Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Θέλω κι εγώ οπωσδήποτε γιατί μας ζήτησαν στον παιδικό να γράψουμε παντού το όνομα της και δεν έχω βρει ακόμη πουθενά!

εκανα αναζήτηση στο θεμα και βρήκα

πήρα αυτά για τα ρούχα και αυτά τα αυτοκολλητα για να κολλήσω στα πράγματά τους και στα παπούτσια.

Παρήγγειλα εχθες και ήδη έγινε η αποστολή, τα περιμένω :)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τι ωραία! δεν την έχω αλλά ενω στην πρωτη φωτογραφία φαίνεται μικρή στην άλλη που την δείχνει με το παιδάκι είναι μια χαρά σε μέγεθος...νομίζω θα σε βολέψει! αν την αγοράσεις πες μας εντυπώσεις;)

και εγώ την έχω ερωτευτεί αλλά περιμένω πρώτα να δω πως θα πάμε κολυμβητήριο και μετά να ψωνίσω.

Πάντως τα σχόλια που έχω διαβάσει στο γερμανικό αμαζον είναι πολύ καλά;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας!

Προς ενημέρωσή σας σας η http://www.bumpstartbabyshop.co.uk/catalog/product/gallery/id/187/image/1211/ έχει σταματήσει να παράγεται από την pacapod. Κρίμα ! διότι θεωρώ ότι είναι πανέμορφη τσάντα και πολύ πρακτική.

Η αντικαταστάτριά της είναι η http://www.pacapod.com/napier.html αλλά από σχόλια αγοραστών στο amazon έχω δει ότι χάλασε σε πολλούς και σχετικά γρήγορα το φερμουάρ της. Την έχει αγοράσει κάποια από εσάς ??

Ειχα στο πρωτο μου παιδι pacapod, πολυ βολικη τσαντα αλλα κι εμενα μου χαλασε το φερμουαρ! Δεν ηταν ακριβως το ιδιο σχεδιο με αυτο που βαζεις.

Απο mommyandlittleme την ειχα παρει.


i0967wbvenhz372s.png

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναζήτηση στο θεμα και βρήκα

πήρα αυτά για τα ρούχα και αυτά τα αυτοκολλητα για να κολλήσω στα πράγματά τους και στα παπούτσια.

Παρήγγειλα εχθες και ήδη έγινε η αποστολή, τα περιμένω :)

Είναι φοβερά, μου άρεσαν πολύ και τα παρήγγειλα ήδη!! Ευχαριστώ πολύ!!:P


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://gr.nextdirect.com/en/boys/shoes/older-boys/4

έχετε αγοράσει καμιά φορά παπούτσια για τα παιδιά σας της μάρκας του next?

Αν ναι, πως είναι; αξίζουν; είναι μαλακά;

Κάποια από αυτά γράφουν ότι είναι και δερμάτινα.

αχ Javari που είσαι...???

του πήρα αθλητικά αλλά έλεγα και για ένα ακόμα ζευγάρι για πιο επίσημες περιστάσεις..


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Προσπάθησα να διαβάσω το θέμα, αλλά θέλω επικαιροποιημένες πληροφορίες.

Ψάχνω για παπούτσια στο ebay.co.uk και ο πωλητής αποστέλλει από ΗΠΑ.

Τι επιλογές έχω για να αποφύγω τα τελωνεία; Μπορώ να του ζητήσω να αναγράψει χαμηλότερη αξία; Να στείλει με απλό ταχυδρομείο; Παίζει ρόλο το μέγεθος του δέματος; Είναι δλδ προτιμότερο να παραγγείλω ένα ζευγάρι μόνο για μικρότερο όγκο;

Ξέρει κανένας ποια είναι η τρέχουσα πρακτική, γιατί απ' όσα διάβασα εδώ δεν είναι πάντα ενιαία η αντιμετώπιση κατά την εισαγωγή.

Σας ευχαριστώ όλους!

Εγώ προσωπικά από Αμερική μεσω ebay μια φορά παράγγειλα ένα ζευγάρι crocs του γιου μου πριν σχεδόν τρια χρονια!

Τότε λοιπόν ο πωλητής είχε γράψει GIFT έξω από το πακέτο και το είχε στείλει με απλό δέμα, όχι κουριερ που έχεις σχεδόν σίγουρο το τελωνείο.

Βέβαια, όπως έμαθα αργότερα, δεν έχει σημασία η ένδειξη GIFT για το αν θα περάσει ή όχι τελωνείο ένα δέμα!

σίγουρα, όσο πιο μικρό είναι ενα δέμα, τόσο πιο απαρατήρητο περνάει.

οπότε, απλό δεμα, ένδειξη GIFT και δήλωση μικρότερης αξίας!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

georgiailias Για τα παπούτσια από το νεξτ, έχω να πω απλά ότι είναι μια χαρά! Λίγο στενή η γραμμή τους όμως αν πάρεις μια φορά καταλαβαίνεις προς τα πού πρέπει να κινηθείς όσον αφορά το νούμερο. Τα δερμάτινα τους είναι πολύ μαλακά συνήθως παίζει όμως και πολύ πλαστικούρα. Πρόσεξε το λίγο όταν τα παραγγέλνεις γιατί ως γνωστόν δερματίνες έχει κι εδώ πολύ φτηνές αλλά για τα ποδαράκια των παιδιών καλύτερα τα δερμάτινα. την πάτησα και χτυπιόμουν μια φορά με κάτι λουστρινάκια!!!


rXAJp3.png
Link to comment
Share on other sites

georgiailias Για τα παπούτσια από το νεξτ, έχω να πω απλά ότι είναι μια χαρά! Λίγο στενή η γραμμή τους όμως αν πάρεις μια φορά καταλαβαίνεις προς τα πού πρέπει να κινηθείς όσον αφορά το νούμερο. Τα δερμάτινα τους είναι πολύ μαλακά συνήθως παίζει όμως και πολύ πλαστικούρα. Πρόσεξε το λίγο όταν τα παραγγέλνεις γιατί ως γνωστόν δερματίνες έχει κι εδώ πολύ φτηνές αλλά για τα ποδαράκια των παιδιών καλύτερα τα δερμάτινα. την πάτησα και χτυπιόμουν μια φορά με κάτι λουστρινάκια!!!

αυτα που γραφουν δερμα θα ειναι κιολας φανταζομαι

για αυτα τα δυο ελεγα http://gr.nextdirect.com/en/x54718s7

http://gr.nextdirect.com/en/x54718s3 κ κλεινω προς το δευτερο.

Δερμάτινα λένε κ τα δύο. Αν είναι κ μαλακά, θα ειναι super!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά από Αμερική μεσω ebay μια φορά παράγγειλα ένα ζευγάρι crocs του γιου μου πριν σχεδόν τρια χρονια!

Τότε λοιπόν ο πωλητής είχε γράψει GIFT έξω από το πακέτο και το είχε στείλει με απλό δέμα, όχι κουριερ που έχεις σχεδόν σίγουρο το τελωνείο.

Βέβαια, όπως έμαθα αργότερα, δεν έχει σημασία η ένδειξη GIFT για το αν θα περάσει ή όχι τελωνείο ένα δέμα!

σίγουρα, όσο πιο μικρό είναι ενα δέμα, τόσο πιο απαρατήρητο περνάει.

οπότε, απλό δεμα, GIFT και δήλωση μικρότερης αξίας!

Ευχαριστώ πολύ! Χρειάζομαι όμως μια διευκρίνιση: γίνεται να γράφει και GIFT και (έστω μικρή) αξία; Δλδ αν κάποιος μας στέλνει δώρο από ΗΠΑ πρέπει να γράψει και την αξία του;


2lz0gjm6q6mf2tqs.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ πολύ! Χρειάζομαι όμως μια διευκρίνιση: γίνεται να γράφει και GIFT και (έστω μικρή) αξία; Δλδ αν κάποιος μας στέλνει δώρο από ΗΠΑ πρέπει να γράψει και την αξία του;

ναι, νομίζω πως είναι υποχρεωμένοι να δηλώσουν την αξία του δέματος ακόμα κ αν είναι όντως δώρο.


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

αυτα που γραφουν δερμα θα ειναι κιολας φανταζομαι

για αυτα τα δυο ελεγα http://gr.nextdirect.com/en/x54718s7

http://gr.nextdirect.com/en/x54718s3 κ κλεινω προς το δευτερο.

Δερμάτινα λένε κ τα δύο. Αν είναι κ μαλακά, θα ειναι super!

πήγαινε σ ενα φυσικο καταστημε next να δεις τα παπουτσια τους, εστω σε γενικες γραμμες

προσωπικα δε μου πολυαρεσουν τα αγορίστικα, ειναι βαρια (η σολα συνηθως ειναι απο πλαστικό και εχει βαρος, ειναι και ακαμπτη) και δε νομιζω να ειναι ανατομικα μεσα, είναι ισιο το παπουτσι

τα παπουτσια για κοριτσάκια ειναι λιγο πιο προσεγμενα


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερά, μου άρεσαν πολύ και τα παρήγγειλα ήδη!! Ευχαριστώ πολύ!!:P

να εισαι καλα! :)

δεν ξερω αν προσεξες, τα αυτοκόλλητα εχουν επιλογή και ελληνικών χαρακτήρων ;)


dJzIp2.png Fysmp3.png
Link to comment
Share on other sites

πήγαινε σ ενα φυσικο καταστημε next να δεις τα παπουτσια τους, εστω σε γενικες γραμμες

προσωπικα δε μου πολυαρεσουν τα αγορίστικα, ειναι βαρια (η σολα συνηθως ειναι απο πλαστικό και εχει βαρος, ειναι και ακαμπτη) και δε νομιζω να ειναι ανατομικα μεσα, είναι ισιο το παπουτσι

τα παπουτσια για κοριτσάκια ειναι λιγο πιο προσεγμενα

ναι ε? με προβλημάτισες τώρα.. λες να είναι σκληρά? το ένα φαίνεται κιολας λίγο σκληρο..

Δεν υπάρχει κατάστημα next στη περιοχή μου! Μακάρι να υπήρχε!

Σε καλό παπούτσι του έπαιρνα πάντα camper, οπότε θα μου φανεί τρελή η διαφορά!

Αχ Javari.. στο amazon δεν έχει σχεδόν τίποτα από παπούτσια!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...