Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Αχ μπερδεύτηκα. Για 10-15 κιλά ρούχα δεν είναι πολλές 34 λίρες εφόσον το MUM χρεώνει για 30 κιλά 37,5 λίρες?

Επίσης η ξαδέρφη αν πχ. κάνεις παραγγελία από μόδερ 300 Ευρώ που έχει δωρεάν μεταφορικά θα σε χρεώσει μόνο 30 λίρες ή συν τα μεταφορικά της να τα στείλει Ελλάδα?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! To MUM χρεώνει ογκομετρικά κιλά, το άλλο δεν ξέρω αν εννοεί ογκομετρικά...αν ναι, τότε δεν συμφέρει προφανώς...

σχετικά με την πέρσοναλ σόπερ, θα σου χρεώσει και τα μεταφορικά να τα στείλει...υπολόγιζε επίσης γύρω στις 26-30 λίρες με την parcelforce...

Link to comment
Share on other sites

ουφ και πάλι ουφ! θα χειμωνιάσει και δεν θα έχω αποφασίσει τι παπούτσια να πάρω του σούργελου!

Ρε κορίτσια, εδώ στο Αθήνα, εκτός από Μουγερ που αλλού να κοιτάξω για παπούτσια; (να δω σχέδια και νούμερα θέλω ρεεεεε όχι να αγοράσω!!!) χεχεχε

Γκαρβαλιν που μπορώ να βρω να ελέγξω νούμερο;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσι σορυ ειχαμε διακοπη ρευματος!

ογκομετρικα χρεωνουν ολοι.... για 30 κιλα μου βγαινει 55 λιρες το forward2me

αλλα μην εισαι τοσο σιγουρη οτι συμφερει το MUM γιατι kαταρχας για να συγκρινεις πρεπει να ξερεις ακριβως το βαρος του πακετου σου.... πχ το forward2me για 25 κιλα μου βγαζει 49 λιρες κοκ

αν προσθεσεις στα 37,5 του MUM το εφαπαξ 7 λιρες και τη μηναια συνδρομη δε συμφερει για 1 αποστολη.... αλλα ναι για πολλες αποστολες σε ΕΝΑ μηνα συμφερει....

αυτο ηθελα να πω και πριν.... αναλογα τι θες να ψωνισεις, απο που, απο ποσα μαγαζια, το βαρος κλπ κλπ τοτε βαλτα κατω παρε καλκιουλειτορ και υπολογισε!!!!! :)


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικά με ενδιαφέρει να παραγγείλω από μόδερκεαρ σίγουρα, άμαζον πάνες κυρίως και ίσως μερικά από marks & spencer. Προς το παρόν κάνω έρευνα ποιος τρόπος με βολεύει και μετά θα φτιάξω καλάθι, να κάνω συνδρομή και θα παραγγείλω. Σε 1-1,5 μήνα δηλαδή.

Με προβληματίζει λίγο πως για ετήσια συνδρομή χρεώνει αρκετά το mum και όσο να πεις είναι μαζεμένα λεφτά μαζί με μια καλή παραγγελία.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

α αμα θες πανες δε το συζητω...! το MUM ειναι δοκιμασμενο.... αλλα τοσα πολλα ρουχα που θες (φανταζομαι θα παρεις ολα τα πρωτα του μωρου) ΚΑΙ πανες ΚΑΙ μαρκς? σε ενα πακετο?????

εγω προσωπικα δε θα αγοραζα τις πανες.... θεωρω οτι με προσφορες εδω κατι γινεται... οκ οχι τοοοοσο φθηνα οσο εξω, αλλα στη τελικη τα δινεις λιγα λιγα στο σουπερ....


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιριδάκι δεν θέλω πάρα πολλά ρούχα μην φανταστείς. Έχω τα πρώτα μπεμπέ από τον μικρό μου, τα περισσότερα ήταν ουδέτερα χρώματα και φοριούνται από κορίτσι. Θα πάρω μερικά 4-5 κομμάτια για την μικρή, εσωρουχάκια δεν χρειάζομαι ακόμη ούτε εξοπλισμό. Τα έχω όλα.

Δώρα χρειάζομαι για τα Χριστούγεννα και έλεγα να πάρω και μερικές πάνες αν και όντως βρίσκεις καλές τιμές ιδίως τώρα που ο Μάνος μεγάλωσε και μπορώ να του βάλω και άλλες μάρκες εκτός τα πανάκριβα πάμπερς!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

με USPS αλλα priority international shipping ποσο πολυ κινδυνευουμε ειπαμε?

καλα,οκ με κουριερ,ειναι σιγουρακι το τελωνειο,αλλα με συστημενο αλλα usps,δηλαδη απλο?:confused::confused:

σορυ που επαναλαμβανομαι ρε σεις ,αλλα εχει γινει πιτα ο εγκεφαλος,απ οσα εχω διαβασει για τελωνειο-δεν το χω να ψαξω τωρα:roll::oops:

λεεεεω,μηπως το θυμαται καμια σας;)

καλεεεε???καμια δεν το ειδε αυτο???:-(:-(:-(

εκανα αναζητηση κ δε βρηκα συγκεκριμενα για συστημενο...μονο για κουριερ ειδα οτι ειναι επικινδυνο....

το priority usps????ειναι?

λυστε μου την απορια εσεις που ειστε εξπεεεερ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιριδάκι δεν θέλω πάρα πολλά ρούχα μην φανταστείς. Έχω τα πρώτα μπεμπέ από τον μικρό μου, τα περισσότερα ήταν ουδέτερα χρώματα και φοριούνται από κορίτσι. Θα πάρω μερικά 4-5 κομμάτια για την μικρή, εσωρουχάκια δεν χρειάζομαι ακόμη ούτε εξοπλισμό. Τα έχω όλα.

Δώρα χρειάζομαι για τα Χριστούγεννα και έλεγα να πάρω και μερικές πάνες αν και όντως βρίσκεις καλές τιμές ιδίως τώρα που ο Μάνος μεγάλωσε και μπορώ να του βάλω και άλλες μάρκες εκτός τα πανάκριβα πάμπερς!

αααα εχεις πολλα ουδετερα, εισαι μια χαρα! εμεις τωρα θα τα παρουμε οοολα απο την αρχη για την αδελφουλα μου..... μου φαινεται στο MUM θα πρεπει να γραφτει.... και πες κανονιζεις ωστε σε ενα μηνα μεσα να κανεις τις αγορες σου.... για να μη ξαναπληρωσεις τις 12 λιρες..... γιατι για ετησια δυσκολο.... 60 λιρες μπολικα ειναι.......... αλλα και μαζεμενες τοσες αγορες? αν εχεις στην ακρη κατι γινεται..........

οιμεεεεεεε ατιμη κριση!!!!!!

λοιπον κοπελια! οταν αποφασισεις εχε με στο νου σου.... να μεταφερω τις πληροφοριες!!!!!!!!!!!!!!

α! και μακαρι να βρισκαμε αυτη τη λιστα με τα μαγαζια μεσω ξαδελφου......


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιριδάκι αν το πρώτο μου ήταν κορίτσι δεν νομίζω να είχα τίποτα ουδέτερο! Αλλά όταν κάνεις πρώτα το αγόρι όλο και κάτι σε λευκό, κίτρινο, μπεζ, λαχανί σου βρίσκεται! Κοτσάρεις και ένα ροζ ζακετάκι από πάνω και έτοιμη η κουφετίτσα:)

Για ετήσια συνδρομή σκέφτομαι γιατί γενικώς κάνω πάνω από 30 παραγγελίες τον χρόνο από Αγγλία, σε διάφορα είδη. Οπότε δεν με συμφέρει να δίνω 12 λίρες κάθε φορά ακόμη και από 30 να γίνουν 15!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κι εγω που εχω κοριτσι ειχα παρει αρκετα απο τα πρωτα σε ουδετερα χρωματα... δηλαδη φορμακια, ζιπουνακια, κουβερτουλες... γενικα πολλα πραγματα γιαυτο το λογο.... προνοησα!!!!! αλλα εννοειται μετα πηξαμε στο ροζ!!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχα εστω ομως και αυτα καλα ειναι.... γιατι στην αρχη 2 φορες το καθενα τα βαλε.... κριμα ειναι..... ειναι ολα μαδερκερ και ολα ολοκαινουργια!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμ τι να κάνεις βρε Ιριδάκι, δεν το αποφεύγεις αυτό. Κάποια θα πεταχτούν, κάποια θα χαριστούν. Αν είναι διαφορετικό φύλο τα παιδάκια και όσο μεγαλώνουν δύσκολο να τους βάλεις κοινά ρουχαλάκια.


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα τωρα απο 12 μηνων που τρωμε φαγητο κλπ ολα σχεδον τα ρουχα ειναι για πεταμα, τα μπολυζακια και τα φορμακια.......... δε καθαριζουν με τιποτα.....! οποτε ροζ ροζ ροζ να το ευχαριστηθουμε χαχα!

αααχ σχολαμε σε λιγο... σ'αφηνω! τα λεμε παλι... φιλιααααα


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...