Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα!!!!

Παρέλαβα σήμερα adidas για το γιο μου. στο μπλε χρώμα. πάρα πολύ ωραία!

πραγματι πολύ ωραία...με γειά σας!!!

έχω 2 ερωτήσεις...

ψάχνω λαδάκι για αρωματικό χώρου αλλά απο ιντερνετικό μαγαζί..κάτι που να μυρίζει και να κρατάει.μέχρι στιγμής απο jumbo (δεν έμεινα ευχαριστημένη) απο body shop (δεν έχω κοντά μου μαγαζί και είναι και πανάκριβα)

επίσης θέλω για την μαμά μου γερές παντόφλες και κατα κάποιο τρόπο ανατομικές (έχει ένα μικρό πρόβλημα με την μέση της)

σκέφτηκα τα crocs με την γούνα και τα birkenstock...έχετε άποψη? θυμάστε απο που παίρνατε birkenstock γιατί δεν έχω ψωνίσει ποτέ.καμιά άλλη ιδέα?


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να εισαι καλα! :)

δεν ξερω αν προσεξες, τα αυτοκόλλητα εχουν επιλογή και ελληνικών χαρακτήρων ;)

Καλησπέρα, θέλω να παραγγείλω ταμπελάκια για ρούχα και κουζινικά για το νήπιο από τα δικά σου λινκ πώς επιλέγεις ελληνικούς χαρακτήρες?


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κάτω κατω αν διαβασεις τις πληροφορίες του προμηθευτη αναφερει ότι μπορει να τυπωσει ελληνικούς χαρακτήρες, του στελνεις μηνυμα τι θες και στο φτιαχνει. Παρελαβα σήμερα, το απογευμα αρχιζω να κολλάω! :D

female δες το λέει πιο κάτω η κοπέλα...:D


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σιδερώτυπα ταμπελάκια μπορείτε να φτιάξετε και μόνες σας! Αγοράζεις λίγη σκληρή (για πουκάμισο θα πείτε) ενίσχυση ραπτικής σε άσπρο χρώμα (πωλείται με το μέτρο σε καταστήματα με είδη ραπτικής περίπου 3? το μέτρο, δε χρειάζεστε πάνω από 20 πόντους), κόβεις στο επιθυμητό μήκος/σχήμα, γράφεις το όνομα του παιδιού σου, σιδερώνεις και έτοιμο! Όσων το χέρι πιάνει, ζωγραφίζουν ότι τραβάει η όρεξή τους!

Sorry για το off-topic αλλά μόλις έκανα τα δικά μας και είπα να σας το πω να γλιτώσετε κάνα φράγκο!

Υπάρχει και στο ιντερνετ

Προσοχή είναι 2μέτρα

http://www.ebay.co.uk/itm/2m-Light-Medium-Or-Heavy-Weight-Iron-On-Interfacing-75cm-Wide-Fusible-/190635530352?pt=UK_Crafts_Sewing_Supplies_MJ&var=&hash=item2c62c35870

Είσαι on topic και σε ευχαριστούμε πολύ! Θα ακολουθήσω κι εγώ τη συμβουλή σου την άνοιξη που ξεκινάμε. Με τι μαρκαδόρο τα έκανες για να μην ξεβάφει?


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ τα έκανα με ένα μαρκαδοράκι pilot απλό. Αυτά που είναι σαν στυλό, απλά γιατί αυτό είχα στο σπίτι. Σε ταμπελάκια που θα κολληθούν σε σάκες κλπ δε χρειάζεται να μην ξεβάφει γιατί δεν πλένονται και πολύ συχνά. Σε ρούχα, πετσετούλες κ.α μπορείτε να βάλετε ανεξίτηλο μαρκαδόρο, σαν αυτούς που γράφουμε πάνω στα cd.

Πραγματικά με μισό μέτρο ενίσχυση, κάνεις τη δουλειά σου από παιδικό σταθμό, ως και το Δημοτικό!!! Τα ταμπελάκια είναι μερικά εκατοστα. Άσε που τα κόβεις σε ότι μέγεθος και σχήμα θέλεις εσύ!

Εμένα μου άνοιξε η όρεξη και θα κάνω χαρτοκοπτικές με τη μικρή μου, για να φτιάξω χριστουγεννιάτικα στολίδια από ύφασμα με την αυτοκόλλητη ενίσχυση!

Αν πάρετε από ίντερνετ προσέξτε να γράφει Heavy weight fussion ή interfacing γιατί το ελαφρύ κ το μέτριο είναι σαν αραχνοΰφαντα.


rXAJp3.png
Link to comment
Share on other sites

πραγματι πολύ ωραία...με γειά σας!!!

έχω 2 ερωτήσεις...

ψάχνω λαδάκι για αρωματικό χώρου αλλά απο ιντερνετικό μαγαζί..κάτι που να μυρίζει και να κρατάει.μέχρι στιγμής απο jumbo (δεν έμεινα ευχαριστημένη) απο body shop (δεν έχω κοντά μου μαγαζί και είναι και πανάκριβα)

επίσης θέλω για την μαμά μου γερές παντόφλες και κατα κάποιο τρόπο ανατομικές (έχει ένα μικρό πρόβλημα με την μέση της)

σκέφτηκα τα crocs με την γούνα και τα birkenstock...έχετε άποψη? θυμάστε απο που παίρνατε birkenstock γιατί δεν έχω ψωνίσει ποτέ.καμιά άλλη ιδέα?

Καλημέρα!!!

Σχετικά με την πρώτη ερώτησή σου, εγώ παίρνω τα αιθέρια έλαια από iherb.com. Έχω κολλήσει με το λεμόνι και τη λεβάντα. Το μπουκάλι είναι αρκετά μεγάλο, το λάδι άριστης ποιότητας και η τιμή νομίζω πολύ καλή.

(Αν δεν έχεις ψωνίσει -που το θεωρώ απίθανο- βάλε και τον κωδικούλι μου ΧΙΤ619 ΓΙΑ ΈΚΠΤΩΣΗ ;))

Όσον αφορά τη δεύτερη θα πρότεινα τα birkenstock. Τα παλιά καλά χρόνια έπαιρνα από amazon, αλλά τελευταία είδα ότι σε κάποια σχέδια έχει πολύ καλές τιμές και το sportsdirect.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σχετικά με την πρώτη ερώτησή σου, εγώ παίρνω τα αιθέρια έλαια από iherb.com. Έχω κολλήσει με το λεμόνι και τη λεβάντα. Το μπουκάλι είναι αρκετά μεγάλο, το λάδι άριστης ποιότητας και η τιμή νομίζω πολύ καλή.

(Αν δεν έχεις ψωνίσει -που το θεωρώ απίθανο- βάλε και τον κωδικούλι μου ΧΙΤ619 ΓΙΑ ΈΚΠΤΩΣΗ ;))

Όσον αφορά τη δεύτερη θα πρότεινα τα birkenstock. Τα παλιά καλά χρόνια έπαιρνα από amazon, αλλά τελευταία είδα ότι σε κάποια σχέδια έχει πολύ καλές τιμές και το sportsdirect.

Κορίτσι σ' ευχαριστώ.:D

μαλλον αυτή την μάρκα λές,σωστά?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Essential-Oils-Lemongrass-1-fl-oz-30-ml/3330


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι σ' ευχαριστώ.:D

μαλλον αυτή την μάρκα λές,σωστά?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Essential-Oils-Lemongrass-1-fl-oz-30-ml/3330

Ω ναι!

Προς το παρόν για το χώρο έχω δοκιμάσει αυτά

http://www.iherb.com/Now-Foods-Essential-Oils-Lavender-1-fl-oz-30-ml/37823

http://www.iherb.com/Now-Foods-Essential-Oils-Lemon-1-fl-oz-30-ml/928

http://www.iherb.com/Now-Foods-Essential-Oils-Orange-1-fl-oz-30-ml/953

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά έχω να καταθέσω την εμπειρία μου από το service της modeco , η οποία ήταν κάτι παραπάνω από χείριστη.

1. Είχαν την απαίτηση να πληρώσω τα κρεβάτια των παιδιών που είχα παραγγείλει τέλος Ιούλη, προτού τα παραλάβω.Φυσικά δεν το δέχτηκα και αφού είδαν ότι άκρη δεν έβγαζαν δέχτηκαν να μου φέρουν τα κρεβάτια και να πληρώσω κατά την παραλαβή.

2. Η πολιτική τους είναι εξής: Όταν φτάνει στο κατάστημα η παραγγελία ενημερώνουν την μεταφορική εταιρεία, με την οποία συνεργάζονται, και κατόπιν η μεταφορική εταιρεία επικοινωνεί με τον πελάτη για να κλείσει ραντεβού παράδοσης. Αφού γινει η παράδοση επικοινωνεί ο τεχνικός για να κλείσει ραντεβού για την τοποθέτηση. TΡΑΓΙΚΟ κατ΄εμέ που είμαι αναγκασμένη να έχω τα κομμάτια των κρεβατιών στο δωμάτιο των παιδιών και να περιμένω πότε θα έρθει ο τεχνικός να μου συναρμολογήσει τα κρεβάτια.

Κι ενώ τους έχω πει πως μέχρι χθες ήθελα να έχω παραλάβει μου κλείνουν ραντεβού για σήμερα το μεσημέρι. Η μεταφορική αυτό γιατί ο τεχνικός αναλαμβάνει μετά. Έξαλλη εγώ! Τελικά 11.30 μου έφεραν τα πράγματα και 14.10 χτυπά το κουδούνι ο τεχνικός.

3. Αρχίζει ο άνθρωπος το στήσιμο και αντιλαμβάνεται του έλειπε ένας σύνδεσμος και πως το ένα στρώμα ήταν λάθος.ΣΟΚ!!!

4.Δύο ώρες μετά μου φέρνουν το σωστό στρώμα.

5. Φτάνει η ώρα της πληρωμής και βλέπω θέλουν να μου δώσουν απόδειξη είσπραξης και όχι αυτή που περνά στην εφορία. Αρνούμαι να πληρώσω και παίρνω τηλέφωνο στο κατάστημα.

Απάντηση: Έτσι γίνεται κυρία μου. Κι όποτε σας βγάλει ο δρόμος περάστε να σας δώσουμε την απόδειξη.

Απάντηση δική μου: Ο πελάτης δεν υποχρεούται να πληρώσει αν δεν λάβει το νόμιμο παραστατικό!!!Λοιπόν;....

Εννοείται πως δεν πλήρωσα και θα πάω από εκεί τη Δευτέρα, αν και δεν θέλω να περάσω καν έξω από το μαγαζί. Αυτά!!!


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Τι έγινε Tamar τελικά με τη modeco? βρήκες άκρη; πράγματι, απαράδεκτη η συμπεριφορά τους! Τα κρεβάτια ωραία? τιμές? Βάλε μας καμια φώτο!

Είμαι κι εγώ σε φάση που ψάχνω για το γιο μου!

Άλλη ερώτηση: με εκείνα τα camper από το aliexpress τι έγινε τελικά? το τόλμησε καμία?

Παιδικά camper από που παίρνουμε φέτος??? μας έμεινε τίποτα? εδώ έχουν 80 ευρώ γ@μ@5%^!!! :(:(:(


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Άλλη ερώτηση: με εκείνα τα camper από το aliexpress τι έγινε τελικά? το τόλμησε καμία?

Παιδικά camper από που παίρνουμε φέτος??? μας έμεινε τίποτα? εδώ έχουν 80 ευρώ γ@μ@5%^!!! :(:(:(

Εχει κάποια σχέδια ο sagiakos με προσφορά, ριξε μια ματιά να δεις αν σε ενδιαφέρει κάτι.

http://sagiakos.gr/kids/products?mf=75#mf=434

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τι έγινε Tamar τελικά με τη modeco? βρήκες άκρη; πράγματι, απαράδεκτη η συμπεριφορά τους! Τα κρεβάτια ωραία? τιμές? Βάλε μας καμια φώτο!

Είμαι κι εγώ σε φάση που ψάχνω για το γιο μου!

Eννοείς αν πήρα απόδειξη; Ναι πήρα. Όσο για την ποιότητα είναι νωρίς ακόμα να σου πω.

http://www.littleshoeboutique.com/sizeconversionschart.aspx Ο Πίνακας αυτός ισχύει; Γιατί εγώ τα primigi θεωρώ πως έχουν ίδια γραμμή με geox?

Tα babybotte τί γραμμή έχουν;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπουν τα παιδια σας τα playmobil?

Αν ναι, στον Νακα βρηκα τις πιο καλες τιμες και τεραστια ποικιλια.

Δεν ξερω αν ετυχε στους κωδικους που παρηγγειλα, παντως νομιζω οτι εχει καλες τιμες. Εχει πολλες δυνατοτητες παραλαβης και ατοκες δοσεις απο 12 ευρω και πανω.

http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakaspaper/default.asp?static=264&product_id=54305&category=

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...