Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ιντερνετικοί γονείς εν δράση!!!


Recommended Posts

Καλημέρα.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια κοπέλα

τα Littlewoods στέλνουν πλεον Ελλάδα;

απ οσο ξέρω έχουν σταματήσει 1-2 χρόνια τώρα.δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εντυπωσιακή ανταπόκριση: Πήγα προχτές να πάρω πάλι αντικουνουπικά crilen με 50% έκπτωση από το bestpricepharmacy - γιατί τα προηγούμενα κοντεύουμε να τα φάμε - και το πρώτο πράγμα που διάβασα ήταν "το bestpricepharmacy πάει διακοπές 11-20 Αυγ.". Μπράβο σκέφτηκα, πέτυχα την πρώτη μέρα των διακοπών! Κρίμα, αλλά απολύτως δεκτό και κατανοητό. Ετοιμάστηκα λοιπόν για μπόλικη αναμονή, μάλιστα κόντεψα να πω στον κούριερ που μου ήρθε σήμερα ότι δεν περίμενα κανένα δέμα :shock:. Συμπέρασμα: τα κουνούπια της περιοχής μας θα μείνουν χωρίς φαΐ :D


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σήμερα που βρήκα λίγο χρόνο, πήρα αυτό

Είναι ηλεκτρονικό για εξάσκηση αντανακλαστικών και μυαλού, από τη Mensa, σε καλή τιμή. Το πήρα δώρο για τη γιαγιά (μην τους ξεχνάμε τους παππούδες/γιαγιάδες, τόσο babysitting κάνουν!) για να γυμνάσει το μυαλό της, αλλά και για δυο πιτσιρίκια φίλων. Εμείς έχουμε τους υπολογιστές, αλλά όσοι δεν έχουν πρόσβαση σε ΗΥ να μην παίξουν κι εκείνοι κανα mind teazer? Το θέμα είναι, εγώ να τολμήσω να το παίξω ή θα με βγάλει ότι έχω μυαλό κουρκούτι από τα ξενύχτια...


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι γίνεται βρε παιδιά; που έχετε εξαφανιστεί όλοι; διακοπές;

Συνεχίζω εγώ με το θέμα μου.. αν αγοράσω τάμπλετ με 3G από το amazon.uk και πιο συγκεκριμένα αυτό , θα λειτουργεί το 3G στην Ελλάδα ή έχουμε διαφορετικό δίκτυο και δεν θα δέχεται την κάρτα sim μου; δεν έχω ιδέα τι γίνεται!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν το πολυκατέχω το θέμα, αλλά από το λίγο που το έψαξα βρήκα αυτό το άρθρο

Λέει ότι αν κρατήσεις την αγγλική κάρτα sim, θα πληρώνεις πολύ περισσότερα αν το χρησιμοποιείς στην Ελλάδα. Αν πάλι θες να του βάλεις ελληνική sim (και μάλιστα παίρνει micro sim), θα πρέπει να έχεις τσεκάρει ότι η συσκευή δεν είναι κλειδωμένη στον δικό τους πάροχο. Επειδή είναι πολλά τα λεφτά, μήπως να ρωτήσεις κατευθείαν το Amazon αν το προϊόν τους δέχεται και ξένες sim?

( Πάντως, ένας από τους reviewers του συγκεκριμένου tablet αναφέρει ότι δεν είναι κλειδωμένο " I use Giffgaff but any network will do as the tablet in unlocked" )


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πολυκατέχω το θέμα, αλλά από το λίγο που το έψαξα βρήκα αυτό το άρθρο

Λέει ότι αν κρατήσεις την αγγλική κάρτα sim, θα πληρώνεις πολύ περισσότερα αν το χρησιμοποιείς στην Ελλάδα. Αν πάλι θες να του βάλεις ελληνική sim (και μάλιστα παίρνει micro sim), θα πρέπει να έχεις τσεκάρει ότι η συσκευή δεν είναι κλειδωμένη στον δικό τους πάροχο. Επειδή είναι πολλά τα λεφτά, μήπως να ρωτήσεις κατευθείαν το Amazon αν το προϊόν τους δέχεται και ξένες sim?

( Πάντως, ένας από τους reviewers του συγκεκριμένου tablet αναφέρει ότι δεν είναι κλειδωμένο " I use Giffgaff but any network will do as the tablet in unlocked" )

χμ.. το άρθρο νομίζω λέει τι γίνεται σε περίπτωση που ταξιδέψεις στο εξωτερικό με τη δική σου κάρτα sim, οπότε το βρίσκω λογικό να έχεις περισσότερες χρεώσεις.

Έστειλα την ερώτηση μου στο Amazon και αναμένω απάντηση!


eNortjKzUjI0Nza2tFSyBlwwFawC3Q,,57.png
Link to comment
Share on other sites

Όντως για αυτό λέει το άρθρο, εσένα σε ενδιαφέρει το κομμάτι που λέει "Buy a local SIM". Καλή τύχη με το Amazon!


Τα μωράκια μας να'ναι καλά και όλα τα άλλα ξεπερνιούνται... :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!

Αν και δεν βλέπω μεγάλη κίνηση τώρα τελευταία (που είναι οι ωραίες εποχές που το άμαζον δεν είχε μεταφορικά), Θα ήθελα να ζητήσω συμβουλή από τις πιο εμπείρες στο εβαυ.

Αγόρασα υλικά αξίας 3 λιρών (ήταν πραγματικά πολύ φθηνά) με κανονική τιμή και όχι δημοπρασία. Πλήρωσα κανονικά και τώρα ο πωλητής μου γράφει οτι η τιμή ήταν λάθος και αν τα θέλω να πληρώσω την διαφορά ή να μου κάνε επιστροφή των λεφτών μου.

We are writing to you regarding to the items you purchases from us.

Actually the price of these items are wrong.This mistake was made by a new staff who is in our company less than one month.We sincerely apologize for the inconvenience.Our manager have punished her about this.But we need to resolve this issue with our customers friendly,if we canʼt,she might be fired.

So if you still want to buy them,could you please kindly pay us the price difference?Or if you don't want to pay more,we could offer you a full refund.Please advise which would you prefer?

Really hope you could understand that sometimes mistake happens.

Best wishes.

Τι προτείνετε να κάνω; Τα υλικά τα χρείαζομαι, δεν τα βιάζομαι όμως, και σίγουρα θα μπορούσα να τα πάρω από αλλού (αν το ξαναψάξω) με καλύτερη τιμή από αυτή που ζητάει τώρα.

Δεν ξερω τελικα τι εκανες, αλλα το ebay ειναι σαφες σ'αυτες τις περπτωσεις. Εσυ απλα δεν αναγνωριζεις το λαθος ενω αυτος ειναι υποχρεωμενος να το στειλει. Δεν υπαρχει "εκανα λαθος" . Αναβαζοντας το δεσμευεται τελεια και παυλα, να το πουλησει στην τιμη που δηλωνει.

Ελπιζω να μην εκανες πισω.


rXAJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα παιδακια μου 2,5 και 1 ετους θα ξεκινησουν παιδικο. Ξερουμε τι πρεπει να εχουν μαζι;;;;

π.χ. τσαντα/νερο

φορμες βολευουν ή κατι αλλο απο ρουχισμο;

Καλημέρα!

Καλή αρχή να έχετε!

Εμενα η μικρή μου ξεκίνησε 3 ετών. Αγοράσαμε μία τσάντα και ένα καλό παγουράκι μόνο. Στη τσάντα είχα μόνιμα μία αλλαξιά ρούχα.

Αν ο παιδικός δεν προσφέρει σίτιση φαντάζομαι θα χρειαστείς και τσαντάκι για κολατσιό ή/και φαγητοδοχεία.

Από ρούχα τώρα, από προσωπική εμπειρία, θα σου πρότεινα να μην στοκάρεις. Εννοείται ότι τα πλέον βολικά είναι οι φόρμες και τα κολάν, αλλά σκέψου ότι τα παδιά στους παιδικούς επηρεάζονται και αποκτούν ξαφνικά άποψη!

Η μικρή μου από τότε που ξεκίνησε παιδικό μου το γύρισε στο πολύ κοριτσίστικο και ήθελε συνέχεια να φοράει φορέματα!

Link to comment
Share on other sites

οι πιτζάμες από το next πως είναι?

Μου άρεσαν αυτές αλλά αυτό το 60 - 40 στη σύνθεση με χαλάει κάπως..

νομιζω δεν θα εχεις θεμα...δεν εχω παρει βεβαια πυτζαμα τετοια για να σου πω σιγουρα


το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

tb_sig_spring.giftt140507.aspx

τα Μαγιόπαιδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...