζικούλα να σου πει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρέπει να πάω στπ γιατρό για με όλα αυτά που γίνονται δεν έχω καμία όρεξη για ψώνια...κοιτάω αλλά δε ψωνίζω!Λέτε να είμαι σοβαρά;;

Μαζί σου και εγώ Μαριτάκι .....

Καλημέρα κοριτσάρα μου. Νομίζω θα κρυώνει μωρέ με τα φορμάκια. Φανελάκια-σωβρακάκια έχουμε άφθονα αλλά ξέρω γω? Δενθα βγαίνει το φανελάκι εκτός παντελονιού?

Ελε, εμείς σταματήσαμε τα κοπιτσάτα φανελάκια λίγο μετά τον χρόνο, μην σου πω και στον χρόνο. Μια χαρά ήταν.

Βρε κορίτσια δεν μου απάντησε καμιά...Πόσο καιρό κρατάει η διαδικασία για να μπορέσεις να παραγγείλεις μέσω MUM αν υποθέσουμε πως ξεκινάω σήμερα διαδικασίες να εγγραφώ στην υπηρεσία.
Αυτό θα κάνω!

Σε έπιασα !!!!!!!!!!!!!!!!

Σε 1-2 μέρες σου έχουν στείλει την νέα σου διεύθυνση και είσαι έτοιμη !!!

κούκλα δεν στέλνεις κάνα πμ στο παρεντς στην χατζικούλα να σου πει;

Ψιτττττττττττ, χατζικάκι ΟΚ, χατζιθο ΟΚ, κτλ

ΧΑΤΖΙΚΟΥΛΑ όχι ΟΚ !!!!!!! Μου κάνει σε Κούλα :tongue::tongue::tongue:

Σματς σμουτς


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κόρες !!!!!

Καλημέρα!

Φιφίτσα και εσύ το mum έχεις για ξάδερφο ή τη κοπέλα που είναι personal shopper;

Εγώ πρέπει να πάω στπ γιατρό για με όλα αυτά που γίνονται δεν έχω καμία όρεξη για ψώνια...κοιτάω αλλά δε ψωνίζω!Λέτε να είμαι σοβαρά;;

πως σε νοιώθω........ πως σε νοιώθω .........εκτός από όρεξη δεν έχω και φράγκο :D:D εμμμμ σεντσι θέλω να πω (λεφτούλι κατά την κόρη μου) ;)

καλημερα κοριτσια του ιντερνετ!!!!!!!!

εψαξα στο my toys αλλα ειναι πανακριβα καμια σχεση μετο amazon h to e bay!!!!!!

που αλλου μπορουμε να τα βρουμε??????

κ δεν εχω μπαρμπα στην κορωνη ουτε ξαδερφο στο e bay!!!!!!!!!!θα με βοηθησετε?

ρίξε μια ματιά και στο Γερμανικό αμαζον μπορεί να έχει μεταφορικά αλλά πολλές φορές οι τιμές τους στα παιχνίδια είναι καλλίτερες από το Αγγλικό


KbLyp3.png 4AByp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερες!!!!!!!!!

femaleακι θα πεσει "ξαδελφος" λογω του νεου μπεμπε? που αποτι βλεπω θα ναι κοριτσαρος???????????? :D:D:D:D

Με ενδιαφερει παρα πολυ και μενα (δεν το εχω τολμησει ακομα) γιατι ειναι η αδελφουλα μου εγκυουλα και θα χρειαστει τα παντα ολα!!!!!!!!!! ε τουλαχιστον ρουχα ας μη τα χρυσοπληρωσει δω........

Αν θυμαμαι καλα μια φορα ειχαμε ξεκινησει μια λιστα με μαγαζια που μπορουμε να ψωνισουμε μεσω ξαδελφου και δε στελνουν ελλαδα.... υπαρχει αυτο? τα εχουμε καπου συγκεντρωμενα????? αυτο θα βοηθουσε πολυ..........

Επισης εκτος απο το MUM, ειχα βρει μια ακομα μεταφορικη χωρις συνδρομες κλπ αν σε ενδιαφερει.... λεγεται www.forward2me.com σου δινει αγγλικη διευθυνση κλπ και πληρωνεις μονο 2 λιρες εγγραφη εφαπαξ και τα μεταφορικα σου....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιριδάκι Πριγκιπέσσα περιμένουμε! Να είσαι καλά, και στα δικά σου γρήγορα. Ρουχαλάκια θέλω για την μικρή, για μένα όσα χρειαστώ για μαιευτήριο αλλά και Χριστουγεννιάτικα δώρα!

Την υπηρεσία που μου έδωσες την έχει χρησιμοποιήσει κάποιος γνωστός σου? Θυμάσαι πόσο χρεώνει μεταφορικά? Το ψάχνω...


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μου τη συστησε μια φιλη που ειχε το γιο της αγγλια για σπουδες αλλα τελικα δεν τη χρησιμοποιησαν ποτε γιατι εβαλαν φορτηγο για τα πραγματα του παιδιου.....

εχω ανταλλαξει καμια 20 αρια μηνυματα μ'αυτους! μια κυριουλα τζανετ μου απανταει, πολυ ευγενης και απανταει αμεσα.... θα σου κανω ενα ρεζουμε της συζητησης!

-συνδρομη εφαπαξ 2 λιρες για την εγγραφη και εχεις τη δικη σου διευθυνση στην αγγλια!

-μεταφορικα: εχει στο σαιτ υπολογιστη, http://www.forward2me.com/pricing βαζεις κιλα σου βγαζει τιμη, ομως αυτη ειναι χωρις φπα... δηλαδη το μινιμουμ πχ για 10-15 κιλα ρουχα ειναι 28.45λιρες +20% φπα = 34,14 λιρες

-για να προσθεσουν δευτερο πακετο, και καθε επομενο τελος παντων, χρεωνουν 6 λιρες (και ετσι το 1ο το κρατανε εως 1 μηνα στην αποθηκη τους) πχ προσθετεις αλλα 3 πακετα, 3χ6 λιρες...

-αν θελεις να πληρωσουν αυτοι σε χρεωνουν 20 λιρες ή επι τις % αν ειναι μεγαλο ποσο

χμ τι αλλο? για ρωτα με.....

με λιγα λογια, οπως το βλεπω, αν θες να παρει πχ καμια 200 λιρες ρουχα απο μαδερκερ που δεχεται ελληνικη πιστωτικη, σε συμφερει....

αν θες να ψωνισεις απο 3-4 μαγαζια, που αλλα δε δεχονται τη καρτα την ελληνικη κλπ συμφερει το MUM... που κι αυτος χρεωνει ομως για να σου πληρωσει....

και φυσικα ειναι και η ξαδελφη που λογικα συμφερει για πολλα μαγαζια......... η κοπελα καποιο ποσο επει των αγορων παιρνει και τα μεταφορικα στα χρεωνει οσο της παρουν...........


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...