Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Εγώ πάλι δεν του έχω πετάξει ούτε ένα ρούχο. Πάντα με σαλιάρα τρώει, πλαστική αν είναι φρουτόκρεμα που στύβει και βαμβακερή στο φαγητό ή στο γιαούρτι. Έτσι έχουμε σώσει πολλά ρούχα, ελάχιστα στυμένα έχω.

Στο καλό, καλή ξεκούραση. Εγώ στις 5 σχολάω:(


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πλακα κανεις? να βαλει σαλιαρα? η ταρζανουλα μου? ναι καλα....... μου τη φερνει καπελο σε δεπτερολεπτα...! χαχαχα

εχουν αποψη βλεπεις απο μικρα..... καλο και κακο!

αντε υπομονη ως τις 5!!!!!!!!!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Την έχει συνηθίσει ο μικρός, είναι θέμα συνήθειας γιατί από ταρζανιές και εμείς μπόλικες. Εντομεταξύ του βάζω κάθε φορά άλλη και χαζεύουμε παρέα τα σχέδια οπότε το βλέπει και σαν παιχνίδι!

Τελοσπάντων, ξεφύγαμε από το θέμα μας!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

έτυχε σήμερα και είδα την υπογραφή στο καλαμαράκι κι έτσι σας βρήκα.

Βρε κορίτσια έχω κάποιες απορίες κι επειδή κι εγώ ψωνίζω πολύ από ίντερνετ, μπορείτε να μου εξηγήσετε (έστω με πμ) τι σημαίνει "ξάδερφος", "ξαδέρφη"? Έχω καταλάβει στο περίπου, θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες.

Τα λέμε, τώρα που σας βρήκα.......:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι οι μεσολαβητες που στελνουν απο αγγλια/αμερικα πραγματα τα οποια εμεις δε μπορουμε να αγορασουμε κατευθειαν

περισσοτερα οι εμπειρες

Σε ευχαριστώ ναι κάτι τέτοιο φαντάστηκα, αλλά πώς ακριβώς δουλεύει? Συμφέρει? Τα κρατάνε στο τελωνείο π.χ. από αμερική αν είναι μεγάλο το ποσό? Πρέπει να ψωνίσεις καινούργια πράγματα και από συγκεκριμένο μέρος ή μπορείς π.χ. και από το ebay (καινούργια και μεταχειρισμένα).........Περιμένω τις έμπειρες ;)

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας. Αν διάβασες τις οδηγίες ή και μια σελίδα πίσω θα έχεις καταλάβει αλλά μιας και απ ότι φαίνεται δεν το έκανες αλλά είμαστε στο καφέ και έχω τις μαύρες μου θα σου πω μέσες άκρες.

Για την υπηρεσία της Αμερικής θα σου πει η Χατζίκο μας.

Από Αγγλία υπάρχει το myukmail και μια κοπέλα που κάνει πέρσοναλ σόπινγκ.

Στο πρώτο υπάρχει εγγραφή και μηνιαία ή ετήσια συνδρομή. + τα μεταφορικά. Για 30 ογκομετρικά κιλά 37,5 λίρες

Μπορείς να αγοράσεις οτιδήποτε απο οπουδήποτε και να ζητήσεις παράδοση στη διεύθυνση που θα σου δώσει το myukmail. Αν κάποιο κατάστημα δε δέχεται ούτε ελληνική πιστωτική, υπάρχει υπηρεσία με έξτρα χρέωση.

Η Κατερίνα μπορεί να σου δώσει τη διεύθυνσή της και να στείλεις τα πράγματα εκεί, μπορεί να πάει να ψωνίσει για σένα ή και να παραγγείλει για σένα. + τα μεταφορικά που είναι ανάλογα το βάρος. Η αμοιβή της, αντιγράφω από το μειλ που μου έστειλε

"Τωρα οι χρεωσεις η εξυπηρετηση εχουν ως εξης

Για αγορες απο 10 - 49 λιρες, ειναι ενα σταθερο κοστος 5λιρες.

Απο 50- 99 λιρες ειναι 9 λιρες.

Και απο αγορες πανω απο 100 λιρες ενα 10% μονο επι της αξιας των πραγματων.

Τα μεταφορικα διακυμαινονται αναλογα με τα κιλα.

Επισης υπαρχει και μια μικρη επιβαρυνση μεσω paypal, το οποιο ειναι πληρωτεο στο paypal. Αν και θα προτεινα ebanking, καθοτι το κοστος ειναι πολυ μικρο γυρω στα 50cents..."

Πάντως με μια αναζήτηση στο παρεντς θα τα βρεις όλα αναλυτικά...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα μας. Αν διάβασες τις οδηγίες ή και μια σελίδα πίσω θα έχεις καταλάβει αλλά μιας και απ ότι φαίνεται δεν το έκανες αλλά είμαστε στο καφέ και έχω τις μαύρες μου θα σου πω μέσες άκρες.

Για την υπηρεσία της Αμερικής θα σου πει η Χατζίκο μας.

Από Αγγλία υπάρχει το myukmail και μια κοπέλα που κάνει πέρσοναλ σόπινγκ.

Στο πρώτο υπάρχει εγγραφή και μηνιαία ή ετήσια συνδρομή. + τα μεταφορικά. Για 30 ογκομετρικά κιλά 37,5 λίρες

Μπορείς να αγοράσεις οτιδήποτε απο οπουδήποτε και να ζητήσεις παράδοση στη διεύθυνση που θα σου δώσει το myukmail. Αν κάποιο κατάστημα δε δέχεται ούτε ελληνική πιστωτική, υπάρχει υπηρεσία με έξτρα χρέωση.

Η Κατερίνα μπορεί να σου δώσει τη διεύθυνσή της και να στείλεις τα πράγματα εκεί, μπορεί να πάει να ψωνίσει για σένα ή και να παραγγείλει για σένα. + τα μεταφορικά που είναι ανάλογα το βάρος. Η αμοιβή της, αντιγράφω από το μειλ που μου έστειλε

"Τωρα οι χρεωσεις η εξυπηρετηση εχουν ως εξης

Για αγορες απο 10 - 49 λιρες, ειναι ενα σταθερο κοστος 5λιρες.

Απο 50- 99 λιρες ειναι 9 λιρες.

Και απο αγορες πανω απο 100 λιρες ενα 10% μονο επι της αξιας των πραγματων.

Τα μεταφορικα διακυμαινονται αναλογα με τα κιλα.

Επισης υπαρχει και μια μικρη επιβαρυνση μεσω paypal, το οποιο ειναι πληρωτεο στο paypal. Αν και θα προτεινα ebanking, καθοτι το κοστος ειναι πολυ μικρο γυρω στα 50cents..."

Πάντως με μια αναζήτηση στο παρεντς θα τα βρεις όλα αναλυτικά...

Διάβασα και τις 6 σελίδες, μόνο από μία κοπέλα κατάλαβα που έγραψε για το forward2me, από εκεί κατάλαβα, απλά ήθελα περισσότερες λεπτομέρειες για τον "ξάδερφο", αλλά φαντάζομαι κάτι ανάλογο θα κάνει κι αυτός.

Εντάξει από αμερική θα περιμένω απάντηση από την χατζίκο.

Γιατί έχεις τις μαύρες σου.................

Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλή αρχή κορίτσια!!!

σοφή σκέψη , ένας χώρος χρήσιμος αφού μέσα από τις δικές σας εμπειρίες, πολλές από εμάς ανακαλύψαμε τον χώρο των ιντερνετικών αγορών και πραγματικά είδαμε τεράστιες διαφορές ....

σας ευχαριστώ για μία ακόμη φορά προσωπικά για όσα έμαθα από εσάς και πολύ περισσότερο που γίνεται πιο χαλαρή η κουβεντούλα γύρω από τις αγορές.

από και εμπρός θα τα λέμε και από εδώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σε όλους και σε όλες!!!!

Ένα από τα αγαπημένα μου θέματα "δίπλα" είναι οι ιντερνετικές αγορές! Συχνά όμως παρασυρόμαστε και μιλάμε σε στυλ chat με αποτέλεσμα να παίρνουμε καρτούλες....:shock: Σκέφτηκα λοιπόν οτι οι ιντερνετικές αξίζουν και χρειάζονται... έναν δικό τους χώρο, έτσι για καφέ και για κουβέντα όπου τα πράγματα θα είναι ποιό χαλαρά και αν πούμε και τπτ παραπάνω, δε θα κλάψουνε μανούλες (κυριολεκτικά) :-P:razz::-P

Ιντερνετικοί και ιντερνετικές, καλωσήρθατε, αράξτε να τα λέμε, διαδόστε το και με γειά μας!!!!!

σε ευχαριστούμε για την υπέροχη σκέψη και κίνηση....

προσωπικά σας ευχαριστώ όλες , γιατί μέσα από τις δικές σας εμπειρίες έμαθα να ψωνίζω μέσω ιντερνέτ και να κερδίζω τόσο σε χρήματα όσο και σε χρόνο.

και τώρα πιο χαλαρά... για να μην φοβόμαστε να μας ξεφύγει και καμιά κουβέντα παραπάνω.

με το καλό.....

ανοίξαμε και σας περιμένουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

ξάδερφος=myukmail

ξαδέρφη= η κοπέλα που κάνει personal shopping

πάντα εξετάζουμε κάθε περίπτωση ξεχωριστά.Το τί συμφέρει και τί όχι είναι πάντα σχετικό...


rXAJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...